Autor W▒tek: Wodnikowe spontany rowerowe  (Przeczytany 22062 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoŠ przegl▒da ten w▒tek.

Offline semow

• Pom├│g┬│: 243

Odp: Wodnikowe spontany rowerowe
« Odpowied╝ #75 dnia: Czerwiec 06, 2017, 09:18:19 »
Fajna miejsc├│wka na nocleg. Odno┬Ânie tych singli to co┬ tam s┬│ysza┬│em, ┬┐e dzieje si├¬ w okolicy, jakie┬ nowe przedsiewzi├¬cia, ale za choler├¬ nie mog├¬ znale┬╝├Ž teraz co to konkretnie by┬│o :D

Online misiak76

• Pom├│g┬│: 36

• Co┬ skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowied╝ #76 dnia: Czerwiec 07, 2017, 11:36:48 »
Miejsc├│wka na nocleg przednia, nawet duch ┬Žwi├¬ty pilnuje pod krzy┬┐em ;D

Wys┬│ane z mojego ONEPLUS A3003 przy u┬┐yciu Tapatalka

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• Pom├│g┬│: 21
  • G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #77 dnia: Czerwiec 17, 2017, 14:54:48 »
Jaworzyna<=>Cyrla
15/16.06.2017

Po ostatnim wyje┬╝dzie w G├│ry Lubowelskie i Pieniny postanowi┬│em przeorganizowa├Ž pakowanie. Namiot mia┬│ i┬Â├Ž na kierownic├¬ a cz├¬┬Â├Ž grat├│w, do zakupionej sakwy podsiod┬│owej Author Sumo, reszta w plecak 35l.
Ot wyjazd na przetestowanie jak si├¬ je┬╝dzi z tak umocowanymi tobo┬│kami. Nic dalekiego nie planowa┬│em, poniewa┬┐ ju┬┐ na pi┬▒tek popo┬│udniu zapowiadali burze i och┬│odzenie. Ba, co┬ tam strasz┬▒, i┬┐ wysoko w Tatrach mo┬┐liwy ┬Ânieg!

Pad³o na moje ulubione schronisko w Beskidzie S±deckim - Cyrlê.
Niby tylko ~25km ale ponad 1000m przewy┬┐szenia po drodze!
https://mapa-turystyczna.pl/route/ypxm

Troch├¬ mi zesz┬│o pakowanie i ogarni├¬cie tej podsiod┬│├│wki, co by na bok zbyt nie lata┬│a. Musia┬│em do┬│o┬┐y├Ž jeden trok. Z┬│apa├Ž nim za sztyc├¬, co du┬┐o pomog┬│o. Ruszam dopiero o 11 :P
Ruszam... eee o fak, zapomnia┬│em, ┬┐e przecie na stok├│wce jest bajzel, ehh.

Tu wychodzi minus ob┬│adowania roweru. Jak musimy krzaczorowa├Ž, to lepiej jest mie├Ž ca┬│y ci├¬┬┐ar na sobie, bo trudno taszczy├Ž ci├¬┬┐szy rower.
Wpadam jeszcze tylko na schron na Jaworzynie. Odwiedzam znajomych, wypijam piwko i wio dalej.
Rach ciach i ju┬┐ Hala ┬úabowska. 

Zestaw "┬Âniadaniowy" Pi┬┐moka :D

Lubi├¬ bardzo t├¬dy je┬╝dzi├Ž. Fajna trasa, urozmaicona.
Jest i Cyrla - godz 15.

Rozbijam namiot, pakuj├¬ do ┬Ârodka klamoty a rower idzie do szopki. Jeszcze tylko prysznic.

Pan Jacek chyba lubuje siê w Toyotach.

Polskie bonsai :D

Ekipa z dzieciakami rozpala ognicho. Do³±czam. Dobre ludziska, co biesiadowa³y w chatce obok, zostawi³y kie³baski i michê sa³atki.

Dzieciaki siedz┬▒ do p├│┬╝nego wieczora.

