Autor W▒tek: Wk┬│adki Ironman  (Przeczytany 30369 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoŠ przegl▒da ten w▒tek.

Offline AXE316

• Pom├│g┬│: 35

• Wbutach.pl
Wk┬│adki Ironman
« dnia: Grudzie˝ 31, 2010, 10:38:02 »
WK£ADKI DO OBUWIA IRONMAN SPENCO SPORT PLUS L

Musicie poczeka├Ž a┬┐ wr├│c├¬

Obecnie posiadany rozmiar to tylko L

Firma Spenco Medical zajmuje siê od ponad 40 lat produkcj± i sta³ym udoskonalaniem produktów zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów.
Produkty tej firmy s┬▒ doskonale znane na ca┬│ym ┬Âwiecie i ciesz┬▒ si├¬ niezwyk┬│ym uznaniem wielu u┬┐ytkownik├│w .
Wk┬│adki IRONMAN zosta┬│y zaprojektowane z my┬Âl┬▒ o odci┬▒┬┐eniu st├│p i dostarczeniu im komfortu podczas r├│┬┐nych form aktywno┬Âci fizycznej (np bieg, gry w pi┬│k├¬ ,d┬│ugie chodzenie).
Specjalny profil wk³adki pozwala na równomierne roz³o¿enie si³ nacisku dziêki czemu w sposób znacz±cy zmniejsza zmêczenie nie tylko stóp ale równie¿ kolan i ³ydek.

Jak wida├Ž wk┬│adka sk┬│ada si├¬ z trzech element├│w ┬Âci┬Âle ze sob┬▒ wsp├│┬│pracuj┬▒cych:

Strefa niebieska :
Odpowiada za idealne umiejscowienie stopy by si³a nacisku zosta³a idealnie skierowana na strefê czerwon±

Strefa czerwona :
Odpowiada za pierwsze przej├¬cie energii poch┬│aniaj┬▒c j┬▒ w ponad 40% (o tyle w┬│a┬Ânie odczujecie pa├▒stwo r├│┬┐nic├¬ w u┬┐ytkowaniu w stosunku do innych wk┬│adek).

Strefa ┬┐├│┬│ta :
[/b]
Odpowiada za przej├¬cie energii ze strefy czerwonej i jej g┬│├│wnym zadaniem jest jej rozproszenie na ca┬│ej d┬│ugo┬Âci.

Wk┬│adka posiada odpowiednio ulokowane perforacje w okolicach palc├│w i ┬Âr├│dstopia - odpowiadaj┬▒ one za lepsz┬▒ cyrkulacj├¬ powietrza .
Wk┬│adki oczywi┬Âcie zaopatrzono w wierzchni┬▒ warstw├¬ wykonan┬▒ ze specjalnej tkaniny antybakteryjnej zapewniaj┬▒c w ten spos├│b d┬│ugotrwa┬│e uczucie ┬Âwie┬┐o┬Âci.

U┬┐ytkowanie.
Wk³adki s± dostêpne w dwóch rozmiarach
S ( Men's: 6-8; Womens: 6-10; European: 37-41)
Lub
L (Men's: 9-13; Womens: 11+; European: 42-46)

Wk┬│adki nale┬┐y odpowiednio przyci┬▒├Ž do po┬┐┬▒danego wymiaru najlepiej do wymiaru wk┬│adki ju┬┐ posiadanej.
Wk┬│adki nale┬┐y stosowa├Ž do obuwia w kt├│rym s┬▒ one wymienne ( w innym przypadku mo┬┐emy doprowadzi├Ž do zniszczenia obuwia)
Wk³adki nadaj± siê do obuwia nowego jak i u¿ywanego ,przy czym w tym drugim odczujemy zdecydowan± poprawê w u¿ytkowaniu.

UWAGA !
Producent udziela pó³rocznej bezwzglêdnej gwarancji na ten produkt i jest to gwarancja producencka.
Dodatkowo ┬Âwiadczy to o jako┬Âci tego produktu !

