Autor Wątek: Śpiwór Aegismax Ultralight  (Przeczytany 1001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doom

Śpiwór Aegismax Ultralight
« dnia: Październik 08, 2017, 13:37:31 »
Hej,

Zastanawiam się nad zakupem popularnego w europie śpiwora ultralight od Aegismax:
Aegismax Ultralight Lengthened Mummy Sleeping Bag White Goose Down Outdoor Camping Sewn Through Black&Green 200x80cm

Nie wiem jednak jaki rozmiar wybrać przy wzroście 176 cm. To jednak około 100 gram różnicy czyli bardzo dużo jak na ten śpiwór.
Czy ktoś z forumowiczów posiada ten śpiwór i może doradzić który rozmiar będzie dla mnie odpowiedni? Wysłałem kilka wiadomości do Chińczyków ale każdy twierdzi co innego...

Offline Shwarc

Odp: Śpiwór Aegismax Ultralight
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2017, 19:21:04 »
Popularny w Europie? Chyba Wschodniej :D

Offline doom

« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2017, 20:37:27 »
Popularny zarówno w całej europie jak i USA(sprzedają również na amazonie). W zasadzie to najpopularniejsza nisko budżetowa opcja ultralight. Ale oczywiście w stanach każdy bierze L'kę bo się na szerokość nie mieszczą. Cieżko znaleźć informacje na temat M'ki z wiarygodnego źródła.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2017, 16:17:19 »
Zapytaj kolegę Menela na forum NPM. Jak dobrze pamiętam, to on chyba taki lub bardzo podobny kupił. Nie pamiętam teraz, więc zapytaj u źródła.

Offline doom

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2017, 14:54:13 »
Ale że nikt na forum nie ma takiego popularnego śpiworka? Zaczynam żałować że w tym roku nie przymierzyłem na camino bo widziałem u kilku osób...

Offline dave

« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2017, 17:39:56 »
Nikt nie ma, bo jeśli ktoś szukał śpiwora, to zawczasu kupował na grupówce w Cumulusie, a śpiworów puchowych nie zmienia się co dwa sezony. Tak jak napisał Shwarc, rejestruj się na forum npm i zagadaj z menelem, bo nie kojarzę żeby ktokolwiek inny śpiwór tej firmy posiadał. ;)

Offline Yatzek

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2017, 23:11:38 »
Popatrzyłem na tego Aegisa na stronie z linku i mam kilka spostrzeżeń.

Na wzrost 176cm powinien spokojnie styknąć rozmiar "M", który ma 180 cm. A skoro jest bez kaptura, to wychodzi na to, że nie tylko styknie, ale będzie mieć jeszcze zapas... Ale to z chińskimi opisami do końca nie musi być takie pewne...

Śpiwór jest szyty na przestrzał, więc mimo swojej ilości puchu, w temperaturach granicznych będzie już ciągnąć chłodem na licznych mostkach termicznych.

Materiał poszycia wygląda mi na coś w stylu cienkiego Toray-a, a to "coś w stylu" widziałem jak pracuje na rozciąganie. Oby nie był to materiał który kojarzę...

Gdyby ten śpiwór był sprzedawany w oficjalnej polskiej dystrybucji z cłem i podatkiem, to już jego cena byłaby mało zachęcająca. Wtedy bardziej by się opłacało wziąć Cumulusa. Oczywiście co to kogo, skoro można z dużą korzyścią zapłacić mniej, jeśli cło i VAT nie dojdą. Ale jednak jest to rachunek korzyści kupowania bezpośrednio w Chinach, a nie porównywania z bardzo dobrymi skądinąd polskimi produktami. Czyli innymi słowy, nie kupuje się taniego śpiwora, a raczej nieoclony i nieopodatkowany - jeśli się uda...

Może moje przemyślenia niewiele wnoszą, ale uznałem za stosowne się nimi z szanownym gronem podzielić.

Ciepło pozdrawiam :)
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline doom

« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2017, 12:38:34 »
Tak ale Pan chińczyk tłumaczy się że 180 cm to wymiary materiału przed napełnieniem śpiworu. Po napełnieniu się kurczy i niby się do niego nie zmieszczę(graniczna 173 cm)... dziwna sprawa..wydaje mi się że chcą mnie naciągnąć na droższą L'kę no ale moze to uczciwy chiński "przyjaciel".

Myślę o nim jako o tanim do schroniska czy namiotowym w gorącym klimacie wiec zimno mi w nim na pewno nie będzie...Zresztą w moim obecnym syntetyku o wadze 1 kg i komforcie 12C sypiam i przy 0C i zawsze jest mi za gorąco ;-)

Co do ceny to cła nie ma. Teoretycznie mógłby być VAT ale to na tyle mała paczka i na tyle sprytnie zapakowana że jesienią w 99% przyjdzie bez VATU. No i kupować go będę dopiero w listopadzie podczas ichniejszych świąt / promocji gdy cena zawsze spada do $40-$50 w zależności od wersji ;-)

« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2017, 19:47:57 »
Śpiwory o długości 180 cm są na wzrost 160 cm, ja właśnie tyle mam i takie mam śpiwory, nie wyobrażam sobie żeby gość 180 miał się w nie wcisnąć. Śpiwór się nie kurczy, tylko wypełnia - puchem i człowiekiem, który jest figurą przestrzenną :)

Offline PRS

« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2017, 13:18:07 »
Wydaje mi się, że parę osób na NGT.pl , ,,miłośników" zakupów na Aliexpresie kupiło śpiwory tej firmy. Tam zapytaj.
Ogólnie przy wypełnieniu ponad 400 g nawet badziewiastego puchu to powinien w teorii dawać radę w okolicach zera stopni.
Moim zdaniem to wychodzisz z błędnych założeń.
1. Śpiwory puchowe kupuje się zazwyczaj cieplejsze niż potrzeba (jeżeli oczywiście nas stać) - 100 g puchu więcej to będzie najlżejsza ,,inwestycja" w komfort termiczny.
2. Śpiwór puchowy np. 350 g puchu i 450 g wsadzę (skompresuję) w taki sam worek kompresyjny.
3. Do spania latem po schroniskach i namiotach ( we ,,ciepłych krajach") nie jest potrzebny drogi i delikatny śpiwór puchowy. Ale jeżeli już to powinien mieć konstrukcję zbliżoną do kołderki - tak by po rozsunięciu tworzył jak największą ,,płachtę" - przez pierwsze godziny będziesz się pocił i wiercił, a nad ranem przychodzi chłód i ,,przerabiasz" efekt ,,zakrótkiej kołderki".
4. Kupuj zamek po lewej stronie (jeżeli jest taka możliwość).

P.S. Nie każdy jest takim minimalistą i ultrasem jak Yatzek :)  - ja np. wolę nosić więcej ale mieć obszerny śpiwór w którym mogę spać prawie embrionalnie, a... 500 g różnicy zredukować na parkingu wypijając browara ;)  (lub nie zabierać go wcale). Oczywiście piszę o porach ciepłych - na zimę mam ,,dopasowany" śpiwór.