Autor W▒tek: [Plecaki ┬Ârednie] Plecak trekkingowy  (Przeczytany 191187 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 2 GoÂci przegl▒da ten w▒tek.

Offline wolves016

• Pom├│g┬│: 0

Odp: [Plecaki ┬Ârednie] Plecak trekkingowy
« Odpowied╝ #875 dnia: Listopad 24, 2015, 14:02:32 »
Dzi├¬kuje za odpowiedzi :D. Tak te┬┐ zrobi├¬ podjade do jakiego┬ sklepu i przymierz├¬ ; )

Offline Yatzek

• Pom├│g┬│: 138

• M├│j outdoorowy blog
« Odpowied╝ #876 dnia: Listopad 24, 2015, 14:20:55 »
Dla Kestrela granic├¬ utraty komfortu noszenia ustawi┬│bym raczej na gdzie┬ oko┬│o 14 kilogram├│w, ale to zale┬┐y te┬┐ od sposobu pakowania tego plecaka. Przy dobrym dopasowaniu systemu no┬Ânego, jest to bardzo wygodna konstrukcja.
Wêdrówk± ¿ycie jest cz³owieka...

Offline PRS

• Pom├│g┬│: 40

« Odpowied╝ #877 dnia: Listopad 24, 2015, 14:46:32 »
Wybierz kolego plecak ,,uniwersalny". Taki do 40 (realnych) litr├│w.
P├│┬╝niej (jak Ci si├¬ ,,turystyka" spodoba ) dokupisz pewnie co┬ mniejszego na weekendowe wypady (23-30 L), a przed d┬│u┬┐sz┬▒ (pewn┬▒/potwierdzon┬▒) wyryp┬▒ co┬ wi├¬kszego (65+ ).
Atmos to co┬ ,,po┬Âredniego" mi├¬dzy klasycznym wy┬Âcie┬│aniem plec├│w a ,,rasowym" siatkowcem. Najwi├¬kszy minus w ┬Ârednich litra┬┐ach to brak dost├¬pu od do┬│u (brak dzielonych kom├│r), pisz├¬ w ,,┬Ârednich" bo w mniejszych nie jest ju┬┐ to tak upierdliwe.
Gregory - musisz mierzy├Ž - poczytaj dlaczego na forum lub w sieci.
LA tak┬┐e - nie ka┬┐demu pasuje (indywidualna budowa cia┬│a) wi├¬c te┬┐ przed zakupem radz├¬ zmierzy├Ž.
I zamiast ,,mountanian" raczej celowa┬│bym w Trek http://www.gamisport.pl/plecaki-turystyczne/-rednie-plecaki-30-60l-/p/plecak-lowe-alpine-airzone-trek-45-55-tabasco-zinc/
Kestrele maj┬▒ swoje wady o kt├│rych by┬│o wielokrotnie pisane na forum.

Do listy dorzuci┬│bym te┬┐ Deutera ACT Lite.

Offline wolves016

« Odpowied╝ #878 dnia: Listopad 24, 2015, 17:44:55 »
Dzi├¬ki wielki za wskaz├│wki. Zatem zabieram si├¬ za lektur├¬ i nie pozostaje mi nic jak jecha├Ž do Krk czy innego miasta gdzie s┬▒ ww. plecaki i mierzy├Ž ; )

Offline dbs_001

• Pom├│g┬│: 8

« Odpowied╝ #879 dnia: Listopad 24, 2015, 18:18:16 »
Najwi├¬kszy minus w ┬Ârednich litra┬┐ach to brak dost├¬pu od do┬│u (brak dzielonych kom├│r), pisz├¬ w ,,┬Ârednich" bo w mniejszych nie jest ju┬┐ to tak upierdliwe.
M├│j ma┬│y Deuter Futura 26 ma dzielona komor├¬ i dost├¬p od do┬│u, ale rzeczywi┬Âcie w tak ma┬│ym plecaku raczej nie jest to koniczne, bo dost├¬p do ca┬│ego „┬│adunku” jest dosy├Ž ┬│atwy.