Czyli k±cik fetyszyzmu pe³n± gêb± .

misio

Odp: Wk┬│adki Ironman
« Odpowied╝ #1 dnia: Grudzie˝ 31, 2010, 11:30:13 »
No, jest to opcja, któr± chêtnie bym wykorzysta³ w butach do biegania szczególnie.
A pytanie mam o razu takie: bo np. w moich Asicsach jest tak, ┬┐e tam jest taka zwyk┬│a wk┬│adka, kt├│ra jest jedyn┬▒, a pod ni┬▒ od razu wida├Ž konstrukcj├¬ buta i ja si├¬ pytam, czy mo┬┐na w tym momencie u┬┐y├Ž tego IronMana, czy co┬ musi by├Ž jeszcze pod nim?

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowied╝ #2 dnia: Grudzie˝ 31, 2010, 11:46:00 »
Wk┬│adka jest stosowana nie tylko u tych co drepcz┬▒ po g├│rach .
(Zbieram siê do robienia recki i ci±gle mam ty³y w temacie )
Jak wiesz zapewne nazw┬▒ Ironman ob┬│o┬┐ono chyba najciekawsze zawody triatlonowe na ┬Âwiecie ...
Stosuj┬▒ je z powodzeniem marato├▒czycy i to w┬│a┬Ânie dok┬│adnie ten model - wiem ,┬┐e s┬▒ inne jeszcze ale obecnie niedost├¬pne w rozs┬▒dnej cenie - jak b├¬d┬▒ - znajda si├¬ tu z ca┬│┬▒ pewno┬Âci┬▒ ;)
Zatem misio - jak najbardziej - generalnie wk┬│adka przy intensywnym u┬┐ytkowaniu daje rade p├│┬│ roku ┬Ârednio ka┬┐da - czy warto w te zainwestowa├Ž ?
Stare sio i wio :)
Z opinii kt├│re m├│g┬│ bym przedstawi├Ž z ca┬│┬▒ pewno┬Âci┬▒ .
Pierwsze odczucia pozytywne to kolana i krêgos³up .

misio

« Odpowied╝ #3 dnia: Grudzie˝ 31, 2010, 12:08:08 »
¯e warto, to wiem, bo mia³em na próbê, ale potem mi zabrali kuzyn ;D.
Ale pyta┬│em jedynie o to, czy mo┬┐na na go┬│ego buta, czy co┬ pod spodem musi by├Ž ;D.

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowied╝ #4 dnia: Grudzie˝ 31, 2010, 12:15:24 »
Nie ,wywali├Ž to co mia┬│o by├Ž wk┬│adk┬▒ .
Ona sama w sobie da radê - a wk³adanie na star± spowoduje ciasnotê w bucie .

Jedna cenna uwaga i wiem to od go┬Âcia co handluje jonizatorami powietrza - ozonu w nadmiarze nie znios┬▒ .
Kolesiowi od tego maniakalnego ozonowania wszystkiego w domu w┬│a┬Ânie owe dos┬│ownie rozsypa┬│y si├¬ jakby by┬│y z piasku .
Og├│lnie odradzam przy okazji jonizowanie obuwia bo padn┬▒ wype┬│niacze w bucie na bank .

misio

« Odpowied╝ #5 dnia: Grudzie˝ 31, 2010, 12:30:57 »
Dobrze, ┬┐e nawet nie wiem co to jest jonizowanie ;D.

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowied╝ #6 dnia: Grudzie˝ 31, 2010, 12:35:54 »
Hehe.
Z dala od ksero i laser├│wek zatem :)

Offline ptb

• Pom├│g┬│: 24

« Odpowied╝ #7 dnia: Grudzie˝ 31, 2010, 16:13:24 »
A czy nadadz┬▒ si├¬ do botk├│w telemarkowo/turowych, szczeg├│lnie termoformowalych? Jakie┬ tam wk┬│adki w botkach zazwyczaj s┬▒.
Czy si├¬ do nich zmieszcz┬▒ na szeroko┬Âc?
Jaka jest ich grubo┬Âc?

wiem ,┬┐e s┬▒ inne jeszcze ale obecnie niedost├¬pne w rozs┬▒dnej cenie - jak b├¬d┬▒ - znajda si├¬ tu z ca┬│┬▒ pewno┬Âci┬▒ ;)

Co┬ wi├¬cej?

