Autor Wątek: [Szpej] Raki  (Przeczytany 67918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pablo666

• Foty moje....
Odp: [Szpej] Raki
« Odpowiedź #400 dnia: Luty 13, 2017, 22:58:43 »
Wiem już, że Tech odpadają, ze względu na niewyciągalny botek.
Hmmm... to Guidey mają wyciągany? Wydawało mi się, że dopiero 6k ma taką konstrukcję?
Całe życie z wariatami....

Offline kuzon

« Odpowiedź #401 dnia: Luty 13, 2017, 23:22:11 »
Nosz kuźwa! To dlaczego byłem przekonany, że mają? I cały misterny plan z dylematem w pi...du :D Dzięki Pablo666, oszczędziłeś mi operacji odsyłania kilku par butów.
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline Rychu

« Odpowiedź #402 dnia: Luty 13, 2017, 23:33:48 »
Hmmm... to Guidey mają wyciągany? Wydawało mi się, że dopiero 6k ma taką konstrukcję?
no tak jest :P
botka miały 6000 i 8000
guide to zwykły but z getrą
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline velka

« Odpowiedź #403 dnia: Luty 14, 2017, 07:04:14 »
Nosz kuźwa! To dlaczego byłem przekonany, że mają? I cały misterny plan z dylematem w pi...du :D Dzięki Pablo666, oszczędziłeś mi operacji odsyłania kilku par butów.

To może po prostu Scarpa Phantom 6000 tech :D
https://www.trekkinn.com/outdoor-gory/scarpa-phantom-6000/135987046/p?utm_source=google_products&utm_medium=merchant&id_producte=2647560&country=pln&gclid=CjwKEAiAz4XFBRCW87vj6-28uFMSJAAHeGZbaDc8qXKH6tJiD7GCMnMuxI2jFLUk_xr4IR63fu7xnhoCvI7w_wcB&gclsrc=aw.ds

Te nowe modele zastępują cała serie Phantomów: Guide, 6000 i 8000

Offline kuzon

« Odpowiedź #404 dnia: Luty 14, 2017, 08:56:07 »
:D No fajnie. A jeszcze niedawno patrzyłem na stronę Scarpy i widziałem tylko te normalne Techy, żadnych 6000 i 8000. Różnica w cenie jest "chyba" jednak zbyt duża (nowy model za 2500 zł a stary za 1776 zł). Z drugiej strony wiem, że nawet 6000 to "trochę" na wyrost dla mnie, ale dość mocno marznę w nogi i dlatego szukam czegoś ciepłego i na wiele lat. Jakieś tam plany sensownego wykorzystania tych butów mam, ale co wyjdzie, to życie pokaże. Tak więc u mnie zostanie "na tapecie" stary model 6000. Dzięki wszystkim za odpowiedzi!
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline velka

« Odpowiedź #405 dnia: Luty 14, 2017, 09:23:25 »
:D No fajnie. A jeszcze niedawno patrzyłem na stronę Scarpy i widziałem tylko te normalne Techy, żadnych 6000 i 8000. Różnica w cenie jest "chyba" jednak zbyt duża (nowy model za 2500 zł a stary za 1776 zł). Z drugiej strony wiem, że nawet 6000 to "trochę" na wyrost dla mnie, ale dość mocno marznę w nogi i dlatego szukam czegoś ciepłego i na wiele lat. Jakieś tam plany sensownego wykorzystania tych butów mam, ale co wyjdzie, to życie pokaże. Tak więc u mnie zostanie "na tapecie" stary model 6000. Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Ostatnio kupowałem Phantom Guide i szukał najtaniej, pewien sklep militarny sprowadzał mi je od polskiego dystrybutora (Himal?). Jak dowiedzieliśmy się od nich z rozmiarówką starego modelu jest biednie i raczej lepiej nie będzie już. Różnica w cenie to średnio ~500zł. Miałem okazję porównać stare Guide z nowymi i Techy robiły wrażenie, trochę lżejsze i sprawiały wrażenie mniej masywnego buta. Otok gumowy był z trochę innego rodzaju gumy, bardziej chropowata. Koniec końców... nie dopłaciłbym tych ~500zł ;)

Offline kuzon

« Odpowiedź #406 dnia: Luty 14, 2017, 10:09:57 »
Kupiłbym już wcześniej, ale w domu będę dopiero za 2 tygodnie, a że planuję sprowadzić  dwa rozmiary, to nie zmieszczę się w 14 dniowym czasie na odesłanie. Różnica w cenie to nawet 700 zł.
 - Maya Angelou