Offline rzepek

« Odpowied╝ #880 dnia: Listopad 25, 2015, 09:01:35 »
Dla Kestrela granic├¬ utraty komfortu noszenia ustawi┬│bym raczej na gdzie┬ oko┬│o 14 kilogram├│w, ale to zale┬┐y te┬┐ od sposobu pakowania tego plecaka. Przy dobrym dopasowaniu systemu no┬Ânego, jest to bardzo wygodna konstrukcja.
Hm, dwa tygodnie temu wr├│ci┬│em z  treku. Kestrel 58l wa┬┐y┬│ ok 15-16 kg z wod┬▒. Plecy zacz├¬┬│y bolec dopiero od 12-13 dnia. A ja mam problemy z kr├¬gos┬│upem.

Offline brejhart

• Pom├│g┬│: 4

« Odpowied╝ #881 dnia: Grudzie˝ 07, 2015, 08:14:11 »
Od kilku lat u┬┐ywam plecaka Deuter - Futura Pro 38. Jestem zadowolony. Czasem, szczeg├│lnie zim┬▒, przyda┬│by mi si├¬ troszk├¬ wi├¬kszy. Chcia┬│em dokupi├Ž sobie plecak Osprey Kestrel 48. Po ma┬│ym reaserch'u okaza┬│o si├¬, ┬┐e taniej mo┬┐na zakupi├Ž wersj├¬ 58. Dodatkowo wersja 58 ma regulowan┬▒ klap├¬ co jest dla mnie dodatkowym plusem. Czy jest mi├¬dzy nimi jaka┬ du┬┐a r├│┬┐nica w wielko┬Âci tak "na oko", bo wymiarami i wag┬▒ jako┬ du┬┐o si├¬ nie r├│┬┐ni┬▒. Czyta┬│em por├│wnanie wersji 28,38,48. Czy r├│┬┐nica mi├¬dzy 38, a 48 b├¬dzie proporcjonalna jak mi├¬dzy 48, a 58.  Nigdzie w pobli┬┐u nie mam mo┬┐liwo┬Âci odwiedzenia jakiego┬ sklepu z tymi plecakami. Z drugiej strony co┬ mi si├¬ ko┬│acze w tyle g┬│owy, ┬┐e je┬Âli tyle czasu mie┬Âci┬│em si├¬ w 38 to przeskok na 58 b├¬dzie przesad┬▒. Cho├Ž do tej pory nie chodzi┬│em z namiotem na plecach, a ma to w planach.
W┬│a┬Ânie  pojawi┬│a si├¬ nowa oferta i wersj├¬ 48 mog├¬ mie├Ž taniej, cho├Ž niewiele, wi├¬c kwestia finansowa nie ma ju┬┐ znaczenia. Mimo wszystko b├¬d├¬ wdzi├¬czny za sugestie.

P.S. Wcze┬Âniej wyczyta┬│em ┬┐e maj┬▒ si├¬ pojawi├Ž nowe wersje tych plecak├│w. Gdzie mo┬┐na znale┬╝├Ž jakie b├¬d┬▒ r├│┬┐nice i jak je rozpozna├Ž?

Offline Yatzek

• Pom├│g┬│: 138

• M├│j outdoorowy blog
« Odpowied╝ #882 dnia: Grudzie˝ 07, 2015, 10:47:01 »
Opisuj┬▒c niegdy┬ Kestrela 38, por├│wna┬│em go pogl┬▒dowo do jego wi├¬kszego brata o pojemno┬Âci 58 litr├│w.
Fota por├│wnawcza - http://outdoor.org.pl/images/stories/artykuly/yatzek_osprey/74+DSC_9193a1.jpg
Akurat nie by┬│ to tekst po┬Âwi├¬cony wersji 58, ale jaka┬ korelacja wielko┬Âci jest. Wersje starsze, ale pojemno┬Âci sta┬│e.
Ca┬│y tekst tu - http://outdoor.org.pl/?p=738
Wêdrówk± ¿ycie jest cz³owieka...