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowied╝ #8 dnia: Grudzie˝ 31, 2010, 16:33:36 »
No s┬▒ takie termoutwardzalne .
Dobierasz rozmiar .
Wk┬│adasz do piekarnika
Hop do buta
Noga za nimi do buta - chwila i masz idea┬│ do swojej nogi .

Grubo┬Â├Ž :
Zaczyna siê od 2mm na palcach koñczy na chyba 4mm na piêcie - trudne do zmierzenia trochê .

A czy bêd± pasi³y do telemarków? - nie wiem - bez bicia - k³ama³ nie bêdê .

Offline ptb

• Pom├│g┬│: 24

« Odpowied╝ #9 dnia: Grudzie˝ 31, 2010, 20:27:51 »
Botki termoformowalne mo¿na wygrzewac 3 razy, a ta wk³adkê?

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowied╝ #10 dnia: Stycze˝ 01, 2011, 10:29:47 »
Wspomnian┬▒ ?
Tylko raz.

Offline rumcajs

• Pom├│g┬│: 21
  • ... i owoc ┬┐ywota twojego je ZUS

• RH+ Medycyna Ratunkowa
« Odpowied╝ #11 dnia: Stycze˝ 01, 2011, 12:26:57 »
czy one s± miêkkie czy sztywne?
mam buty do roboty, kt├│re maj┬▒ zjebana wy┬Âci├│┬│k├¬ pod stop┬▒ i musz├¬ mie├Ž sztywniejsze wk┬│adki, ┬┐eby mnie nie uwiera┬│o

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowied╝ #12 dnia: Stycze˝ 01, 2011, 13:05:56 »

Te dwa ciemnoniebieskie elementy widoczne z prawej strony to w┬│a┬Ânie sztywne elementy (widzimy wk┬│adk├¬ dok┬│adnie do g├│ry nogami )
One odpowiadaj┬▒ za dok┬│adne umiejscowienie stopy na wk┬│adce by czerwone elementy mog┬│y zadzia┬│a├Ž (┬»el TPR ) on odbiera te 40% energi jaka tworzymy zwyczajnie id┬▒c i nie odbija jej spowrotem tylko pozwala na rozproszenie jej na ┬┐├│┬│t┬▒ stref├¬ .
Spenco Sport Plus s┬▒ nieco inne ni┬┐ seria Spenco Gel Insole - te drugie s┬▒ bardzo fajne kiedy mniej si├¬ poruszamy og├│lnie i w ca┬│o┬Âci sa nieomal zrobione z zelu TPR s┬▒ koloru niebieskiego jak wida├Ž

Niebieskie ┬Âmia┬│o mo┬┐na poleci├Ž osobom kt├│re sp├¬dzaj┬▒ sporo czasu na nogach w jednym miejscu (grupy zawodowe jak tokarz czy fryzjer)
Do ┬│azikowanie raczej mniej dziwnie si├¬ cz┬│owiek troch├¬ czuje po kilku kilometrach cho├Ž ulga na kolanach te┬┐ jest znacz┬▒ca  (mowa o niebieskich)

Offline thraked

• Pom├│g┬│: 0

« Odpowied╝ #13 dnia: Czerwiec 03, 2011, 15:21:10 »
Cze┬Â├Ž.
Znalaz³em tak± wersjê Performance Gel:
http://4energy.pl/produkt/5500/ironman-wkladka-performence-gel-insole/
Czy to nowa wersja czy zupe┬│nie inny model od tego, kt├│ry zaprezentowa┬│e┬Â?
Pozdrawiam

