Autor Wątek: [Stuptuty] Black Diamond Frontpoint GTX Gaiter  (Przeczytany 3338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Barsus

• tekst osobisty

• Da Się? Da! Czyli opowieści różnej treści.
[Stuptuty] Black Diamond Frontpoint GTX Gaiter
« dnia: Listopad 02, 2011, 08:54:37 »
Jak działają z niewysokogórskimi butami te stuptuty frontpoint, tzn. czy dokładnie opinają but?

Odpowiedz Krzycha

Cytuj (zaznaczone)
@Barsus - stuptuty dają radę. Zapinanę są na dość szeroki rzep, także w pewnym zakresie można je bardziej "ściągnąć". Używałem ich ze zwykłym trekami AKU i nie zauważyłem, żeby od dołu się śnieg wpychał. Natomiast widziałem, że BD robi jeszcze inne podobne stuptuty (Alpine GTX), które chyba lepiej będą dostosowane do niewysokogórskich butów. Tamte mają przedłużony przód i może nie będzie tak dużo śniegu wchodzić między sznurówki co jest momentami upierdliwe.

mod:post zmoderowany
black hole sun

Offline bulva

Odp: [Stuptuty] Black Diamond Frontpoint GTX Gaiter
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2012, 17:58:07 »
Jaki najlepiej dobrac rozmiar tych stupów do La Sportiva Nepal Evo, wkladka 11.5 (45 na europejskie). Według tej rozmiarówki L-ka powinna się zmieścic w górnej granicy, ale może dla bezpieczeństwa lepiej brać XL? To jednak duży wspiaczkowy but jest, a ja nie mam niestety gdzie przymierzyć.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2017, 20:04:01 »
Odkopuję!
Ponieważ są obecnie w dobrej cenie (179,25zł) w 8a jak i outdoorpro - tu z rozmiarem M.

Zakupiłem, bo szukałem czegoś z gore.
Z Meindl Perfekt, co można powiedzieć, iż jest jak rozmiaru plastikowej skorupy ;)
Wziąłem M - do buta 41,5eu/7,5uk
Pasują idealnie!

Myślę, iż warto wrzucić rozmiarówkę:

"Rozmiarówka dla butów plastikowych:
S: rozmiary US 5 – 7
M: rozmiary US 7,5 – 8,5
L: rozmiary US 9 – 10,5
XL: rozmiary US 11- 12
Rozmiarówka dla butów skórzanych/ trekkingowych:
S: rozmiary US 7 – 8,5
M: rozmiary US 8,5 – 10
L: rozmiary US 10,5 – 12
XL: rozmiary US 12 i więcej"

W weekend testy terenowe :D
Jak na razie. Jakość wykonania świetna.
Podoba mi się, jak oplata buta, śnieg raczej nie ma szan wbijać się pod ochraniacze.
Na nogach też fajnie wyglądają, nie straszą jak inne "puchate", sterczące na boki jakby były nadmuchane.
Co do tego, że przodu nie chronią. Może to i plus, bo zawsze (w innych stuptutach), śnieg tam się dostawał, wbijał (choćby przy zgięciu) i potem kisił na bucie. A tak to i lepiej but oddycha, a zalegający śnieg można w razie "w" strzepać.
Po testach terenowych napiszę coś więcej.

Hoł!

Offline Ivan

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2017, 11:02:00 »
Testuj, testuj. Też szukam czegoś, co nie sterczy na boki, aby łyda się zanadto nie pociła i żeby ceną nie zabijało.

Te sruty BlackDiamond są do technicznego wspinania i muszą być dobrze dopasowane aby nie zaczepiać ich rakami. Nie chronią przodu buta, celowo nie ma tam materiału ani haczyka na sznurówki aby nie kolidowały z metalowym paskiem który mają niektóre raki automatyczne.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2017, 18:42:19 »
123

Test w świeżutkim puchu około 30-37cm. Miejscami nawiane powyżej kolan.

Rzepy należy dokładnie zapiąć, najbardziej równo/ciasno opinając nogę, aby zachodziły na siebie dobrze, bo śnieg lubi się do nich łapać :p
Pod ochraniacze dostało się trochę śniegu (mimo wszystko), jednak dużo mniej niż w "standardowych" stuptutach.

Drugi dzień to zgoła odmienne warunki. Słonko, ciepełko, dreptanie nartostradą. Lało się ze mnie jak z wieprzka, tym bardziej, iż dzień wcześniej, trochę się pobalowało ;)

Tu raczej testowana była oddychalność. Prawdę powiedziawszy, jestem miło zaskoczony. Gacie suche, komfort zachowany.

Haczyk do łapania za sznurówki oczywiście jest, tylko łapiesz już dużo wyżej.

Jak bym się miał do czegoś przyczepić, to do tego, iż ubierając grube spodnie narciarskie (do przecierania szlaku, drałowania w śniegu bez rakiet), ta górna część z rzepem powinna być szersza. Tak aby zakryć całego rzepa pod spodem, gdy chcemy ochraniacze zapiąć jednak luźniej, by upchać tam grube gacie. Edit... choć z drugiej strony, zapinając ciasno, ta dodatkowa płachta 1-2cm by nieco sterczała i łapała śnieg. I tak i tak niedobrze  ::)

Jakby co wyszło jeszcze w trakcie dalszego użytkowania, nie omieszkam napisać.

Offline Ivan

« Odpowiedź #5 dnia: Wczoraj o 10:45:05 »
Czyli dychają - jest dobrze. Ciekawi mnie jeszcze jak się rzepy sprawują przy zimowych biwakach. Bo dotychczasowe moje doświadczenie jest takie, że w moich stoptutach (starutkie firmy Paker) to w czasie dnia w rzep nabija się trochę śniegu, topi, w nocy zamarza i rano już nie trzyma tak mocno jak wcześniej. Po którymś z kolei dniu spora część rzepa jest zatkana zlodowaciałym śniegiem. Tylko że ja mam zamek, rzepy i jeszcze na takie okazje dobiłem napy, więc nie ma problemu że coś mi się rozpina albo nie trzyma. No a w tych Black Diamondach jest tylko rzep i to mnie nieco martwi.

Offline petelicki

« Odpowiedź #6 dnia: Wczoraj o 14:04:23 »
To zawsze jest kompromis- jak z każdym sprzętem górskim. Jeden chce kurtkę z fartuchem śnieżnym, tysiącem nap, kieszeni, rzepów itp, a inny bierze minimalistyczny model nawet bez kieszeni vel Arc Alpha FL.

Ja osobiście nigdy nie miałem problem z rzepami we Frontpointach, z tym że nigdy nie biwakowałem w nich zimą dużej niż na jedną noc.   
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #7 dnia: Wczoraj o 22:48:33 »
Ja tam niezbyt rozumiem problem Ivana. To jak się już coś złapie śniegu do tych rzepów, to przed biwakowaniem, nie można tego wykruszyć?