Autor Wątek: Czy warto kupić Karrimor Jaguar?  (Przeczytany 1340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rudolf

• Status GG
Czy warto kupić Karrimor Jaguar?
« dnia: Grudzień 04, 2017, 16:59:03 »
Witam Wszystkich.
Proszę o pomoc przy decyzji zakupu plecaka, potrzebuję kupić plecak 60-70 litrów lecz ceny dobrego sprzętu są podobne do samochodu, trupa ale na chodzie i napewno z większym bagażnikiem niż owy plecak :) Przez przypadek wpadł mi w oko nowy KARRIMOR JAGUAR 65+25 za cenę 400 pln. Czy warto go kupić? bo normalnie ceny oscylują w przedziale 700-1000, więc zakładam, że jakiś poziom musi sobą prezentować. Wszędzie opinie Osprey, Gregory czy Deuter, a o tym nie wiele, a jak już są to z dawnych lat więc może się coś zmieniło. Jeżeli ktoś z Was ma lub miał doczynienia z tym sprzętem to będę wdzięczny za pomoc. Chodzi konkretnie o ten model, jeżeli słaby to zbieram dalej na coś lepszego. Dodam że za często nie będzie ciorany i raczej będzie miał lekki żywot:)

Offline dave

Odp: Czy warto kupić Karrimor Jaguar?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2017, 17:19:28 »
Opinie są z dawnych lat, bo ludzie kupowali Karrimora, jak była to jeszcze samodzielna firma i rzeczywiście produkowała sprzęt dobrej jakości. Potem Karrimor popadł w problemy finansowe i markę nabył ten gość od marketów sportowych SportsDirect, zapomniałem jak mu leciało. Jakość wyrobów sygnowanych tą marką poleciała na łeb na szyję i obecnie nikt ze znanych mi osób świadomie za taką cenę tych plecaków nie kupuje. Macałem kiedyś model Panther i najlepszego wrażenia na mnie nie wywarł. Jak przedstawia się Jaguar, to nie wiem. Za 400 zł poszukałbym używek renomowanych firm (np. Deutera czy Vaude) w bdb stanie, jeśli będziesz odpowiednio cierpliwy i nie masz parcia, że potrzebujesz "na już", to prędzej czy później kupisz.

Offline rudolf

• Status GG
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2017, 17:23:56 »
Parcia nie mam, poprostu sugerowałem się ceną i pomyślałem że może warto kupić skoro tyle taniej i że nie będzie to plecak zbyt często używany.

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2017, 22:49:17 »
Karimor na 99% produktów ma notoryczną wyprzedaż ;) Ogólnie rzecz ujmując ma kilka fajnych produktów ale jest to 1% z całego asortymentu. A tak to samo jeszcze taniej znajdziesz na AliExpress bezpośrednio od firm, które faktycznie to robią pod marką Karimora. Powiem tak. Jeżeli nawet sporadycznie będziesz nosił plecak to nie ma znaczenia. Wystarczy, że raz ubierzesz niedopasowany plecak i będziesz przeklinać go całe życie

