Autor Wątek: [Sklepy] amazon.com  (Przeczytany 5299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Misiek_86

[Sklepy] amazon.com
« dnia: Marzec 31, 2013, 18:58:15 »
Planuję zakupić kilka rzeczy z amazon.com pierwszy to zakup będzie w tym sklepie, na co zwrócić uwagę? Jak jest z cłem od jakiej kwoty będzie naliczane

Offline renko

Odp: [Sklepy] amazon.com
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2013, 19:55:48 »
Nie wszystko wyślą Ci do Polski. Sprawdź przed zakupem.

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2013, 20:13:35 »
Nie wszystko wyślą Ci do Polski. Sprawdź przed zakupem.
oki dzięki za info, chyba lepiej zamawiać jak coś z amazon ale uk bo według na cło nie pójdzie, z tego co doczytałem na necie

//edit:
Czy da się ustawić tam tak żeby pokazywało produkty które mogą wysłać do Polski?

Offline renko

« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2013, 22:08:06 »
Cło nie jest Twoim problemem. Jest nim VAT. Chyba się nie da tak przefiltrować niestety.

Offline EMES

« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2013, 22:46:54 »
użyj polameru jakby co, nawet ci rozmetkują jak zagadasz...
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2013, 22:47:28 »
Cło nie jest Twoim problemem. Jest nim VAT.
Ale co jak będę zamawiał z amazon.co.uk wpłacę kasę przez paypal to może tak zdarzyć się że celnicy dorzucą VAT od ceny zakupy czy jak?

użyj polameru jakby co
Co to dokładniej? to przy opcji dostawy wybieram sobie?

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

• Status GG
    • Mój stan Skype
    • Porównanie lampek rowerowych i czołówek
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2013, 23:05:29 »
Michał - jeśli zamawiasz z UK to celnicy nie doliczą ci VAT-u, bo kupujesz w UE - VAT jest naliczany na miejscu przed sprzedającego.
--
Maniak Jaśnie Oświecony
http://www.light-test.info

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2013, 23:35:20 »
Michał - jeśli zamawiasz z UK to celnicy nie doliczą ci VAT-u, bo kupujesz w UE - VAT jest naliczany na miejscu przed sprzedającego.
no właśnie będę zamówiła z amazon uk, czyli to co będę płacił przy zamowieniu to jedyne koszty będą ?

Offline archi_p

« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2013, 23:48:13 »
po wybraniu towaru przejdziesz do opcji wysylki i tam bedziesz jeszcze musial dokonac wyboru: szybsza za ktora placisz wiecej i wolniejsza za ktora zaplacisz mniej. jeszcze dodatkowo - niektorzy sprzedawcy na platformie amazonu (bo nie awsze jest to amazon - to moga byc firmy sprzedajace za jego posrednictwem) moga sie roznic cenami wysylki badz nie wysylaja poza uk (ale to akurat dosc rzadko). dosc ze powinienes zwrocic uwage wlasnie na typ wysylki.

Offline Ivan

« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2013, 08:18:37 »
michal, ja wiem że po naszej stronie Polski to moze mało widać, ale jesteśmy w UE i naprawdę nikt Ci nie będzie paczki z UK otwierał, clił itd. Inna sprawa, że cena po dodaniu produktu do koszyka może wzrosnàć, a to dlatego że w Polsce jest wyższy VAT niż w Uk. Wyszło to nam przy okazji zakupu Thermosów.

Offline rosowka

« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2013, 09:11:39 »
Na Amazonie kupowałem już 10-15 razy więc jakieś doświadczenie mam.

Po pierwsze w amazon.co.uk cena widoczna w koszyku w podsumowaniu zamówienia - jest ceną ostateczną. Uwzględnia ona już niewielkie zmiany w VAT - amazon dolicza VAT we własnym zakresie i prezentuje ci to w podsumowaniu.

