Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Polska, jestem z Polski / Odp: Misiakowe wędrówki z fotografią po wszystkim prócz gór
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tp dnia Dzisiaj o 09:51:18 »
"Bagienka i rowy jeszcze pozamarzane ale lód jest kruchy i można się "lekko" zamoczyć"   -  widokowo super, chyba najlepsze zdjęcia.

"już za totalnej ciemności i orientuję się, że nic nie jadłem"   -   idealny patent na zeszczuplenie, też polecam ;D.
2
Polska, jestem z Polski / Odp: Misiakowe wędrówki z fotografią po wszystkim prócz gór
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotrek dnia Dzisiaj o 08:30:10 »
Fajne, leśne klimaty. Lubie takie rowerowo.
3
Polska, jestem z Polski / Odp: Misiakowe wędrówki z fotografią po wszystkim prócz gór
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grzesiek dnia Dzisiaj o 07:25:09 »
W obydwu przypadkach ten sam aparat?
Pytam , bo w drugiej relacji,  coś gorsze.  Chyba ,że mi się w oczech mieni.
4
Polska, jestem z Polski / Odp: Misiakowe wędrówki z fotografią po wszystkim prócz gór
« Ostatnia wiadomość wysłana przez misiak76 dnia Wczoraj o 21:44:15 »
Wyprawa 2 Od młyna do młyna czyli wycieczka młyńska  ;D Bory Tucholskie

Trasa: 10,4 km Bąkowski Młyn - Borowy Młyn - Bąkowski MłynNo i znowu udało mi się wyrwać z aparatem z domku ;) Żona z córką pojechały rowerami, a ja wsadziłem swoje 4 litery do samochodu i ruszyłem w trasę, którą od jakiegoś czasu planowałem zrobić po okolicach tak zwanej "Szwajcarii Rulewskiej". Nazwa się wzięła od miejscowości i pofałdowanej okolicy powstałej w wyniku ostatniego zlodowacenia. Jak później się okazało to te pagórki bokiem mijałem i sobie nie pochodziłem po nich. No cóż to będę musiał w innym czasie zrobić.
Samochód zostawiłem na parkingu przy leśniczówce i dalej ruszyłem czym prędzej bo po ostatnich doświadczeniach wiem, że startując o 14.00 wrócę pewnie za ciemnego ;) a chciałem być w pewnym miejscu o określonej godzinie.

W miejscowości Bąkowski Młyn jest fajny młyn wodny ceglany, który obecnie stanowi własność prywatną jako domek letniskowy i wg mnie jego potencjał się marnuje. Niestety miałem w tym momencie niekorzystne światło i nie robiłem zdjęć z resztą już tyle zdjęć mu zrobiłem, że nie chciało mi się i goniłem za innymi nieznanymi terenami ;)
Z Bąkowskiego Młyna kieruję się na północ drogą gruntową w kierunku Borowego Młyna. Można powiedzieć, że trasa przebiegała wzdłuż rzeki Mątawy. Niestety od razu się przekonuję, że na pewno zabrałem złe obuwie i za miast keenów powinienem ubrać kalosze. Muszę przyznać, że dawno nie było tyle wilgoci w Borach Tucholskich co jest teraz. Jedno jest pewne, że w bagnach, które kiedyś wyschły można znów mieć kąpiel błotną  ;D

Choć były i przyjemne odcinki trasy z tym, że w bardziej odsłoniętych miejscach.Bagienka i rowy jeszcze pozamarzane ale lód jest kruchy i można się "lekko" zamoczyć.Na trasie mijam kilka potoczków leniwie meandrujących w wydrążonych korytach. Na tym odcinku trasy spotkałem tylko dwójkę ludzi i to jadących kładem.Przed Borowym Młynem zacząłem się zbliżać do ruchliwej drogi Tleń - Osie - Warlubie (kiedyś wojewódzkiej a od stycznia bieżącego roku powiatowej), postanowiłem ruszyć przez las i dojść do doliny rzeki Mątawy i iść jej skrajem. Nie chciało mi się iść asfaltem ;)

Tak doszedłem do Borowego Młyna, kiedyś był tu duży młyn wodny ale obecnie po nim pozostało już tylko rozlewisko na Mątawie i jeszcze widoczne ruiny. Przy "kanale ulgi" działa mała elektrownia wodna (MEW).
Rozlewisko jest malownicze i kiedyś będę musiał nad nie zawitać na dłużej.Po sadzie przy młynie pozostały krzaczoryZ Borowego Młyna wracam wzdłuż drugiego brzegu Mątawy. Tu trochę się zakręciłem bo chciałem wracać czerwonym szlakiem Szlachta - Warlubie i początkowo poszedłem inną drogą ale stosunkowo szybko się zorientowałem o swojej pomyłce dzięki aplikacji Mapa.CZ ;)
Ps. To nie jest reklama  ;D

