Autor Wątek: [Plecaki średnie] Plecak trekkingowy  (Przeczytany 182924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
Odp: [Plecaki średnie] Plecak trekkingowy
« Odpowiedź #900 dnia: Styczeń 18, 2016, 13:34:03 »
Czy materiał w deuterach nie wspinaczkowych da radę w okazjonalnych kontaktach ze skałą podczas np. przechodzenia granią?
Da radę. Kiedyś z braku plecaka na rower zabrałem Giga Office Pro i tak pojechałem nim po asfalcie, że spiywałem go na straty. Skurczybyk nawet zadrapania nie miał a spodnie i kurtkę miałem porwaną, był tylko brudny od błota które leżało na drodze ;)

Offline dave

« Odpowiedź #901 dnia: Grudzień 19, 2016, 16:42:35 »
Potrzebowałbym nowego plecaka. Założenia są następujące:
- pojemność komory głównej ok 40-50l (zweryfikuję podczas kupna)
- komfort noszenia ok 14kg, przy masie własnej plecaka nieprzekraczającej 1.7kg
- system nośny dobrze leżący na szczupłych osobach (mam 98cm w klatce i wąskie barki)

Znacie coś, co spełnia powyższe założenia? W dyskusjach często przewijają się plecaki Deuter ACT Lite oraz Osprey Kestrel 48 - to propozycje, które same się narzucają, więc postaram się je przymierzyć. Ale na tych dwóch plecakach świat się nie kończy - są jeszcze takie produkty jak Lowe Alpine Cholatse 55, Vaude Asymmetric (chociaż tu pas biodrowy wygląda cokolwiek licho, ale może to tylko pozory?) czy Jack Wolfskin Highland Trail.

Priorytetem jest komfort noszenia. Co do możliwości troczenia - wystarczy, jak z boku plecaka uda mi się przytroczyć Z-Lite. Pokrowiec przeciwdeszczowy niepotrzebny. Jeśli chodzi o cenę, to celowo nie podaję górnej granicy, będę kupował na wyprzedażach. Powiedzmy, że wymienione przeze mnie produkty, to moje maksimum cenowe. Plecak mam zamiar nabyć w styczniu/lutym. Obecnie używam Wisporta Quickpack 65.
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline dave

« Odpowiedź #902 dnia: Luty 18, 2017, 13:55:44 »
Odnośnie powyższego posta ;) to za kwotę 535 zł zanabyłem Deutera ACT Lite 50+10. Teraz niech się dobrze nosi, pierwszy test w marcu.
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #903 dnia: Luty 19, 2017, 09:22:01 »
Ten Deuter chyba jest zdecydowanie większy od wisporta. Niech Tobie dobrze służy ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline dave

« Odpowiedź #904 dnia: Luty 19, 2017, 12:02:26 »
Deuter jest wyższy (zwłaszcza po postawieniu komina, który jest ogromny) ale smuklejszy, Wisport jest bardziej pękaty. W sumie wersja 40+10 wystarczyłaby mi, ale mój śpiwór ułożony poziomo w dolnej komorze był już mocno na ścisk, więc wybrałem 50-tkę. Wodą nie mierzyłem, ale pojemność komór głównych w obu plecakach jest chyba podobna.

Deuter jest natomiast znacznie lżejszy, waga pokazała 1775g kontra 2297 Wisportu, tu różnica jest znacząca. Do bocznej kieszeni butelka PET się zmieści, Z-Lite za pomocą pasów kompresyjnych przytroczę, także zastrzeżeń nie mam. Materiał wydaje się wystarczająco mocny, natomiast niepokoi mnie nieco delikatna klamra pasa biodrowego, może z czasem wymienię na Nexusa.

