Autor W▒tek: [Kurtki puchowe]  (Przeczytany 54084 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoŠ przegl▒da ten w▒tek.

Offline misiak76

• Pom├│g┬│: 36

• Co┬ skromnego na Polskich Krajobrazach
Odp: [Kurtki puchowe]
« Odpowied╝ #150 dnia: Czerwiec 17, 2017, 15:29:00 »
A w┬│a┬Ânie czego┬ mi tu zabrak┬│o ;D

Wys┬│ane z mojego ONEPLUS A3003 przy u┬┐yciu Tapatalka

Offline kuzon

• Pom├│g┬│: 14

« Odpowied╝ #151 dnia: Czerwiec 17, 2017, 15:34:18 »
Wiek daje we znaki  :'(
http://blog.kwark.pl/jak-odroznic-dobry-puch/

To w ramach zado┬Â├Žuczynienia bonus :D
https://pl.wikipedia.org/wiki/Puch_edredonowy
"┬»ycia nie mierzy si├¬ ilo┬Âci┬▒ oddech├│w, ale ilo┬Âci┬▒ chwil, kt├│re zapieraj┬▒ dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline MaciekZ

• Pom├│g┬│: 16

« Odpowied╝ #152 dnia: Czerwiec 17, 2017, 15:37:16 »
A, to! My┬Âla┬│em ┬┐e jakie┬ nowo┬Âci - to rozmowa sprzed 3,5 roku.
Ale za to fachowiec rozmawia z fachowcem, chocia┬┐ zawsze trzeba jednak pami├¬ta├Ž ┬┐e to rozmowa dwojga producent├│w. Cho├Žby ich wyroby mia┬│y jaki┬ feler to na pewno o tym nie powiedz┬▒ ;)

Offline kuzon

« Odpowied╝ #153 dnia: Czerwiec 17, 2017, 15:39:39 »
To├Ž wpisa┬│em, ┬┐e rozmowa z 2013 roku  :P  ;D (a┬┐ sprawdzi┬│em, czy na pewno wpisa┬│em :D )
"┬»ycia nie mierzy si├¬ ilo┬Âci┬▒ oddech├│w, ale ilo┬Âci┬▒ chwil, kt├│re zapieraj┬▒ dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline MaciekZ

• Pom├│g┬│: 16

« Odpowied╝ #154 dnia: Czerwiec 17, 2017, 15:45:10 »
No c├│┬┐ - nie zauwa┬┐y┬│em. Jak to Ty piszesz? "Wiek daje we znaki  :'( "

Offline kuzon

« Odpowied╝ #155 dnia: Czerwiec 17, 2017, 15:51:18 »
Eeee, pewnie niekt├│rzy by si├¬ obrazili, ┬┐e si├¬ g├│wniarze wiekiem popisuj┬▒  ;D
 - Maya Angelou

Offline Shwarc

• Pom├│g┬│: 208

« Odpowied╝ #156 dnia: Czerwiec 17, 2017, 20:11:11 »
Ale za to fachowiec rozmawia z fachowcem,
Pana Romana fachowcem od puchu nazwa├Ž mo┬┐na, ale Pani Kasi ju┬┐ raczej nie ba┬│dzo. W sumie w tym wywiadzie wiele ciekawych rzeczy to nie ma, ot takie podstawowe informacje.

Offline PrzemoMarco

• Pom├│g┬│: 1

« Odpowied╝ #157 dnia: Marzec 17, 2018, 15:43:25 »
Tak sobie dzisiaj nadrabiam forumowe zaleg┬│o┬Âci. Ma┬│achowski chyba wypuszcza nowy model kurtki Zion Ultralight, cho├Ž ci├¬┬┐ko powiedzie├Ž czy to ju┬┐ kurtka czy jeszcze gruby sweter puchowy. Mo┬┐e na takie alpejskie lato by┬│oby to dobre. Kto┬ co┬ wie?
https://malachowski.pl/web/pl/glowna/81-zion-ultralight.html

Offline dave

• Pom├│g┬│: 8

« Odpowied╝ #158 dnia: Marzec 17, 2018, 17:46:01 »
Jak og³osz± specyfikacjê to obadamy co to. Nie widzê tam chyba ¿adnej regulacji w kapturze...
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline misiak76

• Pom├│g┬│: 36

• Co┬ skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowied╝ #159 dnia: Marzec 17, 2018, 19:34:40 »
Mo┬┐e yatzka trzeba si├¬ spyta├Ž on ma z Ma┬│achowskim dobry kontakt, a mo┬┐e ju┬┐ recenzje robi ;)