Potem ekipa znika na par├¬na┬Âcie minut, po┬│o┬┐y├Ž spa├Ž te ma┬│e szkodniki ;)
Wracaj┬▒ i siedzimy przy piwku do p├│┬╝na, bajdurz┬▒c na wszelakie tematy :)

K┬▒cik kulinarny

Nieco nietypowo bo nie robione przeze mnie.
Jednak wypada tu par├¬ s┬│├│w napisa├Ž, poniewa┬┐ jedzenie na Cyrli to majstersztyk!

Tym razem zafundowa┬│em sobie piecze├▒ z ud┬╝ca baraniego, z podpiekanymi ziemniaczkami i zestawem sur├│wek. Buraczki na ten przyk┬│ad, fajne podane z ma┬│┬▒ porcj┬▒ sosu wasabi.
Cena 35z┬│. Porcja solidna.

Do tego du┬┐y plus dla prowadzacych, bo maj┬▒ zimnego Pilsnerka :D

Pozdrawiam i smacznego!

Online misiak76

• Pom├│g┬│: 36

• Co┬ skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowied╝ #78 dnia: Czerwiec 17, 2017, 15:26:19 »
Ja tam wol├¬ zamontowa├Ž baga┬┐nik i tam wrzuci├Ž namiot, na kierownic├¬ tylko wrzucam sakwe na foto ;) Z tym, ┬┐e m├│j namiot wa┬┐y ok 4 kg ;)

Wys┬│ane z mojego ONEPLUS A3003 przy u┬┐yciu Tapatalka

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #79 dnia: Czerwiec 17, 2017, 15:39:29 »
misiak76

Ano widzisz, 4kg to ju┬┐ sporo. Chi├▒czyk wa┬┐y 1370g. Do tego dwa troki i na ┬Ârodek, stabilizuj┬▒co, niezawodna ta┬Âma izolacyjna ;D
Le┬┐a┬│o to naprawd├¬ dobrze. Jednak jako┬ tak w g┬│owie co┬ siedzia┬│o, ┬┐e mia┬│em obawy szybciej w d├│┬│ jecha├Ž. Poniek┬▒d wynika┬│o to st┬▒d, i┬┐ mam karbonow┬▒ kierownic├¬, a ich chyba nie powinno si├¬ dodatkowo obci┬▒┬┐a├Ž, cho├Ž w sumie, to przecie tylko nieca┬│e 1,4kg  ::) Ale np do karbonowych sztyc, nie zalecaj┬▒ wszelkich baga┬┐nik├│w (cho├Ž tu inaczej si┬│y dzia┬│aj┬▒).

Online Shwarc

• Pom├│g┬│: 208

« Odpowied╝ #80 dnia: Czerwiec 17, 2017, 20:17:37 »
O tym troczeniu piszecie?
https://2.bp.blogspot.com/-2IGfJB-AtOs/WUQDUCCvIrI/AAAAAAAAKwc/ontAGXDuYgwa1f5SelsN1MY2IiF84quLACLcBGAs/s640/P1110010.jpg

Te┬┐ tak uwa┬┐am, ┬┐e jest lepiej, jest lepsze roz┬│o┬┐enie masy na rowerze. Gdy tylko do ty┬│u damy du┬┐y ci├¬┬┐ar, to na podje┬╝dzie zaczyna nam podrywa├Ž przednie ko┬│o i rower myszkuje. Na zjazdach te┬┐ nie jest jako┬ tragicznie, raczej win├¬ zwali┬│ bym na og├│ln┬▒ mas├¬ takiego roweru.

Wodnik, do karbonu nie zalecaj┬▒ wszelakich sztyc montowanych na obejm├¬, bo wymaga to mocnego skr├¬cenia tej┬┐e obejmy. Do┬Âwiadczenie pokazuje, ┬┐e w karbonie bezpieczn┬▒ granica jest 3Nm i do normalnej jazdy tyle wystarczy. Normanie te elementy nie s┬▒ przewidziane do takich wynalazk├│w, to raczej podzespo┬│y do sportu.

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #81 dnia: Czerwiec 17, 2017, 20:33:02 »
Shwarc
Wiem, wiem ;)
Sztyc├¬ mam alu, tylko ju┬┐ "nieco" wygi├¬t┬▒ od mojej ci├¬┬┐kiej dupy  ;D
Ram├¬ te┬┐ mam alu, bardzie mi chodzi┬│o, jak by kto┬ mia┬│ sam┬▒ sztyc├¬ karbon.

Kierownica raczej da rady. Chyba mimo wszystko, dzia┬│aj┬▒ na ni┬▒ mniejsze si┬│y, jak jazda bez ci├¬┬┐aru ale z wi├¬ksz┬▒ pr├¬dko┬Âci┬▒ i agresywniej z g├│ry.
W sumie jak wszystko wozi┬│em na plecach, to te┬┐ raczej wi├¬kszy ci├¬┬┐ar opiera┬│ si├¬ na kierownicy jak teraz te + 1,4kg a mniej na plecach. A nic jej nie by┬│o i mam nadziej├¬, ┬┐e nie b├¬dzie (tak, to chi├▒ski karbon), bo chcia┬│bym mie├Ž wszystkie z├¬by. Wystarczy, ┬┐e ju┬┐ jednego kawa┬│ek straci┬│em  :P

Tak czy siak, jak na razie jestem zadowolony z takiego rozk┬│adu. Nawet ta tania podsiod┬│├│wka daje rady po ma┬│ym upgrejdzie i nie rzuca na tyle, aby przeszkadza┬│o.

Offline semow

• Pom├│g┬│: 243

« Odpowied╝ #82 dnia: Czerwiec 21, 2017, 09:02:36 »
Trzymam kciuki ┬┐eby si├¬ ta torba nie posypa┬│a, bo ludzie ┬╝le pisz┬▒ o wytrzyma┬│o┬Âci ;)

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #83 dnia: Lipiec 08, 2017, 08:33:39 »
DARE2b MTB Maraton
Iwkowa
25.06.2017

Druga edycja maratonu, kt├│rego etapy s┬▒ rozgrywane blisko mojej wioski.
Do Iwkowej, to zaledwie 60km. Ekipa si├¬ zmontowa┬│a, transport jest, czemu nie jecha├Ž. Ja oczywi┬Âcie na najkr├│tsz┬▒ tras├¬ 25km, Hiczkoka wkopali w giga, Wojtek mega Artek - chyba pojecha┬│ mini :p
Start o 11, ale wyje┬┐d┬┐amy do┬Â├Ž wcze┬Ânie (7:30 zbi├│rka), aby znale┬╝├Ž t┬▒ wiosk├¬ i bez spiny si├¬ przygotowa├Ž.
Ju¿ w £ososinie Dolnej naprzeciwko lotniska.
Wszyscy z samochodu, opr├│cz mnie :p ┬Âwie┬┐o wyje┬┐d┬┐eni bo zrobili Krynica Morska =>Krynica Zdr├│j. Co┬ ponad 1200km :D

Jeste┬Âmy na miejscu. Odbieramy numery startowe i trytki (jeszcze jakie┬ naklejki s┬▒ i batonik :p ).

Maszyna gotowa, tylko uci┬▒├Ž opaski.

Ostatnie przymiarki.

Chowamy siê do cienia, bo stoj±c i nic nie robi±c, leje siê z nas! Mocno sma¿y.
Tats bum, bêdziesz pierwszy!

Hokus pokus, ty tez bêdziesz pierwszy.

Mnie nie zaczarowali bo szans na nic nie mia³em, a w dodatku jak siedzia³em na kocu to mnie ptak osra³! No, piêknie siê zaczyna ;)

Fiu fiu, nawet mnie fotograf w Iwkowej ustrzeli┬│ :D

¯ar leje siê z nieba, ch³odzê moj± ³ys± czachê ;)

Start.
Troch├¬ luda si├¬ zjecha┬│o. Co nie fajne, to pu┬Âcili wszystkie etapy na raz.

Pierwszy podjazd lu┬╝nym t┬│uczniem i potem stromo pod przeka┬╝nik, m├│wi, ┬┐e ┬│atwo nie b├¬dzie. Pierwsze ofiary tej trasy, ju┬┐ tu prowadz┬▒ :p
Po skr├¬cie 90st na ┬│┬▒czce, rozp├¬dzam si├¬ nieco, trzymaj┬▒c si├¬ blisko grubaska (no tak, jak ja bym by┬│ chudy ;) ) kt├│ry jednak pod g├│r├¬ nie prowadzi┬│, jedzie moim tempem. Wi├¬c uzna┬│em, ┬┐e mo┬┐e by├Ž dobry kompan do dalszej jazdy. Jednak jegomo┬Â├Ž "popisa┬│" si├¬ s┬│abym opanowaniem roweru. Niby prosta, ale by┬│a hopka. My┬Âl├¬ sobie, do┬Â├Ž szybko jedziemy, przelecimy. A kole┬ zacz┬▒┬│ co┬ kombinowa├Ž i gleba. Ju┬┐ nic nie mog┬│em zrobi├Ž, jak wypierdzieli├Ž prosto w niego. Rowery si├¬ szczepi┬│y a ja rozpocz┬▒┬│em kilkumetrowy lot z saltem w powietrzu!
Na szcz├¬┬Âcie na tym odcinku nieco odjechali┬Âmy tym najs┬│abszym z mini i nikt w nas ju┬┐ nie wjecha┬│.
Szybko si├¬ pozbierali┬Âmy, rozpl┬▒tujemy rowery. Patrz├¬, a tu pss, kape├Ž i... ko┬│o strzelone. To po zawodach. A gogu┬ z┬│amany mostek :p Na szcz├¬┬Âcie, ten mostek w rowerze :)
Kr├¬ci┬│ si├¬ tam organizator jak i zaraz przyjecha┬│ quad z obs┬│ugi medycznej. Organizator widzia┬│ lot, by┬│ w szoku, m├│wi┬▒c, ┬┐e to by┬│o co┬ spektakularnego hehe. Upewni┬│ si├¬, ┬┐e nic nam nie jest i kaza┬│ zameldowa├Ž si├¬ na starcie, ┬┐e ju┬┐ zako├▒czyli┬Âmy zawody :p

Walni├¬te ko┬│o, s┬│abo wida├Ž, ale ju┬┐ nie nacentruje takiego jajka. A cho├Žby, to przy mojej wadze, lepiej nie :p

Kole┬Â, to osobnik wy┬┐szy ode mnie, ale s┬│uszna masa 110kg, swoje zrobi┬│a.

Odmeldowa┬│em si├¬ w biurze zawod├│w, dosta┬│em posi┬│ek i na pocieszenie... ca┬│ego banana :D

Jedzonko.
Sam kurczak w zio┬│ach fajny, ale w makaronie mog┬│o by by├Ž wi├¬cej sosu.

Dobra, co tu robi├Ž, zanim kompani przyjad┬▒. Id├¬ poogl┬▒da├Ž wystawione rowerki.
Zgada³em siê z serwisantem od sponsora g³ównej nagrody - pozdrawiam. Chyba lubi± GT ;)

Fat, z szerokim balonem 4,6.

GT Helion 2016 - nieco stuningowany.

Tak od s┬│owa do s┬│owa, a ┬┐e sam mam GT, to wsp├│lny j├¬zyk by┬│ ;) dali si├¬ karn┬▒├Ž :D
Fajnie to buja, ten ichniejszy ruchomy mechanizm korbowy. Ciekawy patent to blokada na kierownicy, która od razu blokuje przód i ty³. Na asfalcie spora ró¿nica na ca³kowitym sztywniaku. Do tego "myk, myk" czyli obni¿ana sztyca. Tylko trochê to wa¿y, ponad 14kg :(
Ale jazda po wertepach przednia.

G┬│├│wna nagroda.

Zlot GT :D By┬│a jeszcze prze┬│aj├│wka, ale jako┬ mnie nie urzek┬│a, no i Sora - wida├Ž/czu├Ž by┬│o, ┬┐e bud┬┐etowy osprz├¬t.

Jest i Artek, jak i kolejna osoba z Krynicy.

Wy┬┐eraj┬▒ pomara├▒cze z bufetu, jak dzikie ┬Âwinie ;)
Chyba ┬│atwo nie by┬│o.

Czekamy jeszcze na Wojtka i Hiczkoka. Dobrze by┬│o by si├¬ nawodni├Ž.
L┬▒dujemy w przydro┬┐nym sklepo-barze. Zaczepiani przez ciekawych tubylc├│w, nawi┬▒zujemy rozmow├¬ przy z┬│otym trunku. S┬▒ ciekawi co i jak, bo pierwszy raz u nich taka impreza. Ba, do┬│┬▒cza do nas pan kustosz. Dowiadujemy si├¬, i┬┐ ko┬Âci├│┬│ek w Iwkowej, jest bardzo stary, a i kr├│lowie go odwiedzali. Powsta┬│ on w pod koniec XVw.

My tu gadu gadu, a tu pach, na stole l┬▒duj┬▒ kolejne piwa, kt├│re to nowo zapoznani lokalsi, raczyli nam postawi├Ž. Po chwili do┬│┬▒cza Wojtek. Na wej┬Âciu dostaje browara. Gdy zjawia si├¬ Maciej, to ekipa si├¬ ┬Âmieje, ┬┐e jak jeszcze kogo┬ zwerbujemy, to zbankrutuj┬▒. Pr├│buj├¬ wcisn┬▒├Ž im par├¬ z┬│otych, ale stanowczo odmawiaj┬▒ i tak sobie siedzimy i gaworzymy.
Potem zmiana ekipy, przychodzi ju┬┐ stara gwardia hehe.

R├│┬┐ne to zwyczaje s┬▒ na wioskach. Ale to co zobaczyli┬Âmy, to Wojtkowi wykrzywi┬│o nie┬╝le twarz. Jeden z jegomo┬Âci├│w, otrzyma┬│ od nas piwo, co za du┬┐o ju┬┐ by┬│o u nas na stoliku. To dom├│wi┬│ sobie ├Žwiartk├¬, wla┬│ do szklanki i na tym upale siorpa┬│, popijaj┬▒c piwkiem. Da si├¬, da! :p
Ksi┬▒dz popad┬│ w zadum├¬. Chyba modli si├¬ o super moce. Niestety nie uda┬│o mu si├¬ przejecha├Ž ca┬│ego giga. Limit czasowy by┬│ ekstremalnie wy┬Ârubowany, poza tym, pogubi┬│ tras├¬ jad┬▒c za kim┬Â. Og├│lnie, to pono├Ž tylko 4 osoby uko├▒czy┬│y giga. Mimo wszystko szacun, ┬┐e pr├│bowa┬│.

Przy okazji jest te┬┐ jaki┬ festyn. No czemu nie zobaczy├Ž co tam si├¬ wyprawia.

Fajna niemiecka (?) kapela, graj┬▒ca nieco mocniejszego rocka. Nie┬╝le grali, ale kr├│tko, chyba lokals├│w nie urzek┬│o :p

Hmm, u mnie zauwa¿yli, pokazuj±cego siê "siniaczka" na plecach.
To i tak cud, ¿e siê trochê poobija³em a nic powa¿nego siê nie sta³o.

Emocjonalne opowie┬Âci z wy┬Âcigu.

Jest festyn, jest zabawa, nie mog┬│o zabrakn┬▒├Ž OSP! :D

Jeszcze jaka┬ ekipa "fiku miku" by┬│a.

W³±czy³o siê gastro.

Hiczkok znika. Posz┬│a si├¬ bidula zdrzemn┬▒├Ž chwil├¬. Tak jako┬ wysz┬│o, ┬┐e zosta┬│ kierowc┬▒ na drog├¬ powrotn┬▒. Bynajmniej, nie na ochotnika :p ;)

W Krynicy, l┬▒dujemy jeszcze na pizzy. A co tam :p

Dzi├¬ki ch┬│opaki za wsp├│lny wyjazd. Mimo, i┬┐ zbyt wiele to si├¬ nie naje┬╝dzi┬│em hehe, to i tak fajnie by┬│o. A to osranie przez ptaka, to chyba jednak na szcz├¬┬Âcie, bom nic nie po┬│ama┬│, wi├¬c tragedii nie ma :)
Do nastêpnego!

