Autor W±tek: [Akcesoria] Wkładki do ¶piworów  (Przeczytany 14370 razy)

0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.

Offline Szekla

Odp: [Akcesoria] Wkładki do ¶piworów
« OdpowiedĽ #25 dnia: Styczeń 16, 2014, 17:23:55 »
No niestety na niektórych rzeczach nie warto oszczędzać. W moich różnych przygodach ¶piworowa oszczędno¶ć przypłacała brskiem snu.

Wkładki to ¶ciema. Dobre żeby nie zafajdać ¶piwora, jak się do niego człek w butach ładuje.
Łażę po górach by nabrać dystansu do spraw "nizinnych".

Offline EMES

« OdpowiedĽ #26 dnia: Styczeń 16, 2014, 17:28:32 »
Co Cię bardziej skłania do LL miast Panyam'a?
Tylko i wył±cznie don budżetto na chwilę obecn±. Ale mam jeszcze trochę czasu, więc może co¶ na to poradzę. Bez dwóch zdań wolałabym ¶piwór z kołnierzem...
Na pewnych rzeczach nie zaoszczędzisz bez straty wymaganej funkcjonalno¶ci. Odpu¶ć jeden wyjazd czy jaki¶ inny zakup i kup to co Ci potrzeba. Kupisz i tak a po co płacić 2 razy ;D
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline miodowa

« OdpowiedĽ #27 dnia: Styczeń 16, 2014, 18:37:50 »
Dobrze prawicie ;D Ja także jestem za tym, żeby kupić co¶ raz, a porz±dnie. A zwłaszcza ¶piwór, buty i kurtkę. Przy kolejnym wyjeĽdzie brak powtórki dylematu i kombinowania. Tyle, że ten ¶piwór to zbiegł mi się z butami ;D ;D ;D

Offline Photon

« OdpowiedĽ #28 dnia: Styczeń 17, 2014, 00:50:05 »
Znam ból...
Je¶li poważnie my¶lała¶ o LL400, to do Panyama już niedaleko. Może jakie¶ małe "raty"? Niekoniecznie w instytucjach bankowych ;)

Offline indepentent

« OdpowiedĽ #29 dnia: Styczeń 27, 2017, 05:08:07 »
Chciałbym od¶wieżyć temat z troszkę innej strony. Mianowicie chodzi mi o wkładkę do ¶piwora, ale tylko i wył±cznie w celach higienicznych. Mniejsza z jakich materiałów byłaby wykonana (bawełniana, polarowa, bawełniano-jedwabna, jedwabna). Cytuj±c za Cumulusem: "Dzięki niej możemy ograniczyć kłopotliw± konieczno¶ć prania ¶piwora nawet o 80%, a zamiast niego prać sam± wkładkę." Jakie macie do¶wiadczenia w tym temacie? Serio to aż tak pomaga? A czy np. po całym dniu chodzenia/pocenia się nie wystarczy ubrać się w dług± bieliznę termiczn±, która stanowiłaby swojego rodzaju barierę?

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #30 dnia: Styczeń 27, 2017, 11:03:01 »
Kolega wła¶nie w tym celu ¶pi w takiej wkładce. Kaszana taka sama jak i bez. Ostatnio ogl±dałem jego kaptur w ¶piworze - jedna, wielka klucha zbitego puchu. ¦piwór niestety, ale trzeba przeprać od czasu do czasu i wcale mu to nie przeszkadza. Najgorzej jest wła¶nie z kapturem, ale ten można ręcznie przeprać nawet w zlewie.
Ja robię tak jak napisałe¶, czysta bielizna do spania, czyste skapetki, buf na czachę i mam dokładnie to samo, a w razie W, mogę ten zestaw nałożyć na siebie w trasie. Wkładka to wkładka, do niczego więcej niż do spania się nie przyda, a nosić trzeba.