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline PRS

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2017, 15:31:07 »
Tak jak napisał Ci dave.
Plecaki Karrimora widać ,,na ulicach" bo sporo osób mieszkało/pracowało na wyspach i kupili je w SportsDirect na mega wyprzedażach (myślę, że ten ,,model" za około 250 zł).
Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie do czego ten worek (o takim litrażu) będzie Ci potrzebny.
Jeżeli ma służyć sporadycznie jako swoista torba ,,do samolotu" (bagaż nadawany) i będziesz go niósł z domu/lotniska do autobusu/pociągu/samochodu to nie ma co przepłacać.
W Decu masz 40 L za 30 zł i to jest ,,dobra" cena :) https://www.decathlon.pl/plecak-turystyczny-arpenaz-40-id_8332416.html#v649870  jak nie wypchasz klapy to wchodzi nawet jako podręczny do R.
Jak masz potrzebę od czasu do czasu przenieść sporo ciężkiego towaru (6paki) do schroniska które jest ,,kawałek" od parkingu ;)  , wozić szamę od mamy pociągiem, zaliczyć jakiś ,,zorganizowany" rajd 3 dniowy to spokojnie możesz kupić nawet Wisporta za 5 stówek https://deltashop.pl/p/421/1750/plecak-reindeer-75-olive-drab-plecaki-ponad-40l-plecaki-i-torby.html?gclid=CjwKCAiAx57RBRBkEiwA8yZdUJssTJioD8FzPav9f3KIoKL53n2X9VmdXJZSVQt7fycgxdgLoonmLhoCuk4QAvD_BwE
Jeżeli chcesz zaliczyć kilka długodystansowych szlaków typu GSB, Cesta Svobody, Camino, etc. to rozważałbym zainwestowanie w dobry, ale w miarę lekki plecak od kogoś z ,,wielkiej czwórki".
Niedawno był ACT Lite za 475 zł, teraz 543 zł http://taternik-sklep.pl/plecak-deuter-act-lite-40-10.html?gclid=CjwKCAiAo9_QBRACEiwASknDwTCrK0r0UsVI7wJ4-mARqSsaKdNvsmd8pnD3NAoJ_q3xyLtCcWXXaxoCt5QQAvD_BwE więc ,,promocje" się trafiają, trzeba szukać i... wiedzieć czego się szuka.

Offline rudolf

• Status GG
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2017, 17:58:05 »
Witam.
Z góry dzięki za pomoc. Plecak ma służyć do jakby to powiedzieć kilkudniowego, zimowego trekkingu po Beskidach raz w roku i muszę tam wpakować śpiwór który jest ogromny, niestety na puch w najbliższym czasie nie dam rady uzbierać, do tego namiot Husky Fighter, który też najmniejszy nie jest, no i jakieś graty przydatne zimą. Szafa niestety nie obfituje w odzież ligh & fast więc też objętościowo mało nie jest. Próbowałem zapakować się w swoją TNF terra 35 ale niestety nie dam rady, nawet jak obwieszę go jak choinka to jest lipa, a tak nie chcę, wolę mieć wszystko w środku. Nie brałem tego karrimora pod uwagę bo ogarniam, że to taki markeciak, ale gdy zobaczyłem ile kosztuje i za ile mogę go mieć, więc lampka się zapaliła:) nawet pan w jednym ze sklepów w Katowicach go zachwalał, mimo iż u niego kosztuje ponad 900pln i że wart tych pieniędzy. Jakbym dysponował taką kwotą to napewno na karrimora bym nie patrzył, ślina leci na Gregory, Osprey albo Deuter:) dokładnie w tej kolejności:)

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2017, 18:49:10 »
Jak nie masz funduszy to weź coś z Decathlona. Te Jaguary w Sports Direct na pewno nigdy tyle nie kosztowały co podana tam pierwotna cena, bo w tej sieci zawsze jest wyprzedaż. Piszesz, że w Katowicach kosztuje ponad 900, tyle też jest u polskiego dystrybutora Karrimora - w sklepie Paker. Może w obu przypadkach są to jeszcze te wcześniejsze, lepsze Karrimory. Za to mogą one też tam sporo czasu wisieć...

Offline dave

« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2017, 19:05:34 »
Szafa niestety nie obfituje w odzież ligh & fast więc też objętościowo mało nie jest.

W takiej sytuacji to musisz rozejrzeć się za modelami z naprawdę solidnym systemem nośnym - plecaki do turystki L&F przy takim obciążeniu dadzą Ci popalić. Żeby nie być gołosłownym - np. https://www.olx.pl/oferta/lowe-alpine-cerro-torre-7595-xl-CID767-IDqEFt5.html#9b02892023 . Poszukaj postów kolegi Shwarca, bo coś mi się kołacze, że używa on takiego wora i na lekko raczej nie chodzi. ;)

