Ostatnie wiadomoÂci

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
┬Âpiwory puchowe / Odp: [Spiwory puchowe] Aegismax M2
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez dave dnia Dzisiaj o 20:57:59 »
Masz jeszcze jakiegos innego puchacza? Jesli tak, to jak zapatrujesz sie na combo z uzyciem tego spiwora? Do serii Yeti GT to wiem ze pasuje, ale Cumulusy sa wezsze. Ile kosztuje taki spiworek?
Troche mnie niepokoi to szycie na przestrzal, w skrajnych dla tego modelu temperaturach moze przepizgiwac.
2
namioty / Odp: Naturehike Cloud Peak Ultra-Light 2
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez misiak76 dnia Dzisiaj o 19:52:34 »
Emes to jest dwojka.

No wlasnie. Lesna pisze, ze jak deszcz pada poziomo to zaslania te otwory wentylacyjne. Tu niestety nie da sie ich zaslonic. Bede musial to ogarnac podczas jakiegos deszczu z silnym wiatrem ;)
3
┬Âpiwory puchowe / [Spiwory puchowe] Aegismax M2
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez Snajk dnia Dzisiaj o 18:01:15 »
Czesc  wszystkim!

Zaryzykowalem i zakupilem u braci z dalekiego wschodu tytulowy spiwor. W koncu doszedl i chcialbym go Panstwu zaprezentowac. Na razie suche dane i kilka zdjec. Nie wiem kiedy bede mogl go przetestowac w terenie bo aktualnie jestem troche udomowiony  ;).

Spiwor przyszedl w brzydkim kartonie ale w srodku wszystko gralo. Scisniety w malym pokrowcu tak jak kury w chowie klatkowym (i to chinskie!). Po wyjeciu potrzebowal troche czasu by pooddychac swiezym powietrzem. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy wiekszy pokrowiec w celu przechowywania spiwora w domu.

Material w dotyku raczej sliski. Nie mowie ze nieprzyjemny, ale na pewno nie jest to dotyk ulubionej kolderki.
Kolor niebieski. Jest tez dostepna wersja czarna.
Zamek z lewej strony (podobno wersja L ma zamek z prawej strony). Przy zamku znajduje sie listwa termiczna. Zamek z napisem Igerk Ky Ky  ;).
Przy szyi zas jest sznurek do sciagania (minimalnie rozciagliwy).

Ponizej dane spiwora Aegismax M2 dla wersji M zmierzone osobiscie.

Wymiary spiwora rozlozonego na plasko:
Dlugsc: 157cm - Spiwor nie posiada kaptura!
Szerokosc w najszerszym miejscu: 74cm
Szerokosc w najwezszym miejscu: 43cm
Loft: +/- 8cm
Komory typu X (na przestrzal)

Ja mam 170cm i mieszcze sie w srodku w sam raz.

Waga poszczegolnych elementow zestawu:
Spiwor: 605g
Maly pokrowiec: 44g
Duzy pokrowiec: 68g

Maly pokrowiec ma wymiary 28x13cm i zeby spiwor wszedl do srodka to trzeba sie naprawde porzadnie nameczyc. Porzadnie, to znaczy raz mi sie udalo go schowac od razu po otwarciu a dzisiaj juz mi sie nie udawalo. Ja chyba nie bede z niego korzystac  8).

I kilka zdjec:

Pozdrawiam,
Snajk
4
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez Shwarc dnia Dzisiaj o 16:58:38 »
Le?na Dusza napisa?a:

W Hillebergu daszek jest genialny, ?wietna wentylacja. Je?li deszcz bywa? poziomo albo ?nie?yca to przymykam otw?r - u mnie wielko?? otworu wentylacyjnego jest regulowana, nie wiem jak w tym Chi?czyku. Haczyki u mnie s? fajnie ciasne, na mrozie si? nie ?ami?, bardzo mocno trzymaj?. To s? takie bardziej przylegaj?ce klipsy ni? haczyki. Ka?dy pa??k ma swoje i elegancko to jest spasowane. Gdyby to cholerstwo nie by?o takie ci??kie to bym z nim zawsze chodzi?a :)
5
buty wysokie / Odp: [Buty wysokie] Meindl Super Perfekt
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez fromage dnia Dzisiaj o 10:07:41 »

Ja podklei³em sobie zapiêtek solidnym kawa³kiem skóry, w ten sposób nie dopuszczam do jej przetarcia i popêkania w tamtych okolicach. Po niezbyt ciekawych przygodach w tym zakresie z Engadinami, teraz dmucham na zimne. To nie s± buty za z³otówkê, by cholewka rozpad³a siê szybciej ni¿ podeszwa.

