Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
śpiwory puchowe / Odp: [Śpiwory puchowe] Cumulus X-Lite 200
« Ostatnia wiadomość wysłana przez misiak76 dnia Dzisiaj o 01:07:27 »
Inaczej mówiąc teraz wszyscy kupujemy w Roberts ;) Hmmm Sam od 3 tygodni go analizuje ;) Cumulus już odpadł i na placu boju pozostał jeszcze Yeti :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

2
kuchnia / Odp: Gary tytanowe od chińczyków.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez leśna dusza dnia Dzisiaj o 00:48:56 »
W 1000 się szybciej zagotuje... Nie noszę ze sobą rusztu, a obok moich minimalistycznych ognisk nie jest zbyt gorąco :)
3
kuchnia / Odp: Gary tytanowe od chińczyków.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sieku dnia Wczoraj o 23:23:22 »
Ogólnie to w miarę możliwości powinno się wieszać gar nad ogniem, stawiać na ruszcie (też nad ogniem) lub obok ogniska. To zagotowania wody potrzeba 100 st. a rozżarzone węgle to ile? 1000?  ;)
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez leśna dusza dnia Wczoraj o 21:15:22 »
No właśnie nie jestem pewna czy nie szyją różnych worków dla 200, 300 i 400, ale mniejsza z tym, bo i tak są niedopuszone. Ja mam przede wszystkim wątpliwości co do tego ile jest puchu w rzeczywistości w porównaniu z tym, co jest deklarowane, bo kolegi 300 od nowości miał dużo gorszy loft niż mieć powinien, a jak wygląda używany, to szkoda gadać.

Zdecydowanie wolę nie mieć takich zagwozdek.
5
karrimaty i maty / Odp: [Hamak] Lesovik Duch
« Ostatnia wiadomość wysłana przez orysb dnia Wczoraj o 16:11:56 »
Ma wytrzymałość 160 kg i sądzę, że dałaby radę pod warunkiem, że nie będę na niej skakał
Moim zdaniem to będzie stanowczo za mało. Siły działające na linki nie są 1:1, łatwo kładąc się wytworzyć siłę 200kg.

Tu masz obrazek o tym z lesovika:

6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Shwarc dnia Wczoraj o 14:58:49 »
LL-e są seryjnie niedopuszone. Mam ochotę rozpruć jakiegoś Cumulusa i sprawdzić ile tak naprawdę jest tam puchu. Chyba jednak nie są szyte tak samo niezależnie od ilości wypełnienia, bo i 200 i 300 są niedopuszone. Stopy ok, ale reszta nadaje się do dopuszenia, może nawet te 100 g wejdzie.
Dla tego pisałem na początku o teorii - jedno poszycie do wszystkich wersji danego modelu i wtedy LL400 będzie ok, a pozostałe niedopuszone, a przez to nosimy zbędny materiał w ilości 20, 30, 50g? Ale s kolei X-Lite to jedna wersja 200g, więc ten powinni wykonać już poprawnie, a nie robić miejsca na dopuszenie. Czy u Robertsa miała byś takie zagwozdki? Mam dwie wersje jednego modelu i w nich wyraźnie są różne przegrody, a oba identycznie fajnie wypełnione.

Nie, nie, nie, ja za taką firmę dziękuję. Jedne przepełnione, inne niedopuszone, a to kolana bez puchu, co to ma być? Zgadywana, zakupy w ciemno, z chin je sprowadzają czy szyje firma krzak koło baru za rogiem?
7
karrimaty i maty / Odp: [Hamak] Lesovik Duch
« Ostatnia wiadomość wysłana przez misiak76 dnia Wczoraj o 11:28:54 »
Tak. To jest ta szara. Ja zastanawiam się nad zrobieniem linki z tej 1 mm. Ma wytrzymałość 160 kg i sądzę, że dałaby radę pod warunkiem, że nie będę na niej skakał ;) Teoretycznie powinny dać radę. Co najwyżej się trochę poobijam ;D

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez leśna dusza dnia Listopad 17, 2017, 22:00:33 »
Pewnie niemało :)

Jasne, w Yeti też można zmienić puch na lepszy. Z okazji czarnego czwartku mają zdaje się 20% promocję (25% stacjonarnie).
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Snajk dnia Listopad 17, 2017, 21:38:30 »
Cześć,

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i porady. Po weekendzie skontaktuję się z Robertsem. Ciekawe tylko ile sobie zażyczą za takie wymagania  ;D.

A Yeti z powodu chyba zmiany marki ma bałagan na stronie (albo zawsze taki mieli  ;D ) że połowa śpiworów nie ma specyfikacji itp. I dziwię się że większość ich śpiworów jest na 700cui. No ale to za dopłatą pewnie można zmienić.

Pozdrawiam,
Snajk
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez leśna dusza dnia Listopad 17, 2017, 20:45:43 »
LL-e są seryjnie niedopuszone. Mam ochotę rozpruć jakiegoś Cumulusa i sprawdzić ile tak naprawdę jest tam puchu. Chyba jednak nie są szyte tak samo niezależnie od ilości wypełnienia, bo i 200 i 300 są niedopuszone. Stopy ok, ale reszta nadaje się do dopuszenia, może nawet te 100 g wejdzie. Jak chcesz mieć śpiwór mocowany do maty to nie dopuszaj pleców, mniej wypełnienia w zupełności wystarcza.

Roberts de facto nie ma żadnych śpiworów w standardzie. To, co jest na stronie, to takie podpowiedzi dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą czego chcą. Gumki też robią, to ja chciałam taśmy zamiast gumek.
Strony: [1] 2 3 ... 10