Autor Wątek: Wkładki termiczne do skarpet  (Przeczytany 3991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spootnik

Wkładki termiczne do skarpet
« dnia: Luty 04, 2010, 11:33:46 »
jak w temacie
taki skarpetkowy base layer
uzywa ktoś cos takiego?np:
http://www.bridgedale.com/Products/Product.asp?ProductID=16
głównie chodzi mi wytrzymałość

Offline obserwator

Odp: Wkładki termiczne do skarpet
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2010, 19:41:21 »
jaki niby sens coś takiego stosować skoro można kupic grubszą skarpetę a nie zakładać dwie pary. kiedyś to przerabiałem  jak było bardzo zimno to czasami zakładałem dwie pary ale komfort noszenia nie był rewelacyjny bo skarpety przemieszczały się plus w palcach dyskomfort od jakiś tam szwów i zgrubień.

to tak jakbyś ubrał dwie pary kalesonów, awaryjnie tak można zrobić ale na dłuższą metę conajmniej niewygodne.

ja używam teraz smartwoola trekking heavy crew oraz medium crew i do -25 spokojnie te grubsze wystarczą. a są jeszcze przecież np. extra heavy mid-calf

a gdzie Ty chcesz tego używać i w jakich temperaturach?
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

• RH+ Medycyna Ratunkowa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2010, 20:58:33 »
znów, obserwatorze, to kwestia preferencji
ja bardzo marznę w stopy (takie krążenie) i do czasu zakupu na zimę skórzaków z botkami przećwiczyłem różne opcje skarpetowe
nawet uwzględniając prawie taką samą gramaturę opcja skarpety 2 pary vs jedna para zawsze wygrywała termicznie (jeśli ta jedna para była wełniana, też było zimniej)
do wygody nie miałem zastrzeżeń

Offline spootnik

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2010, 11:23:47 »
obserwator
do treku w średnich górach ogólnie w zimie
mam skarpety lurbela, z których jestem bardzo zadowolony i chciałem spróbować je zostawić na zime, ale docieplić. nie jestem jeszcze do tego przekonany do końca, dlatego pytam
rumcajs
właśnie myślę, że jeżeli wygoda byłaby taka sama, to na kilka dni w góry biorąc ze dwie pary takich wkładek będę miał trochę większą możliwość dopasowania do temp.
może trochę za dużo kombinacji :)
jeszcze się zastanowię
aha i cena jest fajna - za dwie pary ok 60-70 zł
pozd

Offline obserwator

« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2010, 19:57:03 »
ja od pewnego czasu za radą kolegi kombinuję w ten sposób że noszę codziennie w robocie w butach roboczych (za kostkę prawie jak trekingowe tylko z blachą na palcach - biorę poprawkę na blachę w palcach) na każdej nodze inny typ skarpety. czyli np dziś przez 13h na nogach miałem skarpetę z merino a drugą syntetyczną i tak mieszam aby sprawdzić jaka jest różnica pomiędzy skarpetami, bo innne są odczucia gdy dziś założę wełniane a jutro syntetyczne a tak w dany dzień mam obie i na bieżąco czuję różnicę.

są bardzo ciekawe wyniki jak dla mnie, czy to mądry pomysł? może i nie, ale wiem już na pewno jakich skarpet nie kupię ponownie a które dokupię.

Offline Leander

• naczelny mudżahedin odoru

• Picasa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2010, 20:01:46 »
Mądry, sam stosuję ;)
I z rękawiczkami podobnie.
OAS-Odor Always Section- zawsze sucho, zawsze komfortowo, zawsze lekko ;D

Offline spootnik

« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2010, 10:01:51 »
obserwator
i jaki wynik?
pewnie merino :)
a te systetyczne to były 100% syntetyczne czy mieszanka z wełną?
100% syntetycznych jest w sumie mało

Offline obserwator

« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2010, 20:08:48 »
widzisz spootnik nie wiem czy jest sens opisywać tu te moje doświadczenia bo każdemu inaczej się pocą i zachowują nogi. wiesz jeden nie myje, drugi umyje, jednemu podchodzą syntetyczne a drugiemu jakieś wełniane czy bawełniane.

moje osobiste odczucia mogłby Cię nawet skierować na niewłaściwe tory, ale trafiłeś - merino mi podeszło lepiej w zimie niż air force one i tu nie tylko o termikę chodzi, a gdy będzie cieplej to może będzie odwrotnie dlatego tak sobie kombinuję. zamiast tych dwóch skarpet wziołbym te smartwoole lub zaryzykuj i weź dwie pary tych wynalazków to w zimie być może docieplisz skarpety i na upały na lato w góry być może zdadzą egzamin