Autor W▒tek: [Plecaki ┬Ârednie] Plecak trekkingowy  (Przeczytany 191187 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 2 GoÂci przegl▒da ten w▒tek.

Offline misiak76

• Pom├│g┬│: 36

• Co┬ skromnego na Polskich Krajobrazach
Odp: [Plecaki ┬Ârednie] Plecak trekkingowy
« Odpowied╝ #900 dnia: Stycze˝ 18, 2016, 13:34:03 »
Czy materia³ w deuterach nie wspinaczkowych da radê w okazjonalnych kontaktach ze ska³± podczas np. przechodzenia grani±?
Da rad├¬. Kiedy┬ z braku plecaka na rower zabra┬│em Giga Office Pro i tak pojecha┬│em nim po asfalcie, ┬┐e spiywa┬│em go na straty. Skurczybyk nawet zadrapania nie mia┬│ a spodnie i kurtk├¬ mia┬│em porwan┬▒, by┬│ tylko brudny od b┬│ota kt├│re le┬┐a┬│o na drodze ;)

Offline dave

• Pom├│g┬│: 8

« Odpowied╝ #901 dnia: Grudzie˝ 19, 2016, 16:42:35 »
Potrzebowa³bym nowego plecaka. Za³o¿enia s± nastêpuj±ce:
- pojemno┬Â├Ž komory g┬│├│wnej ok 40-50l (zweryfikuj├¬ podczas kupna)
- komfort noszenia ok 14kg, przy masie w┬│asnej plecaka nieprzekraczaj┬▒cej 1.7kg
- system no┬Âny dobrze le┬┐┬▒cy na szczup┬│ych osobach (mam 98cm w klatce i w┬▒skie barki)

Znacie co┬Â, co spe┬│nia powy┬┐sze za┬│o┬┐enia? W dyskusjach cz├¬sto przewijaj┬▒ si├¬ plecaki Deuter ACT Lite oraz Osprey Kestrel 48 - to propozycje, kt├│re same si├¬ narzucaj┬▒, wi├¬c postaram si├¬ je przymierzy├Ž. Ale na tych dw├│ch plecakach ┬Âwiat si├¬ nie ko├▒czy - s┬▒ jeszcze takie produkty jak Lowe Alpine Cholatse 55, Vaude Asymmetric (chocia┬┐ tu pas biodrowy wygl┬▒da cokolwiek licho, ale mo┬┐e to tylko pozory?) czy Jack Wolfskin Highland Trail.

Priorytetem jest komfort noszenia. Co do mo┬┐liwo┬Âci troczenia - wystarczy, jak z boku plecaka uda mi si├¬ przytroczy├Ž Z-Lite. Pokrowiec przeciwdeszczowy niepotrzebny. Je┬Âli chodzi o cen├¬, to celowo nie podaj├¬ g├│rnej granicy, b├¬d├¬ kupowa┬│ na wyprzeda┬┐ach. Powiedzmy, ┬┐e wymienione przeze mnie produkty, to moje maksimum cenowe. Plecak mam zamiar naby├Ž w styczniu/lutym. Obecnie u┬┐ywam Wisporta Quickpack 65.
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline dave

« Odpowied╝ #902 dnia: Luty 18, 2017, 13:55:44 »
Odno┬Ânie powy┬┐szego posta ;) to za kwot├¬ 535 z┬│ zanaby┬│em Deutera ACT Lite 50+10. Teraz niech si├¬ dobrze nosi, pierwszy test w marcu.
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline misiak76

« Odpowied╝ #903 dnia: Luty 19, 2017, 09:22:01 »
Ten Deuter chyba jest zdecydowanie wiêkszy od wisporta. Niech Tobie dobrze s³u¿y ;)

Wys┬│ane z mojego ONEPLUS A3003 przy u┬┐yciu Tapatalka

Offline dave

« Odpowied╝ #904 dnia: Luty 19, 2017, 12:02:26 »
Deuter jest wy┬┐szy (zw┬│aszcza po postawieniu komina, kt├│ry jest ogromny) ale smuklejszy, Wisport jest bardziej p├¬katy. W sumie wersja 40+10 wystarczy┬│aby mi, ale m├│j ┬Âpiw├│r u┬│o┬┐ony poziomo w dolnej komorze by┬│ ju┬┐ mocno na ┬Âcisk, wi├¬c wybra┬│em 50-tk├¬. Wod┬▒ nie mierzy┬│em, ale pojemno┬Â├Ž kom├│r g┬│├│wnych w obu plecakach jest chyba podobna.

