Autor W±tek: ¦piwór puchowy dla motocyklisty  (Przeczytany 4925 razy)

0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.

Offline bartwer

¦piwór puchowy dla motocyklisty
« dnia: Styczeń 30, 2017, 17:07:38 »
Dzięki koledze już chyba wybrałem sobie materac. Teraz czas na ¶piworek puchowy. Z racji cen próbuje co¶ wyhaczyć używanego, nie przeszkadza mi absolutnie że kto¶ w nim pierdział, zsikał się czy tam co innego robił ;) ¦piwór wstępnie będzie użytkowany z czym¶ takim: https://pl.aliexpress.com/item/JR-Gear-R-5-0-Lengthen-PrimaLoft-ultralight-outdoor-air-mattress-moistureproof-inflatable-with-TPU-flim/2005912933.html?trace=msiteDetail2pcDetail
Czego oczekuję:
- ¶piwór 2 sezonowy z przej¶ciem w 3 (dla zmarĽlaka) temperatury komfortu powiedzmy co¶ ok 0*C do 7*C, mrozów nie przewiduje. A jak będzie za ciepło zawsze można się rozpi±ć.
- waga nie ma znaczenia
-  rozmiar,  było by fajnie żeby się dobrze kompresował
- na wzrost 177 cm
- mógłby być nawet damski, bo cierpię na ci±gle zmarzłe racice
- dlaczego puch, a no dla tej kompresji i rozmiaru
- cena trudno powiedzieć, raczej używka, albo jaka¶ tańsza nówka
Teraz mam syntetyka Hi-Tec'a Spawn 1,5 kg komfort "NIBY" -4*C, ale przy takiej temperaturze to bym chyba zamarzł na zwykłej karimacie.

Offline Birken

Odp: ¦piwór puchowy dla motocyklisty
« OdpowiedĽ #1 dnia: Styczeń 30, 2017, 21:03:44 »
I nic w tym dziwnego marki takie jak Hi-tec, Outhorn, czy 4f to raczej nie jest sprzęt godny polecenia. A takie parametry jak realny komfort -4 przy wadze 1500g to jest wynik dla syntetyków z naprawdę wysokiej półki.
Cytuj (zaznaczone)
cena trudno powiedzieć, raczej używka, albo jaka¶ tańsza nówka
to dalej nie jest przedział cenowy  ;)
Co do marznięcia stóp. Nie mogę się wypowiedzieć na temat wielokilometrowych i wielodniowych motocyklowych wycieczek ale rozumiem, że tak długie trzymanie nóg w jednej pozycji nie jest obojętne dla ich marznięcia. Może jakie¶ botki?

Offline bartwer

« OdpowiedĽ #2 dnia: Styczeń 30, 2017, 22:11:15 »

Offline ina

« OdpowiedĽ #3 dnia: Styczeń 30, 2017, 22:41:43 »
Cumulus x-lite działa wszędzie i prawie zawsze, ale nie wiem czy Cię taki budżet interesuje.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

« OdpowiedĽ #4 dnia: Styczeń 31, 2017, 12:41:12 »
Całkowicie przykładowo zarzucę jakimi¶ linkami:https://www.olx.pl/oferta/spiwor-puchowy-ultralight-aegismax-CID767-IDjYDUr.html
kojarzę ten ¶piwór z aliexpres: https://www.aliexpress.com/item/AEGISMAX-Ultralight-Outdoor-Mummy-type-White-Goose-Down-Camping-Hiking-Sleeping-Bag-Spring-and-Autumn/32348482392.htm
podobno wsadu jest 230g. Nie wiem jak z jako¶ci± tych ¶piworów - przeszyć na wylot, zamki przewiewne, bez listwy. Słabo to wszystko koresponduje z zapewnieniem temperatury komfortu :)
dziwny no name to kupowanie kota w worku. Nie polecam takiego ryzyka. Nic o nim nie wiadomo.
Kolejny puchacz waży 1.8 kg. W tej wadze kupisz super syntetyk do spania w zimie :)

generalnie widzę, że szukasz czego¶ za ok 400zł. Moim zdaniem powiniene¶ albo kupić jakiego¶ taniego syntetyka typu fjord Nansen TROMS za 260zł albo dopłacić i kupić dobrej klasy puchacza za 700-800zł.

