Autor Wątek: [Skarpety] Filmar Factory Outdoor  (Przeczytany 3504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline admin

• www.outdoor.org.pl
[Skarpety] Filmar Factory Outdoor
« dnia: Styczeń 08, 2007, 10:35:58 »
Autor: misio

Skarpetki Filmar zakupiłem w zeszłym roku i korzystam z nich, oczywiście prócz górek, często na codzień.

plusy:
•cena
•wygodne- nigdzie nie uciskają
•nie zsuwają się

minusy:
•ciężko je doprać- w porównaniu z np Kaitek`ami
•szybko zaczynają dawać "smroda"- szybciej niż inne skarpetki oparte na coolmaxie, które nosiłem
•dość marne odprowadzanie potu w porównaniu z np Kaitek`ami

podsumowanie skarpetek po użytkowaniu na Fatrze:
wcześniej użytkowałem te skarpetki przez kilka jesiennych wycieczeke po Tatrach, oraz tamże w zimie i nie było z nimi problemu. obecnie jednak spaliłem je zdrowo w ognisku, ponieważ wydarzyło się co następuje:
• obtarły mi do żywego piętę (oczywiście z pomocą buta)
• są nie do doprania- zarówno brud jak i smród (oczywiście z mniejszą mocą) pozostają na nich niezależnie od cyklu prania, temperatury, proszku etc.
• praktycznie zero amortyzacji stopy od dołu

myślałem, że to jakiś cud, że w czasie kiedy je noszę pojawiają się obtarcia- bo co niby mają do tego :?: :!: w czasie jednej wycieczki zmieniałem w trkacie dnia kilkakrotnie filmary na kaiteki i na odwrót i różnica była ogromna: w kaiteki nie pojawiały się żadne problemy z obtarciami, a w przypadku filmarów niestety tak. także wróciłem z mięchem na ścięgnach i lekko odbitymi piętami.

dla porównania śmigałem teraz w Biesach wyłącznie w Kaiteki (bo przecież Filmary zjarałem :mrgreen: ) i nie pojawiły się żadne z wyżej opisywanych problemów jakie stworzyły mi Outdoor`y.