Autor W▒tek: [Sprz├¬t] Zmiany na lepsze - czyli co Ty, zrobi┬│e┬ dla swojego roweru?  (Przeczytany 74732 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 2 GoÂci przegl▒da ten w▒tek.

Online misiak76

• Pom├│g┬│: 36

• Co┬ skromnego na Polskich Krajobrazach
Odp: [Sprz├¬t] Zmiany na lepsze - czyli co Ty, zrobi┬│e┬ dla swojego roweru?
« Odpowied╝ #325 dnia: Kwiecie˝ 28, 2017, 15:00:46 »
W ko├▒cu zabieram si├¬ za sw├│j rower. Puki co na 1 ogie├▒ posz┬│y siode┬│ko i r┬▒czki. Oczywi┬Âcie zakupiony z AliExpress.
W nast├¬pnej kolejno┬Âci idzie wszystko pr├│cz ramy ;) Ca┬│y osprz├¬t chc├¬ zmieni├Ž na shimano Deore.

Wys┬│ane z mojego ONEPLUS A3003 przy u┬┐yciu Tapatalka

Online Shwarc

• Pom├│g┬│: 208

« Odpowied╝ #326 dnia: Kwiecie˝ 28, 2017, 17:06:41 »
Ile wa┬┐y to siod┬│o, je┬╝dzi┬│e┬ ju┬┐ na tej dziurze, jest lepiej?

Online misiak76

« Odpowied╝ #327 dnia: Kwiecie˝ 28, 2017, 17:20:20 »
Siode┬│ko wa┬┐y 285 gram. Po pierwszej przeja┬┐d┬┐ce bez gaci rowerowych nabawi┬│em si├¬ otarcia z tym, ┬┐e pewnie to wina bokserek brubeka, kt├│re mi si├¬ podwine┬│y. Druga przeja┬┐d┬┐ka ju┬┐ w pe┬│nym rynsztunku i po prostu bajka. Sam profil do mojego starego siode┬│ka jest lepszy i bardziej dopasowany do mojej dupy. Czy otw├│r co┬ daje, to trudno powiedzie├Ž bo mam je dopiero 2 tygodnie. Pierwsze odczucie to na starym siode┬│ku mia┬│em po przejechaniu 15 km mrowienie w dolnej przedniej cz├¬┬Âci cia┬│a, w tym po przejechaniu 30 km po prostu bajka, ┬┐adnych nieprzyjemnych odczu├Ž.

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• Pom├│g┬│: 21
  • G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #328 dnia: Kwiecie˝ 28, 2017, 19:54:29 »
Noo noo ca³kiem fajne to siode³ko wygl±da. A i jest w opcji w kolorze ¿ó³tym, co by mi pasowa³o kolorystycznie pod sprzêt, tak jak to czerwone do Twojego. Koniecznie napisz po paru miesi±cach u¿ytkowanie jak siê sprawuje/wygl±da.

Co do wyci├¬cia. W MTB je┬┐d┬┐├¬ ju┬┐ do┬Â├Ž d┬│ugo na Selle Italia C2 Gel Flow i.. jest ca┬│kiem ok, ale czy lepiej jak bez "szpary", nie wiem. Pono├Ž to jest zdrowe dla ch┬│op├│w ;)

edit
waga producenta jest sporo wy¿sza. Ciekawe, ¿e tyle realnie wa¿y, przewa¿nie podaj± zani¿on± wagê w opisie :p

Online misiak76

« Odpowied╝ #329 dnia: Kwiecie˝ 28, 2017, 20:01:37 »
Kupi┬│em z tej stronki

http://s.aliexpress.com/YfqiEjey

LIETU NOWY MTB Rower Górski Rowerowa Jazda Na Rowerze Skidproof Saddle Seat Silikonowy ¯el krzemionkowy Poduszki Siedzenia Czarny Siode³ka Rowerowego

