Autor W▒tek: [Zdrowie] Zimowe k┬▒piele  (Przeczytany 17725 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoŠ przegl▒da ten w▒tek.

Offline kuzon

• Pom├│g┬│: 14

Odp: [Zdrowie] Zimowe k┬▒piele
« Odpowied╝ #50 dnia: Stycze˝ 07, 2017, 11:51:24 »
"┬»ycia nie mierzy si├¬ ilo┬Âci┬▒ oddech├│w, ale ilo┬Âci┬▒ chwil, kt├│re zapieraj┬▒ dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline Elwood

• Pom├│g┬│: 15

« Odpowied╝ #51 dnia: Stycze˝ 08, 2017, 11:07:43 »
W ramach testów zdrowotnych, stestowa³em zimowo trochê moich fantów:
http://renowacjaposadzek.pl/blog/volven-mistral/
┬Žwiat jest do dupy ale ┬┐ycie jest cudem

Offline Doczu

• Pom├│g┬│: 79
  • Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowied╝ #52 dnia: Stycze˝ 09, 2017, 12:00:03 »
No i mnie uda┬│o si├¬ wreszcie zamorsowa├Ž wczoraj. Wprawdzie by┬│o to na sp├¬dzie, a nie kameralnie jak lubi├¬, no ale c├│┬┐...

Powietrze -11, woda +1
Przyznam jednak ¿e tym razem by³o bardziej hardkorowo ni¿ poprzednio, gdzie woda mia³a 3 stopnie wiêcej. Ró¿nica niewielka na skali, ale w odczuciu spora.

Offline kuzon

« Odpowied╝ #53 dnia: Stycze˝ 09, 2017, 13:33:27 »
Jakie┬ pewne sposoby "jak nam├│wi├Ž kobiet├¬ na zimow┬▒ k┬▒piel"? :) Ja pr├│buj├¬ od roku i na razie bez sukces├│w. Cho├Ž ostatnio zauwa┬┐y┬│em, ┬┐e w "murze obronnym" pojawi┬│o si├¬ kilka "szczelin". Ale takich pod lup┬▒ widocznych. Jest nadzieja!
"┬»ycia nie mierzy si├¬ ilo┬Âci┬▒ oddech├│w, ale ilo┬Âci┬▒ chwil, kt├│re zapieraj┬▒ dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline Elwood

« Odpowied╝ #54 dnia: Stycze˝ 09, 2017, 15:47:54 »
Super Doczu.
Ja mam jeszcze jedno, takie ma³e kryterium twardzieli. Otó¿ wchodzenie do wody bez neoprenowych butów i bez rêkawiczek takowych, celem moczenia ca³ego cia³a, poza g³ow±. Z ³epetyn± i pozosta³ymi uwarunkowaniami, znaczy nie os³oniêtymi, to prawdziwi super twardziele dla mnie s±.
To jak w tym spaniu w namiocie przeze mnie zim± kole trzepaka. KA¯DY da radê, tylko nie wie do koñca jak.

Dlatego NIGDY nie nazwê siebie twardzielem. Twardziele, to ci, co sprawdzaj± siê w trudnych warunkach.
https://www.youtube.com/watch?v=2WVfzlFo09w
Tylko, jaka jest dla Ewenk├│w definicja twardziela...?

Offline Doczu

« Odpowied╝ #55 dnia: Stycze˝ 10, 2017, 06:57:39 »
Jakie┬ pewne sposoby "jak nam├│wi├Ž kobiet├¬ na zimow┬▒ k┬▒piel"?
Poszuka├Ž takiej, kt├│ra nie ma z tym problemu. Najlepiej jak┬▒┬ najaran┬▒ na bieganie i inne wariackie wyczyny.
┬»eby by┬│a jasno┬Â├Ž - panna na focie to nie moja ┬┐ona, a kolezanka z pracy :) ┬»ona nawet nie chcia┬│a s┬│ysze├Ž o wyj┬Âciu na taki mr├│z. Mo┬┐e wi├¬c szukaj w┬Âr├│d znajomych.
Ja mam jeszcze jedno, takie ma³e kryterium twardzieli. Otó¿ wchodzenie do wody bez neoprenowych butów i bez rêkawiczek takowych, celem moczenia ca³ego cia³a, poza g³ow±. Z ³epetyn± i pozosta³ymi uwarunkowaniami, znaczy nie os³oniêtymi, to prawdziwi super twardziele dla mnie s±.
hmmm r├¬kawic i but├│w neoprenowych nie kupuj├¬, bo zwyczajnie morsowanie traktuj├¬ jako okazjonaln┬▒ rozrywk├¬ (zale┬┐n┬▒ od mo┬┐liwo┬Âci czasowych i pogodowych), dlatego nie inwestuj├¬ w takie sprz├¬ty, bo bior┬▒c pod uwag├¬ uwarunkowania pogodowe w PL raczej udaje mi sie zamorsowa├Ž w sezonie raptem kilka razy (nie lubi├¬ morsowa├Ž bez mrozu)
Buty mam jakie┬ takie gumowe do brodzenia w wodzie, kupione na wczasy gdzie by┬│a rafa. Czapk├¬ zak┬│adam jak nie planuj├¬ moczy├Ž g┬│owy. Tu planowa┬│em, ale z emocji zapomnia┬│em, a poza tym kole┬┐anka ju┬┐ chcia┬│a wychodzi├Ž. Z r├¬koma nie mam jaki┬ du┬┐ych problem├│w, gorzej ze stopami gdzie zazwyczaj po morsowaniu mam brak czucia w 2 ┬Ârodkowych palcach lewej stopy. Ale po kilku h wszystko wraca do normy ;)
Swoj┬▒ drog┬▒ ┬┐e bardzo mi imponuj┬▒ go┬Âcie, kt├│rzy potrafi┬▒ wysiedzie├Ž po 5 czy wi├¬cej minut i to na 2 czy 3 sesje. Czapki z g┬│├│w.
Dlatego NIGDY nie nazwê siebie twardzielem.
Nazywanie siebie twardzielem to chyba zakrawa³oby ju¿ na megalomaniê :)