Offline mikel

« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2017, 19:10:03 »
Hmm, powiem Ci, że jeśli masz zimowe syntetyka, to warto by było kupić plecak przez internet- zapakować go na spokojnie i ocenić czy realnie starczy.
Namiot spory, śpiwór kobyła, może być ciężko jak dodasz do tego prowiant, tym bardziej, że Karrimor raczej nie podaje litraża jako jedynie komory głównej (tzn że np Deuter 50 to Karrimor 60, tak na szybko strzelając).
Za 400zł idziesz już upolować sensowny plecak, poszukałbym tak jak wspominał PRS- deuter act lite, ale może już 50L. Z kominem zrobisz z niego spokojnie 60l realnej pojemności. Z decathlonu celowałbym już w coś z serii Symbium albo Easyfit. Niestety, 60L brak, pozostaje 50L albo 70L. Ale przy takim namiocie i syntetyku, warto jednak rozważyć plecak 70L

Jeśli nie boisz się używek, jw. warto coś polować.

Offline dave

« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2017, 19:27:52 »
ACT Lite nie jest plecakiem na takie obciążenia. Już sam namiot i śpiwór będą ważyły pewnie z 7 kg. Dolicz do tego 1.8kg plecaka i już masz prawie 9 tylko na tych trzech rzeczach. ACT Lite to bardzo fajny wór, sam z nim chodzę i bardzo sobie go chwalę, ale w mojej opinii lepiej nie przekraczać w nim 14-15 kg, bo system nośny już nie daje rady. Plecak od większego ciężaru się nie rozwali, ale na moich plecach wygodny już nie jest. Na taki ciężar to z oferty Deutera tylko Aircontact. ;)

Offline Sted

« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2017, 19:45:10 »
Potwierdzam słowa Dave.
Deuter ACT Lite 40 jest wygodny do 14-15 kg,  potem nie ma może tragedii ale nie jest już tak wygodnie  :P

Offline mikel

« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2017, 19:58:22 »
Panowie, ale ja mam ACT Lite 50 ;P Z 18kg na plecach chodzić się da, chociaż faktycznie, już ramiona odczuwają.
Podstawowa kwestia, niech Rudolf sam oceni ile będzie ważył ładunek i będzie jakiś punkt odniesienia.

Offline PRS

« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2017, 15:39:55 »
Z plecakami z Deca nie jest tak ,,różowo".
Zasadniczo ,,opłaca" się kupować tylko te tanie i przecenione. Te ,,lepsiejsze " mają ceny zbliżone do dobrych, markowych worków.
Akurat mam na chacie worek kolegi https://www.decathlon.pl/plecak-forclaz-easyfit-60-mski-id_8300841.html#v1809070 niosłem w nim rzeczy tylko raz i tylko w mieście (ale parę km ).
System nośny nie jest ,,komfortowy" i w moim subiektywnym odczuciu było gorzej niż jakbym niósł Kestrela z luzującymi się paskami...
Ale mogło być tak, że akurat mi nie leży. Co do samego wora to jest ,,przemyślany", ma bajery, etc
Ten worek nie jest już dostępny, w podstawie kosztował 370 zł. Osobiście wolałbym dołożyć 2 stówki...
Co innego, że trafiliśmy go za 230 zł. I to jest cena adekwatna ;)
Akurat na tym forum Wisport ma wielu przeciwników.
Jednak po tym co napisałeś (co zamierzasz nosić) ja bym się skłaniał ku niemu.
Ten linkowany Reindeer 75  za 500 zł na pewno jest plecakiem ODSPRZEDAWALNYM. Harcerzy i militarystów u nas nie brakuje ;)
Tylko na pewno trzeba by go było ,,dozbroić" w dodatkowe kieszenie (czyli koszt wzrósłby jeszcze o 100-150 zł) żeby poprawić funkcjonalność.
Np. https://miltur.pl/kieszenie-/23-kieszen-cargo-uniwersalna-duza-poziom.html
+ https://deltashop.pl/p/483/48488/duza-ladownica-uzytkowa-olive-8fields--od-fg-ladownice-i-zasobniki-wyposazenie-taktyczne.html
Sporo osób jest zadowolonych z systemu nośnego ale to jest sprawa subiektywna, czasami jest tak, że kilogram czy dwa robi ,,kolosalną" różnicę od ,,zachwytu" do ,,hejtu".

