Autor Wątek: [Sprzęt] Zmiany na lepsze - czyli co Ty, zrobiłeś dla swojego roweru?  (Przeczytany 64082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
Odp: [Sprzęt] Zmiany na lepsze - czyli co Ty, zrobiłeś dla swojego roweru?
« Odpowiedź #325 dnia: Kwiecień 28, 2017, 15:00:46 »
W końcu zabieram się za swój rower. Puki co na 1 ogień poszły siodełko i rączki. Oczywiście zakupiony z AliExpress.
W następnej kolejności idzie wszystko prócz ramy ;) Cały osprzęt chcę zmienić na shimano Deore.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Shwarc

« Odpowiedź #326 dnia: Kwiecień 28, 2017, 17:06:41 »
Ile waży to siodło, jeździłeś już na tej dziurze, jest lepiej?

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #327 dnia: Kwiecień 28, 2017, 17:20:20 »
Siodełko waży 285 gram. Po pierwszej przejażdżce bez gaci rowerowych nabawiłem się otarcia z tym, że pewnie to wina bokserek brubeka, które mi się podwineły. Druga przejażdżka już w pełnym rynsztunku i po prostu bajka. Sam profil do mojego starego siodełka jest lepszy i bardziej dopasowany do mojej dupy. Czy otwór coś daje, to trudno powiedzieć bo mam je dopiero 2 tygodnie. Pierwsze odczucie to na starym siodełku miałem po przejechaniu 15 km mrowienie w dolnej przedniej części ciała, w tym po przejechaniu 30 km po prostu bajka, żadnych nieprzyjemnych odczuć.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #328 dnia: Kwiecień 28, 2017, 19:54:29 »
Noo noo całkiem fajne to siodełko wygląda. A i jest w opcji w kolorze żółtym, co by mi pasowało kolorystycznie pod sprzęt, tak jak to czerwone do Twojego. Koniecznie napisz po paru miesiącach użytkowanie jak się sprawuje/wygląda.

Co do wycięcia. W MTB jeżdżę już dość długo na Selle Italia C2 Gel Flow i.. jest całkiem ok, ale czy lepiej jak bez "szpary", nie wiem. Ponoć to jest zdrowe dla chłopów ;)

edit
waga producenta jest sporo wyższa. Ciekawe, że tyle realnie waży, przeważnie podają zaniżoną wagę w opisie :p

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #329 dnia: Kwiecień 28, 2017, 20:01:37 »
Kupiłem z tej stronki

http://s.aliexpress.com/YfqiEjey

LIETU NOWY MTB Rower Górski Rowerowa Jazda Na Rowerze Skidproof Saddle Seat Silikonowy Żel krzemionkowy Poduszki Siedzenia Czarny Siodełka Rowerowego

Offline Shwarc

« Odpowiedź #330 dnia: Kwiecień 29, 2017, 16:13:59 »
Ja zamówiłem do szosy takie:

Powodem były tytanowe czyli mocniejsze pręty.
Jeździłem 3 miechy na karbonowych prętach i było OK, ale zmieniłem rower, a w nim jarzmo nie przyjmuje prętów owalnych więc szukałem i znalazłem okrągłe tytanowe :)

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #331 dnia: Maj 07, 2017, 11:45:24 »
Nowe hamulce.
Kolorystycznie pasują do tarcz  ;D
Cudów ni mo :P No ale kupiłem niemal nówki za 350zł, więc płakać nie będę. Tzn napiszę może nieco inaczej. Modulacja jest ok, nawet bardzo, nie działa to zero jedynkowo, co dla mnie jest ważne, ale na końcu klamki, mogły by być mocniejsze. Ja wiem, że sporo ważę, no ale na tarczy 203mm z przodu, mogło by być lepiej. Może jak zmienię klocki na metaliczne (oryginały są chyba żywiczne) i się odpowietrzy (tył na pewno trzeba bo za miękka klamka), to będzie git.

Offline semow

« Odpowiedź #332 dnia: Maj 07, 2017, 20:13:52 »
też się mogę pochwalić nowymi hamplami: klamki Tektro RL340 + szczęki Tektro Oryx :D

wcześniej wisiały plastikowe szczęki Suntour XCM + klamki starego Dura Ace, po zmianie siła hamowania zdecydowanie na plus, do tego drastyczna poprawa wygody w szczególności w górnym chwycie.

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #333 dnia: Czerwiec 17, 2017, 16:24:18 »
Aby nie zaśmiecać to tu zadam pytanko. Tak ostatnio sobie gdybam i  wygdybałem, że w celu odchudzania roweru wymienię sobie kierownicę z ciężkiej aluminiowej na taką carbonową prosto z Chin ;) A tu patrzę i mam zonka. Są różne szerokości i pytanko. Wiecie czy jest jakiś dobór ich szerokości? Obecną mam 60 cm, ale po zmianie manetek jest cholernie mała i zastanawiam się nad 70 lub 68.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #334 dnia: Czerwiec 17, 2017, 20:05:50 »
Odradzam, wszystko ale nie kierownicę. Raz że wytrzymałość jest niepewna. Dwa, że jak kiera się złamie to gleba murowana, a trzy że zyskujesz może kilkadziesiąt gram kosztem sztywności.
To już sztyca czy siodło lepiej wyglądają pod tym względem (też nie każde), bo jak się złamią, to małe prawdopodobieństwo gleby.

Proponuję kierownicę PRO, model LT lub PLT z najnowszego wypustu. Obie występują w wersji ze wzniosem i płaskie, gięcie 9st, 720mm (dotniesz sobie) no i waga realna 275g. Czy to za dużo? Upuszczając na kierownicy 50g nie przyspieszysz nawet o 0,00000001km/h, a do stracenia masz wiele.