Deuter jest natomiast znacznie l┬┐ejszy, waga pokaza┬│a 1775g kontra 2297 Wisportu, tu r├│┬┐nica jest znacz┬▒ca. Do bocznej kieszeni butelka PET si├¬ zmie┬Âci, Z-Lite za pomoc┬▒ pas├│w kompresyjnych przytrocz├¬, tak┬┐e zastrze┬┐e├▒ nie mam. Materia┬│ wydaje si├¬ wystarczaj┬▒co mocny, natomiast niepokoi mnie nieco delikatna klamra pasa biodrowego, mo┬┐e z czasem wymieni├¬ na Nexusa.

Offline Otwieracz

• Pom├│g┬│: 0

« Odpowied╝ #905 dnia: Luty 19, 2017, 21:41:01 »
B├¬dzie Pan zadowolooony... Mam wersj├¬ 40+10 i jedyne co mnie wkurza┬│o w tym plecaku to stoper do sznurka od g├│rnej komory. Wymieni┬│em na inny bo ten oryginalny doprowadza┬│ mnie do sza┬│u. Sam plecak idzie pod siebie ┬Âwietnie podregulowa├Ž co jest jego du┬┐ym atutem. Pas biodrowy spe┬│nia swoj┬▒ rol├¬ w 100%, wiem co pisz├¬ bo budowy jestem szczup┬│ej i ko┬Âcistej. A nosi┬│em w nim nawet 15kg. i czu┬│em si├¬ naprawd├¬ komfortowo. Klamry nie masz co si├¬ obawia├Ž. Mam dwa Deutery, tego Acta i Futur├¬ 26 i w obu klamra nie wygl┬▒da na solidn┬▒. Szczeg├│lnie ta cz├¬┬Â├Ž kt├│ra wchodzi do ┬Ârodka, ale nigdy mi nie p├¬k┬│a, a u┬┐ywa┬│em Futury do┬Â├Ž intensywnie i mocno ciora┬│em po ska┬│ach.

Offline misiak76

« Odpowied╝ #906 dnia: Kwiecie˝ 18, 2017, 09:16:18 »
Maca┬│ kto┬ z Was plecak Gregory stout 35 akurat jest ciekawa promocja na stary model.
Mia┬│by s┬│u┬┐y├Ž mojej ┬┐onie jako jednodniowy i weekendowo-schroniskowe wypady w g├│ry.

Offline misiak76

« Odpowied╝ #907 dnia: Maj 04, 2017, 00:00:09 »
Mam takie pytanko do odno┬Ânie plecaka dla kobiety. Ot├│┬┐ dosta┬│em zadanie kupna plecaku dla kobiety w ramach prezentu na 40 urodziny. Do tej pory musia┬│em wypo┬┐ycza├Ž swoje ;)
Tylko mam problem bo we wszystkich plecakach dla kobiet s┬▒ opisy, ┬┐e s┬▒ dla drobnych kobitek ;)
Tu mam problem bo osoba, kt├│rej chc├¬ kupi├Ž plecak jest wzrostu 165 cm i na ci┬▒g┬│ej diecie z tym, ┬┐e waga to ok 100 kg i do tego du┬┐y biust. Wi├¬c taka drobna nie jest. No i tu mam problem, bo nie wiem, czy wybiera├Ž plecak typowo kobiecy, czy bra├Ž uniwersalny z zakresu 35-45 litr├│w. My┬Âla┬│em o produktach Gregory lub Osprey w ostateczno┬Âci Deuter. Plecak b├¬dzie s┬│u┬┐y┬│ na wypady dzienne i weekendowe w g├│ry kilka razy w roku.