Offline Elwood

« Odpowied╝ #56 dnia: Stycze˝ 10, 2017, 12:25:30 »
...
Nazywanie siebie twardzielem to chyba zakrawa³oby ju¿ na megalomaniê :)
Lubi├¬ czasami sobie dogodzi├Ž... ;) Powa┬┐nie, to odczuwam frajd├¬ po wyj┬Âciu i "odmro┬┐eniu" st├│p i d┬│oni z kt├│rymi mam zawsze problem przy mrozie. Taka satysfakcja.

Offline kuzon

« Odpowied╝ #57 dnia: Stycze˝ 10, 2017, 12:58:58 »
Poszuka├Ž takiej, kt├│ra nie ma z tym problemu.
Eeee, ¿ona pewnie siê nie zgodzi... Chyba nawet nie bêdê pyta³... :D

Swoj┬▒ drog┬▒ ┬┐e bardzo mi imponuj┬▒ go┬Âcie, kt├│rzy potrafi┬▒ wysiedzie├Ž po 5 czy wi├¬cej minut i to na 2 czy 3 sesje. Czapki z g┬│├│w.

5 minut nie siedzia┬│em, ale 3 minutowe sesje x 3 wej┬Âcia traktuj├¬ jako standardowe. 2-3 lata temu, zaimponowa┬│ mi facet, kt├│ry przy -10'C, wycina┬│ pi┬│┬▒ motorow┬▒, wej┬Âcie z brzegu jeziora. Wbi┬│ si├¬ tak na 10 metr├│w d┬│ugo┬Âci i 2 metry szeroko┬Âci. D┬│uuugo to trwa┬│o! Na bank wyl┬▒dowa┬│bym z hipotermi┬▒ na OIOM-ie.
 - Maya Angelou

Offline Doczu

« Odpowied╝ #58 dnia: Stycze˝ 12, 2017, 06:41:12 »
Eeee, ¿ona pewnie siê nie zgodzi... Chyba nawet nie bêdê pyta³...
Zapytaj ¿onê czy idzie z Tob±. Jesli nie, to we¼ kole¿ankê. Nastêpnym razem ¿ona pójdzie ;D

Offline MaciekZ

• Pom├│g┬│: 16

« Odpowied╝ #59 dnia: Stycze˝ 12, 2017, 18:00:41 »
Obawiam si├¬ ┬┐e zako├▒czenie tej historyjki w wi├¬kszo┬Âci przypadk├│w b├¬dzie takie: " ... we┬╝ kole┬┐ank├¬. Nast├¬pnym razem ty ju┬┐ nigdzie nie p├│jdziesz" ;)

Offline kuzon

« Odpowied╝ #60 dnia: Stycze˝ 13, 2017, 09:22:52 »
Mo┬┐na przeczyta├Ž, je┬Âli kto┬ si├¬ zastanawia i szuka motywacji:
http://turystyka.wp.pl/miejski-mors-przekraczamy-granice-6079655287173761a
 - Maya Angelou

Offline Elwood

« Odpowied╝ #61 dnia: Stycze˝ 25, 2017, 20:48:21 »

Offline kuzon

« Odpowied╝ #62 dnia: Stycze˝ 25, 2017, 23:16:09 »
Co┬ pi├¬knego! Szacunek!
 - Maya Angelou

Offline Elwood

« Odpowied╝ #63 dnia: Stycze˝ 28, 2017, 15:45:39 »
Dzisiaj wyszed┬│em zjawiskowo:

Pogoda dla spacerowicz├│w - marzenie. W pe┬│nym s┬│o├▒cu temp. wody i powietrza w okolicach 1st.