A wracając do tematu akurat w ub. piątek pomagałem harcerzom (i zuchom) załadować się do pociągu. Zwróciłem uwagę na Karrimory, bo ogólnie ich stan był fatalny w porównaniu nawet z workami z Deca.
Przykładowo odseparowanie się lamówki od klapy, naderwania i rozprucia, przetarcia. Wiadomo harcerze się nie pitolą... ale worki za 5 stów powinny wytrzymać wiele...

Offline Shwarc

« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2017, 17:10:54 »
Akurat na tym forum Wisport ma wielu przeciwników.
Czy przeciwników? Nie sądzę, trzeba tylko otwarcie pisać o pewnych kwestiach. Najwazniejsza z nich, to deklaracja producenta co do pojemności a szara rzeczywistość. Wg Wisportu jak na plecaku pisze 75L, to tyle jest w samej komorze głównej, a okazuje się, ze mieści się w niej ok. 10 do 15 litrów mniej (pomiary dokonane najdokładniejszą metodą czyli plecak zalany wodą, a nie jakimiś klamrami jak oni to rzekomo robią).
No i druga kwestia to cena. Niestety, dobili już prawie do czołówki zagranicznych marek więc nie jest to już taki rarytas jak kiedyś. Reszta? Mi pas biodrowy nie odpowiada, prosta, siermiężna produkcja, siateczka przecierająca się od samego noszenia. Reszta jest już raczej ok, bo i materiał, nici i jakość szwów niczego sobie.

Od niedawna jest jeden ciekawy plecak do wyrwania za rozsądne pieniądze, jest to plecak wojsk specjalnych 50 i chyba 80+20 czy jakoś tak się nazywają. Jest to kopia Tasmanian Tiger czyli Tatonki z ich najwyższym systemem nośnym. Niestety, kol. tylko wojskowy.

Znalazłem:
http://wmasg.pl/pl/consignment/show/740649
http://wmasg.pl/pl/consignment/show/758306

Offline PRS

« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:42:04 »
Też zwróciłem na niego uwagę. Jakoś przed wakacjami jak pierwsi żołnierze go sprzedawali był w dość niskich cenach (300 zł za duży, 250 za mały).
Tylko zwróć uwagę, że nie będzie on wygodny dla takich kurdupli jak ja.
Już w JW muszę mieć założoną ,,regulację" wysokości zamocowania syst. nośnego na najniższym położeniu i jest to przynajmniej o ,,oczko" dla mnie za mało (pas biodrowy bardziej obciera niż przenosi obciążenie, zimą jest lepiej bo dochodzą warstwy) a jest tam większy zakres regulacji niż w ,,nowym" MONie. Zresztą 80 l worek byłby dla mnie za duży.
Oprócz NOMY plecak ten dla MONu produkuje jeszcze Callida z Częstochowy https://www.olx.pl/oferta/plecak-wojskowy-callida-80-100l-nowy-przesylka-gratis-CID767-IDl18OK.html#339c609f0e
Trzeba by mieć oba i przetestować na jakimś dwutygodniowym tripie żeby ocenić, który jest lepsiejszy.
P.S. MONowski sprzęt dedykowany dla oddziałów specjalnych dostaje tylko kilka jednostek w Polsce.
Min. Formoza - stąd mamy oferty z 3Miasta. (śpiwory, buty, plecaki, etc.). Ale jest w Gdyni koleś który to skupuje (lub organizuje handel na poziomie jednostki) i jakby dyktuje-narzuca ,,wysoką" cenę.
Pojawiają się oferty z Warszawy (już od indywidualnych osób=niższa cena) oraz z Hrubieszowa (często sprzedające żony nie wiedzą co sprzedają).
Nie widziałem ofert ze Śląska (Lubliniec, Gliwice) co nie znaczy, że ich nie ma.

