Autor Wątek: Wkładki Ironman  (Przeczytany 26586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AXE316

• Wbutach.pl
Wkładki Ironman
« dnia: Grudzień 31, 2010, 10:38:02 »
WKŁADKI DO OBUWIA IRONMAN SPENCO SPORT PLUS L

Musicie poczekać aż wrócę

Obecnie posiadany rozmiar to tylko L

Firma Spenco Medical zajmuje się od ponad 40 lat produkcją i stałym udoskonalaniem produktów zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów.
Produkty tej firmy są doskonale znane na całym świecie i cieszą się niezwykłym uznaniem wielu użytkowników .
Wkładki IRONMAN zostały zaprojektowane z myślą o odciążeniu stóp i dostarczeniu im komfortu podczas różnych form aktywności fizycznej (np bieg, gry w piłkę ,długie chodzenie).
Specjalny profil wkładki pozwala na równomierne rozłożenie sił nacisku dzięki czemu w sposób znaczący zmniejsza zmęczenie nie tylko stóp ale również kolan i łydek.

Jak widać wkładka składa się z trzech elementów ściśle ze sobą współpracujących:

Strefa niebieska :
Odpowiada za idealne umiejscowienie stopy by siła nacisku została idealnie skierowana na strefę czerwoną

Strefa czerwona :
Odpowiada za pierwsze przejęcie energii pochłaniając ją w ponad 40% (o tyle właśnie odczujecie państwo różnicę w użytkowaniu w stosunku do innych wkładek).

Strefa żółta :
[/b]
Odpowiada za przejęcie energii ze strefy czerwonej i jej głównym zadaniem jest jej rozproszenie na całej długości.

Wkładka posiada odpowiednio ulokowane perforacje w okolicach palców i śródstopia - odpowiadają one za lepszą cyrkulację powietrza .
Wkładki oczywiście zaopatrzono w wierzchnią warstwę wykonaną ze specjalnej tkaniny antybakteryjnej zapewniając w ten sposób długotrwałe uczucie świeżości.

Użytkowanie.
Wkładki są dostępne w dwóch rozmiarach
S ( Men's: 6-8; Womens: 6-10; European: 37-41)
Lub
L (Men's: 9-13; Womens: 11+; European: 42-46)

Wkładki należy odpowiednio przyciąć do pożądanego wymiaru najlepiej do wymiaru wkładki już posiadanej.
Wkładki należy stosować do obuwia w którym są one wymienne ( w innym przypadku możemy doprowadzić do zniszczenia obuwia)
Wkładki nadają się do obuwia nowego jak i używanego ,przy czym w tym drugim odczujemy zdecydowaną poprawę w użytkowaniu.

UWAGA !
Producent udziela półrocznej bezwzględnej gwarancji na ten produkt i jest to gwarancja producencka.
Dodatkowo świadczy to o jakości tego produktu !

Czyli kącik fetyszyzmu pełną gębą .

misio

Odp: Wkładki Ironman
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2010, 11:30:13 »
No, jest to opcja, którą chętnie bym wykorzystał w butach do biegania szczególnie.
A pytanie mam o razu takie: bo np. w moich Asicsach jest tak, że tam jest taka zwykła wkładka, która jest jedyną, a pod nią od razu widać konstrukcję buta i ja się pytam, czy można w tym momencie użyć tego IronMana, czy coś musi być jeszcze pod nim?

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2010, 11:46:00 »
Wkładka jest stosowana nie tylko u tych co drepczą po górach .
(Zbieram się do robienia recki i ciągle mam tyły w temacie )
Jak wiesz zapewne nazwą Ironman obłożono chyba najciekawsze zawody triatlonowe na świecie ...
Stosują je z powodzeniem maratończycy i to właśnie dokładnie ten model - wiem ,że są inne jeszcze ale obecnie niedostępne w rozsądnej cenie - jak będą - znajda się tu z całą pewnością ;)
Zatem misio - jak najbardziej - generalnie wkładka przy intensywnym użytkowaniu daje rade pół roku średnio każda - czy warto w te zainwestować ?
Stare sio i wio :)
Z opinii które mógł bym przedstawić z całą pewnością .
Pierwsze odczucia pozytywne to kolana i kręgosłup .

misio

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2010, 12:08:08 »
Że warto, to wiem, bo miałem na próbę, ale potem mi zabrali kuzyn ;D.
Ale pytałem jedynie o to, czy można na gołego buta, czy coś pod spodem musi być ;D.