Offline Grzesiek

• Pom├│g┬│: 31

« Odpowied╝ #908 dnia: Maj 04, 2017, 11:41:02 »
Zobacz Gregory Wander. W wersji starszej , mimo tego , ┬┐e plecak ma regulowan┬▒ d┬│ugo┬Â├Ž plecow to jeszcze wyst├¬puje w r├│┬┐nych rozmiarach. Kupowa┬│em dla c├│rki , najpierw wzi┬▒┬│em rozm. S/M , p├│┬╝niej musia┬│em wymienia├Ž na XS/S bo S by┬│ zbyt obszerny.
Wersj├¬ now┬▒,  widz├¬ maj┬▒ w Tuttu zadzwon , dopytaj.

Offline misiak76

« Odpowied╝ #909 dnia: Maj 04, 2017, 14:30:09 »
Maj┬▒ w wersji tej mniejszej.
Chyba zaryzykuje i wezm├¬ Gregory maven 35 w ostateczno┬Âci osprey kyte 36. Ca┬│y czas gdybam. Odrzuci┬│em ju┬┐ wersje wi├¬ksze tych plecak├│w bo te mniejsze po odpowiednim upakowaniu wejd┬▒ jako baga┬┐ podr├¬czny ;)
Ka┬┐dy z tej dw├│jki ma wady i zalety a po┬│┬▒czy├Ž te 2 i by┬│by idea┬│.

Offline michalmateusz

• Pom├│g┬│: 2

« Odpowied╝ #910 dnia: Stycze˝ 04, 2018, 21:10:42 »
cze┬Â├Ž,
co powiecie na nowe wynalazki UL z chin?:
https://www.aliexpress.com/item/3F-UL-Gear-Backpack-Camping-Hiking-Water-resistant-Trekking-Bag-Lightweight-Travel-Sports-Bag-Mountaineering-Rucksacks/32835107340.html
Materia┬│ my┬Âl├¬ mocny, ciekawy jestem trwa┬│o┬Âci klamer i siatek oraz czy d┬│ugo┬Â├Ž plec├│w jest bardziej europejska czy chi├▒ska. Przypomina moje obecne marzenie, czyli sprz├¬t firmy Palante packs.

https://www.aliexpress.com/item/Local-Lion-35L-Outdoor-Camping-Bag-Waterproof-Ultralight-Hiking-Internal-Frame-Backpack-Men-Rucksack-Free-Shipping/32818788962.html

Ciekawe czasy. Coraz wi├¬cej but├│w biegowych w┬Âr├│d w├¬drowc├│w, plecaki te┬┐ takie bardziej ... biegowe.

Offline le┬Âna dusza

• Pom├│g┬│: 63

« Odpowied╝ #911 dnia: Stycze˝ 04, 2018, 22:02:11 »
Te¿ chorujê na Palante :) tylko w czym te wynalazki s± do nich podobne?

Offline michalmateusz

« Odpowied╝ #912 dnia: Stycze˝ 10, 2018, 19:58:47 »
Te¿ chorujê na Palante :) tylko w czym te wynalazki s± do nich podobne?
no chyba tylko tym, ┬┐e zwijany i du┬┐a kiesze├▒ siatkowa na zewn┬▒trz. Szkoda, ┬┐e jest pas biodrowy. Wagowo daleko im do Palante, 625g i 930g.

Offline Snajk

• Hopsasa.

• Taki tam param pam pam blog
« Odpowied╝ #913 dnia: Stycze˝ 22, 2018, 22:00:54 »
cze┬Â├Ž,
co powiecie na nowe wynalazki UL z chin?:
https://www.aliexpress.com/item/Local-Lion-35L-Outdoor-Camping-Bag-Waterproof-Ultralight-Hiking-Internal-Frame-Backpack-Men-Rucksack-Free-Shipping/32818788962.html
Te┬┐ szukam taniego i lekkiego plecaka w podobnej obj├¬to┬Âci. Tyle ┬┐e ten powy┬┐ej gdyby by┬│ idealnym prostopad┬│o┬Âcianem to mia┬│by nieca┬│e 24l...  ::)
Licz┬▒c wed┬│ug wymiar├│w podanych na aukcji (Rozmiar produktu: 52*27*17 cm)

Jako alternatyw├¬ znalaz┬│em Quechua Arpenaz 40l. Nieprodukowany ale da si├¬ tanio kupi├Ž resztki magazynowe.
https://www.decathlon.pl/plecak-turystyczny-arpenaz-40-id_8332416.html
Waga 640gr.  ;)

Pozdrawiam!
Snajk

www.1plecak.pl - mój blog trochê podró¿niczy

Offline misiak76

« Odpowied╝ #914 dnia: Luty 06, 2018, 11:10:12 »
Mia┬│ kto┬ z Was do czynienia z tym plecakiem mammut trion pro 50+7?