Offline rudolf

• Status GG
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 12, 2017, 12:19:07 »
Witam i dziękuję za pomocne słowa, ale narazie plecak musi poczekać, sypnęło się auto i już skarbonka pęknie na coś innego :'( Na olx są te Karrimory i jeden nawet za 350 nowy, powoli dochodzą do cen campusa i decathlonu. Cały czas mnie ciekawi czemu ten jeden model jest tak wiele droższy od innych karrimorów? Cena coraz bardziej kusząca, bo za tyle to używki dobrej się nie kupi, aczkolwiek jeszcze wpadł mi w oko dzięki Wam wisport reindeer 75, tylko to już 150pln więcej, a to przy takich kwotach już jest sporo. Jednak chciałbym nowy plecak, ale mam jeszcze trochę czasu do lutego to posłucham Was i będę polował na jakąś okazję:) A i tak ostatnio przymierzłem się do deuter AC i nie siadł więc już odpada nawet jakbym miał tyle kasy.

Offline PRS

« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 12, 2017, 13:59:22 »
Bo to jest ich ,,TOPOWY" model.
Musisz sobie go ,,zmacać".
W modelach z początku lat 2000 była używana (jeszcze) ,,europejska" odmiana Cordury fabrykowana w Niemczech ( z innym powleczeniem). Plecak ważył około 3300 g. To i tak była spora różnica na plus bo bodajże starsze roczniki ważyły ze 3800 g.
Teraz niby waży 2700 g. (musisz zważyć, np wagą wędkarską) czyli znów zmniejszyli gramaturę materiału lub zastosowali całkiem inny materiał (jakiś Poliester???) i na obecne ,,czasy" nadal jest to sporo.
Nie wiem ile w rzeczywistości waży suchy Wisport. Jeżeli prawdą jest, że 2300 g kompletny to nie jest źle. Licząc pi razy drzwi, że każda kieszeń boczna waży 300 g to otrzymujemy 1700 g za 55 litrowy plecak.
I jest on wykonany z Cordury. Tylko z jakiej? Z takiej samej jak Sparrowy? Bo ta faktycznie jest ,,niezniszczalna" w ,,normalnym" użytkowaniu.

W Jaguarze musisz sobie sprawdzić sam
- czy klapa jest odpinana (można ją usunąć)
- czy boczne troki obejmą karimatę 1,9 m i grubości 12 mm (zimowa)
- czy dolne troki obejmą i będą trzymały Twój namiot
- co zmieścisz do kieszeni skrzelowych jak plecak będzie wypakowany
I rzecz najważniejsza którą trudno ocenić w sklepie - jakość klamer blokujących system nośny poruszający się po szynach.  Jeżeli będą ,,puszczały" paski to d... blada.

P.S. Decathlon ma tą niewątpliwą zaletę, że udziela na swoje worki 10 letniej gwarancji. A Wisport  bezproblemowo serwisuje w kraju.

Offline dave

« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 12, 2017, 14:11:12 »
Wisport Quickpack 65 waży 2297g wobec deklarowanej 1950. Wagę to oni podają równie kreatywnie jak pojemność. ;)

Offline Shwarc

« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 12, 2017, 19:15:32 »
Tylko zwróć uwagę, że nie będzie on wygodny dla takich kurdupli jak ja.
Ciężko mi się wypowiedzieć, pamiętam jednak, że Zbynek miał problem właśnie z Tatonkowym systemem i coś o te biodra właśnie chodziło. Mi grał akurat choć system nośny miałem faktycznie dość nisko ustawiony jak na 185cm wzrostu.
Generalnie jak na dzień dzisiejszy bym cos potrzebował to bym zaryzykował. Nie pasuje mi już po wizji zdjęciowej jedna rzecz tylko, sądziłem iż w ślad za Tatonką pas biodrowy i poduszki na plecach będą obszyte litym materiałem, a nie siateczką. Nie ufam tego typu materiałowi w tym miejscu, jest za delikatny, za szybko mi się zawsze przecierał od samego noszenia. W praktyce nie ma tez co mówić o jakiejś "oddychalności" gdy mamy na plecach 30kg i zaciśnięci jesteśmy pasem na maksa. Właśnie z tego powodu można śmiało w takich plecakach zrezygnować z siateczek, a dać mocny i solidny materiał ala gabardyna.