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2010, 12:15:24 »
Nie ,wywalić to co miało być wkładką .
Ona sama w sobie da radę - a wkładanie na starą spowoduje ciasnotę w bucie .

Jedna cenna uwaga i wiem to od gościa co handluje jonizatorami powietrza - ozonu w nadmiarze nie zniosą .
Kolesiowi od tego maniakalnego ozonowania wszystkiego w domu właśnie owe dosłownie rozsypały się jakby były z piasku .
Ogólnie odradzam przy okazji jonizowanie obuwia bo padną wypełniacze w bucie na bank .

misio

« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2010, 12:30:57 »
Dobrze, że nawet nie wiem co to jest jonizowanie ;D.

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2010, 12:35:54 »
Hehe.
Z dala od ksero i laserówek zatem :)

Offline ptb

« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2010, 16:13:24 »
A czy nadadzą się do botków telemarkowo/turowych, szczególnie termoformowalych? Jakieś tam wkładki w botkach zazwyczaj są.
Czy się do nich zmieszczą na szerokośc?
Jaka jest ich grubośc?

wiem ,że są inne jeszcze ale obecnie niedostępne w rozsądnej cenie - jak będą - znajda się tu z całą pewnością ;)

Coś więcej?

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2010, 16:33:36 »
No są takie termoutwardzalne .
Dobierasz rozmiar .
Wkładasz do piekarnika
Hop do buta
Noga za nimi do buta - chwila i masz ideał do swojej nogi .

Grubość :
Zaczyna się od 2mm na palcach kończy na chyba 4mm na pięcie - trudne do zmierzenia trochę .

A czy będą pasiły do telemarków? - nie wiem - bez bicia - kłamał nie będę .

Offline ptb

« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 31, 2010, 20:27:51 »
Botki termoformowalne można wygrzewac 3 razy, a ta wkładkę?

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 01, 2011, 10:29:47 »
Wspomnianą ?
Tylko raz.

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

• RH+ Medycyna Ratunkowa
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 01, 2011, 12:26:57 »
czy one są miękkie czy sztywne?
mam buty do roboty, które mają zjebana wyściółkę pod stopą i muszę mieć sztywniejsze wkładki, żeby mnie nie uwierało

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 01, 2011, 13:05:56 »

Te dwa ciemnoniebieskie elementy widoczne z prawej strony to właśnie sztywne elementy (widzimy wkładkę dokładnie do góry nogami )
One odpowiadają za dokładne umiejscowienie stopy na wkładce by czerwone elementy mogły zadziałać (Żel TPR ) on odbiera te 40% energi jaka tworzymy zwyczajnie idąc i nie odbija jej spowrotem tylko pozwala na rozproszenie jej na żółtą strefę .
Spenco Sport Plus są nieco inne niż seria Spenco Gel Insole - te drugie są bardzo fajne kiedy mniej się poruszamy ogólnie i w całości sa nieomal zrobione z zelu TPR są koloru niebieskiego jak widać

Niebieskie śmiało można polecić osobom które spędzają sporo czasu na nogach w jednym miejscu (grupy zawodowe jak tokarz czy fryzjer)
Do łazikowanie raczej mniej dziwnie się człowiek trochę czuje po kilku kilometrach choć ulga na kolanach też jest znacząca  (mowa o niebieskich)

Offline thraked

« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 03, 2011, 15:21:10 »
Cześć.
Znalazłem taką wersję Performance Gel:
http://4energy.pl/produkt/5500/ironman-wkladka-performence-gel-insole/
Czy to nowa wersja czy zupełnie inny model od tego, który zaprezentowałeś?
Pozdrawiam

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 03, 2011, 15:28:52 »
Cześć.
Te same - ale zapytaj właściciela strony czy aby ma rozmiar - wiem że robił wyprzedaże bo rozmiarówki nie było - skądinąd cena szalona - więcej płaciłem w hurcie :( :)

Offline thraked

« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 03, 2011, 15:33:39 »
No tak, rzeczywiście, dla mnie rozmiaru nie ma.
A skąd różnica w wyglądzie?

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 03, 2011, 15:58:10 »
Prawie żadna różnica - tam widzisz jakby rozszczepione na elementy podstawowe .
A być może nie mieli innej foty - no nie wiem - ale masz racje to nieco inny model- jednakże wiele on nie wnosi w użytkowaniu ze względu na swój skład .
Jednak szczerze polecam ci te plusy - jak coś to wal na PM ;)

Offline bzyku

« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 11, 2013, 14:39:43 »
a takie coś? Ironman Gel
http://www.endushop.pl/wkladki-ironman-gel.html
czym to się różni?

