Autor Wątek: Krywań 2495m n.p.m.  (Przeczytany 5626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
Krywań 2495m n.p.m.
« dnia: Październik 26, 2013, 17:34:48 »
Krywań - 20.10.2013

Ehh mają wyczucie zjeby górskie.
Byłem w zaawansowanym etapie sobotniej browaroterapi, gdzie po 22 telefon. Jedziemy jutro o 6 w Tatry Słowackie, jedziesz?

Cóż mogłem zrobić, oczywiście potwierdziłem mój udział, dopijając ósmego browara.

Wstałem rześki, no powiedzmy hehe. Zatankowałem 2L izotnika w camelbak. Gotów. Jedziemy.
Kumpel wziął jeszcze piesa. Husky, suczka wabiąca się Luna. Pomijając fakt czy można czy nie :p to 2495m n.p,m nie w kij w dmuchał. Ale przecież to husky :D

Ponownie start z Szczyrbskiego Jeziora.
Omijając jezioro z lewej idziemy czerwonym - Tatrzańską Magistralą. następnie odbicie niebieskim.

Początek i pech. Koledze urwała się sznurówka.

Szybka reperacja i gonimy Piotra, który wypruł na przód z psiną.

Po drodze mijamy źródełko, gdzie Piotrek współdzieląc wodopój z Luną, żłopią chciwie górską wodę.

Aby zobaczyć choć skrawek celu, trzeba trochę podejścia zrobić. Żwawo nam idzie, dystans upływa na poduchach.
Jest, oto on, eee trochę daleko :p

link do pełnego rozmiaru:
http://static.frazpc.pl/board/2013/10/9b0dc6af7f023f76.jpg

Uśmiech, zdjęcie.

http://static.frazpc.pl/board/2013/10/189baa189d95f3b8.jpg

Skrzyżowanie szlaków przed Krywaniem. Łączy się tu niebieski, z zielonym.
Szkoda trochę, że "trzeba" wracać tym samym. Szczerze, to nie wiem, czy schodząc zielonym, dojdzie się do przystanku elektriczki i wróci na Strbske Pleso. Trzeba będzie to sprawdzić.

Tu zaczynały się małe schody. Śniegu już sporo, a w dodatku przymrożony i wyślizgany, w pomieszaniu z wystającymi tu i tam skałami, śliskimi, ciężko się szło. Sytuację uratowała pogoda. Słonko tego dnia było naprawdę zacne. Ot takie babie lato, napisał bym polska złota jesień, ale zważywszy na okoliczności, to ni jak nie pasuje ;)

Szło się ciężko w tych warunkach, jednak jakoś człapałem. Kumpel, mimo, iż pies go ciągnął, no w sumie czasem to i może przeszkadzał, bo jak zobaczył większy śnieg to dostał świra i się tarzał, skakał i jadł :D
Tak czy inaczej, dostał niezłego odcięcia. Ponoć wykończył go "spacer" z dwoma huskimi dzień wcześniej. Tak czy srak, przynajmniej nie grzałem tyłów hehe ;)

Jest i szczyt. Narodowa góra Słowaków zdobyta.

Dane nam było też podziwiać start paralotniarza. Trzeba mieć cojones, a do tego kondycję by cały sprzęt wytaszczyć na górę.

Piesio cierpliwie czeka na jedzenie.

Piter samotny zdobywca (uciekł nam, wyszedł na szczyt, wrócił się i ponownie wylazł z nami).

Jeszcze parę panoram ze szczytu.

http://static.frazpc.pl/board/2013/10/0bc7bde442b92b60.jpg

http://static.frazpc.pl/board/2013/10/5f1079f6c255ae07.jpg

http://static.frazpc.pl/board/2013/10/d6e0f0071a2dbb62.jpg

http://static.frazpc.pl/board/2013/10/3dedc2c8fb3417f7.jpg

Kącik kulinarny.

Cycok z kuraka w przyprawie ziołowej (do pizzy), podsmażany z serem pleśniowym.
Do tego pure ziemniaczane (masło+czosnek+trochę mleka i szczypiorek/koperek), oraz surówka z białej kapusty.

Składniki:

Gotowe. Smacznego.

Pozdrawiam!