Wys┬│ane z mojego ONEPLUS A3003 przy u┬┐yciu Tapatalka

Offline PrzemoMarco

« Odpowied╝ #160 dnia: Marzec 17, 2018, 21:03:11 »
Mo┬┐liwe. Zaciekawi┬│ mnie, bo po d┬│ugich rozmy┬Âlaniach (do kt├│rych podstaw┬▒ by┬│o te┬┐ to forum) w ko├▒cu wst├¬pnie w mojej g┬│owie pojawi┬│a si├¬ koncepcja czego w zasadzie szuka┬│em. I wysz┬│o mi, ┬┐e potrzebowa┬│em czego┬Â, co b├¬dzie:
a) zajmowa┬│o stosunkowo ma┬│o miejsca w plecaku
b) b├¬dzie dobre na jaki┬ alpejski biwak i czym┬ w czym b├¬d├¬ m├│g┬│ potem wej┬Â├Ž do ┬Âpiwora, kt├│ry by┬│by odpowiednio l┬┐ejszy
W ten spos├│b wydedukowa┬│em, ┬┐e nie potrzebuje bardzo ciep┬│ej kurtki, ani niczego na pertex endurance (kt├│ry ogranicza┬│by paroprzepuszczalno┬Â├Ž), tylko po prostu ciep┬│ego swetra. I gdy po wst├¬pnym rozeznaniu rynku by┬│em zaciekawiony robertsem neutron 180 i ma┬│achowskim tourist II to widz├¬, ┬┐e jaka┬ nowo┬Â├Ž. Ale na razie bez opisu, a do tego materia┬│ wygl┬▒da na mocno delikatny (taki jak w ┬Âpiworach Ultralight) - co w przypadku ┬Âpiwora mo┬┐e mie├Ž sens, lecz w przypadku swetra wydaje si├¬ do mnie ┬Ârednio przemawia├Ž, zw┬│aszcza gdyby by┬│a potrzeba za┬│o┬┐enia na niego plecaka. Wi├¬c chyba zostan├¬ przy dotychczasowych faworytach, tylko jeszcze nie wiem czy lepszy b├¬dzie pertex quantum czy nieco ci├¬┬┐szy microlight.

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #161 dnia: Marzec 18, 2018, 15:18:44 »
Quantium w ┬Ârodku w zupe┬│no┬Âci wystarczy. Na zewn┬▒trz wybierz Microlight je┬Âli chcesz nosi├Ž plecak. U Robertsa mo┬┐na by to zrobi├Ž inaczej i naszy├Ž ten Micro tylko na ramiona. Nie odrzucaj te┬┐ Endurance, w mokrym ┬Âniegu mo┬┐e si├¬ przyda├Ž. Ja dzi┬ wszystkie kurtki zimowe uszy┬│ bym z Endurance na zewn┬▒trz.

Offline PrzemoMarco

« Odpowied╝ #162 dnia: Marzec 18, 2018, 16:38:12 »
Nie wiem tak do ko├▒ca jak to jest z wyko├▒czeniem endurance. Wiadomo, ┬┐e troch├¬ ogranicza oddychalno┬Â├Ž i dlatego to materia┬│ stosowany w kurtkach raczej grubych, stanowiskowych. Kiedy┬ czyta┬│em rozwa┬┐ania w temacie ┬Âpiworowym o tym, ┬┐e pot wydzielany przez ┬Âpi┬▒cego cz┬│owieka w ┬Âpiworze pokrytym membran┬▒ mo┬┐e nie wydosta├Ž si├¬ ca┬│kowicie na zewn┬▒trz, przez co cz├¬┬Â├Ž wilgoci skrapla si├¬ w┬│a┬Ânie w puchu. Membrana ma jednak te┬┐ swoje zalety, bo ogranicza dzia┬│anie wilgoci panuj┬▒cej na zewn┬▒trz, wiec wyb├│r zale┬┐y od potrzeb. I wyobra┬┐am sobie puchowy ┬Âpiw├│r z membran┬▒ dry/endurance, a w ┬Ârodku cz┬│owieka w kurtce puchowej, bo to cz├¬sta praktyka. A co si├¬ dzieje w przypadku spania w kurtce na endurance w ┬Âpiworze? Tak sobie tylko teoretyzuj├¬ z ciekawo┬Âci, cho├Ž ch┬│opaki na K2 cisneli w membranowych kombinezonach (pono├Ž 900gram), a na atak szczytowy mieli przygotowane ┬Âpiworki z wype┬│nieniem 600gram i nie marudzili, ┬┐e zimno i ┬┐e co┬ si├¬ skrapla - wybaczcie, ale tak to jest jak cz┬│owiek w niedziel├¬ pobiega i za du┬┐o my┬Âli  ;D

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #163 dnia: Marzec 19, 2018, 08:00:53 »
Sam sobie odpowiadasz. Te┬┐ nie b├¬dziesz marudzi┬│. Jak ma to by├Ž stricte zimowa kurtka +200g, to moim zdaniem w Enduransie, jak sweterek puchowy do 120g, to mo┬┐e by├Ž bez. No i to co napisa┬│em wy┬┐ej, mo┬┐na u Robertsa uszy├Ž tylko fragmenty (kaptur, barki, ┬│okcie), trzeba tylko pogada├Ž.

https://rab.equipment/us/mens/insulation/outer-fabric/pertex®-endurance
Zobacz ile modeli jest na Endurance, wszystkie s┬▒ w podobnej gramaturze wype┬│nienia.