Offline brad

• Pom├│g┬│: 4

« Odpowied╝ #883 dnia: Grudzie˝ 07, 2015, 15:07:33 »
Nigdy nie u┬┐ywa┬│em ani Kestrela 28, ani 38 (cho├Ž oba mia┬│em w r├¬kach), natomiast w wyborze mi├¬dzy 48 i 58 na korzy┬Â├Ž tego drugiego przemawia┬│a w┬│a┬Ânie ruchoma klapa. Wyboru 58 nie ┬┐a┬│uj├¬. Musz├¬ jednak doda├Ž, ┬┐e w moim przypadku (a czytaj┬▒c r├│┬┐ne opinie wida├Ž, ┬┐e jest to kwestia bardzo indywidualna) noszenie w Kestrelu sporych ci├¬┬┐ar├│w nie stanowi problemu i system no┬Âny daje rad├¬ nawet do 19 kilo (zwa┬┐one). Na zdj├¬ciu poni┬┐ej by┬│o co┬ ko┬│o 18 kg, bo na tym etapie wyprawy posz┬│a ju┬┐ cz├¬┬Â├Ž ┬┐arcia.

Jedna rzecz jest jasna - r├│┬┐nica w wielko┬Âci mi├¬dzy 48 i 58 jest relatywnie mniejsza, ni┬┐ mi├¬dzy 28 i 38, poniewa┬┐ 10 litr├│w r├│┬┐ni┬▒cych te plecaki stanowi tylko 20,8% obj├¬to┬Âci 48 i a┬┐ 35,7% obj├¬to┬Âci 28.
W tym wypadku nie obawia┬│bym si├¬ na twoim miejscu 58. Mo┬┐liwo┬Â├Ž kompresji jest, a gdy trzeba, to dzi├¬ki ruchomej klapie mo┬┐na w pe┬│ni wykorzysta├Ž obj├¬to┬Â├Ž komina (a nawet wi├¬cej) i nic nie leci z ty┬│u na g┬│ow├¬ ;). To Kestrela 58 czyni moim zdaniem plecakiem bardziej uniwersalnym. Oczywi┬Âcie przy za┬│o┬┐eniu - o czym wspomina┬│em wy┬┐ej - ┬┐e system no┬Âny wraz ze wzrostem obj├¬to┬Âci „ud┬╝wignie” te┬┐ wag├¬. Ale to musia┬│by┬ stwierdzi├Ž ju┬┐ bardziej organoleptycznie ;) i przymierzy├Ž gdzie┬ odpowiednio obci┬▒┬┐ony plecak.

Offline misiak76

• Pom├│g┬│: 36

• Co┬ skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowied╝ #884 dnia: Grudzie˝ 08, 2015, 01:18:33 »
P.S. Wcze┬Âniej wyczyta┬│em ┬┐e maj┬▒ si├¬ pojawi├Ž nowe wersje tych plecak├│w. Gdzie mo┬┐na znale┬╝├Ž jakie b├¬d┬▒ r├│┬┐nice i jak je rozpozna├Ž?

Pisa┬│em do polskiego dystrybutora ale ten mnie zla┬│. To napisa┬│em do osprey o te nowo┬Âci i dosta┬│em odpowied┬╝, ┬┐e planuj┬▒ wprowadzi├Ž lekkie zmiany w roku 2016 ale b├¬d┬▒ to tylko zmiany kosmetyczne i ma by├Ž kilka nowo┬Âci.
Jakby nie m├│wi├Ž to kupi┬│em sobie pod choink├¬ Kestrela 48 zielon┬▒ ;)

Offline Norda

« Odpowied╝ #885 dnia: Stycze˝ 16, 2016, 07:30:09 »
Szukam plecaka w przedziale 45-55 na kilkudniowe wêdrówki z namiotem i ca³± reszt±.
Po przej┬┐eniu kilkunastu modeli od Gregora, Ospreya, Deutera i LA, na placu boju pozostaly dwa modele:
- Alpine Lowe Trek +45:55
- Osprey 48
Czy s┬▒ jeszcze jakie┬ inne modele warte uwagi z podobnymi parametrami, komfortem noszenia i rozwi┬▒zaniami konstrukcyjnmi ?
Siatkowce odpadaj┬▒

Offline misiak76

• Pom├│g┬│: 36

• Co┬ skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowied╝ #886 dnia: Stycze˝ 16, 2016, 11:24:11 »
M├│g┬│by┬ dorzuci├Ž jeszcze ten do por├│wnania
https://sherpa.pl/plecak-aircontact-45-10-black-titan
Low Alpine Trek 45-55 ma te┬┐ jaki┬ rodzaj siatki dystansowej mo┬┐e nie na ca┬│ych plecach ale co┬ tam jest.