Offline Elwood

« Odpowied╝ #64 dnia: Kwiecie˝ 09, 2017, 15:07:41 »
Druga, wiosenna k┬▒piel za mn┬▒. Kuzon, mo┬┐e ┬Âwi┬▒teczna niedziela na ┬Âniadanie?

Offline kuzon

« Odpowied╝ #65 dnia: Kwiecie˝ 16, 2017, 03:54:23 »
Nie da rady cholera, daleko jestem i po ┬Âwi├¬tach wracam. Nawet forum tutaj nie mog┬│em otworzy├Ž i dopiero dzisiaj si├¬ uda┬│o.
 - Maya Angelou

Offline Elwood

« Odpowied╝ #66 dnia: Maj 13, 2017, 18:40:06 »
Brze┬╝no. Woda: temp. kole 9st.

Offline Elwood

« Odpowied╝ #67 dnia: Listopad 05, 2017, 17:04:22 »

Woda jeszcze bardzo ciep┬│a (fizycznie jednak ju┬┐ nie tak bardzo)...

Offline kuzon

« Odpowied╝ #68 dnia: Listopad 05, 2017, 18:29:38 »
Kurcze, od jakiego┬ czasu my┬Âl├¬, czy by nie zamoczy├Ž si├¬ w wodzie. Tylko z czasem troch├¬ kiepsko. 4-5 godzin rehabilitacji dziennie, po wakacyjnym po┬│amaniu si├¬ :D Daj zna├Ž nast├¬pnym razem jak b├¬dziesz si├¬ wybiera┬│. B├¬dzie to impuls mobilizuj┬▒cy do ruszenia d..py :)
 - Maya Angelou

Offline piterito

• Pom├│g┬│: 55

« Odpowied╝ #69 dnia: Listopad 06, 2017, 01:32:24 »
Nie ma jak w ciep┬│ych krajach  ;D W mojej rzece woda latem to ok 14/16stC.
Dwa tygodnie temu mia┬│em pzyjemno┬Â├Ž w jeziorze na p├│┬│nocy przy temp powietrza +2C , woda pewnie niewiele cieplejsza bo ju┬┐ dobre przymrozki noc┬▒ by┬│y. Po jednej minucie b├│l ju┬┐ dosy├Ž intensywny. Przetrzyma┬│em do znieczulenia bo wtedy jest najwi├¬kszy kop adrenaliny. ┬Žwietne uczucie po wyj┬Âciu z wody.
Teraz mam mrozy po -17C, rzeka zaczyna zamarza├Ž. Zbieram si├¬ w sobie i czekam na s┬│oneczny dzie├▒.
Ale Ameryka..., Utah 2013

pijê tylko czyst±, palê tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline le┬Âna dusza

• Pom├│g┬│: 63

« Odpowied╝ #70 dnia: Listopad 06, 2017, 19:38:43 »
W mojej rzece latem jest 12/14 stopni - Bia┬│a Wise┬│ka tu┬┐ pod Barani┬▒ G├│r┬▒ :)

Online misiak76

• Pom├│g┬│: 36

• Co┬ skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowied╝ #71 dnia: Listopad 06, 2017, 23:45:55 »
W mojej rzece latem jest 12/14 stopni - Bia┬│a Wise┬│ka tu┬┐ pod Barani┬▒ G├│r┬▒ :)
To teraz wiem co za nimfa tam biega┬│a ;)

Wys┬│ane z mojego ONEPLUS A3003 przy u┬┐yciu Tapatalka

Offline le┬Âna dusza

• Pom├│g┬│: 63

« Odpowied╝ #72 dnia: Listopad 07, 2017, 00:14:31 »
Je┬┐eli nimfa, to tylko tam ;) Szlak niebieski w dolinie Bia┬│ej Wise┬│ki, mimo ┬┐e jest w du┬┐ej mierze asfaltowy, to naj┬│adniejszy szlak w ca┬│ym Beskidzie ┬Žl┬▒skim, a┬┐ do ko├▒ca, do Zwardonia, jest bardzo ┬│adny, Tatry nawet wida├Ž przy dobrej pogodzie i jest jaskinia :)

Offline Elwood

« Odpowied╝ #73 dnia: Listopad 22, 2017, 09:41:16 »
Kuzonie, ten weekend?
Jelitkowo kole 9-tej.

Offline Elwood

« Odpowied╝ #74 dnia: Listopad 26, 2017, 12:13:10 »
Dzisiaj ju┬┐ by┬│o ch┬│odniej ale dalej ciep┬│o i da┬│o si├¬ p┬│ywa├Ž.

Popluskali┬Âmy si├¬ z koleg┬▒, licz┬▒c na sukcesywne powi├¬kszanie sk┬│adu, bo pogoda b├¬dzie coraz bardziej sprzyja├Ž.

P.S.
Zalew kusi.