Offline dude

« Odpowied╝ #915 dnia: Luty 10, 2018, 14:09:57 »
Mia┬│ kto┬ z Was do czynienia z tym plecakiem mammut trion pro 50+7?

Wygodny cho├Ž skromny system no┬Âny. Wi├¬cej jak 10kg b├¬dzie uci┬▒┬┐liwe. Plecak ma jedn┬▒ zewnetrzn┬▒ kiesze├▒ na froncie (zw├¬┬┐a si├¬ ku do┬│owi ale pomie┬Âci spokojnie ABC). Brak kieszonek na pasie biodrowym (s┬▒ szpejarki). Sam pas demontowany. Brak kieszeni bocznych ('p├¬tle' na narty).
Ta┬Âmy kompresyjne, kr├│tkie wi├¬c troczenie karimaty bez kombinowania te┬┐ nie wchodzi w gr├¬.
Odpinana, regulowana, naprawdê obszerna klapa.
Dost├¬p do komory g┬│├│wnej klasycznie z g├│ry i od plec├│w. Ten drugi nie jest zabezpieczony ┬┐adnymi ta┬Âmami ale suwak sprawia wra┬┐enie pancernego.
IMO naprawd├¬ przemy┬Âlana konstrukcja, cho├Ž do cel├│w trekingowych mocno ascetyczna.
Jak chcesz co┬ konkretnego wiedzie├Ž to wal.

Poni┬┐ej dla por├│wnania Aircontact Pro 60+15

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Offline misiak76

« Odpowied╝ #916 dnia: Luty 10, 2018, 17:33:34 »
O dziêki :)
Znajomy zaproponowa┬│ mi ten plecak jako fotograficzny. Podobn┬▒ budow├¬ ma plecak F-stop, kt├│ry jest prawie 2 razy dro┬┐szy od niego i w┬│a┬Ânie sporo fotograf├│w z Ameryki Pn u┬┐ywa jego a od F-stop tylko wk┬│ad. Koszt zestawu max 1000 z┬│ a F-stop to ok 1900 z┬│.
A jest w nim mo┬┐liwo┬Â├Ž monta┬┐u buk┬│aka na wod├¬? Troch├¬ martwi mnie ta no┬Âno┬Â├Ž 10 kg my┬Âla┬│em, ┬┐e mo┬┐e ma wi├¬ksz┬▒.
Jak s┬▒dzisz ma te 50 l. Bo przy Deuter wygl┬▒da jakos ma┬│y

Offline wilkczarny

• Pom├│g┬│: 18

• Portfolio fotograficzne
« Odpowied╝ #917 dnia: Luty 10, 2018, 19:51:01 »
O dziêki :)
Znajomy zaproponowa┬│ mi ten plecak jako fotograficzny. Podobn┬▒ budow├¬ ma plecak F-stop, kt├│ry jest prawie 2 razy dro┬┐szy od niego i w┬│a┬Ânie sporo fotograf├│w z Ameryki Pn u┬┐ywa jego a od F-stop tylko wk┬│ad. Koszt zestawu max 1000 z┬│ a F-stop to ok 1900 z┬│.
A jest w nim mo┬┐liwo┬Â├Ž monta┬┐u buk┬│aka na wod├¬? Troch├¬ martwi mnie ta no┬Âno┬Â├Ž 10 kg my┬Âla┬│em, ┬┐e mo┬┐e ma wi├¬ksz┬▒.
Jak s┬▒dzisz ma te 50 l. Bo przy Deuter wygl┬▒da jakos ma┬│y

Misiak, a jaki aparat i ile szkie┬│ na raz chcesz nosi├Ž? Sam d┬│ugo wybiera┬│em plecaki foto, to mo┬┐e b├¬d├¬ w stanie co┬ poleci├Ž pod Twoje potrzeby.

