Autor Wątek: [Skarpety] Smartwool Trekking Heavy Cushion  (Przeczytany 5186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obserwator

[Skarpety] Smartwool Trekking Heavy Cushion
« dnia: Luty 14, 2010, 22:42:19 »
Smartwool Trekking Heavy Cushion

75% wełna (wszystko wskazuje na merino)
24% nylon
1% elastic
made in usa - aż się qrwa nie chce wierzyć że tam coś jeszcze produkują  ;)

zakupione w wakacje, noszone około 50 razy i prane ręcznie w środkach do wełny, użytkowane w butach z membraną, softshelowych oraz roboczych

posiadam dwie pary więc mam porównanie jak się zajechały przez ten okres. ta jasna skarpeta jest stara a te dwie ciemniejsze są nowe z tym że jedna z tych nowych skarpet została raz założna na 12h i wyprana.

jak widać stara skarpeta jest zdrowo rozciągnięta, na zdjęciu drugim raz użyta skarpeta w porównaniu do nowej też się rozciągneła

jednak mimo tych różnic w wielkości jak założymy na nogi to obie leżą dobrze z tym że ta nowa ciaśniej opina stopę ale po kilku użyciach się dostosuje do rozmiaru stopy

mankamentem tych skarpet jest to że się strasznie szybko mechacą ale to jest wizualna wada nie wpływająca na działanie skarpety

tu są zdjęcia porównawcze wewnętrznej strony skarpety, poza tym że na piecie i śródstopiu oraz w palcach skarpeta się jakby "zbiła" i nie jet tak puszysta to reszta skarpety w zasadzi bardzo nie wiele różni się puszystością od nowej

podsumujemy :

zakup w ciemno podparty intuicją okazał się bardzo dobry, jestem z nich tak zadowolony że dokupiłem drugą parę, komfort noszenia bardzo dobry, skarpeta pieści stopę  ;)

ze smrodem nie ma problemu, maxymalnie miałem je 2 dni na nogach i nie waliły
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

Offline Ivan

Odp: [Skarpety] Smartwool Trekking Heavy Cushion
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2012, 10:01:44 »
Również mam te skarpety, od miesiąca. Ręka lekko mi drgnęła kiedy kupowałem skarpety w takiej cenie, ale jak na razie jestem zadowolony i mogę polecić. Nie śmierdzą po 3 dniach trekkingu (dłużej nie nosiłem). Super amortyzacja i odczucie ,,masowania" stopy. Ciepłe, ale jednocześnie uniwersalne: Nosiłem je przy -25 w zmrożonych na kość butach skórzanych i było ciepło. Używam do jeżdżenia na rowerze w temp ok 0 i stopa się nie zapaca. Są grube i mogą przyjąć dużo wody czy potu, chroniąc stopę przed zbytnim rozmięknięciem i odciskami. Biegłem w nich z półtorej godziny do PKSu w przemoczonych butach, z gór do miasta, pocąc się solidnie. Na przystanku musiałem zdjąć buty, bo zrobiło się za mokro. Skarpety trochę obeschły i podczas podróży autobusem było prawie komfortowo. Wszystko skończyło się tylko na jednym bąblu gdzieś na palcu. W takich warunkach, w innych skarpetach miałbym całe nogi białe od odcisków. Jedyną wadą jaką na razie widzę, to że skarpety rozmiaru 42-45 na moją nogę 42,5 są za długie i za szerokie. Na amerykańską płetownogę ;) Na szczęście w bucie wszystko się układa i nic nie podwija.

Offline aro5406

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2012, 23:02:22 »
Kurcze a ja właśnie ostatnio takie nabyłem i stwierdzam po ostatnim wypadzie, że nie dość że szybko się mechacą to w dodatku sporo rozciągają co mnie najbardziej martwi. Nie wiem czy nie wtopiłem z rozmiarem bo niby kupiłem w sam raz ale teraz jak się naciągnęły to dobrze to nie wygląda :(

Offline Shwarc

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2012, 16:34:48 »
Nie wiem czy są jakieś skarpety wełniane, które by się nie rozciągały z czasem. Jedyną metodą jest zakup o rozmiar mniejszych. Ja tak robię za każdym razem i w miarę jest to skuteczne.

Offline uysy

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2012, 16:41:41 »
Ja pilnowałem tego, żeby lewa była lewa a prawa to prawa . Dzięki temu nie mam problemu z nadmiernym rozciąganiem.
Często ludzie zakładają raz jedną, raz drugą skarpetę , przez co występuję efekt rozciągania - zwiększenia rozmiaru.
"Karol Wojtyła wytrwał do końca swojego życia, ale tak to już jest na tym świecie, że Niemcy pracują do emerytury, a Polacy do śmierci."
Pomoc dla rodziny Dybla

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2012, 16:47:38 »
ja też smrta kupowałem mniejsze

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline kubi

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2012, 17:49:14 »
Wyprac w wyzszej temp i sie od razu skurcza :) A co do mechacenia to niestety, tak jest z nimi.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline aro5406

« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2012, 19:21:46 »
Wyprac w wyzszej temp i sie od razu skurcza :) A co do mechacenia to niestety, tak jest z nimi.

Już to wcześniej zrobiłem właśnie bo kiedyś tak samo zrobiłem z koszulką ale i tak jestem zły na siebie, że nie kupiłem mniejszego rozmiaru tym bardziej, że mam jeszcze drugą parę ale modelu Mountaineering Heavy też tego samego rozmiaru. Gdyby ktoś reflektował na nie w rozmiarze M to mogę odsprzedać w dobrej cenie, oczywiście nóweczki.

Offline Barsus

• tekst osobisty

• Da Się? Da! Czyli opowieści różnej treści.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2012, 19:36:23 »
EEEEE, nówki to lipa. :D Nie ma to jak stara skarpeta przepocona i nie prana. :D :P
black hole sun

Offline aro5406

« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2012, 19:46:36 »
Da się zrobić jeśli taka wola nabywcy  ;D

Offline betiglo

• Status GG
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2012, 13:46:40 »
Tu macie trochę taniej
http://www.mall.pl/skarpety/smartwool-hiking-medim-crew
Różnia się zawartościa wełny merino,
Ja mam ten model Hiking -damskie ,a moi panowie trekking -wizualnie dla mnie identyczne /ja mam jasniejszy kolor , w spodzie dla mnie identyczne  wszystkie trochę za grube do  naszych butów
Zadne się nie rozciągnęły -piorę je w programie do wełny .
.....