Autor Wątek: Śpiwór Aegismax Ultralight  (Przeczytany 1165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doom

Śpiwór Aegismax Ultralight
« dnia: Październik 08, 2017, 13:37:31 »
Hej,

Zastanawiam się nad zakupem popularnego w europie śpiwora ultralight od Aegismax:
Aegismax Ultralight Lengthened Mummy Sleeping Bag White Goose Down Outdoor Camping Sewn Through Black&Green 200x80cm

Nie wiem jednak jaki rozmiar wybrać przy wzroście 176 cm. To jednak około 100 gram różnicy czyli bardzo dużo jak na ten śpiwór.
Czy ktoś z forumowiczów posiada ten śpiwór i może doradzić który rozmiar będzie dla mnie odpowiedni? Wysłałem kilka wiadomości do Chińczyków ale każdy twierdzi co innego...

Offline Shwarc

Odp: Śpiwór Aegismax Ultralight
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2017, 19:21:04 »
Popularny w Europie? Chyba Wschodniej :D

Offline doom

« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2017, 20:37:27 »
Popularny zarówno w całej europie jak i USA(sprzedają również na amazonie). W zasadzie to najpopularniejsza nisko budżetowa opcja ultralight. Ale oczywiście w stanach każdy bierze L'kę bo się na szerokość nie mieszczą. Cieżko znaleźć informacje na temat M'ki z wiarygodnego źródła.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2017, 16:17:19 »
Zapytaj kolegę Menela na forum NPM. Jak dobrze pamiętam, to on chyba taki lub bardzo podobny kupił. Nie pamiętam teraz, więc zapytaj u źródła.

Offline doom

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2017, 14:54:13 »
Ale że nikt na forum nie ma takiego popularnego śpiworka? Zaczynam żałować że w tym roku nie przymierzyłem na camino bo widziałem u kilku osób...

Offline dave

« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2017, 17:39:56 »
Nikt nie ma, bo jeśli ktoś szukał śpiwora, to zawczasu kupował na grupówce w Cumulusie, a śpiworów puchowych nie zmienia się co dwa sezony. Tak jak napisał Shwarc, rejestruj się na forum npm i zagadaj z menelem, bo nie kojarzę żeby ktokolwiek inny śpiwór tej firmy posiadał. ;)
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline Yatzek

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2017, 23:11:38 »
Popatrzyłem na tego Aegisa na stronie z linku i mam kilka spostrzeżeń.

Na wzrost 176cm powinien spokojnie styknąć rozmiar "M", który ma 180 cm. A skoro jest bez kaptura, to wychodzi na to, że nie tylko styknie, ale będzie mieć jeszcze zapas... Ale to z chińskimi opisami do końca nie musi być takie pewne...

Śpiwór jest szyty na przestrzał, więc mimo swojej ilości puchu, w temperaturach granicznych będzie już ciągnąć chłodem na licznych mostkach termicznych.

Materiał poszycia wygląda mi na coś w stylu cienkiego Toray-a, a to "coś w stylu" widziałem jak pracuje na rozciąganie. Oby nie był to materiał który kojarzę...

Gdyby ten śpiwór był sprzedawany w oficjalnej polskiej dystrybucji z cłem i podatkiem, to już jego cena byłaby mało zachęcająca. Wtedy bardziej by się opłacało wziąć Cumulusa. Oczywiście co to kogo, skoro można z dużą korzyścią zapłacić mniej, jeśli cło i VAT nie dojdą. Ale jednak jest to rachunek korzyści kupowania bezpośrednio w Chinach, a nie porównywania z bardzo dobrymi skądinąd polskimi produktami. Czyli innymi słowy, nie kupuje się taniego śpiwora, a raczej nieoclony i nieopodatkowany - jeśli się uda...

Może moje przemyślenia niewiele wnoszą, ale uznałem za stosowne się nimi z szanownym gronem podzielić.

Ciepło pozdrawiam :)
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline doom

« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2017, 12:38:34 »
Tak ale Pan chińczyk tłumaczy się że 180 cm to wymiary materiału przed napełnieniem śpiworu. Po napełnieniu się kurczy i niby się do niego nie zmieszczę(graniczna 173 cm)... dziwna sprawa..wydaje mi się że chcą mnie naciągnąć na droższą L'kę no ale moze to uczciwy chiński "przyjaciel".

Myślę o nim jako o tanim do schroniska czy namiotowym w gorącym klimacie wiec zimno mi w nim na pewno nie będzie...Zresztą w moim obecnym syntetyku o wadze 1 kg i komforcie 12C sypiam i przy 0C i zawsze jest mi za gorąco ;-)

Co do ceny to cła nie ma. Teoretycznie mógłby być VAT ale to na tyle mała paczka i na tyle sprytnie zapakowana że jesienią w 99% przyjdzie bez VATU. No i kupować go będę dopiero w listopadzie podczas ichniejszych świąt / promocji gdy cena zawsze spada do $40-$50 w zależności od wersji ;-)

« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2017, 19:47:57 »
Śpiwory o długości 180 cm są na wzrost 160 cm, ja właśnie tyle mam i takie mam śpiwory, nie wyobrażam sobie żeby gość 180 miał się w nie wcisnąć. Śpiwór się nie kurczy, tylko wypełnia - puchem i człowiekiem, który jest figurą przestrzenną :)

Offline PRS

« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2017, 13:18:07 »
Wydaje mi się, że parę osób na NGT.pl , ,,miłośników" zakupów na Aliexpresie kupiło śpiwory tej firmy. Tam zapytaj.
Ogólnie przy wypełnieniu ponad 400 g nawet badziewiastego puchu to powinien w teorii dawać radę w okolicach zera stopni.
Moim zdaniem to wychodzisz z błędnych założeń.
1. Śpiwory puchowe kupuje się zazwyczaj cieplejsze niż potrzeba (jeżeli oczywiście nas stać) - 100 g puchu więcej to będzie najlżejsza ,,inwestycja" w komfort termiczny.
2. Śpiwór puchowy np. 350 g puchu i 450 g wsadzę (skompresuję) w taki sam worek kompresyjny.
3. Do spania latem po schroniskach i namiotach ( we ,,ciepłych krajach") nie jest potrzebny drogi i delikatny śpiwór puchowy. Ale jeżeli już to powinien mieć konstrukcję zbliżoną do kołderki - tak by po rozsunięciu tworzył jak największą ,,płachtę" - przez pierwsze godziny będziesz się pocił i wiercił, a nad ranem przychodzi chłód i ,,przerabiasz" efekt ,,zakrótkiej kołderki".
4. Kupuj zamek po lewej stronie (jeżeli jest taka możliwość).

P.S. Nie każdy jest takim minimalistą i ultrasem jak Yatzek :)  - ja np. wolę nosić więcej ale mieć obszerny śpiwór w którym mogę spać prawie embrionalnie, a... 500 g różnicy zredukować na parkingu wypijając browara ;)  (lub nie zabierać go wcale). Oczywiście piszę o porach ciepłych - na zimę mam ,,dopasowany" śpiwór.