Offline Norda

« Odpowied╝ #887 dnia: Stycze˝ 16, 2016, 14:22:53 »
Bralem tego aircontacta pod uwag├¬ ale odpad┬│ ze wzgl├¬du na wagè. Prawie kilo r├│┬┐nicy a to ju┬┐ po┬│owa wagi namiotu jedynki :)
Wiem ┬┐e wag├¬ robi system no┬Âny i teoretycznie im wi├¬ksza tym system bardziej rozbudowany a plecak jest wygodniejszy ale do komfortowego noszenia max. 15kg na plecach te dwa powy┬┐sze stykn┬▒.
Co do siatkowc├│w to chodzi┬│o mi o te wkles┬│e plecy i trudniejszy dost├¬p do komory. Niby w tak du┬┐ym litra┬┐u mo┬┐e nie by┬│o by tak m├¬cz┬▒ce. W przypadku LA chyba chodzi o inn┬▒ konstrukcj├¬ aczkolwiek fajnie ┬┐e zwr├│cono na to uwag├¬. Przyj┬┐e si├¬ przy najbli┬┐szej sposobno┬Âci.

Offline dbs_001

• Pom├│g┬│: 8

« Odpowied╝ #888 dnia: Stycze˝ 16, 2016, 15:01:05 »
Je┬Âli odrzuci┬│e┬ Aircontacta tylko ze wzgl├¬du na wag├¬, to mo┬┐e Deuter ACT Lite 40 + 10 przypad┬│ by Ci do gustu, z opisu producenta wynika, ┬┐e to 760 g r├│┬┐nicy na korzy┬Â├Ž ACT (2430 g Aircontact vs. 1670 g ACT)

Offline Alpamayo84

• Pom├│g┬│: 37

« Odpowied╝ #889 dnia: Stycze˝ 16, 2016, 16:11:14 »
Dodam w swoim subiektywnym odczuciu ¿e act lite 40+10 jest zdecydowanie wygodniejszy od kestrela 48 w przypadku ciê¿arów wiêkszych ni¿ 10kg.
Tam siêgaj, gdzie wzrok nie siêga.

Offline Norda

« Odpowied╝ #890 dnia: Stycze˝ 16, 2016, 16:45:30 »
ACT Lite by┬│ brany pod uwag├¬ ale tak┬┐e odpad┬│ ze wzgl├¬du  na ma┬│e czy te┬┐ brak mo┬┐liwo┬Âci troczenia na zewn┬▒trz, tak jak w przypadku tych przeze mnie wyminionych. Generalnie jest kilka modeli innych producent├│w ale czasami internety milcz┬▒ o ich wygodzie.
Alpine Lowe  Trek 45:55 mi si├¬ bardzo widzi, ma kilka rozwi┬▒za├▒ kt├│rych nie ma Kestrel 48. Jednak chcialbym zasi├¬gn┬▒├Ž j├¬zyka a nu┬┐ b├¬dzie ciekawsza opcja :)
Chcia┬│bym  z wag┬▒ plecaka zmie┬Âci├Ž si├¬ do 1.8kg.

Offline Alpamayo84

« Odpowied╝ #891 dnia: Stycze˝ 16, 2016, 20:26:27 »
ACT Lite by┬│ brany pod uwag├¬ ale tak┬┐e odpad┬│ ze wzgl├¬du  na ma┬│e czy te┬┐ brak mo┬┐liwo┬Âci troczenia na zewn┬▒trz
┬┐artujesz chyba, do p├¬telek na g├│rnej klapie i na wysoko┬Âci dolnej komory dokupujesz troki i masz kolejne dwa miejsca do troczenia, do tego dochodz┬▒ boczne troki kt├│re co prawda nie s┬▒ takie d┬│ugie jak w kestrelu ale te┬┐ daj┬▒ rad├¬. Je┬┐eli to dla Ciebie jeszcze ma┬│o miejsca na troczenie to proponowa┬│bym zastanowi├Ž si├¬ na wi├¬kszym plecakiem w innym wypadku b├¬dziesz obwieszony jak choinka  :P

Offline Norda

« Odpowied╝ #892 dnia: Stycze˝ 16, 2016, 21:51:42 »
Na zdj├¬ciach sklepowych trudno wypatrze├Ž tych p├¬telek ma g├│rnej klapie , a na razie tylko w ten spos├│b weryfikuje :)
Je┬Âli co┬ takiego jest to fajnie.
Generalnie to z tymi zdjeciami to dziwna sprawa, np.
http://www.discshop.se/sport_fritid/deuter_act_lite_40_10_svart/P107123
Calkiem inne foto ni¿ w wiêkszosci sklepów. Czy¿by stary model ?
Bo "drabinki" z gumy nie zrobie na froncie plecaka?
Jakby jednak nie patrze├Ž to ten Alpin Lowe ma min. szersza dost├¬pno┬Â├Ž do ┬Ârodka, wieksze kieszenie boczne, pojemno┬Â├Ž.

