Autor Wątek: [Buty biegowe] Salomon XA Pro 3D Ultra  (Przeczytany 39356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

• Status GG
    • Mój stan Skype
    • Porównanie lampek rowerowych i czołówek
Odp: [Buty biegowe] Salomon XA Pro 3D Ultra
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 19, 2017, 23:49:11 »
XA Pro 3D to może być aktualny model a Ultra / Ultra2 starsze modele - trzeba by patrzeć po zdjęciach, rocznikach.

Tutaj masz porównanie XA PRO z starszą wersją Ultra:
http://www.forum.outdoor.org.pl/buty-niskie/(buty-niskie)-salomon-xa-pro-3d-'14/
--
Maniak Jaśnie Oświecony
http://www.light-test.info

Offline sieku

« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 22, 2017, 12:11:54 »
Czy spotkaliście się z podróbkami tych butów?
Na allegro są oferty Salomon XA Pro 3D za 269 zł od użytkownika "eoryginalne" i "eoryginalne_hurt". Nawet prawdopodobna cena, ale obok są oferty za 400 zł i więcej.

Drugie pytanie, czy wie ktoś gdzie w 3city można je przymierzyć? Obstawiam Fashion Hause ale czy gdzieś jeszcze?

Offline petelicki

« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 22, 2017, 14:23:53 »
Ciezko powiedziec czy to oryginaly, ale za 299 zl czesto mozna  normalnie kupic w sklepie (np. megaoutdoor), wiec 269 zl na allegro wydaje sie byc mozliwa cena...
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline rolin

« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 22, 2017, 14:37:50 »
sieku na allegro właśnie u użytkownika eorginalne masz darmową wysyłkę i zwrot za pośrednictwem paczkomatów InPost. Ja często robię tak, że zamawiam sobie 3 rozmiary i mam 14 dni na pochodzenie sobie po domu na spokojnie w różnych skarpetkach i kiedy stopa jest świeża lub zmęczona. Później wystarczy tylko pudełko z kodem zwrotu wsadzić spowrotem w paczkomat i problem z głowy. Polecam takie rozwiązanie. Dużo bardziej wygodne niż mierzenie na szybko w sklepie stacjonarnym.
Bo nie ma takiej góry, na którą nie mogę wejść...

Offline sieku

« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 23, 2017, 08:48:22 »
Z tym darmowym zwrotem faktycznie dobra opcja, nie zauważyłem tego ;D
Po dokładniejszym przejrzeniu ofert ten allegrowicz niestety oferuje jedynie buty do rozmiaru 45. Ja ze stopą 29,5-29,8 potrzebuje 46 lub 46,5 więc i i tak się nie załapie na tą cenę.
Do lata jeszcze trochę czasu więc szukam dalej. Problemu ze znalezieniem tego (i nawet większych) rozmiarów nie ma, do pełni szczęścia brakuje jednak fajnej ceny... i koloru  ;D

Offline arczar

« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 23, 2017, 10:01:58 »
To podróbki. Zobacz na kolor podeszwy i jego ułożenie. Porównaj z oryginalną strona Salomona i różnymi wypustami na dane lata. Nigdzie nie widziałem takiego wzoru jak oni sprzedają.

Ja nie dawno kupiłem sobie te buty na oficjalnej stronie Salomona. Buty przyszły z magazynu z Belgii i zapłaciłem 299 złotych. Nie ma co ryzykować dla 50 złotych.

Co do przymiarki. Intersporty, go sporty i inne mają te buty. Nawet jeśli nie konkretny model to na pewno jakieś trailowe. Łatwo wtedy ogarnąć rozmiar. Zresztą w moim przypadku tabela Salomona zgadza się z rzeczywistością. Poza tym te buty mają taką konstrukcję że nie trzeba brać większych. Przy prawidłowym rozmiarze dla danego osobnika i tak mają miejsce na palce.
*Przykazanie dla admina: "Nie jest też dobrze wymierzyć grzywnę prawemu. Bić szlachetnych jest wbrew prostolinijności" ;D
*Dla forumowiczów:         "Kto powściąga swe wypowiedzi, ten posiada wiedzę, a mąż odznaczający się rozeznaniem                               zachowuje spokojnego ducha." ;D
*Dla... :                                    "Nawet głupi, gdy milczy, będzie uchodził za mądrego; kto zamyka swe wargi — za mającego zrozumienie." ;D

Offline sieku

« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 24, 2017, 10:05:42 »
Dzięki aczar, teraz jak o tym wspomniałeś faktycznie kolory są inne niż na oficjalnej stronie.
Te jednak wydają się oryginalne: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=41140882&order=p&id=55236&a_enum%5B127048%5D%5B1048576%5D=1048576
Sklep tez niby oficjalny Salomon.

Offline arczar

« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 24, 2017, 10:27:38 »
To jest oficjalny sklep Salomona więc pewnik. Chociaż ja nie kupowałem przez Allegro tylko
bezpośrednio z polskiej strony Salomona. Co do oryginalności to żadna różnica - co najwyżej w cenie.
*Przykazanie dla admina: "Nie jest też dobrze wymierzyć grzywnę prawemu. Bić szlachetnych jest wbrew prostolinijności" ;D
*Dla forumowiczów:         "Kto powściąga swe wypowiedzi, ten posiada wiedzę, a mąż odznaczający się rozeznaniem                               zachowuje spokojnego ducha." ;D
*Dla... :                                    "Nawet głupi, gdy milczy, będzie uchodził za mądrego; kto zamyka swe wargi — za mającego zrozumienie." ;D

Offline arczar

« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 07, 2017, 12:32:30 »
Dodam 2 grosze, po 3 dniach w Tatrach. wersja buta z oficjalnego sklepu  Salomona. Pewnie 2016.

Buty są świetne, wygodne itp. ALE....

Mokra tatrzańska skała to ZUOOOO! Zejście z Polskiego Grzebienia po deszczu + moje przyzwyczajenia z podeszwą Vibram Sebolet w moich podejściowych Asolo Vortexach = 3 gleby na kamieniach. Kamienie ledwo wilgotne, bez innych zanieczyszczeń.  To samo przy zejściu ze Zbójnickiej Chaty. Wystarczy, że zmoczyłem podeszwę w potoku i 2 minuty ryzyka zanim wyschną.

Zatem podejściówki zostają na Tatry, a XA Pro 3D Ultra na wszystkie inne wycieczki ( w mokrym lesie trzymają świetnie), bo są wygodniejsze niż podejściówki.

P.S. wychodzi na to, że maja za mało miękkiej przyczepnej gumy (tylko środek podeszwy - jasne klocki)

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 19, 2017, 17:37:37 »
Mi w zachodnich się dobrze sprawowały. Dawały radę i tylko na zejściu nogi mi się zaplątały i podeszwę naderwałem ale była już klejona i znów skleję ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka