Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
plecaki duże [od 51L] / Odp: Czy warto kupić Karrimor Jaguar?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Shwarc dnia Dzisiaj o 14:09:06 »
Ach tam mogą, nie mogą. Ktoś przyniósł plecak TT, postawił na biurku, kazał uszyć na ten wzór + to czy tamto zmienić, następnie napisało się pod to specyfikację i mamy. Nie jest to kopia kropka w kropkę, ale ewidentnie mamy klona mniej lub bardziej podobnego do TT. Czy komuś to przeszkadza? Mi absolutnie nie, jak będzie fajny to z przyjemnością go zakupię gdy poczciwina wyzionie ducha.
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PRS dnia Dzisiaj o 11:36:46 »
Arni zgodnie z prawem nie mogą. Musi być podany tylko ,,wz".
Ale co tam jest podobnego? To znaczy co, co nie było by podobne/zbliżone w innych plecakach?

Karrimor Jaguar czy ten co zalinkowałem z Deca mają inną koncepcję regulacji zawieszenia systemu nośnego.
A już całe tabuny worków rozwiązanie zbliżone lub wręcz identyczne do Tigera.
Przykładowo ,,drugie" Alpinusy Woodpeckery, ,,Zasobniki Piechoty Górskiej", VauDe, większość dużych Wisportów, Deuter ACT, Fox, etc., etc., etc.
Mamy już ogólnoświatowy standard worków w zasadzie już od 20 L
- podział na dwie komory
- dostęp do dolnej poprzez łukowaty suwak
- przegroda z możliwością demontażu (otworzenia)
- klapa z przynajmniej jedną kieszenią
- boczne kieszonki dolne
- pary troków z każdego boku.
Różnice między poszczególnymi modelami?
-  dodanie dolnych troków (pionowych) by odciążyć trochę suwak
- dodanie kolejnych by przytroczyć np. namiot
- przegroda na suwak (można częściowo otworzyć by z boku wsadzić np. długi statyw, stelaż, etc.) vs   przegroda zaciągana repem (otwór w środku)
- dodatkowy dostęp od frontu (suwak)
- dołożenie komina (bardzo często ludzie mylą komin z rękawem służącym do zamknięcia worka od góry)
- możliwość demontażu klapy a co za tym idzie praktycznie w parze możliwość jej podniesienia
- więcej niż jedna kieszeń w klapie
- troki z rozwiązaniem ,,revers".
Ze znanych mi firm np. Gregory chadza własnymi ścieżkami - np. ,,odwrotna " klapa.
Różnice są też w koncepcji usztywnienia pleców. Od zwykłych płaskowników z amelinium po kompozytowe ,,kosmiczne" płyty na całej powierzchni pleców.
Więc jak dla mnie podobieństwo jest - tak do TT jak i do setek innych plecaków.
,,Kopi ,,jeden do jednego" nie ma w produkcie dla MONu żadnej, pomijając to, że klamry mogą być takie same bo są od ,,zewnętrznego" producenta.
3
oświetlenie / Odp: [Czołówki] Poszukiwania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Shwarc dnia Dzisiaj o 11:36:03 »
Blokada to nie problem, można mechanicznie zablokować latarkę i się nie włączy, co w sumie i tak jest najlepszym rozwiązaniem.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez misiak76 dnia Dzisiaj o 10:24:04 »
Ja bym dodał jeszcze dwa minusy:

- brak blokady włączenia

Blokada włączenia jest. Wystarczy gdy zgaszona jest latarka przytrzymać przycisk włączania 4 sek. wtedy miga czerwona dioda w przycisku, a jak jej się nie chce to wystarczy szybki klik i wyłączamy to mruganie. Aby wyłączyć blokadę też trzeba przytrzymać 4 sek.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lupuss dnia Dzisiaj o 10:13:29 »
Ja bym dodał jeszcze dwa minusy:

- brak blokady włączenia
- sygnalizacja niskiego stanu akumulatora diodą na przycisku a nie poprzez główne światło. Jak nie ściągniesz z głowy to nie zobaczysz, że ci się aku kończy.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Shwarc dnia Dzisiaj o 08:38:25 »
Ale oni niczego nazywać nie muszą, to widać na pierwszy rzut oka. Kwestią pozostaje teraz tylko jakość, bo jak mają pruć się znowu szelki czy pękać klamry jak w Tatonce, to tym panom trzeba będzie podziękować.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PRS dnia Dzisiaj o 00:06:16 »
Panowie bądźmy poważnymi zawodnikami i nie powielajmy oraz nie twórzmy mitów.
NOMA (czy to ,,mała" czy ,,duża") nie jest żadną kopią Tigera.
To, że rządni szybkiego i łatwego zysku ,,sprzedawcy" z Aledrogo nazywają swoje oferowane towary chwytliwymi nazwami ,,legendarnych" produktów...
Po to są fora takie jak outdoor czy ngt by kasować takie bzdury w zarodku.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez misiak76 dnia Wczoraj o 23:41:40 »
Jak dla mnie minusem skilhunt H03 jest to co podkreśliłeś, że trzeba przeklikać wszystkie 4 tryby aby wrócić do światła, które się chce. Poza tym jak dla mnie wszystko pozostałe na plus ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Shwarc dnia Wczoraj o 22:22:18 »
Skopiuję tekst, bo nie chce mi się ponownie pisać tego samego. Podpowiem dla mniej zorientowanych, że używając słowa "moja latarka" mam na myśli latarkę wykonaną na podbudowie sterownika w pełni programowalnego dostępnego na światełka.pl Szczegóły do znalezienia na poprzednich stronach.

Mam Skilhunta na tapecie:
http://www.skilhunt.com/product-detail/h03r-led-headlamp/
No powiem szczerze, że fajna. Jedyny mankament dla mnie to brak możliwości zapętlenia trybów w odwrotnym kierunku, do tyłu. Reszta do ogarnięcia choć trzeba dość pewnie i szybko robić te dwukliki, bo jak zrobi się za wolno, to przełącza nam na kolejny, wyższy.

Co fajne:
- podczas włączania możemy uruchomić najsłabszy tryb lub najmocniejszy  w zależności jak klikniemy
- magnes w stopce
- wiązka odpowiednia, uniwersalna, podobna do mojej co w sumie nie dziwi bo to reflektory OP :)
- mega lekka, 46g robi jednak robotę. Moja wazy 78g + oczywiście opaska na głowę i aku
- nie dynda na głowie, trzyma się nieco stabilniej niż moja z głowica wysuniętą
- gumy na głowę są oczywiście w komplecie, 2 oringi, zaślepka zamiast magnesu, klips do paska, smyczka, instrukcja.
- co też dość fajne, to pamięta podtryby. Jak ustawimy jeden z dwóch podtrybów, to przechodząccałą sekwencję będzie pamiętała ten poprzednio ustawiony. W sumie można wtedy ustawić dość fajne 0,5lm, 20, 160, 500 lub właśnie przełączać na bieżąco dwuklikiem 0,5/3 - 20/70 - 160 - 500. Nie ma tu tragedii, ale osobiście wolał bym moje rozwiązanie gdzie sam sobie zaprogramowałem 5 trybów spośród 13 dostępnych i żadne dwukliki mnie nie interesują. W praktyce stałe zaprogramowanie jest poręczniejsze tym bardziej, że ten dwuklik musi być robiony dość pewnie i szybko, bo jak przestrzelisz, to znowu trzeba przeklikać całą sekwencje czterech trybów, bo cofnąć się nie można.

Generalnie jestem na tak, jeśli nie ma się takiej w pełni programowalnej lampy jak moja.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mikel dnia Wczoraj o 20:07:53 »
Strony: [1] 2 3 ... 10