Pode?lij jak mo?esz fotk? z miejsca o kt?rym piszesz i jak wklei?e? sk?r??
6
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez EMES dnia Wczoraj o 14:25:25 »
Model: NH17K240-Y
No dobra namiot ju┬┐ do mnie dotar┬│.
Przyszed┬│ z Hiszpanii bez c┬│a i w Polsce by┬│ w ci┬▒gu 4 dni ale Nasza poczta przetrzyma┬│a go kolejny tydzie├▒ u siebie...
Po otwarciu paczki okazuje siê, ¿e dosta³em dwa elementy.
Pierwszym jest namiot, ┬│adnie zapakowany w worek z ripstopu posiadaj┬▒cy z jednej strony uchwyt do przenoszenia a z drugiej strony zwyk┬│y ┬Âci┬▒gacz sznurkowy.
Drugim elementem jest osobno zapakowany podk┬│ad pod namiot.
Ca┬│o┬Â├Ž wa┬┐y 2,474 kg
Na zestaw sk³ada siê:
tropik
dodatkowe zadaszenie
sypialnia
podk┬│ad + woreczek
ta┬Âma kompresuj┬▒ca
pa┬│┬▒ki aluminiowe 3 szt. ten sam rozmiar + woreczek
linki odci┬▒gaj┬▒ce 6 szt.
┬Âledzie aluminiowe 16 szt. + woreczek
worek na namiot z instrukcj┬▒ rozk┬│adania

Rozmiar sypialni:
D┬│ugo┬Â├Ž deklarowana przez producenta to 210 cm i z tym rozmiarem si├¬ zgadzam ale aby wygodnie le┬┐e├Ž to nie warto przekracza├Ž 200 cm wzrostu ;)
Szeroko┬Â├Ž jest zmienna i tak w nogach producent deklaruje 120 cm. Wg mnie jest 117 cm.
Natomiast przy g┬│owie producent deklaruje 130 cm, a mi wysz┬│o 125 cm.
Z tym, ┬┐e pomiary b├¬d├¬ musia┬│ jeszcze raz wykona├Ž i dok┬│adnie naci┬▒gn┬▒├Ž pod┬│og├¬ i po takim naci┬▒gni├¬ciu by├Ž mo┬┐e wymiary b├¬d┬▒ zgodne z tymi podanymi przez producenta.
Jedno jest pewne, ┬┐e jak do tej pory jest to najlepiej wykonany namiot z Chin jaki do tej pory spotka┬│em, a wentylacja w nim jest rewelacyjna.

Przedsionki maj┬▒ z obu stron deklarowane 72 cm szeroko┬Âci i ┬Âmia┬│o zmie┬Âci si├¬ tam plecak i buty ;)
Wej┬Âcia s┬▒ du┬┐e i przestronne. Zamek jest zabezpieczony patk┬▒ z gumk┬▒, kt├│ra powoduje, ┬┐e dok┬│adnie ten element zas┬│ania zamek. Zamek chodzi p┬│ynnie.
Zamki w sypialni ten pionowy chodzi w pionie dobrze lecz jest niewielki op├│r po doj┬Âcu do pionu i skr├¬tu w prawo jest lekki op├│r ale w tym miejscu jest zakrzywienie ┬Âcianek sypialni i pewnie dlatego jest op├│r. Praktycznie mo┬┐na roz┬│o┬┐y├Ž ca┬│┬▒ ┬Âciank├¬ sypialni.
Przy rozk┬│adaniu namiotu nie warto przymocowywa├Ž go wst├¬pnie ┬Âledziami bo stela┬┐ ┬╝le si├¬ roz┬│o┬┐y i tak trzeba b├¬dzie ┬Âledzie wyjmowa├Ž. Jedynie podczas wiatru rozk┬│adanie tropiku nale┬┐y poprzedzi├Ž przybiciem dw├│ch ┬Âledzi.
Do rozstawienia namiotu spokojnie wystarczy 6 ┬Âledzi i tak ┬┐adna ze ┬Âcian tropiku nie dotyka┬│a sypialni.
Jedyne na co nale┬┐y zwr├│ci├Ž uwag├¬ to odpowiednie ustawienie sypialni podczas jej monta┬┐u ze wzgl├¬du na to, ┬┐e nie tworzy prostok┬▒ta ;) Niestety ja o tym zapomnia┬│em i za pierwszym razem w┬▒skie po┬│┬▒czy┬│em z szerokim  ;D

A teraz kilka zdj├¬├Ž

Otwory wentylacyjne u szczytu namiotu zakryte tym dodatkowym daszkiem.

