Ostatnie wiadomoÂci

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
buty wysokie / Odp: [Buty wysokie] Meindl Super Perfekt
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez fromage dnia Dzisiaj o 10:07:41 »

Ja podklei³em sobie zapiêtek solidnym kawa³kiem skóry, w ten sposób nie dopuszczam do jej przetarcia i popêkania w tamtych okolicach. Po niezbyt ciekawych przygodach w tym zakresie z Engadinami, teraz dmucham na zimne. To nie s± buty za z³otówkê, by cholewka rozpad³a siê szybciej ni¿ podeszwa.

Pode?lij jak mo?esz fotk? z miejsca o kt?rym piszesz i jak wklei?e? sk?r??
2
namioty / Odp: Naturehike Cloud Peak Ultra-Light 2
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez EMES dnia Wczoraj o 14:25:25 »
Model: NH17K240-Y
No dobra namiot ju┬┐ do mnie dotar┬│.
Przyszed┬│ z Hiszpanii bez c┬│a i w Polsce by┬│ w ci┬▒gu 4 dni ale Nasza poczta przetrzyma┬│a go kolejny tydzie├▒ u siebie...
Po otwarciu paczki okazuje siê, ¿e dosta³em dwa elementy.
Pierwszym jest namiot, ┬│adnie zapakowany w worek z ripstopu posiadaj┬▒cy z jednej strony uchwyt do przenoszenia a z drugiej strony zwyk┬│y ┬Âci┬▒gacz sznurkowy.
Drugim elementem jest osobno zapakowany podk┬│ad pod namiot.
Ca┬│o┬Â├Ž wa┬┐y 2,474 kg
Na zestaw sk³ada siê:
tropik
dodatkowe zadaszenie
sypialnia
podk┬│ad + woreczek
ta┬Âma kompresuj┬▒ca
pa┬│┬▒ki aluminiowe 3 szt. ten sam rozmiar + woreczek
linki odci┬▒gaj┬▒ce 6 szt.
┬Âledzie aluminiowe 16 szt. + woreczek
worek na namiot z instrukcj┬▒ rozk┬│adania

Rozmiar sypialni:
D┬│ugo┬Â├Ž deklarowana przez producenta to 210 cm i z tym rozmiarem si├¬ zgadzam ale aby wygodnie le┬┐e├Ž to nie warto przekracza├Ž 200 cm wzrostu ;)
Szeroko┬Â├Ž jest zmienna i tak w nogach producent deklaruje 120 cm. Wg mnie jest 117 cm.
Natomiast przy g┬│owie producent deklaruje 130 cm, a mi wysz┬│o 125 cm.
Z tym, ┬┐e pomiary b├¬d├¬ musia┬│ jeszcze raz wykona├Ž i dok┬│adnie naci┬▒gn┬▒├Ž pod┬│og├¬ i po takim naci┬▒gni├¬ciu by├Ž mo┬┐e wymiary b├¬d┬▒ zgodne z tymi podanymi przez producenta.
Jedno jest pewne, ┬┐e jak do tej pory jest to najlepiej wykonany namiot z Chin jaki do tej pory spotka┬│em, a wentylacja w nim jest rewelacyjna.

Przedsionki maj┬▒ z obu stron deklarowane 72 cm szeroko┬Âci i ┬Âmia┬│o zmie┬Âci si├¬ tam plecak i buty ;)
Wej┬Âcia s┬▒ du┬┐e i przestronne. Zamek jest zabezpieczony patk┬▒ z gumk┬▒, kt├│ra powoduje, ┬┐e dok┬│adnie ten element zas┬│ania zamek. Zamek chodzi p┬│ynnie.
Zamki w sypialni ten pionowy chodzi w pionie dobrze lecz jest niewielki op├│r po doj┬Âcu do pionu i skr├¬tu w prawo jest lekki op├│r ale w tym miejscu jest zakrzywienie ┬Âcianek sypialni i pewnie dlatego jest op├│r. Praktycznie mo┬┐na roz┬│o┬┐y├Ž ca┬│┬▒ ┬Âciank├¬ sypialni.
Przy rozk┬│adaniu namiotu nie warto przymocowywa├Ž go wst├¬pnie ┬Âledziami bo stela┬┐ ┬╝le si├¬ roz┬│o┬┐y i tak trzeba b├¬dzie ┬Âledzie wyjmowa├Ž. Jedynie podczas wiatru rozk┬│adanie tropiku nale┬┐y poprzedzi├Ž przybiciem dw├│ch ┬Âledzi.
Do rozstawienia namiotu spokojnie wystarczy 6 ┬Âledzi i tak ┬┐adna ze ┬Âcian tropiku nie dotyka┬│a sypialni.
Jedyne na co nale┬┐y zwr├│ci├Ž uwag├¬ to odpowiednie ustawienie sypialni podczas jej monta┬┐u ze wzgl├¬du na to, ┬┐e nie tworzy prostok┬▒ta ;) Niestety ja o tym zapomnia┬│em i za pierwszym razem w┬▒skie po┬│┬▒czy┬│em z szerokim  ;D

A teraz kilka zdj├¬├Ž

Otwory wentylacyjne u szczytu namiotu zakryte tym dodatkowym daszkiem.

Takie haki montuje si├¬ na skrzy┬┐owaniu pa┬│┬▒k├│w, wg mnie powinny cia┬Âniej zachodzi├Ž i lepiej trzyma├Ž.

Aluminiowy element do monta┬┐u pa┬│┬▒k├│w.

Ci┬▒g dalszy nast┬▒pi ju┬┐ pewnie w nadchodz┬▒cy weekend ;)
To dw?jka?