Wys┬│ane z iPhone za pomoc┬▒ Tapatalk
The road goes ever on and on...

Offline dude

« Odpowied╝ #918 dnia: Luty 10, 2018, 20:02:29 »
Jest kieszeñ na buk³ak od wewn±trz na plecach i wyprowadzenie wê¿a nad ramieniem.
Plecak jest naprawd├¬ solidny i spokojnie wytrzyma z 15kg tylko nie ma co liczy├Ž na komfort deutera.
Deuter to 60+15 samej komory g┬│├│wnej + kupa kieszeni i ta┬Âm do troczenia tak ┬┐e wi├¬cej tam plecaka w og├│le. Mamut to 50l w ┬Ârodku i niewiele wi├¬cej od zewn┬▒trz.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Offline misiak76

« Odpowied╝ #919 dnia: Luty 11, 2018, 03:27:34 »
Szklarnie dopiero kompletuje ale og├│lnie do plecaka maj┬▒ wchodzi├Ž 3 obiektywy 24-70, 70-200 i 14 z tym, ┬┐e j┬▒ b├¬d├¬ zmienia┬│ na 15, statyw do troczenia i og├│lnie zestaw na weekend schroniskowo le┬Âny (tarp, hamak i ┬Âpiw├│r) oraz akcesoria. B├¬d├¬ mia┬│ plecak typowo fotograficzny z tym, ┬┐e w nim b├¬dzie jeszcze wi├¬cej szklarni ;) kt├│rej z kolei nie zamierzam nosi├Ž na woja┬┐e krajoznawcze chyba, ┬┐e mi za to zap┬│ac┬▒ ;D
Obecnie moje plecaki kestrel 48 i Talon 33 od biedy stykaj┬▒ ale jednak musz├¬ mie├Ž szybki dost├¬p do obiektyw├│w.

Offline wilkczarny

« Odpowied╝ #920 dnia: Luty 11, 2018, 22:28:59 »
To do┬Â├Ž podobnie jak ja - no, mo┬┐e troch├¬ wi├¬cej rzeczy przez ┬Âpiw├│r i tarpa / hamak. Zerka┬│e┬ na ten http://www.torbylowepro.pl/plecak-lowepro-photo-sport-bp-300-aw-ii.html? Je┬Âli by┬│by za ma┬│y, i rozwa┬┐asz opcj├¬ "dowolny plecak trekingowy + wk┬│ad foto" to chyba nie b├¬dzie mia┬│o znaczenia, jaki to plecak. Dost├¬p do aparatu b├¬dzie wolniejszy w stosunku do dedykowanych. Acha - jakby co, to mam ten plecak - mog├¬ pokaza├Ž lub opowiedzie├Ž. :)

Offline misiak76

« Odpowied╝ #921 dnia: Luty 12, 2018, 11:36:57 »
Patrzy┬│em na ten plecak ale wg mnie jest ciut ma┬│y w cz├¬┬Âci baga┬┐owej. Na 1 dniowe wypady ok ale na d┬│u┬┐ej to ju┬┐ tak niezbyt. Kiedy┬ mieli fajne plecaki trekingowe 45 l i ten by┬│ znakomity wg mnie z tym, ┬┐e ju┬┐ nie jest dost├¬pny.

Offline wilkczarny

« Odpowied╝ #922 dnia: Luty 12, 2018, 14:58:30 »
Ciekaw┬▒ alternatyw┬▒ mog┬▒ te┬┐ by├Ž plecaki Clik Elite. Firma co prawda zawin├¬┬│a si├¬ w zesz┬│ym roku, ale jej produkty nadal mo┬┐na znale┬╝├Ž w r├│┬┐nych sklepach, a na YT sporo materia┬│├│w promo, test├│w, itp. Jeden z link├│w, kt├│ry znalaz┬│em na szybko: http://dicam.pl/clik-elite/plecaki-pack (nie, nie pracuj├¬ z nimi ani dla nich ;) ).