Offline Otwieracz

« Odpowiedź #905 dnia: Luty 19, 2017, 21:41:01 »
Będzie Pan zadowolooony... Mam wersję 40+10 i jedyne co mnie wkurzało w tym plecaku to stoper do sznurka od górnej komory. Wymieniłem na inny bo ten oryginalny doprowadzał mnie do szału. Sam plecak idzie pod siebie świetnie podregulować co jest jego dużym atutem. Pas biodrowy spełnia swoją rolę w 100%, wiem co piszę bo budowy jestem szczupłej i kościstej. A nosiłem w nim nawet 15kg. i czułem się naprawdę komfortowo. Klamry nie masz co się obawiać. Mam dwa Deutery, tego Acta i Futurę 26 i w obu klamra nie wygląda na solidną. Szczególnie ta część która wchodzi do środka, ale nigdy mi nie pękła, a używałem Futury dość intensywnie i mocno ciorałem po skałach.

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #906 dnia: Kwiecień 18, 2017, 09:16:18 »
Macał ktoś z Was plecak Gregory stout 35 akurat jest ciekawa promocja na stary model.
Miałby służyć mojej żonie jako jednodniowy i weekendowo-schroniskowe wypady w góry.

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #907 dnia: Maj 04, 2017, 00:00:09 »
Mam takie pytanko do odnośnie plecaka dla kobiety. Otóż dostałem zadanie kupna plecaku dla kobiety w ramach prezentu na 40 urodziny. Do tej pory musiałem wypożyczać swoje ;)
Tylko mam problem bo we wszystkich plecakach dla kobiet są opisy, że są dla drobnych kobitek ;)
Tu mam problem bo osoba, której chcę kupić plecak jest wzrostu 165 cm i na ciągłej diecie z tym, że waga to ok 100 kg i do tego duży biust. Więc taka drobna nie jest. No i tu mam problem, bo nie wiem, czy wybierać plecak typowo kobiecy, czy brać uniwersalny z zakresu 35-45 litrów. Myślałem o produktach Gregory lub Osprey w ostateczności Deuter. Plecak będzie służył na wypady dzienne i weekendowe w góry kilka razy w roku.

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #908 dnia: Maj 04, 2017, 11:41:02 »
Zobacz Gregory Wander. W wersji starszej , mimo tego , że plecak ma regulowaną długość plecow to jeszcze występuje w różnych rozmiarach. Kupowałem dla córki , najpierw wziąłem rozm. S/M , później musiałem wymieniać na XS/S bo S był zbyt obszerny.
Wersję nową,  widzę mają w Tuttu zadzwon , dopytaj.

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #909 dnia: Maj 04, 2017, 14:30:09 »
Mają w wersji tej mniejszej.
Chyba zaryzykuje i wezmę Gregory maven 35 w ostateczności osprey kyte 36. Cały czas gdybam. Odrzuciłem już wersje większe tych plecaków bo te mniejsze po odpowiednim upakowaniu wejdą jako bagaż podręczny ;)
Każdy z tej dwójki ma wady i zalety a połączyć te 2 i byłby ideał.

« Odpowiedź #910 dnia: Styczeń 04, 2018, 21:10:42 »
cześć,
co powiecie na nowe wynalazki UL z chin?:
https://www.aliexpress.com/item/3F-UL-Gear-Backpack-Camping-Hiking-Water-resistant-Trekking-Bag-Lightweight-Travel-Sports-Bag-Mountaineering-Rucksacks/32835107340.html
Materiał myślę mocny, ciekawy jestem trwałości klamer i siatek oraz czy długość pleców jest bardziej europejska czy chińska. Przypomina moje obecne marzenie, czyli sprzęt firmy Palante packs.

https://www.aliexpress.com/item/Local-Lion-35L-Outdoor-Camping-Bag-Waterproof-Ultralight-Hiking-Internal-Frame-Backpack-Men-Rucksack-Free-Shipping/32818788962.html

Ciekawe czasy. Coraz więcej butów biegowych wśród wędrowców, plecaki też takie bardziej ... biegowe.

« Odpowiedź #911 dnia: Styczeń 04, 2018, 22:02:11 »
Też choruję na Palante :) tylko w czym te wynalazki są do nich podobne?

« Odpowiedź #912 dnia: Styczeń 10, 2018, 19:58:47 »
Też choruję na Palante :) tylko w czym te wynalazki są do nich podobne?
no chyba tylko tym, że zwijany i duża kieszeń siatkowa na zewnątrz. Szkoda, że jest pas biodrowy. Wagowo daleko im do Palante, 625g i 930g.