Offline grendel

« OdpowiedĽ #5 dnia: Styczeń 31, 2017, 14:01:44 »
A co możecie polecić z tańszych puchówek, bo jednak żadnego extreme nie potrzebuje. Całkowicie przykładowo zarzucę jakimi¶ linkami:
https://www.olx.pl/oferta/spiwor-puchowy-ultralight-aegismax-CID767-IDjYDUr.html

Ten Chińczyk z olx na pewno nie da Ci komfortu w podanych tam temperaturach. I na pewno nie ma puchu gęsiego 800 cuin. Stawiam na kaczkę 550-650 cuin. Testowałem podobny chiński ¶piwór, który opisałem w w±tku o ¶piworach 3-sezonowych. Dobrze wykonany, malutki po kompresji ale na pewno nie na 3 sezony. Dla zmarzlin nawet nie na 2.

Jak piszesz jeste¶ zmarĽluchem, do tego liczy się dla Ciebie waga. Powiniene¶ celować w ¶piwory puchowe, np. Cumulusa. Wybór szeroki: od podanego już wcze¶niej Xlite do serii Light Line (lub cięższej nieco Mysterious Traveller z puchem o niższej sprężysto¶ci). Odpowiednikiem LL Cumulusa może być Małachowski 300 UL II. W¶ród tych modeli znajdziesz na pewno co¶ dla siebie. Wszystkie typy to wyroby bardzo dobrej jako¶ci, z komfortem nie odbiegaj±cym od podanego (a je¶li tak, to w niewielu przypadkach i niewiele odbiegaj±ce), wykonane przez krajowych producentów i mog±ce służyć przez lata  ;). Z tańszych (i cięższych) puchówek to chyba jedynie Polaris za 399 zł, którego sam już też znalazłe¶ na Alledrogo.
- may the Force be with us -

Offline Yatzek

« OdpowiedĽ #6 dnia: Styczeń 31, 2017, 14:54:44 »
¦piwór często bywa ostatni± lini± obrony. Gdy po całym dniu człowiek jest zmęczony i głodny, chciałby wreszcie co¶ zje¶ć, od¶wieżyć się i w komforcie smacznie zasn±ć. Niestety, oszczędno¶ć na ¶piworze często prowadzi do tego, że po dwóch lub trzech chłodnych nocach lub jednej nieprzespanej z dojmuj±cego zimna,  chciałoby się wydać tyle ile trzeba by się wyspać jak trzeba.
Ja już trochę przespałem w ¶piworach,  przetestowałem ich dosyć sporo i doszedłem do etapu lekkiego ¶piwora puchowego. Też jestem zmarzluchem, więc polecam co¶ co ma 300 g puchu może to być co¶ z serii LiteLine firmy Cumulus lub serii ultralight firmy Małachowski. Takie ¶piwory testowałem i z całym przekonaniem mogę je poleć.
Wędrówk± życie jest człowieka...

Offline bartwer

« OdpowiedĽ #7 dnia: Styczeń 31, 2017, 17:02:41 »
Bardzo ale to bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Wyci±gn±łem na prawdę sporo wniosków. Wiem czego szukać, a co odpu¶cić i o takie podpowiedzi mi chodziło. Wiem że na ¶piworze nie ma co oszczędzać dlatego szukam dobrego puchowego ale z racji budżetu używkę. Wolę dobra używkę niż badziewn± nówkę. Tak jak kto¶ sam zauważył najlepiej było by się zmie¶cić w 400 zł. Mam czas do wiosny/lata i już mniej więcej wiem na co mam polować. Jak znajdę na aukcjach co¶ ciekawego będę wrzucał w tym temacie i pytał was specjalistów czy warto se zawracać głowę.