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 11, 2013, 18:42:41 »
Postępem marketingowym ;)

Offline PILOT

« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 30, 2014, 18:31:11 »
Które wkładki Ironman mi polecisz? Dziennie chodzę co najmniej 10 kilometrów z obciążeniem  ( 10-15 kg) ,  raz w miesiącu trasa około 45 kilometrów.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 23, 2015, 22:06:37 »
Jako, iż jednych wkładek do butów używałem przy trzech parach Meindl_i, to jakoś naszło mnie na zakup kolejnej. Nie to, zęby z tymi co mam od paru (4?) lat coś było nie tak, ale ot po prostu, aby coś było w zapasie. Jakiś problemów z odbiciem pięt, paluchów, czy cuś takiego, też nie miałem.

Czytałem i czytałem i wpadłem na bardzo pozytywne opinie o wkładkach firmy SPENCO model SPORT PLUS. Czytam, analizuję i... no może i fajne, ale ~70zł?! Potrzebne mi to? Tym bardziej, że nie mam problemów z w obecnych wkładkach. Wchodzę na allegro, pusto. Sprawdzam olx i... są za... eee... 8zł  ::) Coś nie teges. Piszę do gościa, czy nie używane, może przycięte (kupujemy w danym większym rozmiarze, potem należy przyciąć do oczekiwanego, są linie/wgłębienia do przycięć). Gość twierdzi, że funkiel nówki. Kupuję. Z wysyłką 18zł  ;D
Przyszły w oryginalnym, nie otwartym blistrze.

Tak All-Terrain to to samo co Sport Plus.

Jedynie do czego mam zastrzeżenie, to obawiam się ich oddychalności.
Porównanie do wkładek meindlowskich z pianki.

Te oryginalne z Meindli Perfektów( nie widziałem identycznych w sprzedaży detalicznej) są mocno zdziukowane i po całym dniu w butach, na skórzanej podeszwie widać, iż "ciągnęła" pot. Tu nadmienić wypada, iż pocę się bardzo mocno. Na stopach też.

Dodać należy, iż wkładka Spenco jest grubsza i bardziej wypełnia but.
Jak na razie przeprowadziłem test pieszy w mieszkaniu :P z najgrubszą wełnianą skarpetą SmartWool_a, MOUNTAINEER XHVY.

Lżej wiążąc buta jest ok.

Edit:

Rozmiar Smal czyli 37-41Ue / 5-7 UK
Pasują idealnie do Meindl 41,5/7.5

Po testach terenowych napiszę coś więcej.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 28, 2015, 19:06:49 »
Efekt zastosowania owych wkładek w rozchodzonych Meindl_ach Perfekt.

Dziękuję postoję ;)

Teoria jest na to taka. Jak ktoś rozchodził skórzaka z grubej skóry z cienkimi wkładkami, to zmieniając na te skazuje się na okaleczenie :p
Może w bucie górskim "szmatki w łatki" się sprawdzą. Ja omal je nie wywaliłem do kosza. Ale szkoda nawet tych kilkunastu złotych (i świadomości, że kosztują znacznie więcej ;) ) więc przełożyłem je do adidasków/trampeksów wyjściowo/kościółkowych hehe.
Po trasie nie stwierdziłem jakiś pozytywnych skutków, lepszego komfortu dla spodu stóp. Ale jak pisałem, nigdy mi pięt nie odbiło, ani nic takiego.
Oddychalność, trudno porównać, w jednym bucie musiała by być inna w jednym ta. Ze skarpetkami smartwool_a PHD, po 4h łażenia w ~18C, było ok, nie stwierdziłem nadmiernej wilgoci spodów.

Werdykt, nie polecam do skórzanych butów rozchodzonych z cienką wkładką.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #22 dnia: Maj 01, 2015, 15:09:26 »
Dość przypuszvzalne twoje stwierdzenie. One były by dobre gdybyś musiał bardziej wypełnić wnętrze buta. Ty tego nie musiałeś więc gribsza wkładka zrobiła tatara. I rodzaj buta nie ma znaczenia, chodzi o ilość luzu w środku, jestem pewny, że w papciach kościelnych ze ścinek też taki efekt byś uzyskał.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 01, 2015, 16:56:19 »
Ano, niech to bolesne doświadczenie będzie dla potomności.
I da do myślenia przyszłemu zainteresowanemu.