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowied╝ #14 dnia: Czerwiec 03, 2011, 15:28:52 »
Cze┬Â├Ž.
Te same - ale zapytaj w┬│a┬Âciciela strony czy aby ma rozmiar - wiem ┬┐e robi┬│ wyprzeda┬┐e bo rozmiar├│wki nie by┬│o - sk┬▒din┬▒d cena szalona - wi├¬cej p┬│aci┬│em w hurcie :( :)

Offline thraked

• Pom├│g┬│: 0

« Odpowied╝ #15 dnia: Czerwiec 03, 2011, 15:33:39 »
No tak, rzeczywi┬Âcie, dla mnie rozmiaru nie ma.
A sk┬▒d r├│┬┐nica w wygl┬▒dzie?

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowied╝ #16 dnia: Czerwiec 03, 2011, 15:58:10 »
Prawie ┬┐adna r├│┬┐nica - tam widzisz jakby rozszczepione na elementy podstawowe .
A by├Ž mo┬┐e nie mieli innej foty - no nie wiem - ale masz racje to nieco inny model- jednak┬┐e wiele on nie wnosi w u┬┐ytkowaniu ze wzgl├¬du na sw├│j sk┬│ad .
Jednak szczerze polecam ci te plusy - jak co┬ to wal na PM ;)

Offline bzyku

• Pom├│g┬│: 1

« Odpowied╝ #17 dnia: Lipiec 11, 2013, 14:39:43 »
a takie co┬Â? Ironman Gel
http://www.endushop.pl/wkladki-ironman-gel.html
czym to siê ró¿ni?

Offline AXE316

• Wbutach.pl
« Odpowied╝ #18 dnia: Lipiec 11, 2013, 18:42:41 »
Postêpem marketingowym ;)

Offline PILOT

• Pom├│g┬│: 1

« Odpowied╝ #19 dnia: Stycze˝ 30, 2014, 18:31:11 »
Kt├│re wk┬│adki Ironman mi polecisz? Dziennie chodz├¬ co najmniej 10 kilometr├│w z obci┬▒┬┐eniem  ( 10-15 kg) ,  raz w miesi┬▒cu trasa oko┬│o 45 kilometr├│w.

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #20 dnia: Kwiecie˝ 23, 2015, 22:06:37 »
Jako, i┬┐ jednych wk┬│adek do but├│w u┬┐ywa┬│em przy trzech parach Meindl_i, to jako┬ nasz┬│o mnie na zakup kolejnej. Nie to, z├¬by z tymi co mam od paru (4?) lat co┬ by┬│o nie tak, ale ot po prostu, aby co┬ by┬│o w zapasie. Jaki┬ problem├│w z odbiciem pi├¬t, paluch├│w, czy cu┬ takiego, te┬┐ nie mia┬│em.

Czyta┬│em i czyta┬│em i wpad┬│em na bardzo pozytywne opinie o wk┬│adkach firmy SPENCO model SPORT PLUS. Czytam, analizuj├¬ i... no mo┬┐e i fajne, ale ~70z┬│?! Potrzebne mi to? Tym bardziej, ┬┐e nie mam problem├│w z w obecnych wk┬│adkach. Wchodz├¬ na allegro, pusto. Sprawdzam olx i... s┬▒ za... eee... 8z┬│  ::) Co┬ nie teges. Pisz├¬ do go┬Âcia, czy nie u┬┐ywane, mo┬┐e przyci├¬te (kupujemy w danym wi├¬kszym rozmiarze, potem nale┬┐y przyci┬▒├Ž do oczekiwanego, s┬▒ linie/wg┬│├¬bienia do przyci├¬├Ž). Go┬Â├Ž twierdzi, ┬┐e funkiel n├│wki. Kupuj├¬. Z wysy┬│k┬▒ 18z┬│  ;D
Przysz┬│y w oryginalnym, nie otwartym blistrze.

Tak All-Terrain to to samo co Sport Plus.

