Autor Wątek: [Swetry puchowe] Cumulus Incredilite - wspólny projekt firmy Cumulus i www.outdoor.org.pl  (Przeczytany 190380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: [Swetry puchowe] Cumulus Incredilite
« Odpowiedź #1200 dnia: Maj 17, 2016, 00:01:58 »
Zakładanie powerstrecha na puch? Chyba zaszło jakieś nieporozumienie, przecież to warstwa wybitnie przylegająca do ciała, a przynajmniej w takim wydaniu spełnia swoje zadanie. Doskonale działa pod swetrem jako ciepła bielizna biwakowa. W wybitnie surowych warunkach w dzień noszę PS na bieliznę merino, a wieczorem zdejmuję merino i zostaję w PS, a na to zakładam puch. To najcieplejsza konfiguracja, PS nie blokuje przenikania ciepła do warstwy puchu. Jeśli wieje/jeszcze jest zimno na puch idzie hardshell albo wiatrówka - im lżejsza ta warstwa tym lepiej żeby nie kompresowała puchu.

Offline piterito

Fromage
Moja przystojna osoba jest twojej smukłej postury, wzrost identyczny. Inc Endurance w rozmiarze L jest za nadto. Pakuję pod niego PS i waciaka  jeśli trzeba i wcale nie jest ciasno. Lubię zimno a ono mnie. Combo merino 200 + Inc komfort na postojach/biwakach do ok -10/-13C, merino 200 + PS kilka stopni niżej, merino 200 +waciak Arc Atom LT + Inc przy -20C i czynnościach obozowych byłem w komforcie. Zakresy temp oczywiście bez silnego wiatru. Przy wietrze i pokaźnym mrozie Incredilite wyraźnie przeciąga na szwach i konieczna jest warstwa wiatroszczelna na górę, wiatrówka, HS.
Prezentacja modelu na stronie http://www.forum.outdoor.org.pl/warstwa-termiczna/(swetry-puchowe)-cumulus-incredilite-endurace/msg285083/#msg285083 wraz z cennymi uwagami  ;D

Co do kolejności warstw, patrz post wyżej jak rzecze Segnorita Leśna Dusza  ;D

Ale Ameryka...

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline fromage

Dzięki wszystkim ze wyczerpujące informacje, o to mnie chodziło :)

Utwierdziliście mnie tylko w przekonaniu, że to jest to czego potrzebuję...

Z tym rozmiarem to rzeczywiście jak będzie coś nie tak wymienię, CUM pisał już, że nie będzie problemu.

Offline Yatzek

No tak, z tym PS to pojechałem, sugerując się wcześniejszym grubym polarem.
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline fromage

Dzis przyszedł. Rozmiar dobrany idealnie. Wchodzi pod spód PS na upartego z SS ale pięknie tez mieści się na sweter HS. Jest lans! Dzięki jeszcze raz za pomoc w doborze rozmiaru. Jak będę miał chwilę obfocę się co by się pochwalić

Offline MaciekZ

To który w końcu wybrałeś? L-kę?

Offline fromage

To który w końcu wybrałeś? L-kę?

Si

Offline MaciekZ

No to teraz życzę chłodnego lata ;)

Offline fromage

No to teraz życzę chłodnego lata ;)

No właśnie kombinuję gdzie to to ubrać :)

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
Proponuję Alpy lub najbliższą chłodnie spożywczą ;D

Wysłane z mojego 6045Y przy użyciu Tapatalka

Offline PrzemoMarco

Hej, mam do Was pytanie. Szukam puchówki/swetra puchowego, poczytałem trochę o kurtkach cumulusa. Mam 193 wzrostu, około 84kg, w klatce 106, ale w pasie 86. Myślę nad XL. Czy jest ktoś z okolic Katowic kto posiada XL i mógłby użyczyć do przymierzenia?

Offline Pagan

XL może być za krótka... Mam XXL jak byś chciał mierzyć..

Choć ta będzie za szeroka...
z kompa

Offline brad

Hej, ja mam 190 cm wzrostu i dla mnie XL jest ok. Choć to pewnie zależy także od proporcji tułów / nogi... Moją XL-kę chętnie możesz przymierzyć, ale we Wrocławiu.