Offline kuzon

« Odpowiedź #407 dnia: Marzec 15, 2017, 19:30:51 »
Misiaczki, jako, że nabyłem drogą kupna zajebiste trzewiki (Pablo thx) jakie półautomaty są teraz dobre?
Przyznam, że od dawna nie interesowałem się i nie wiem co godnego uwagi jest teraz na rynku.
Z góry dzięki za pomoc.
Jakie w końcu wybrałeś? Jakbyś się jeszcze wahał, to mogę Ci podrzucić Petzle Vasak Leverlock Universel. Se pojedziesz w Taterki i przetestujesz.
 - Maya Angelou

Offline mefistox

« Odpowiedź #408 dnia: Październik 31, 2017, 13:45:49 »
Cześć! To mój pierwszy post na forum, na wstępie chciałem się więc przywitać i od razu zaczynam od poważnego pytania sprzętowego :)

Co myślicie o rakach Salewy? chodzi mi konkretnie o model alpinist: https://www.salewa.waw.pl/product-pol-5863-Raki-Salewa-ALPINIST-COMBI-0999-steel-blue.html

Wykonane ze stali, certyfikat mają. Gdzieś wyczytałem, że raki dla Salewy produkuje CT, ale pewności nie mam. W necie niemalże brak opinii, kilka po niemiecku, kilka po włosku, ale merytoryki w nich brak, ciężko stwierdzić jak się sprawują.

Może lepiej w tej cenie kupić Stalkery Campa (zakładając, że jedne i drugie są dobrze dopasowane do buta).

A przy okazji zapytam, ma ktoś w Warszawie Petzl Vasak Leverlock w nowej wersji bez śruby, żeby pożyczyć na przymiarkę? To kolejny model który rozważam, niestety nie chcę zamawiać w ciemno online, ponieważ obawiam się braku dobrej regulacji po pozbawieniu modelu śruby do regulacji (mam rozmiar buta 46,5, regulacja na łączniku i poprzez przesuwanie klamry może być zbyt mało dokładna dla połówkowego rozmiaru).

Grivele G12 i Black Diamondy niestety źle leżały na moich butach, jedne za wąskie w czubie drugie za szerokie.

Dzięki za pomoc! :)

Offline mefistox

« Odpowiedź #409 dnia: Listopad 05, 2017, 11:13:36 »
Lekki update w stosunku do ostatniego postu.

Mierzyłem Vasaki, bardzo fajne z przodu, idealnie pod szerokość buta, natomiast z tyłu brak śruby jest nieco nie trafionym rozwiązaniem wg mnie. Da się je ustawić tak, że but jest lekko trzymany przez raka bez zapinania (przednie i tylne ograniczniki są dopasowane do szerokości buta), ustawienie tyłu w 3 miejscach daje efekty następujące: 1 - ustawienie zgodne z instrukcją, zęby kończą się dokładnie pod zakończeniem pięty, ale siła docisku wydaje się mała, 2 i 3 - większa siła docisku ale zęby zaczynają wystawać za buta, bo pieta idzie do przodu mocniej. Nigdy nie miałem raków z clipem z tyłu więc nie umiem ocenić jaka powinna być ta siła docisku, czy jest dobra czy nie za mała itd. A jakby była śrubka to by minimalnie zwiększył siłę docisku w pierwszym ustawieniu i by było ok.

Druga sprawa, to dopasowanie raków do podeszwy buta. We wszystkich rakach które mierzyłem (g12, bd serac, camp stalker) z przodu robi się szczelina pomiędzy rakiem a podeszwą, nawet po mocnym dociśnięciu, czy też dociągnięciu pasków (but Asolo Elbrus GV - łódeczkowata podeszwa, więc nie przylega na całej długości a z przodu wręcz zieje otwór na 0,5 cm). W vasakach udało mi się je nawet fajnie ściągnąć, szczelina była minimalna dodatkowo zasłonięta przez metalową klamrę trzymającą koszyk. Wyobrażam sobie, że w takim lekkim dogięciu łącznik mocniej pracuje, ale czy na tyle znacząco, by go uszkodzić? Jak to jest w waszych butach pod półautomaty? zostaje wam luz z przodu, czy raki się dopasowały do buta po czasie?

Offline Ivan

« Odpowiedź #410 dnia: Listopad 30, 2017, 20:28:27 »
A popatrz, czy przypadkiem przy chodzeniu ta szczelina nie znika. Inaczej jest gdy mierzy się "na sucho" trzymając buta w powietrzu a inaczej jak stanie całym ciężarem. Pod ciężarem nawet sztywna podeszwa w kształcie łódki może troszkę się prostować i dopasowywać w ten sposób do raka.