Offline mikel

« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 12, 2017, 20:07:53 »

Offline PRS

« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 13, 2017, 00:06:16 »
Panowie bądźmy poważnymi zawodnikami i nie powielajmy oraz nie twórzmy mitów.
NOMA (czy to ,,mała" czy ,,duża") nie jest żadną kopią Tigera.
To, że rządni szybkiego i łatwego zysku ,,sprzedawcy" z Aledrogo nazywają swoje oferowane towary chwytliwymi nazwami ,,legendarnych" produktów...
Po to są fora takie jak outdoor czy ngt by kasować takie bzdury w zarodku.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 13, 2017, 08:38:25 »
Ale oni niczego nazywać nie muszą, to widać na pierwszy rzut oka. Kwestią pozostaje teraz tylko jakość, bo jak mają pruć się znowu szelki czy pękać klamry jak w Tatonce, to tym panom trzeba będzie podziękować.

Offline PRS

« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:36:46 »
Arni zgodnie z prawem nie mogą. Musi być podany tylko ,,wz".
Ale co tam jest podobnego? To znaczy co, co nie było by podobne/zbliżone w innych plecakach?

Karrimor Jaguar czy ten co zalinkowałem z Deca mają inną koncepcję regulacji zawieszenia systemu nośnego.
A już całe tabuny worków rozwiązanie zbliżone lub wręcz identyczne do Tigera.
Przykładowo ,,drugie" Alpinusy Woodpeckery, ,,Zasobniki Piechoty Górskiej", VauDe, większość dużych Wisportów, Deuter ACT, Fox, etc., etc., etc.
Mamy już ogólnoświatowy standard worków w zasadzie już od 20 L
- podział na dwie komory
- dostęp do dolnej poprzez łukowaty suwak
- przegroda z możliwością demontażu (otworzenia)
- klapa z przynajmniej jedną kieszenią
- boczne kieszonki dolne
- pary troków z każdego boku.
Różnice między poszczególnymi modelami?
-  dodanie dolnych troków (pionowych) by odciążyć trochę suwak
- dodanie kolejnych by przytroczyć np. namiot
- przegroda na suwak (można częściowo otworzyć by z boku wsadzić np. długi statyw, stelaż, etc.) vs   przegroda zaciągana repem (otwór w środku)
- dodatkowy dostęp od frontu (suwak)
- dołożenie komina (bardzo często ludzie mylą komin z rękawem służącym do zamknięcia worka od góry)
- możliwość demontażu klapy a co za tym idzie praktycznie w parze możliwość jej podniesienia
- więcej niż jedna kieszeń w klapie
- troki z rozwiązaniem ,,revers".
Ze znanych mi firm np. Gregory chadza własnymi ścieżkami - np. ,,odwrotna " klapa.
Różnice są też w koncepcji usztywnienia pleców. Od zwykłych płaskowników z amelinium po kompozytowe ,,kosmiczne" płyty na całej powierzchni pleców.
Więc jak dla mnie podobieństwo jest - tak do TT jak i do setek innych plecaków.
,,Kopi ,,jeden do jednego" nie ma w produkcie dla MONu żadnej, pomijając to, że klamry mogą być takie same bo są od ,,zewnętrznego" producenta.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 13, 2017, 14:09:06 »
Ach tam mogą, nie mogą. Ktoś przyniósł plecak TT, postawił na biurku, kazał uszyć na ten wzór + to czy tamto zmienić, następnie napisało się pod to specyfikację i mamy. Nie jest to kopia kropka w kropkę, ale ewidentnie mamy klona mniej lub bardziej podobnego do TT. Czy komuś to przeszkadza? Mi absolutnie nie, jak będzie fajny to z przyjemnością go zakupię gdy poczciwina wyzionie ducha.

Offline Ivan

« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 14, 2017, 10:39:40 »
Tu są jeszcze tańsze Karrimory http://skleptramp.pl/24-plecaki#/producent-karrimor
W tym sklepie plecaki leżą latami i nikt ich nie kupuje, więc możliwe, że niektóre Karrimory są ze starych dobrych zapasów.
Uwaga! Nie kupować tam przez neta!!! Mam blisko, mogę podejść stacjonarnie (Wodnikowi już tak kupiłem namiot).