Jedynie do czego mam zastrze┬┐enie, to obawiam si├¬ ich oddychalno┬Âci.
Por├│wnanie do wk┬│adek meindlowskich z pianki.

Te oryginalne z Meindli Perfekt├│w( nie widzia┬│em identycznych w sprzeda┬┐y detalicznej) s┬▒ mocno zdziukowane i po ca┬│ym dniu w butach, na sk├│rzanej podeszwie wida├Ž, i┬┐ "ci┬▒gn├¬┬│a" pot. Tu nadmieni├Ž wypada, i┬┐ poc├¬ si├¬ bardzo mocno. Na stopach te┬┐.

Doda├Ž nale┬┐y, i┬┐ wk┬│adka Spenco jest grubsza i bardziej wype┬│nia but.
Jak na razie przeprowadzi┬│em test pieszy w mieszkaniu :P z najgrubsz┬▒ we┬│nian┬▒ skarpet┬▒ SmartWool_a, MOUNTAINEER XHVY.

L┬┐ej wi┬▒┬┐┬▒c buta jest ok.

Edit:

Rozmiar Smal czyli 37-41Ue / 5-7 UK
Pasuj┬▒ idealnie do Meindl 41,5/7.5

Po testach terenowych napisz├¬ co┬ wi├¬cej.

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #21 dnia: Kwiecie˝ 28, 2015, 19:06:49 »
Efekt zastosowania owych wk┬│adek w rozchodzonych Meindl_ach Perfekt.

Dziêkujê postojê ;)

Teoria jest na to taka. Jak kto┬ rozchodzi┬│ sk├│rzaka z grubej sk├│ry z cienkimi wk┬│adkami, to zmieniaj┬▒c na te skazuje si├¬ na okaleczenie :p
Mo┬┐e w bucie g├│rskim "szmatki w ┬│atki" si├¬ sprawdz┬▒. Ja omal je nie wywali┬│em do kosza. Ale szkoda nawet tych kilkunastu z┬│otych (i ┬Âwiadomo┬Âci, ┬┐e kosztuj┬▒ znacznie wi├¬cej ;) ) wi├¬c prze┬│o┬┐y┬│em je do adidask├│w/trampeks├│w wyj┬Âciowo/ko┬Âci├│┬│kowych hehe.
Po trasie nie stwierdzi┬│em jaki┬ pozytywnych skutk├│w, lepszego komfortu dla spodu st├│p. Ale jak pisa┬│em, nigdy mi pi├¬t nie odbi┬│o, ani nic takiego.
Oddychalno┬Â├Ž, trudno por├│wna├Ž, w jednym bucie musia┬│a by by├Ž inna w jednym ta. Ze skarpetkami smartwool_a PHD, po 4h ┬│a┬┐enia w ~18C, by┬│o ok, nie stwierdzi┬│em nadmiernej wilgoci spod├│w.

Werdykt, nie polecam do sk├│rzanych but├│w rozchodzonych z cienk┬▒ wk┬│adk┬▒.

Offline Shwarc

• Pom├│g┬│: 208

« Odpowied╝ #22 dnia: Maj 01, 2015, 15:09:26 »
Do┬Â├Ž przypuszvzalne twoje stwierdzenie. One by┬│y by dobre gdyby┬ musia┬│ bardziej wype┬│ni├Ž wn├¬trze buta. Ty tego nie musia┬│e┬ wi├¬c gribsza wk┬│adka zrobi┬│a tatara. I rodzaj buta nie ma znaczenia, chodzi o ilo┬Â├Ž luzu w ┬Ârodku, jestem pewny, ┬┐e w papciach ko┬Âcielnych ze ┬Âcinek te┬┐ taki efekt by┬ uzyska┬│.

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #23 dnia: Maj 01, 2015, 16:56:19 »
Ano, niech to bolesne do┬Âwiadczenie b├¬dzie dla potomno┬Âci.
I da do my┬Âlenia przysz┬│emu zainteresowanemu.