Autor Wątek: Giełda sprzętu wspinaczkowego na fb  (Przeczytany 9377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online semow

Giełda sprzętu wspinaczkowego na fb
« dnia: Październik 20, 2013, 20:48:03 »
Hehe, dziś poszły używane nomici za 1k zł na giełdzie fb :)

Odp: Giełda sprzętu wspinaczkowego na fb
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2013, 21:44:52 »
Hehe, dziś poszły używane nomici za 1k zł na giełdzie fb :)

co to jest "giełda fb"? facebook?

no i śmiechu nie ma! ;(

Online semow

« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2013, 21:53:36 »
https://www.facebook.com/groups/GieldaWspinaczkowa/

wiszą też quarki za 800 zł
ja się nawet przymierzam do wymiany x-monsterów na quarki, bo jednak bardziej mnie ciągnie w stronę trawo-śniegu niż DT i lodu...

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2013, 21:56:02 »
kurcze, nawet bym nie pomyślał!

Dzięki ponownie!

znów + ;)

Offline uysy

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2013, 22:45:53 »
Tutaj masz jeszcze jedną Giełdę :)
https://www.facebook.com/groups/507548642603294/
Oraz "narciarską" Freeridową.
https://www.facebook.com/groups/294468103939206/

A tutaj ogólne umawianie na wspinanie :)
https://www.facebook.com/groups/276928902388790/
"Karol Wojtyła wytrwał do końca swojego życia, ale tak to już jest na tym świecie, że Niemcy pracują do emerytury, a Polacy do śmierci."
Pomoc dla rodziny Dybla

misio

« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2013, 10:27:33 »
Może ja porąbany jestem, ale głupio mi się robi, kiedy widzę ludzi od nas wystawiających coś na giełdzie sprzętu na fb a nie wystawiających u nas nic w bazarku dla ludzi stąd...
Tak samo zresztą patrząc na relacje na stronach i blogach poniektórych...
Szkoda, że tak się dzieje i tylko przykro się robi...
Ale obiekcji uczestniczenia w zamówieniach i zgłaszania się do testów, to jakoś nikt nie ma...
Ech...

Offline całka

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2013, 10:41:14 »
poczułam że to do mnie :P więc się odniosę z miłą chęcią do postulatu

dlaczego tam?
bo tam pójdzie drożej i od ręki!
sprawa prosta

kilka razy wystawiałam tutaj różne  gadżety (łącznie z tymi, które wystawiłam np wczoraj na giełdzie!), możesz sprawdzić w archiwum, wystawiałam to jakieś... 2 miesiące temu? tu wisiały i nie zeszły, tam wystawiłam i w ciągu godziny się tego pozbyłam

wydaje mi się że tu jest nieco inny target, jak mam coś sensownego do wystawienia to ZAWSZE tu wystawiam

misio

« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2013, 10:57:34 »
Całka, do Ciebie między innymi, choć, niestety, takich osób jest wiele.
Kwestia jest taka, że nigdy nie wiesz co jest sensowne dla kogo i w jakiej cenie a ja uważam, że takie działania jest, jakby, lekceważeniem ludzi tu będących. Po prostu ja to tak widzę i razi mnie to.
Dlaczego? Ano dlatego, że jakoś wcześniej nikomu nie przeszkadzało wystawiania byle czego choćby zarówno tu jak i na allegro i jakoś to bezproblemowo działało.
Dlatego nie kumam w czym problem jest tutaj...
Zdecydowanie rozumiem, że wystawiacie rzeczy wszędzie gdzie się da, żeby je sprzedać, ale pamiętając dokładnie to, że większość ludzi umieszcza adnotację w Małym Bazarku o tej treści: "dziś wystawiam w niższej cenie a jutro idzie na allegro i tam będzie droższe o 50 zł", to jakoś tak mi się mało sympatycznie robi i chyba mnie dobrze rozumiesz, co mam na myśli, co nie? Po prostu przykro mi, że np. Darek i w sumie mnóstwo osób tak robi a część ma to w dupie i na nic nie patrzy...

Też mam mnóstwo rzeczy do sprzedania, ale zawsze dla mnie priorytetem byli ludzie tu będący a nie ci na allegro czy gdziekolwiek indziej.
Na pewno też skorzystam po piątku z giełdy na fb, bo to dobra rzecz, jeśli mi coś nie zejdzie, ale nie ma dla mnie innej opcji niż wystawienie na początku sprzętu tutaj.
Myślę, że mnie rozumiesz.
Nie mam też zamiaru Was do niczego zmuszać, zdaję sobie sprawę z pewnych ułomności w funkcjonowaniu Małego Bazarku, ale... No, właśnie, ale...

Offline całka

« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2013, 11:01:06 »
rozumiem :)
dlatego też podkreślam w moim konkretnym przypadku, że 80% rzeczy wisiało już tutaj na moim bazarku i się nie sprzedały

biję się w pierś i postanawiam poprawę wystawiając wszystko co się da tu :)

Offline Tadek

« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 25, 2015, 23:17:24 »
hej, cały sezon i tak przesiedziałem z rozwalonym kolanem więc czekałem na oferty posezonowe. I tak dziś zawitało ogłoszenie na sprzęt turowy:
 "Sprzedam zestaw ski-turowy (cena za zestaw 2000zł):
narty Dynastar Altitrail Vertical dł. 150cm (cena: nart z fokami 450zł, nart z fokami i wiązaniami 1100zł)
wiązania Dynafit tlt Vertical Light (cena samych wiązań 600zł)
buty Scarpa Alien rozmiar 38 (cena samych butów 1150zł)
foki Gecko"
zastanawiam się czy w to wchodzić

buty mnie nie interesują a narty+wiązania+ foki można całkiem fajnie wyhaczyć, ale co to jest za model light verticali? czy orientuje się ktoś czy ski stopy można do nich domontować? czy ktoś mnie oświeci w kwestii fok gecko - leniwy jestem i nie chce mi się szukać godzinami wole posłuchać np. Semowa :D dechy raz były wcześniej wiercone. teraz są na 265 więc musiałbym sobie tył wiązania przestawić.
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline jacco_p

« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2015, 14:40:17 »
Nie jestem pewny czy to taka okazja.  Wiązanie są typowo rece-owe,  bez możliwości zamontowania skistoperów, wyjściowa platforma pod buta jest już wyżej niż normalnie oraz bez najwyższej platformy. Nowe wiązania dynafit speed można było ostatnio kupić w przecenienia z 999 za 725zl. Co do nart się nie wypowiadam ale gecko to nie jest dobry wybór bo różnie bywa z przyczepnością, ten niby klej jest delikatny. W normalnych forach jak klej juz nie trzyma a futro jest ok to wymienisz go i dalej śmiga.   Wiec bądź ostrożny.  Jeszcze przy tej długości nart to raczej nie chodliwa długości przez to można znaleźć takie końcówki serii w dobrej cenie.

Offline Tadek

« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 27, 2015, 17:31:04 »
dzięki za uwagi, faktycznie podziekuję. Napaliłem się w pierwszej chwili jak szczerbaty na zęby...
Btw mały off - a do speedów można skistopy domontować?
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline jacco_p

« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 27, 2015, 20:43:42 »
Nie, nie można.  Jak się tak zastanowić to przy skiturach skistopy działają tylko na boisku.  Jak masz tryb chodzenia to są zablokowane i złożone.  Przy zjeździe w puchu lub gdzieś bardziej stromo i tak nie działają.  Mi tak parę razy narta uciekła w żlebie litworowym.