Offline fromage

« OdpowiedĽ #31 dnia: Styczeń 27, 2017, 13:29:13 »
Kolega wła¶nie w tym celu ¶pi w takiej wkładce. Kaszana taka sama jak i bez. Ostatnio ogl±dałem jego kaptur w ¶piworze - jedna, wielka klucha zbitego puchu. ¦piwór niestety, ale trzeba przeprać od czasu do czasu i wcale mu to nie przeszkadza. Najgorzej jest wła¶nie z kapturem, ale ten można ręcznie przeprać nawet w zlewie.
Ja robię tak jak napisałe¶, czysta bielizna do spania, czyste skapetki, buf na czachę i mam dokładnie to samo, a w razie W, mogę ten zestaw nałożyć na siebie w trasie. Wkładka to wkładka, do niczego więcej niż do spania się nie przyda, a nosić trzeba.

Też rozpatrywałem taki zakup i uzasadnienie Shwarca bardzo przypadło mi do gustu :) Tym bardziej że ceny niektórych wkładek zabijaj±

Offline sieku

« OdpowiedĽ #32 dnia: Styczeń 27, 2017, 15:46:35 »
Ok, to na zimę.
Co z latem? Ja rozważałem zakup takiej wkładki wła¶nie na cieplejsze okresy (gdzie człowiek bardziej się poci) bo bardzo nie lubię spać w skarpetkach i spodniach ;D gdy nie muszę, a nie zawsze jest dostęp choćby do potoku żeby giry umyć.

Offline Grzesiek

« OdpowiedĽ #33 dnia: Styczeń 27, 2017, 15:50:40 »
Wkladka oprócz ¶piwora moze się przydać podczas wyjazdow alpejskich.  Większo¶ć schronisk nie oferuje po¶cieli , te ktore nie oferuj±,  wymagaj± od turystów własnego prze¶cieradła turystycznego , b±dĽ  wła¶nie takiej wkładki.  Jezeli nawet maj± po¶ciel to tez odpowiednio sobie za ni± licz±.  A co do zastosowaniu w spiworze , to Shwarc slusznie napisał.

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #34 dnia: Styczeń 28, 2017, 00:20:30 »
Co z latem?
W lato jak jest gor±co nie wyobrażam sobie spania w ¶piworze, nakrywam się nim. A pończoszki niekiedy warto przecierpieć, taki urok życia w lesie :)

Offline grendel

« OdpowiedĽ #35 dnia: Styczeń 29, 2017, 19:58:22 »
... czysta bielizna do spania, czyste skapetki, buf na czachę i mam dokładnie to samo, a w razie W, mogę ten zestaw nałożyć na siebie w trasie. Wkładka to wkładka, do niczego więcej niż do spania się nie przyda, a nosić trzeba.

Jak już to W nast±pi i tę swoj± bieliznę piżamkow± nałożysz na siebie, to wieczorem już to nie będzie czysta bielizna i czyste skarpetki. Dlatego ja targam swoje kilkadziesi±t gram takiej wkładki ze sztucznego jedwabiu za niecałe 25 zł sztuka. Lekka, szybko schnie i daje komfort psychiczny, bo się nie stresuję, że w końcu zabraknie mi kompletów tej czystej bielizny i czystych skarpetek.
- may the Force be with us -

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #36 dnia: Styczeń 30, 2017, 16:21:11 »
A ja nie targam, bo tak czy siak po takim samym czasie ¶piwór trzeba wyprać.

Offline Maciej87

« OdpowiedĽ #37 dnia: Czerwiec 06, 2017, 08:50:04 »
Hej,
posiadam ¶piwór FN Fredvang, comfort bodajże +15. W zeszłym roku w Norwegii latem dawał radę. W tym roku wybieramy się na Islandię. Temperatury w nocy około +5 do +8 stopni. Mamy opcję ł±czenia ¶piworów (prawy/lewy). Nie wiem w jakim stopniu to podnosi komfort użytkowania i temperaturę. Chciałbym prosić o rady. Czy konieczna będzie wymiana ¶piwora na cieplejszy, czy da się go jako¶ ''ocieplić''? Co ewentualnie ze spaniem w czapce i kurtce tego typu
https://www.polarsport.pl/kurtka-arc-teryx-cerium-lt-hoody.html
Z góry dziękuję za pomoc