Online Shwarc

« Odpowied╝ #330 dnia: Kwiecie˝ 29, 2017, 16:13:59 »
Ja zam├│wi┬│em do szosy takie:

Powodem by³y tytanowe czyli mocniejsze prêty.
Je¼dzi³em 3 miechy na karbonowych prêtach i by³o OK, ale zmieni³em rower, a w nim jarzmo nie przyjmuje prêtów owalnych wiêc szuka³em i znalaz³em okr±g³e tytanowe :)

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• Pom├│g┬│: 21
  • G├│rski w┬│├│czykij

Nowe hamulce.
Kolorystycznie pasuj┬▒ do tarcz  ;D
Cud├│w ni mo :P No ale kupi┬│em niemal n├│wki za 350z┬│, wi├¬c p┬│aka├Ž nie b├¬d├¬. Tzn napisz├¬ mo┬┐e nieco inaczej. Modulacja jest ok, nawet bardzo, nie dzia┬│a to zero jedynkowo, co dla mnie jest wa┬┐ne, ale na ko├▒cu klamki, mog┬│y by by├Ž mocniejsze. Ja wiem, ┬┐e sporo wa┬┐├¬, no ale na tarczy 203mm z przodu, mog┬│o by by├Ž lepiej. Mo┬┐e jak zmieni├¬ klocki na metaliczne (orygina┬│y s┬▒ chyba ┬┐ywiczne) i si├¬ odpowietrzy (ty┬│ na pewno trzeba bo za mi├¬kka klamka), to b├¬dzie git.

Offline semow

• Pom├│g┬│: 243

te┬┐ si├¬ mog├¬ pochwali├Ž nowymi hamplami: klamki Tektro RL340 + szcz├¬ki Tektro Oryx :D

wcze┬Âniej wisia┬│y plastikowe szcz├¬ki Suntour XCM + klamki starego Dura Ace, po zmianie si┬│a hamowania zdecydowanie na plus, do tego drastyczna poprawa wygody w szczeg├│lno┬Âci w g├│rnym chwycie.

Online misiak76

« Odpowied╝ #333 dnia: Czerwiec 17, 2017, 16:24:18 »
Aby nie za┬Âmieca├Ž to tu zadam pytanko. Tak ostatnio sobie gdybam i  wygdyba┬│em, ┬┐e w celu odchudzania roweru wymieni├¬ sobie kierownic├¬ z ci├¬┬┐kiej aluminiowej na tak┬▒ carbonow┬▒ prosto z Chin ;) A tu patrz├¬ i mam zonka. S┬▒ r├│┬┐ne szeroko┬Âci i pytanko. Wiecie czy jest jaki┬ dob├│r ich szeroko┬Âci? Obecn┬▒ mam 60 cm, ale po zmianie manetek jest cholernie ma┬│a i zastanawiam si├¬ nad 70 lub 68.

Online Shwarc

« Odpowied╝ #334 dnia: Czerwiec 17, 2017, 20:05:50 »
Odradzam, wszystko ale nie kierownic├¬. Raz ┬┐e wytrzyma┬│o┬Â├Ž jest niepewna. Dwa, ┬┐e jak kiera si├¬ z┬│amie to gleba murowana, a trzy ┬┐e zyskujesz mo┬┐e kilkadziesi┬▒t gram kosztem sztywno┬Âci.
To ju¿ sztyca czy siod³o lepiej wygl±daj± pod tym wzglêdem (te¿ nie ka¿de), bo jak siê z³ami±, to ma³e prawdopodobieñstwo gleby.

Proponujê kierownicê PRO, model LT lub PLT z najnowszego wypustu. Obie wystêpuj± w wersji ze wzniosem i p³askie, giêcie 9st, 720mm (dotniesz sobie) no i waga realna 275g. Czy to za du¿o? Upuszczaj±c na kierownicy 50g nie przyspieszysz nawet o 0,00000001km/h, a do stracenia masz wiele.