Autor W▒tek: [Akcesoria] Wk┬│adki do ┬Âpiwor├│w  (Przeczytany 15823 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoŠ przegl▒da ten w▒tek.

Offline Szekla

• Pom├│g┬│: 12
  • Make your body your machine!

Odp: [Akcesoria] Wk┬│adki do ┬Âpiwor├│w
« Odpowied╝ #25 dnia: Stycze˝ 16, 2014, 17:23:55 »
No niestety na niekt├│rych rzeczach nie warto oszcz├¬dza├Ž. W moich r├│┬┐nych przygodach ┬Âpiworowa oszcz├¬dno┬Â├Ž przyp┬│aca┬│a brskiem snu.

Wk┬│adki to ┬Âciema. Dobre ┬┐eby nie zafajda├Ž ┬Âpiwora, jak si├¬ do niego cz┬│ek w butach ┬│aduje.
┬úa┬┐├¬ po g├│rach by nabra├Ž dystansu do spraw "nizinnych".

Offline EMES

• Pom├│g┬│: 55

« Odpowied╝ #26 dnia: Stycze˝ 16, 2014, 17:28:32 »
Co Ciê bardziej sk³ania do LL miast Panyam'a?
Tylko i wy┬│┬▒cznie don bud┬┐etto na chwil├¬ obecn┬▒. Ale mam jeszcze troch├¬ czasu, wi├¬c mo┬┐e co┬ na to poradz├¬. Bez dw├│ch zda├▒ wola┬│abym ┬Âpiw├│r z ko┬│nierzem...
Na pewnych rzeczach nie zaoszcz├¬dzisz bez straty wymaganej funkcjonalno┬Âci. Odpu┬Â├Ž jeden wyjazd czy jaki┬ inny zakup i kup to co Ci potrzeba. Kupisz i tak a po co p┬│aci├Ž 2 razy ;D
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline miodowa

• Pom├│g┬│: 0

« Odpowied╝ #27 dnia: Stycze˝ 16, 2014, 18:37:50 »
Dobrze prawicie ;D Ja tak┬┐e jestem za tym, ┬┐eby kupi├Ž co┬ raz, a porz┬▒dnie. A zw┬│aszcza ┬Âpiw├│r, buty i kurtk├¬. Przy kolejnym wyje┬╝dzie brak powt├│rki dylematu i kombinowania. Tyle, ┬┐e ten ┬Âpiw├│r to zbieg┬│ mi si├¬ z butami ;D ;D ;D

Offline Photon

• Dawid

• Pom├│g┬│: 47

• Ma┬│a galeria
« Odpowied╝ #28 dnia: Stycze˝ 17, 2014, 00:50:05 »
Znam b├│l...
Je┬Âli powa┬┐nie my┬Âla┬│a┬ o LL400, to do Panyama ju┬┐ niedaleko. Mo┬┐e jakie┬ ma┬│e "raty"? Niekoniecznie w instytucjach bankowych ;)

Offline indepentent

• Pom├│g┬│: 1

« Odpowied╝ #29 dnia: Stycze˝ 27, 2017, 05:08:07 »
Chcia┬│bym od┬Âwie┬┐y├Ž temat z troszk├¬ innej strony. Mianowicie chodzi mi o wk┬│adk├¬ do ┬Âpiwora, ale tylko i wy┬│┬▒cznie w celach higienicznych. Mniejsza z jakich materia┬│├│w by┬│aby wykonana (bawe┬│niana, polarowa, bawe┬│niano-jedwabna, jedwabna). Cytuj┬▒c za Cumulusem: "Dzi├¬ki niej mo┬┐emy ograniczy├Ž k┬│opotliw┬▒ konieczno┬Â├Ž prania ┬Âpiwora nawet o 80%, a zamiast niego pra├Ž sam┬▒ wk┬│adk├¬." Jakie macie do┬Âwiadczenia w tym temacie? Serio to a┬┐ tak pomaga? A czy np. po ca┬│ym dniu chodzenia/pocenia si├¬ nie wystarczy ubra├Ž si├¬ w d┬│ug┬▒ bielizn├¬ termiczn┬▒, kt├│ra stanowi┬│aby swojego rodzaju barier├¬?

Offline Shwarc

• Pom├│g┬│: 208

« Odpowied╝ #30 dnia: Stycze˝ 27, 2017, 11:03:01 »
Kolega w┬│a┬Ânie w tym celu ┬Âpi w takiej wk┬│adce. Kaszana taka sama jak i bez. Ostatnio ogl┬▒da┬│em jego kaptur w ┬Âpiworze - jedna, wielka klucha zbitego puchu. ┬Žpiw├│r niestety, ale trzeba przepra├Ž od czasu do czasu i wcale mu to nie przeszkadza. Najgorzej jest w┬│a┬Ânie z kapturem, ale ten mo┬┐na r├¬cznie przepra├Ž nawet w zlewie.
Ja robi├¬ tak jak napisa┬│e┬Â, czysta bielizna do spania, czyste skapetki, buf na czach├¬ i mam dok┬│adnie to samo, a w razie W, mog├¬ ten zestaw na┬│o┬┐y├Ž na siebie w trasie. Wk┬│adka to wk┬│adka, do niczego wi├¬cej ni┬┐ do spania si├¬ nie przyda, a nosi├Ž trzeba.