Offline Grzesiek

• Pom├│g┬│: 31

« Odpowied╝ #893 dnia: Stycze˝ 17, 2016, 07:31:29 »
Ten na zdjêciu to stary model. Kupilem dokladnie taki sam od lexa w 2012r. Ile On go jeszcze mial nie wiem.
Mialem porownanie pomiêdzy nim a kestrelem 38.
W plecaku 17 kg. A wlasciwie w plecakach. Szedlem ja z Ospreyem , szwagier z Deuterem.  W plecakach po rowno -17 kg.
Nioslem troche sw├│j,  troch├¬ szwagra ,dla porownania. Osprej wypada blado przy Deuterze. Pozniej  pr├│bowa┬│em jeszcze Gregory Savant i tez jest gorszy od Deutera.  Wedlug mnie  plecak o tej pojemno┬Âci MUSI mie├Ž twardy pas biodrowy.
 Co do pojemno┬Âci LA to ju┬┐ Szwarc  pisa┬│ , ┬┐e zawyzaj┬▒.

Offline lupuss

• Pom├│g┬│: 12

• Blog "Pomys┬│ na wycieczk├¬"
« Odpowied╝ #894 dnia: Stycze˝ 17, 2016, 08:59:07 »
Ospreye wbrew zdj├¬ciom w internecie trzeba nosi├Ž nisko.

Offline Grzesiek

• Pom├│g┬│: 31

« Odpowied╝ #895 dnia: Stycze˝ 17, 2016, 09:48:09 »
Nosilem nisko. Szwagier ma 190cm , ja 164.
┬»eby dopasowa├Ž wielko┬Â├Ž do szwagra (po zamianie) Osprey by┬│ dopasowany do niego. Po powtornej zamianie kombinowalismy z ustawieniem , ale w ┬┐adnym nie by┬│o tak wygodnie jak przy Deuterze.

Offline Norda

« Odpowied╝ #896 dnia: Stycze˝ 17, 2016, 10:47:04 »
Mo┬┐e faktycznie przyjrz├¬ si├¬ temu ACT Lite i co┬ z tego b├¬dzie. Dzieki za porady i kolejne wskazane.
Jakie┬ inne modele, producenci ?

Offline rolin

• Pom├│g┬│: 2

« Odpowied╝ #897 dnia: Stycze˝ 18, 2016, 11:34:01 »
Czy materia³ w deuterach nie wspinaczkowych da radê w okazjonalnych kontaktach ze ska³± podczas np. przechodzenia grani±?
Bo nie ma takiej g├│ry, na kt├│r┬▒ nie mog├¬ wej┬Â├Ž...

Offline sieku

• Pom├│g┬│: 28

« Odpowied╝ #898 dnia: Stycze˝ 18, 2016, 11:41:01 »
Da rade ;) Deutery s┬▒ wykonane znacznie pancerniej ni┬┐ dajmy na to Osprey'e. Oczywi┬Âcie bez przesady ;)
Posiadamy 2 deutery Aircontact i niejedn± ska³ê czy baga¿nik busa ju¿ zaliczy³y. Puki co bez uszczerbku.

Offline Alpamayo84

« Odpowied╝ #899 dnia: Stycze˝ 18, 2016, 13:13:52 »
nie do koñca siê zgodzê, mam act lite, mia³em K48 natomiast K38 mam ca³y czas i nawet przed chwil± macaj±c K38 wydaje siê bardziej pancerny od act lite. Nie zmienia to jednak faktu ¿e act lite jest równie¿ wytrzyma³y. Natomiast macaj±c ospreya escapista i act lite to ten drugi wydaje siê mocniejszy, z t± ró¿nic± ¿e to dwa plecaki do zupe³nie ró¿nych zastosowañ