Offline petelicki

« OdpowiedĽ #8 dnia: Luty 03, 2017, 16:34:05 »
Je¶li szukasz taniej, przyzwoitej puchówki to polecam ¶piwór dla naszych sił specjalnych, model 25/DWS. Co¶ takiego: http://mountainwarfaregear.blogspot.com/p/spiwor-nieprzemakalny-z-wkadka-puchowa.html

Owszem jako¶ciowo niżej niż Cumulus, ale nadal jest to zupełnie porz±dny ¶piwór. Testowałem przy lekkim minusie i spanie było w pełnym komforcie. Jedyne co w nim mi się nie podoba to zamki- nie sprawiaj± solidnego wrażnia, ale poki co działaj± bez zarzutów. ¦piwór bardzo podobny parametrami do Cumulusa Mysterious Traveler. Na portalach aukcyjnych można go wyhaczyć za ok 500 zł, w komplecie z drugim, syntetycznym ¶piworem. Moim zdaniem to bardzo dobra cena (na pewno dużo poniżej kosztów produkcji ;-) ).
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline bartwer

« OdpowiedĽ #9 dnia: Luty 04, 2017, 13:02:46 »
Hmm zastanawiałem się nad tym, ale gdzie¶ wyczytałem chyba nawet tutaj na forum, że nie jest wart swojej ceny. Kto¶ tam pisał że za t± kasę można co¶ lepszego wyhaczyć.
Szczerze powiem że dwuwarstwowy ¶piwór byłby nawet fajny. Jak ciepło biorę tylko ¶rodek, jak zimniej cało¶ć. Możesz co¶ więcej napisać o tym wynalazku ? Można spać w samym puchowym ? Czy to tylko wkładka wewnętrzna ? Czy można to zapakować w jedna "rolkę" ?
Jest tego pełno na aukcjach, nówki, używki my¶lę że maj±c czas mógłbym ustrzelić to w na prawdę dobrej cenie.
Kto¶ inny da jakie¶ opinie ? Warto się na tym zastanawiać ?

A jak do tego wypada ten tani również podwójny o oznaczeniu 729a/MON ?

Offline petelicki

« OdpowiedĽ #10 dnia: Luty 04, 2017, 19:06:32 »
¦piworu 729a/MON w ogóle z DWSem nie można powrównywać, to zupełnie różne ligi. Puchacz DWSu jest naprawdę przyzwoity i mam wszystko co potrzebne- izolowana listwa osłaniaj±ca zamek, porz±dny kołnierz termiczny itp. Ja osobi¶cie syntetyczny ¶piwór z tego zestawu sprzedałem bo do niczego mi nie był potrzebny, ale z puchowe jestem bardzo zadowolony. Jak mówiłem spanie w nim temp. lekko poniżej zera było w pełnym komforcie, tak więc ta dolna granica komfortu w okolicy 6C jest całkiem realna. W warunkach zimowych wkładam do ¶rodka Cumulusa XL200 i teraz przy -12 C w górach było mi nawet odrobinę za ciepło. W tej cenie na pewno niczego innego o porównywalnych parametrach się nie kupi.

"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline bartwer

« OdpowiedĽ #11 dnia: Luty 26, 2017, 03:31:53 »
Warto się nad czym¶ takim zastanawiać:
https://www.olx.pl/oferta/spiwor-puchowy-eksplo-CID767-IDgqVMZ.html
https://www.olx.pl/oferta/spiwor-puchowy-CID767-IDkw8Ky.html
Czy olać to i celować w jakiego¶ Cumulusa jak polecali¶cie ?