Offline sharp

• Pom├│g┬│: 4

« Odpowied╝ #84 dnia: Lipiec 10, 2017, 16:36:36 »
Serwusik. Ten mostek to ciê¿arem zawodnika z ³apami na kierze, o glebê czy jak..? Z wysoka lecia³..? Ja to w d.. by³em g... widzia³em, rekreacyjnie po lesie ale trochê w szoku jestem :P

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #85 dnia: Lipiec 10, 2017, 17:41:01 »
O glebê zahaczy³. Hopka naprawdê by³a ma³a, spanikowa³.

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #86 dnia: Stycze˝ 31, 2018, 18:43:39 »

Kr├í┬Áova stud├▓a
750m n.p.m.
23.01.2018

Mia┬│o by├Ž ognisko, pieczona kie┬│baska i zach├│d s┬│o├▒ca. Troch├¬ nie wypali┬│o ;)
Dzi┬ by┬│o pi├¬kne s┬│onko, jednak, zanim si├¬ zebra┬│em i dojecha┬│em na miejsce, zd┬▒┬┐y┬│y nadej┬Â├Ž chmury i czar prys┬│ :(

Po drodze pozosta┬│o┬Â├Ž po akcji "R├│┬┐aniec do granic" z 2017r.

Na miejscu, nie by┬│o nic na opa┬│. S┬│owacy zamykaj┬▒ drewno na k┬│├│dk├¬ w szopce. W dodatku w niedziele mieli mie├Ž tu zlot, niby bieg├│wkowy, ale chyba zrobili rowerowy (cho├Ž ┬┐adnych ┬Âlad├│w nie widzia┬│em), bo tak du┬┐o ┬Âniegu w tym roku ;) Wi├¬c i wszystko, co by┬│o ┬│atwo dost├¬pne do spalenia, spalili :p

C├│┬┐, uzbiera┬│em par├¬ cieniutkich badylk├│w, przynajmniej r├¬ce by┬│o nad czym ogrza├Ž. Ale o kie┬│basce mo┬┐na by┬│o zapomnie├Ž :(

Przebra³em koszulkê, trzy kubeczki gor±cego czaju i w drogê powrotn±.

Jak tylko zasz┬│o s┬│o├▒ce, zacz├¬┬│o si├¬ robi├Ž ma┬│o ciekawie, a tu do samego Powro┬╝nika, na skrzy┬┐owanie pod "Janosikiem" jest w sumie ca┬│y czas w d├│┬│. Troch├¬ mi paluchy u n├│g i r┬▒k zmarz┬│y, ale tragedii nie by┬│o.

Po powrocie trzeba si├¬ rozgrza├Ž ciep┬│┬▒ straw┬▒.
Jako, i┬┐ zosta┬│a mi bia┬│a kie┬│basa, kt├│r┬▒ mia┬│em zje┬Â├Ž na studni, pad┬│o na ┬┐urek :D

Na skwareczki co by by┬│a fajna omasta, to polecam podgardle.
Do tego trochê suszonych warzyw i ziemniaki - tak, aby by³ bardziej syty, bo to zupka zastêpuj±ca dwudaniowy obiad :p
Oczywi┬Âcie nie mo┬┐na zapomnie├Ž o chrzanie i czosnku! Chrzanu akurat lubi├¬ du┬┐o, ba nawet wol├¬ jak ┬┐urek jest mocno kwa┬Âno-chrzanowy :D

Skwareczki podsma┬┐one z cebul┬▒.
A ┬┐urek sobie powoli pyrka na ma┬│ym ogniu.

Do tego Piwo Wêdzone i... Taa daaa...

Smacznego i pozdrawiam!

Offline Elwood

• Pom├│g┬│: 15

« Odpowied╝ #87 dnia: Luty 02, 2018, 16:38:09 »
Prawdziwy Wodnik Kucharek:)

U mnie dzisiaj po terenowej zabawie r¿niête:

┬Žwiat jest do dupy ale ┬┐ycie jest cudem