Autor WĪtek: [¬¶piwory puchowe] Cumulus X-Lite 200  (Przeczytany 66253 razy)

0 uŅytkownikůw i 1 Go∂ś przeglĪda ten wĪtek.

Offline le¶na dusza

• Pom√≥g¬≥: 63

Odp: [¦piwory puchowe] Cumulus X-Lite 200
« Odpowiedľ #200 dnia: Listopad 18, 2017, 21:15:22 »
No w¬≥a¬∂nie nie jestem pewna czy nie szyj¬Ī r√≥¬Ņnych work√≥w dla 200, 300 i 400, ale mniejsza z tym, bo i tak s¬Ī niedopuszone. Ja mam przede wszystkim w¬Ītpliwo¬∂ci co do tego ile jest puchu w rzeczywisto¬∂ci w por√≥wnaniu z tym, co jest deklarowane, bo kolegi 300 od nowo¬∂ci mia¬≥ du¬Ņo gorszy loft ni¬Ņ mie√¶ powinien, a jak wygl¬Īda u¬Ņywany, to szkoda gada√¶.

Zdecydowanie wolê nie mieæ takich zagwozdek.

Offline misiak76

• Pom√≥g¬≥: 36

• Co¬∂ skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowiedľ #201 dnia: Listopad 19, 2017, 01:07:27 »
Inaczej m√≥wi¬Īc teraz wszyscy kupujemy w Roberts ;) Hmmm Sam od 3 tygodni go analizuje ;) Cumulus ju¬Ņ odpad¬≥ i na placu boju pozosta¬≥ jeszcze Yeti :)

Wys¬≥ane z mojego ONEPLUS A3003 przy u¬Ņyciu Tapatalka

Offline Shwarc

• Pom√≥g¬≥: 208

« Odpowiedľ #202 dnia: Listopad 19, 2017, 14:32:31 »
Bo mo¬Ņe by√¶ tego jeszcze inna przyczyna, warto¬∂√¶ cui nie spe¬≥nia deklaracji producenta. Ju¬Ņ kiedy¬∂ mia¬≥em takie przypuszczenia w stosunku do puchu 700cui (uwa¬Ņam, ¬Ņe 700 to w realu jakie¬∂ 600/650) cho√¶ z pewnych rozm√≥w z RW wynika¬≥o, i¬Ņ 850 wszyscy stosuj¬Ī ten sam. Ten sam, tylko dla czego 10g Cumulusa to 11z¬≥, a u Robertsa/Yeti chyba 140 czy wi√™cej? Hmmm, no nie wiem, troch√™ dziwne.

misiak, Roberts jest drogi, Robertsa warto kupi√¶ je¬∂li chcesz dokona√¶ pewnych zmian, ulepsze√Ī itd. W przeciwnym wypadku koszt jest ogromny. Yeti? Bardzo fajne cho√¶ za puch 850 licz¬Ī straszn¬Ī cen√™, chyba tak¬Ī sam¬Ī jak u Robertsa. Tym niemniej u tych firm moim zdaniem wpadek typu w/w nie u¬∂wiadczymy. Na logik√™, nie mo¬Ņe by√¶ tak, ¬Ņe odnosimy wra¬Ņenie, i¬Ņ w model 200 da si√™ wepcha√¶ jeszcze 50% wagi wype¬≥nienia. To jest chore, tak to mo¬Ņe by√¶ u chi√Īczyka, a nie w takiej firmie.

Offline grendel

• Pom√≥g¬≥: 7

• Gra ¬Ņycia - kolejna ods¬≥ona
« Odpowiedľ #203 dnia: Listopad 19, 2017, 17:05:04 »
Tu si√™ ca¬≥kowicie zgadzam. To jest chore i takich praktyk nie mo¬Ņna aprobowa√¶ - ba, nale¬Ņy je napi√™tnowa√¶ i nag¬≥a¬∂nia√¶. By√¶ mo¬Ņe wp¬≥ynie to na zmian√™ polityki firmy z korzy¬∂ci¬Ī dla konsument√≥w. Bo przecie¬Ņ i produkty Cumulusa do najta√Īszych nie nale¬Ņ¬Ī.
- may the Force be with us -

Offline Shwarc

« Odpowiedľ #204 dnia: Listopad 19, 2017, 19:07:16 »
Nie wp¬≥ynie, temat jest szerszy i nie do dyskusji na forum, a i pewnie wiedz√™ mamy za ma¬≥¬Ī, bo z drugij r√™ki.

Offline Snajk

• Hopsasa.

• Pom√≥g¬≥: 8

• Taki tam param pam pam blog
« Odpowiedľ #205 dnia: Listopad 20, 2017, 11:03:07 »
Skontaktowa¬≥em si√™ z Yeti i dowiedzia¬≥em si√™ w chwili obecnej nie ma Tuby na stanie i mo¬Ņe b√™dzie dopiero w po¬≥owie grudnia. Zatem jak kto¬∂ chce si√™ za¬≥apa√¶ na najbli¬Ņsz¬Ī promocj√™ to warto zadzwoni√¶ i dopyta√¶ si√™ co maj¬Ī dost√™pne.

Z dodatkowych informacji to ¬Ņe Tuba ma komory przeszyte na wylot (informacja ustna od pracownika) co mnie zdziwi¬≥o bo my¬∂la¬≥em ¬Ņe s¬Ī to komory H (chyba ¬Ņe si√™ pomyli¬≥ i tyle). Stwierdzi¬≥ te¬Ņ ¬Ņe nie warto dopusza√¶ Tuby.
Zapowiedzieli te¬Ņ ¬Ņe mo¬Ņe na wiosn√™ w nowej ich marce Aura b√™dzie jaki¬∂ nowy model/wersja Tuby.