Offline fromage

• Pom├│g┬│: 3

« Odpowied╝ #31 dnia: Stycze˝ 27, 2017, 13:29:13 »
Kolega w┬│a┬Ânie w tym celu ┬Âpi w takiej wk┬│adce. Kaszana taka sama jak i bez. Ostatnio ogl┬▒da┬│em jego kaptur w ┬Âpiworze - jedna, wielka klucha zbitego puchu. ┬Žpiw├│r niestety, ale trzeba przepra├Ž od czasu do czasu i wcale mu to nie przeszkadza. Najgorzej jest w┬│a┬Ânie z kapturem, ale ten mo┬┐na r├¬cznie przepra├Ž nawet w zlewie.
Ja robi├¬ tak jak napisa┬│e┬Â, czysta bielizna do spania, czyste skapetki, buf na czach├¬ i mam dok┬│adnie to samo, a w razie W, mog├¬ ten zestaw na┬│o┬┐y├Ž na siebie w trasie. Wk┬│adka to wk┬│adka, do niczego wi├¬cej ni┬┐ do spania si├¬ nie przyda, a nosi├Ž trzeba.

Te┬┐ rozpatrywa┬│em taki zakup i uzasadnienie Shwarca bardzo przypad┬│o mi do gustu :) Tym bardziej ┬┐e ceny niekt├│rych wk┬│adek zabijaj┬▒

Offline sieku

• Pom├│g┬│: 28

« Odpowied╝ #32 dnia: Stycze˝ 27, 2017, 15:46:35 »
Ok, to na zimê.
Co z latem? Ja rozwa┬┐a┬│em zakup takiej wk┬│adki w┬│a┬Ânie na cieplejsze okresy (gdzie cz┬│owiek bardziej si├¬ poci) bo bardzo nie lubi├¬ spa├Ž w skarpetkach i spodniach ;D gdy nie musz├¬, a nie zawsze jest dost├¬p cho├Žby do potoku ┬┐eby giry umy├Ž.

Offline Grzesiek

• Pom├│g┬│: 31

« Odpowied╝ #33 dnia: Stycze˝ 27, 2017, 15:50:40 »
Wkladka opr├│cz ┬Âpiwora moze si├¬ przyda├Ž podczas wyjazdow alpejskich.  Wi├¬kszo┬Â├Ž schronisk nie oferuje po┬Âcieli , te ktore nie oferuj┬▒,  wymagaj┬▒ od turyst├│w w┬│asnego prze┬Âcierad┬│a turystycznego , b┬▒d┬╝  w┬│a┬Ânie takiej wk┬│adki.  Jezeli nawet maj┬▒ po┬Âciel to tez odpowiednio sobie za ni┬▒ licz┬▒.  A co do zastosowaniu w spiworze , to Shwarc slusznie napisa┬│.

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #34 dnia: Stycze˝ 28, 2017, 00:20:30 »
Co z latem?
W lato jak jest gor┬▒co nie wyobra┬┐am sobie spania w ┬Âpiworze, nakrywam si├¬ nim. A po├▒czoszki niekiedy warto przecierpie├Ž, taki urok ┬┐ycia w lesie :)

Offline grendel

• Pom├│g┬│: 7

• Gra ┬┐ycia - kolejna ods┬│ona
« Odpowied╝ #35 dnia: Stycze˝ 29, 2017, 19:58:22 »
... czysta bielizna do spania, czyste skapetki, buf na czach├¬ i mam dok┬│adnie to samo, a w razie W, mog├¬ ten zestaw na┬│o┬┐y├Ž na siebie w trasie. Wk┬│adka to wk┬│adka, do niczego wi├¬cej ni┬┐ do spania si├¬ nie przyda, a nosi├Ž trzeba.

Jak ju¿ to W nast±pi i tê swoj± bieliznê pi¿amkow± na³o¿ysz na siebie, to wieczorem ju¿ to nie bêdzie czysta bielizna i czyste skarpetki. Dlatego ja targam swoje kilkadziesi±t gram takiej wk³adki ze sztucznego jedwabiu za nieca³e 25 z³ sztuka. Lekka, szybko schnie i daje komfort psychiczny, bo siê nie stresujê, ¿e w koñcu zabraknie mi kompletów tej czystej bielizny i czystych skarpetek.
- may the Force be with us -

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #36 dnia: Stycze˝ 30, 2017, 16:21:11 »
A ja nie targam, bo tak czy siak po takim samym czasie ┬Âpiw├│r trzeba wypra├Ž.

Offline Maciej87

• Pom├│g┬│: 0

« Odpowied╝ #37 dnia: Czerwiec 06, 2017, 08:50:04 »
Hej,
posiadam ┬Âpiw├│r FN Fredvang, comfort bodaj┬┐e +15. W zesz┬│ym roku w Norwegii latem dawa┬│ rad├¬. W tym roku wybieramy si├¬ na Islandi├¬. Temperatury w nocy oko┬│o +5 do +8 stopni. Mamy opcj├¬ ┬│┬▒czenia ┬Âpiwor├│w (prawy/lewy). Nie wiem w jakim stopniu to podnosi komfort u┬┐ytkowania i temperatur├¬. Chcia┬│bym prosi├Ž o rady. Czy konieczna b├¬dzie wymiana ┬Âpiwora na cieplejszy, czy da si├¬ go jako┬ ''ociepli├Ž''? Co ewentualnie ze spaniem w czapce i kurtce tego typu
https://www.polarsport.pl/kurtka-arc-teryx-cerium-lt-hoody.html
Z góry dziêkujê za pomoc