Takie haki montuje si├¬ na skrzy┬┐owaniu pa┬│┬▒k├│w, wg mnie powinny cia┬Âniej zachodzi├Ž i lepiej trzyma├Ž.

Aluminiowy element do monta┬┐u pa┬│┬▒k├│w.

Ci┬▒g dalszy nast┬▒pi ju┬┐ pewnie w nadchodz┬▒cy weekend ;)
To dw?jka?

Wys?ane z mojego LG-H930 przy u?yciu Tapatalka

7
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez misiak76 dnia Kwiecie˝ 20, 2018, 18:31:01 »
O takich karabi├▒czykach te┬┐ ju┬┐ my┬Âla┬│em i nawet ju┬┐ kilka na AliExpress ogl┬▒da┬│em. Takie tasiemki ju┬┐ sobie wrzuci┬│em do namiotu :)
A daszek si├¬ga a┬┐ nad wej┬Âcia wi├¬c naprawd├¬ daleko. W sobot├¬ chc├¬ gdzie┬ wyskoczy├Ž pod namiot. To i dorzuc├¬ zdj├¬├Ž z wn├¬trza namiotu.

Ten namiot jest bardzo zbli┬┐ony wygl┬▒dem do namiotu Hilleberg Allak z tym, ┬┐e oko┬│o 8razy ta├▒szy... od niego.
http://europe.hilleberg.com/EN/tent/red-label

R├│┬┐nica g┬│├│wnie w tych otworach wentylacyjnych jest w NH one s┬▒ siateczkowe, a w Hilleberg s┬▒ klapy z zamkiem do otworzenia i przed owadami chroni nas tylko sypialnia.

Wys┬│ane z mojego ONEPLUS A3003 przy u┬┐yciu Tapatalka
8
podr├│┬┐e i wycieczki rowerowe / Odp: Szukam pana Kalandra
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez Elwood dnia Kwiecie˝ 20, 2018, 16:01:46 »
F-cznie... Post Szwarca te¿ wylecia³. ¯e jego, to rozumiem:)
9
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez Shwarc dnia Kwiecie˝ 20, 2018, 13:37:27 »
Patrzy┬│em na te haczyki, powinny by├Ž karabi├▒czyki i by gra┬│o.
Tu nawet nie sznurek, a jaka┬ tasiemka, lepiej b├¬dzie si├¬ okr├¬ca├Ž, zwi┬▒za├Ž w kokardk├¬ i po sprawie. S┬▒ nawet takie podw├│jne kliko-haczyki w┬│a┬Ânie do tego miejsca. Po┬│┬▒czone s┬▒ ze sob┬▒ obrotowo tak┬┐e uk┬│ad stela┬┐y sam si├¬ ┬│adnie dopasuje do tego miejsca. Mo┬┐e poszukaj na Ali, pewnie po kilka cent├│w b├¬d┬▒.

Czy wiatr wepchnie deszcz? Niewykluczone, zale┬┐y jak mocno zachodzi ten daszek na otwory. Le┬Âna ma t├¬ konstrukcj├¬ od Hilleberga, mo┬┐e podpowie?
10
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez misiak76 dnia Kwiecie˝ 20, 2018, 12:54:50 »
S┬▒ tam takie haczyki, kt├│re akurat maj┬▒ na celu przytrzymanie tych krzy┬┐uj┬▒cych si├¬ element├│w. Z tym, ┬┐e wg mnie ten element NH nie wyszed┬│ bo  jedna z rurek zawsze wypada z niego. A z tym sznurkiem to ┬Âwietny pomys┬│.
Odno┬Ânie silnego wiatru to zastanawiam si├¬ czy przez t┬▒ siatk├¬ wentylacyjn┬▒ na szczycie namiotu nie b├¬dzie deszcz si├¬ dostawa├Ž w wyniku pchania deszczu po powierzchni tropika. Bo jak wida├Ž nie ma tam fartuch├│w chroni┬▒cych przed takim zjawiskiem.
B├¬d├¬ musia┬│ si├¬ chyba rozbi├Ž gdzie┬ podczas super burzy ;D

Wys┬│ane z mojego ONEPLUS A3003 przy u┬┐yciu Tapatalka

Strony: [1] 2 3 ... 10