Autor Wątek: [Śpiwory puchowe] Cumulus X-Lite 200  (Przeczytany 62579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: [Śpiwory puchowe] Cumulus X-Lite 200
« Odpowiedź #200 dnia: Listopad 18, 2017, 21:15:22 »
No właśnie nie jestem pewna czy nie szyją różnych worków dla 200, 300 i 400, ale mniejsza z tym, bo i tak są niedopuszone. Ja mam przede wszystkim wątpliwości co do tego ile jest puchu w rzeczywistości w porównaniu z tym, co jest deklarowane, bo kolegi 300 od nowości miał dużo gorszy loft niż mieć powinien, a jak wygląda używany, to szkoda gadać.

Zdecydowanie wolę nie mieć takich zagwozdek.

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowiedź #201 dnia: Listopad 19, 2017, 01:07:27 »
Inaczej mówiąc teraz wszyscy kupujemy w Roberts ;) Hmmm Sam od 3 tygodni go analizuje ;) Cumulus już odpadł i na placu boju pozostał jeszcze Yeti :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Shwarc

« Odpowiedź #202 dnia: Listopad 19, 2017, 14:32:31 »
Bo może być tego jeszcze inna przyczyna, wartość cui nie spełnia deklaracji producenta. Już kiedyś miałem takie przypuszczenia w stosunku do puchu 700cui (uważam, że 700 to w realu jakieś 600/650) choć z pewnych rozmów z RW wynikało, iż 850 wszyscy stosują ten sam. Ten sam, tylko dla czego 10g Cumulusa to 11zł, a u Robertsa/Yeti chyba 140 czy więcej? Hmmm, no nie wiem, trochę dziwne.

misiak, Roberts jest drogi, Robertsa warto kupić jeśli chcesz dokonać pewnych zmian, ulepszeń itd. W przeciwnym wypadku koszt jest ogromny. Yeti? Bardzo fajne choć za puch 850 liczą straszną cenę, chyba taką samą jak u Robertsa. Tym niemniej u tych firm moim zdaniem wpadek typu w/w nie uświadczymy. Na logikę, nie może być tak, że odnosimy wrażenie, iż w model 200 da się wepchać jeszcze 50% wagi wypełnienia. To jest chore, tak to może być u chińczyka, a nie w takiej firmie.

Offline grendel

« Odpowiedź #203 dnia: Listopad 19, 2017, 17:05:04 »
Tu się całkowicie zgadzam. To jest chore i takich praktyk nie można aprobować - ba, należy je napiętnować i nagłaśniać. Być może wpłynie to na zmianę polityki firmy z korzyścią dla konsumentów. Bo przecież i produkty Cumulusa do najtańszych nie należą.
- may the Force be with us -

Offline Shwarc

« Odpowiedź #204 dnia: Listopad 19, 2017, 19:07:16 »
Nie wpłynie, temat jest szerszy i nie do dyskusji na forum, a i pewnie wiedzę mamy za małą, bo z drugij ręki.

Offline Snajk

• Hopsasa.

• Taki tam param pam pam blog
« Odpowiedź #205 dnia: Listopad 20, 2017, 11:03:07 »
Skontaktowałem się z Yeti i dowiedziałem się w chwili obecnej nie ma Tuby na stanie i może będzie dopiero w połowie grudnia. Zatem jak ktoś chce się załapać na najbliższą promocję to warto zadzwonić i dopytać się co mają dostępne.

Z dodatkowych informacji to że Tuba ma komory przeszyte na wylot (informacja ustna od pracownika) co mnie zdziwiło bo myślałem że są to komory H (chyba że się pomylił i tyle). Stwierdził też że nie warto dopuszać Tuby.
Zapowiedzieli też że może na wiosnę w nowej ich marce Aura będzie jakiś nowy model/wersja Tuby.

To czekam teraz na odpowiedź Robertsa i cenę z kosmosu  ;D.
www.1plecak.pl - mój blog trochę podróżniczy

Offline Shwarc

« Odpowiedź #206 dnia: Listopad 20, 2017, 11:55:08 »
To oddzwoń do tego pracownika raz jeszcze i go uświadom, że nawet nie wie co sprzedaje. Tuba ma normalne dystanse H o wysokości ok. 2/3cm.
Odnośnie dopuszania Tuby to miał rację chyba, że nie chodzi nam o podniesienie termiki, a tak jak mi, zrobienie zapasu na wilgoć. Ja poprosiłem o skromne 20g co wielkiej krzywdy dla wagi nie robi, a właśnie pozwoli nieco dłużej utrzymać loft po kilku nocach i braku suszenia. Zabieg jak najbardziej świadomy i celowy.

Offline Snajk

• Hopsasa.

« Odpowiedź #207 dnia: Listopad 20, 2017, 12:23:25 »
Oddzwaniać mi się nie chce. I tak na razie odpuściłem Tubę bo i tak nie załapię się na najbliższą promocję.
Zaraz się okaże że najtańszy będzie X-lite +100gr dodatkowego puchu. Przepuszony a i tak najtańszy i najlżejszy  ;).

Offline Snajk

• Hopsasa.

« Odpowiedź #208 dnia: Listopad 21, 2017, 08:50:41 »
A czy ktoś z posiadaczy x-Lite mógłby napisać grubość loftu bądź wrzucić zdjęcie śpiwora tak by móc odczytać grubość loftu (z linijka)?
Pomimo przeszukania nie znalazłem jednoznacznej informacji.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #209 dnia: Listopad 21, 2017, 13:46:14 »
Najlepsza metoda porównawcza śpiworów puchowych. Tylko, że liczy się też trochę gęstość wypełnienia i nie jest tak, że 100g jak rozpręża się do 0,5m3 objętości, to tak ogromne komory się robi co nie znaczy, że puch by tego nie wypełnił. Wypełni i śpiwór wstanie, ale gęstość będzie niska i mogą się robić puste dziury przez to itp. I tu teraz jest potrzebne doświadczenie producenta, by nie przedobrzyć, ale i jednocześnie nie wsypywać zbyt mało. Tym niemniej porównanie loftu daje dość spory obraz porównawczy na odległość.

Offline Snajk

• Hopsasa.

« Odpowiedź #210 dnia: Listopad 23, 2017, 15:08:05 »
Dla potomności.

Cumulus przesłał mi zdjęcie X-Lite na którym loft wynosi około 7,5cm.
https://i1.wp.com/www.1plecak.pl/wp-content/uploads/2017/11/P_20171123_144224.jpg?resize=1140%2C1520

Offline Shwarc

« Odpowiedź #211 dnia: Listopad 23, 2017, 20:48:16 »
Więcej nie ma się co było spodziewać, wygląda ok

Offline Snajk

• Hopsasa.

« Odpowiedź #212 dnia: Listopad 24, 2017, 06:39:04 »
No powiem szczerze liczyłem na coś więcej. Muszę zweryfikować swoje wymagania odnośnie śpiwora.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #213 dnia: Listopad 24, 2017, 13:24:54 »
LL350 ma bodaj 12cm, a tu mamy prawie połowę tego puchu, więc 7cm wydaje się ok. Pytanie tylko, jak bardzo przyłożyli się do poprawności sfotografowania takiego pomiaru? Delikatna zmiana kąta i robi się z 6cm 8 :D Najlepszy pomiar to położenie w poprzek śpiwora jakiejś poziomicy opartej na końcach na podpórkach i dopiero wtedy zmierzenie wysokości linijką.

« Odpowiedź #214 dnia: Listopad 24, 2017, 20:31:35 »
LL200 ma 8 cm (jak wisi sobie w szafie), bez poziomicy... ;)