Offline sieku

« OdpowiedĽ #12 dnia: Luty 26, 2017, 10:21:18 »
Oba wydaje mi się że maj± słaby stosunek wagi do komfortu cieplnego. 700g puchu to powinien być już ¶piwór na lekk± zime a nie +5

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Offline bartwer

« OdpowiedĽ #13 dnia: Marzec 03, 2017, 01:29:29 »
Wiem wiem Cumulus najlepszym wyborem no i nawet zaczynam się poważnie zastanawiać nad Lite Line 300 albo 400 ale ta CENA.
A co powiecie na to:
http://allegro.pl/hi-mountain-spiwor-arctic-ultimate-lite-i6735522133.html
Można by było porównać go do Cumulus 300 ? 1/3 ceny więc warto się zastanowić co nie ?
Znalazłem jaki¶ opis innego HImountiana na tej stronie i kto¶ pisał że dobry stosunek cena/jako¶ć.

Offline sieku

« OdpowiedĽ #14 dnia: Marzec 03, 2017, 09:06:09 »
LL 300 ma lepszy puch (850 cuin w stosunku do 750) ale HiM ma go trochę więcej. Moim zdaniem niezła opcja, zakładaj±c, że wyrwiesz go w dobrej cenie. W zależno¶ci od tego jak był przechowywany (¶piwory puchowe powinny być przechowywane możliwie jak najluĽniej, nieskompresowane), 3 sezony powinien oblatać.

Offline bartwer

« OdpowiedĽ #15 dnia: Marzec 04, 2017, 01:18:30 »
To jak± rozs±dn± cenę można za niego dać ?  Max 400 zł ?

Offline sieku

« OdpowiedĽ #16 dnia: Marzec 04, 2017, 11:31:43 »
My¶lę, że koło tego. Zakładaj±c dobry stan.
Za około 500 widywałem już używane Cumulusy, Yeti i Małachy

Offline bartwer

« OdpowiedĽ #17 dnia: Marzec 08, 2017, 01:47:58 »
Tamten już nie aktualny ale ten sam kole¶ ma na sprzedaż co¶ takiego: Deuter trak lite 300 . Woła sobie za to 400 zł. Kurcze żeby ten Cumulus lite line 400 kosztował ok 700 zł to bym się nie zastanawiał.

Offline misiak76

• Status GG
    • Co¶ skromnego na Polskich Krajobrazach
« OdpowiedĽ #18 dnia: Marzec 08, 2017, 08:49:19 »
No niestety zakup grupowy był całkiem niedawno na produkty Cumulusa i pewnie w najbliższym czasie nie będzie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline wojtek656

« OdpowiedĽ #19 dnia: Marzec 08, 2017, 10:34:55 »
Ale zakup grupowy nie odbywa się tylko tu na tym forum, gdzie trzeba spełnić tysi±c punktów regulaminowych, aby się załapać.

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #20 dnia: Marzec 08, 2017, 17:07:27 »
tysi±c punktów regulaminu? Proszę cię, te czasy minęły bezpowrotnie.

Offline bartwer

« OdpowiedĽ #21 dnia: Sierpień 13, 2017, 22:27:37 »
Temat zamilkł, a ¶piwora nadal nie mam. Zaliczyłem wyprawę na Rumunie i już mi się nie spieszyło. Teraz przez przypadek trafiły mi się dwa używane puchowce  z tym że jedna aukcji już znikła więc pewnie poszedł. Więc wstawiam tylko jeden link. Co o tym my¶licie :
https://www.olx.pl/oferta/spiwor-puchowy-yeti-ngt-CID767-IDnS2zU.html

Znalazłem t± zakończona aukcje. Wstawiam link z ciekawo¶ci waszych opini:
http://allegro.pl/spiwor-puchowy-yeti-i6898271667.html

Offline misiak76

• Status GG
    • Co¶ skromnego na Polskich Krajobrazach
« OdpowiedĽ #22 dnia: Sierpień 17, 2017, 12:09:52 »
Zastanawia mnie tylko czemu podkre¶la, że ¶piwór używany... Że zdjęć widać, że był używany i to intensywnie. Ogólnie to bez obejrzenia go bym nie brał.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #23 dnia: Sierpień 18, 2017, 15:42:46 »
bartwer - wysłałem ci PW.