Z tej strony Mątawy droga jest bardziej sucha i tylko miejscami jest grząsko.Niestety za długo bawiłem się robiąc zdjęcia i nie dotarłem nad bagno gdzie chciałem zdążyć na zachód słońca ale i tak coś tam udało mi się uchwycić z tym, że zdjęcia składałem już z 3 zdjęć.Jak już wspomniałem zachód słońca dopadł mnie w środku lasu ale co tam wilki mi nie straszne i nie będę panikował ;)
Ruszam dalej wzdłuż znaków czerwonych i tak sobie idę drogą dochodząc do takiego miejsca z takim dogodnym punktem obserwacyjno-strzeleckimZa moimi plecami znajdowała się równie szeroka przecinka leśna wzdłuż której były słupy z solanką i inne smakołyki leśne. Inaczej mówiąc stanowisko strzeleckie z miejscem na łatwy strzał  ::)
Od tego miejsca zaczęły się problemy ze znakami czerwonymi. Początkowo sądziłem, że zabłądziłem ale korzystając z wyżej wymienionej aplikacji stwierdzam, że ciągle jestem na szlaku. To zaczynam się przyglądać drzewom czy czasem szanowny Szlakowy czegoś innego nie nabazgrał. No i w końcu zauważam na kilku drzewach, że jest miejsce po oznakowaniu szlaku ale zamalowane ciemną farbą. Myślę sobie, że pewnie pod nowe znaki choć wcześniejsze wyglądały mi na zeszłoroczne malowanie i wyglądały ok. No dobra to ruszam dalej. Dochodzę w końcu do bagna gdzie chciałem dojść ale było już tak ciemno, że nie było sensu robić zdjęcia. Od niego idę już porządną drogą szutrową jakiś czas temu zrobioną przez leśników i przy niej zauważam tablicę "Ostoja zwierząt. Surowy zakaz wstępu osobom nieupoważnionym!" do tego miejsca znaki szlaku były zamalowane łącznie z oznakowaniem skrętu szlaku. Teraz stało się jasne, że koło łowieckie sobie zamalowało znaki turystyczne i ma wszystko w d..e, że ludzie chcący pokonać ten szlak mogą się pogubić. Z resztą to nie ma co ukrywać, że szlaki piesze na nizinach są mało popularne i nie są tak uczęszczane jak szlaki w górach. Nie rozumiem po co takie zakazy zwłaszcza, że wzdłuż tego odcinka trasy było od grom ambon. Teraz myśliwi mogą stawiać takie tablice i mogą przepędzać innych ludzi...  >:(
Trochę mnie to zbulwersowało ale czas goni a ciemność coraz większa i ruszam dalej. Docieram do samochodu już za totalnej ciemności i orientuję się, że nic nie jadłem od momentu ruszenia w trasę więc szybko pałaszuję małe co nieco i startuję do domku ;)
5
śpiwory puchowe / Odp: [Śpiwory puchowe] Cumulus
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PrzemoMarco dnia Wczoraj o 21:09:26 »
Więc zaczekajmy na ewentualną wypowiedź Lexa, który już nie raz pomagał forumowiczom - bo może się okazać, że nie ma co zwalać na cumulusa i mówić, że nie oferuje zniżek, bo może wina leży po naszej stronie. A być może wszyscy forumowicze, są już po prostu dzięki Lexowi obkupieni i nikt niczego nie potrzebuje :) 
6
warstwa termiczna / Odp: [Kurtki puchowe]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PrzemoMarco dnia Wczoraj o 21:03:11 »
Możliwe. Zaciekawił mnie, bo po długich rozmyślaniach (do których podstawą było też to forum) w końcu wstępnie w mojej głowie pojawiła się koncepcja czego w zasadzie szukałem. I wyszło mi, że potrzebowałem czegoś, co będzie:
a) zajmowało stosunkowo mało miejsca w plecaku
b) będzie dobre na jakiś alpejski biwak i czymś w czym będę mógł potem wejść do śpiwora, który byłby odpowiednio lżejszy
W ten sposób wydedukowałem, że nie potrzebuje bardzo ciepłej kurtki, ani niczego na pertex endurance (który ograniczałby paroprzepuszczalność), tylko po prostu ciepłego swetra. I gdy po wstępnym rozeznaniu rynku byłem zaciekawiony robertsem neutron 180 i małachowskim tourist II to widzę, że jakaś nowość. Ale na razie bez opisu, a do tego materiał wygląda na mocno delikatny (taki jak w śpiworach Ultralight) - co w przypadku śpiwora może mieć sens, lecz w przypadku swetra wydaje się do mnie średnio przemawiać, zwłaszcza gdyby była potrzeba założenia na niego plecaka. Więc chyba zostanę przy dotychczasowych faworytach, tylko jeszcze nie wiem czy lepszy będzie pertex quantum czy nieco cięższy microlight.
7
warstwa termiczna / Odp: [Kurtki puchowe]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez misiak76 dnia Wczoraj o 19:34:40 »
Może yatzka trzeba się spytać on ma z Małachowskim dobry kontakt, a może już recenzje robi ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

8
warstwa termiczna / Odp: [Kurtki puchowe]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dave dnia Wczoraj o 17:46:01 »
Jak ogłoszą specyfikację to obadamy co to. Nie widzę tam chyba żadnej regulacji w kapturze...
9
śpiwory puchowe / Odp: [Śpiwory puchowe] Cumulus
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dave dnia Wczoraj o 17:43:52 »
PrzemoMarco, na temat tego jak sprawa w tej chwili wygląda, to chyba tylko lex mógłby się wypowiedzieć. Ja nie mam pojęcia na jakim etapie to utknęło i czy w ogóle odor współpracuje jeszcze z Cumulusem.
10
Podróże po całym świecie / Odp: Negev - pustynia dla opornych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez petelicki dnia Wczoraj o 16:26:30 »
No właśnie, spanie głównie w namiocie, czy hamak + tarp wystarczy? 
Strony: [1] 2 3 ... 10