Wys?ane z mojego LG-H930 przy u?yciu Tapatalka

3
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez misiak76 dnia Kwiecie˝ 20, 2018, 18:31:01 »
O takich karabi├▒czykach te┬┐ ju┬┐ my┬Âla┬│em i nawet ju┬┐ kilka na AliExpress ogl┬▒da┬│em. Takie tasiemki ju┬┐ sobie wrzuci┬│em do namiotu :)
A daszek si├¬ga a┬┐ nad wej┬Âcia wi├¬c naprawd├¬ daleko. W sobot├¬ chc├¬ gdzie┬ wyskoczy├Ž pod namiot. To i dorzuc├¬ zdj├¬├Ž z wn├¬trza namiotu.

Ten namiot jest bardzo zbli┬┐ony wygl┬▒dem do namiotu Hilleberg Allak z tym, ┬┐e oko┬│o 8razy ta├▒szy... od niego.
http://europe.hilleberg.com/EN/tent/red-label

R├│┬┐nica g┬│├│wnie w tych otworach wentylacyjnych jest w NH one s┬▒ siateczkowe, a w Hilleberg s┬▒ klapy z zamkiem do otworzenia i przed owadami chroni nas tylko sypialnia.

Wys┬│ane z mojego ONEPLUS A3003 przy u┬┐yciu Tapatalka
4
podr├│┬┐e i wycieczki rowerowe / Odp: Szukam pana Kalandra
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez Elwood dnia Kwiecie˝ 20, 2018, 16:01:46 »
F-cznie... Post Szwarca te¿ wylecia³. ¯e jego, to rozumiem:)
5
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez Shwarc dnia Kwiecie˝ 20, 2018, 13:37:27 »
Patrzy┬│em na te haczyki, powinny by├Ž karabi├▒czyki i by gra┬│o.
Tu nawet nie sznurek, a jaka┬ tasiemka, lepiej b├¬dzie si├¬ okr├¬ca├Ž, zwi┬▒za├Ž w kokardk├¬ i po sprawie. S┬▒ nawet takie podw├│jne kliko-haczyki w┬│a┬Ânie do tego miejsca. Po┬│┬▒czone s┬▒ ze sob┬▒ obrotowo tak┬┐e uk┬│ad stela┬┐y sam si├¬ ┬│adnie dopasuje do tego miejsca. Mo┬┐e poszukaj na Ali, pewnie po kilka cent├│w b├¬d┬▒.

Czy wiatr wepchnie deszcz? Niewykluczone, zale┬┐y jak mocno zachodzi ten daszek na otwory. Le┬Âna ma t├¬ konstrukcj├¬ od Hilleberga, mo┬┐e podpowie?
6
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez misiak76 dnia Kwiecie˝ 20, 2018, 12:54:50 »
S┬▒ tam takie haczyki, kt├│re akurat maj┬▒ na celu przytrzymanie tych krzy┬┐uj┬▒cych si├¬ element├│w. Z tym, ┬┐e wg mnie ten element NH nie wyszed┬│ bo  jedna z rurek zawsze wypada z niego. A z tym sznurkiem to ┬Âwietny pomys┬│.
Odno┬Ânie silnego wiatru to zastanawiam si├¬ czy przez t┬▒ siatk├¬ wentylacyjn┬▒ na szczycie namiotu nie b├¬dzie deszcz si├¬ dostawa├Ž w wyniku pchania deszczu po powierzchni tropika. Bo jak wida├Ž nie ma tam fartuch├│w chroni┬▒cych przed takim zjawiskiem.
B├¬d├¬ musia┬│ si├¬ chyba rozbi├Ž gdzie┬ podczas super burzy ;D

Wys┬│ane z mojego ONEPLUS A3003 przy u┬┐yciu Tapatalka

7
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez Shwarc dnia Kwiecie˝ 20, 2018, 08:36:49 »

Wczoraj pisa┬│em, a teraz w skr├│cie. Pomy┬Âl nad jakimi┬ tasiemkami do obwi┬▒zania tych trzech punkt├│w krzy┬┐owania si├¬ stela┬┐y. To dobrze wzmocni konstrukcj├¬ na wietrze, bo stela┬┐e nie b├¬d┬▒ si├¬ przesuwa├Ž wzgl├¬dem siebie. Oczywi┬Âcie nie zawsze trzeba je wi┬▒za├Ž, a tylko je┬Âli si├¬ spodziewasz gorszej pogody i wiatru
8
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez dave dnia Kwiecie˝ 20, 2018, 07:39:24 »
Pewnie jaka┬ awaria by┬│a, bo wszystkie wczorajsze posty polecia┬│y.

Ewentualnie kto┬ si├¬ po pijaku do panelu moderatorskiego dobra┬│. ;D
9
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez Elwood dnia Kwiecie˝ 20, 2018, 06:52:35 »
Panowie moderatorzy, koniec przygody. Wywalili┬Âcie posta, w ten spos├│b wyrzucili┬Âcie mnie za drzwi.
I to ju┬┐ jest na serio.
Dziêkujê za uwagê.
10
buty wysokie / Odp: [Buty wysokie] Meindl Engadin
« Ostatnia wiadomoŠ wys│ana przez sieku dnia Kwiecie˝ 18, 2018, 23:08:18 »
(2863-15 - Engadin-Old loden)
To 15 mo┬┐e si├¬ do 2015 odnosi├Ž.

Co do kodu kreskowego to wiem tyle, ┬┐e pierwsze 3 cyfry oznaczaj┬▒ prefiks kraju pochodzenia. 590 to Polska, 690 - Chiny ;D
Strony: [1] 2 3 ... 10