To czekam teraz na odpowied¬ľ Robertsa i cen√™ z kosmosu  ;D.
www.1plecak.pl - m√≥j blog troch√™ podr√≥¬Ņniczy

Offline Shwarc

« Odpowiedľ #206 dnia: Listopad 20, 2017, 11:55:08 »
To oddzwo√Ī do tego pracownika raz jeszcze i go u¬∂wiadom, ¬Ņe nawet nie wie co sprzedaje. Tuba ma normalne dystanse H o wysoko¬∂ci ok. 2/3cm.
Odno¬∂nie dopuszania Tuby to mia¬≥ racj√™ chyba, ¬Ņe nie chodzi nam o podniesienie termiki, a tak jak mi, zrobienie zapasu na wilgo√¶. Ja poprosi¬≥em o skromne 20g co wielkiej krzywdy dla wagi nie robi, a w¬≥a¬∂nie pozwoli nieco d¬≥u¬Ņej utrzyma√¶ loft po kilku nocach i braku suszenia. Zabieg jak najbardziej ¬∂wiadomy i celowy.

Offline Snajk

• Hopsasa.

« Odpowiedľ #207 dnia: Listopad 20, 2017, 12:23:25 »
Oddzwania√¶ mi si√™ nie chce. I tak na razie odpu¬∂ci¬≥em Tub√™ bo i tak nie za¬≥api√™ si√™ na najbli¬Ņsz¬Ī promocj√™.
Zaraz si√™ oka¬Ņe ¬Ņe najta√Īszy b√™dzie X-lite +100gr dodatkowego puchu. Przepuszony a i tak najta√Īszy i najl¬Ņejszy  ;).

Offline Snajk

• Hopsasa.

« Odpowiedľ #208 dnia: Listopad 21, 2017, 08:50:41 »
A czy kto¬∂ z posiadaczy x-Lite m√≥g¬≥by napisa√¶ grubo¬∂√¶ loftu b¬Īd¬ľ wrzuci√¶ zdj√™cie ¬∂piwora tak by m√≥c odczyta√¶ grubo¬∂√¶ loftu (z linijka)?
Pomimo przeszukania nie znalaz³em jednoznacznej informacji.

Offline Shwarc

« Odpowiedľ #209 dnia: Listopad 21, 2017, 13:46:14 »
Najlepsza metoda por√≥wnawcza ¬∂piwor√≥w puchowych. Tylko, ¬Ņe liczy si√™ te¬Ņ troch√™ g√™sto¬∂√¶ wype¬≥nienia i nie jest tak, ¬Ņe 100g jak rozpr√™¬Ņa si√™ do 0,5m3 obj√™to¬∂ci, to tak ogromne komory si√™ robi co nie znaczy, ¬Ņe puch by tego nie wype¬≥ni¬≥. Wype¬≥ni i ¬∂piw√≥r wstanie, ale g√™sto¬∂√¶ b√™dzie niska i mog¬Ī si√™ robi√¶ puste dziury przez to itp. I tu teraz jest potrzebne do¬∂wiadczenie producenta, by nie przedobrzy√¶, ale i jednocze¬∂nie nie wsypywa√¶ zbyt ma¬≥o. Tym niemniej por√≥wnanie loftu daje do¬∂√¶ spory obraz por√≥wnawczy na odleg¬≥o¬∂√¶.

Offline Snajk

• Hopsasa.

« Odpowiedľ #210 dnia: Listopad 23, 2017, 15:08:05 »
Dla potomno¶ci.

Cumulus przes³a³ mi zdjêcie X-Lite na którym loft wynosi oko³o 7,5cm.
https://i1.wp.com/www.1plecak.pl/wp-content/uploads/2017/11/P_20171123_144224.jpg?resize=1140%2C1520

Offline Shwarc

« Odpowiedľ #211 dnia: Listopad 23, 2017, 20:48:16 »
Wi√™cej nie ma si√™ co by¬≥o spodziewa√¶, wygl¬Īda ok

Offline Snajk

• Hopsasa.

« Odpowiedľ #212 dnia: Listopad 24, 2017, 06:39:04 »
No powiem szczerze liczy³em na co¶ wiêcej. Muszê zweryfikowaæ swoje wymagania odno¶nie ¶piwora.

Offline Shwarc

« Odpowiedľ #213 dnia: Listopad 24, 2017, 13:24:54 »
LL350 ma bodaj 12cm, a tu mamy prawie po¬≥ow√™ tego puchu, wi√™c 7cm wydaje si√™ ok. Pytanie tylko, jak bardzo przy¬≥o¬Ņyli si√™ do poprawno¬∂ci sfotografowania takiego pomiaru? Delikatna zmiana k¬Īta i robi si√™ z 6cm 8 :D Najlepszy pomiar to po¬≥o¬Ņenie w poprzek ¬∂piwora jakiej¬∂ poziomicy opartej na ko√Īcach na podp√≥rkach i dopiero wtedy zmierzenie wysoko¬∂ci linijk¬Ī.

Offline le¶na dusza

• Pom√≥g¬≥: 63

« Odpowiedľ #214 dnia: Listopad 24, 2017, 20:31:35 »
LL200 ma 8 cm (jak wisi sobie w szafie), bez poziomicy... ;)