Offline Dżafar

Odp: Krywań 2495m n.p.m.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2013, 18:40:52 »
Przyjemna relacja,  bardzo ładne panoramy, i dobry pomysł na obiad :D
"Jeśli człowiek nie spełnia swoich marzeń, to jego dusza umiera." - Paulo Coelho

https://plus.google.com/u/0/photos/115879727215102096675/albums

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2013, 19:14:02 »
Cieszę się, że się podoba. Jutro uderzam na Koprowy Wierch, więc kolejny opis powstanie na dniach :)

Panoram robię od jakiegoś czasu, dość dużo. Co jak co, widoki ze szczytów, właśnie tak prezentują się zacnie. Jest tylko jedno ale, wypada mieć sporych rozmiarów monitor, bo inaczej wyglądają jak jakieś tasiemce ;)

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2013, 19:30:09 »
Bardzo fajne - byliście w ten sam dzień co my tylko my szliśmy z drugiej strony i koniec końców nie wleźliśmy na samą górę ;)

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2013, 19:38:43 »
Świetnie się Ciebie czyta, a motywacja po 8 browarach - szacun  ;D
Co do psa, to chyba w żadnym parku nie można wprowadzać? Z jednej strony szkoda bo jak się ma towarzysza to miło go zabrać, a z drugiej jakby masowo ludziska wprowadzali psy na szlaki to raczej byłoby pole minowe  ;)
Wyob­raźnia bez wie­dzy może stworzyć rzeczy piękne. Wie­dza bez wyob­raźni naj­wyżej doskonałe.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2013, 20:04:44 »
Mariusz888

Warunki były z początku dość ciężkie, zejść było by bardzo trudno (bez raków), jednak jak pisałem, słonko uratowało sprawę, aczkolwiek i tak parę razy zrobiłem dupozjazd  ;D

BlackWhite6
Dziękuję.

Co do parków i psów, to w narodowe nie wolno, w krajobrazowe można.
Ogólnie z tymi psami, to myślę, iż są zbyt restrykcyjne zakazy. Aczkolwiek, znając mentalność naszych rodaków, to na szlakach w Tatrach pojawiły by się kundelki, jamniki i yorki ;)

Niedawno była akcja. Wycieńczonego psiaka znieśli spod Rysów.
http://deser.pl/deser/1,111858,14841268.html

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2013, 20:33:51 »
Myślę że ten psiak był zostawiony celowo. Może się mylę ale wątpię że pies sam poszedł.
Wyob­raźnia bez wie­dzy może stworzyć rzeczy piękne. Wie­dza bez wyob­raźni naj­wyżej doskonałe.

Offline crimson

• rocznik '89

• Status GG
    • Mój stan Skype
    • www.outdoor.org.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2013, 22:55:51 »
no sympatycznie całkiem Ci to wzsyo, widzę, że narodowa góra Słowaków ostatnio bardzo modna wśród członków odora :), w sumie nie ma się co dziwić wszak to bardzo widokowe miejsce jest, ale po ośmiu by mi się nie chciało ;D, no chyba że byłaby to zimowa wyżówka z mega warunem
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline ina

« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2013, 10:44:15 »
Cytuj (zaznaczone)
Co do psa, to chyba w żadnym parku nie można wprowadzać?

Po Tatrach słowackich możesz chodzić ze psem.

Cytuj (zaznaczone)
Myślę że ten psiak był zostawiony celowo. Może się mylę ale wątpię że pies sam poszedł.

A ja myślę, że wlazł od słowackiej strony i potłukł się tak schodząc na naszą. Cud że to przeżył i nie gwizdnął gdzieś niżej.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Red-Angel

« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2013, 11:53:05 »
Ładne zdjęcia :)

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 21, 2013, 16:52:34 »
Red-Angel

Dziękuję, staram się jak mogę, choć aparat jakieś cudo nie jest :p

Offline Jakub123

« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2013, 14:28:08 »
Super fotki i mega fajny styl opisu :D gratki wypadu :D

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 09, 2014, 10:40:55 »
Mam takie skromne pytanko. Czy parkowanie samochodu w Szczyrbskim Plesie jest płatne? Jak jest to ile ta przyjemność kosztuje? Mój poprzedni pobyt w Słowackiej części Tatr był jak były jeszcze koronki i byłem nieźle zdziwiony jak po powrocie musiałem zapłacić za parkowanie w Starym Smokowcu.
Świetna relacja :)

Offline gabrielgoluszek

« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 09, 2014, 14:57:06 »
Mam takie skromne pytanko. Czy parkowanie samochodu w Szczyrbskim Plesie jest płatne? Jak jest to ile ta przyjemność kosztuje? Mój poprzedni pobyt w Słowackiej części Tatr był jak były jeszcze koronki i byłem nieźle zdziwiony jak po powrocie musiałem zapłacić za parkowanie w Starym Smokowcu.
Świetna relacja :)

Na jesieni płaciłem w Smokowcu 5 euro/doba, tak samo w Szczyrbskim Plesie również 5 euro/doba.

« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 01, 2014, 20:40:19 »
Mnie kiedyś w Starym Smokowcu pan parkingowy policzył tylko 3,5 euro, ale w Trzech Studniczkach chyba zawsze płaciliśmy po 5 euro.

Offline GTharnas

« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 01, 2014, 21:35:50 »
Z Soboty to Cena parkingu w Štrbské Pleso = 6 E