Po drugie amazon wysyła towar do polski za darmo kurierem dhl jeżeli cena przekroczy 25 funtów. Sklepy trzecie handlujące przez amazon tego nie robą więc ja zawsze szukam produktu, który jest "Dispatched from and sold by Amazon.co.uk" albo "fulfilled by Amazon". W podsumowaniu zawsze wybierz tą opcję jeżeli będzie dostępna.

Po trzecie istnieje możliwość wyszukiwania produktów realizowanych przez Amazon. Po wyszukaniu jakiegoś produktu po lewej stronie masz różne kryteria wyboru, które uszczegóławiają twoje wyszukiwanie. Poszukaj i zaznacz tam "Delivery Option (What's this?) FREE Super Saver Delivery" - oznacza to, ze przesyłka kwalifikuje się do wysyłki za darmo jeżeli kosztuje powyzej 25 funtów - a jako ze ta darmową wysyłkę robi tylko amazon to wiadomo, ze towar ten sprzedawany jest przez amazon.

Po kolejne pamiętaj, że płacisz tam w funtach więc kasa, która Ci zejdzie z konta będzie po przeliczeniu na złotówki i uwzględnieniu różnic kursowych, prowizji banku itd. Generalnie pokrywa się to z kursami nbp.

No i tyle. Proste i działa :)
Moje zdjęcia: Picasa

Offline rosowka

« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2013, 14:39:51 »
Kilka słów pozytywu dla sklepu Amazon

Na ostatnim wyjeździe w Alpy popsuł mi się panel Nomad 7 - przestał ładować poprzez port USB. Pozostałe dwa porty ładowały ok.
Po powrocie zgłosiłem się mailowo do Amazona, że mam taki problem i chciałbym wysłać panel na gwarancję - i co mam robić? Odpisali, ze im bardzo przykro, ze zakupione u nich urządzenie nie działa i za darmo przesyłają mi drugie. Zarówno nowy panel jak i wysyłka za darmo. Stare urzadzenie mogę sobie zatrzymać.

Po prostu czapki z głów za podejście do klienta. Pewnie na tym dużo nie stracą lub nic (koszty wysłki towaru do producenta itd.), a zyskali wiernego fana i na bank stałego klienta :)

Polskie firmy mogłyby się takiego podejścia wkońcu nauczyć.

I Like Amazon :)
Moje zdjęcia: Picasa

Offline EMES

« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 27, 2013, 14:59:35 »
amazon ma w kosztach ileś tam procent przesyłek niedostarczonych itp.
gdzieś czytałem, że u nas właśnie jest z tym problem bo ilość niedostarczanych/uszkodzonych/porzuconych przesyłek jest procentowo zbyt duża do wymagań amazonu
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline Stańczyk

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2014, 18:56:24 »
Amazon będzie budował duże centrum logistyczne we Wrocławiu Bielanach.

Offline arkadoo

« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2014, 19:49:15 »
Amazon będzie budował duże centrum logistyczne we Wrocławiu Bielanach.

Budowa trwa
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

• Status GG
    • Mój stan Skype
    • Porównanie lampek rowerowych i czołówek
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 18, 2014, 20:13:53 »
Nawet już reklamacje niektórych towarów zakupionych w UK przez lokalne centrum załatwiają.
--
Maniak Jaśnie Oświecony
http://www.light-test.info

Offline Photon

« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 03, 2014, 20:51:26 »

« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2014, 09:00:14 »
Koniec darmowej przesyłki do Polski (i kilku innych krajów EU) z Amazon UK
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,15736440,Brytyjski_Amazon_konczy_z_darmowa_dostawa_do_Polski.html#BoxTechTxt

25 zł za przesyłkę - do przeżycia ;)
The road goes ever on and on...

Offline powik

« Odpowiedź #19 dnia: Październik 10, 2017, 14:37:03 »
Zamawiał ktoś kiedyś buty z amazon.de? Warto jak jest różnica w cenie, czy jednak unikać?
Dodam, że niebezpośrednio od amazona, ale przez firmę Insider Sport.