Autor W▒tek: [Czo┬│├│wki] Poszukiwania  (Przeczytany 86149 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoŠ przegl▒da ten w▒tek.

Offline Yatzek

• Pom├│g┬│: 138

• M├│j outdoorowy blog
Odp: [Czo┬│├│wki] Poszukiwania
« Odpowied╝ #325 dnia: Stycze˝ 11, 2017, 00:48:11 »
Dominiku, skoro ju┬┐ tu jeste┬Â, to mo┬┐e przewin├¬┬│y Ci si├¬ dwie nowo┬Âci:

- Black Diamond Jota
- Nowy Petzl e-Lite

To lekkie czo┬│├│wki, mog┬▒ce robi├Ž za podstawowe dla ultralighter├│w b┬▒d┬╝ zapasowe dla reszty.
Ciekaw jestem zgodno┬Âci ich parametr├│w z danymi u┬┐ytkownika i wra┬┐e├▒ z u┬┐ytkowania.

Chyba, ┬┐e kto┬ ju┬┐ ma i u┬┐ywa┬│...
Wêdrówk± ¿ycie jest cz³owieka...

Online Shwarc

• Pom├│g┬│: 208

« Odpowied╝ #326 dnia: Stycze˝ 11, 2017, 09:50:30 »
je┬Âli ta czo┬│├│wka jest zrobiona tak jak obiecuje to sprzedaj┬▒cy, to mo┬┐na by j┬▒ wzi┬▒├Ž.
Tak, jest zrobiona tak jak obiecuje modelarz.

Offline Alpamayo84

• Pom├│g┬│: 37

« Odpowied╝ #327 dnia: Stycze˝ 11, 2017, 11:06:14 »
Nu30 - nowo┬Â├Ž od nitecore, czy┬┐by rozs┬▒dny nast├¬pca mojej hc30? Ciekawe jak cenowo b├¬dzie wygl┬▒da┬│a.

http://flashlight.nitecore.com/product/nu30
Tam siêgaj, gdzie wzrok nie siêga.

Offline Alpamayo84

« Odpowied╝ #328 dnia: Stycze˝ 11, 2017, 13:28:46 »
Cena to 40$ czyli na poziomie hc30 bêd±c od niej jeszcze bardziej funkcjonaln± i l¿ejsz±.

Offline michalmateusz

• Pom├│g┬│: 2

« Odpowied╝ #329 dnia: Stycze˝ 11, 2017, 13:39:45 »
Nu30 - nowo┬Â├Ž od nitecore,
wow, fajna!

Online Shwarc

« Odpowied╝ #330 dnia: Stycze˝ 11, 2017, 13:59:53 »
1, 36, 180, 400lm - no nie najgorzej. Ten wbudowany aku by mnie martwi┬│. Ciekawe czy mo┬┐na ┬Âwieci├Ž i jednocze┬Ânie ┬│adowa├Ž?

Offline heikki

• Pom├│g┬│: 1

« Odpowied╝ #331 dnia: Stycze˝ 11, 2017, 14:57:42 »
heikki, je┬Âli ta czo┬│├│wka jest zrobiona tak jak obiecuje to sprzedaj┬▒cy, to mo┬┐na by j┬▒ wzi┬▒├Ž. Obecnie bardziej firmowa Nitecore HC30 kosztuje tyle samo mniej wi├¬cej.

Zainteresowa┬│em si├¬ ofertami tego u┬┐ytkownika po rekomendacji Schwarca ;) napisa┬│em do niego z konkretnymi potrzebami i wskaza┬│ jednak, ┬┐e do biegania to ten model - klon Skilhunt HC03 - https://www.olx.pl/oferta/czolowka-klon-nitecore-hc30-5000k-mod-670-880-lumenow-gwarancja-rower-CID767-IDezrif.html  Cena 130z┬│ + musze dokupi├Ž zasilanie i ┬│adowark├¬ (na ten moment nie wiem ile to bedzie kosztowa├Ž)
Nitecore HC30 nie widzia┬│em "od reki" za mniej ni┬┐ 230z┬│ (cena allegro) :(

W cenie kolo $40-50 z takich, kt├│re musia┬│bym zamawia├Ž to jednak bardziej mi pasuje Armytek Tiara C1 z racji swojego kompaktowego rozmiaru ale jeszcze o niej za wiele nie poczyta┬│em

Offline heikki

• Pom├│g┬│: 1

« Odpowied╝ #332 dnia: Stycze˝ 12, 2017, 23:07:34 »
http://flashlight.nitecore.com/product/nu30

Wow te¿ mi siê podoba zarówno wizualnie jak i parametrami chyba te¿ by siad³a :D
S┬▒ na ni┬▒ jakie┬ kody promo ?

Offline semow

• Pom├│g┬│: 243

« Odpowied╝ #333 dnia: Stycze˝ 13, 2017, 10:22:47 »
Najwi├¬ksza wada i jednocze┬Ânie zaleta to ten wbudowany aku - kwestia tego, jak dla danej osoby to mo┬┐e by├Ž problematyczne...

Offline Alpamayo84

« Odpowied╝ #334 dnia: Stycze˝ 13, 2017, 12:20:33 »
Oficjalna sprzeda┬┐ ma podobno ruszy├Ž od 28 stycznia, o ┬┐adnych kodach nie s┬│ysza┬│em.

Offline side

• Pom├│g┬│: 3

« Odpowied╝ #335 dnia: Stycze˝ 13, 2017, 16:56:14 »
Nie wiem, jakiej dok┬│adnie potrzebuje czo┬│├│wki, ale wiem dok┬│adnie do czego :)
Ze wzgl├¬d├│w rodzinno-organizacyjnych robi├¬ wypady w g├│ry na 5-7 godzin napierania (bez dojazdu). Marsze zaczynam tak dwie godz. przed ┬Âwitem. Na ten czas (Wojski chwyci┬│ na ta┬Âmie... :) ) potrzebuj├¬ ┬Âwiat┬│a pod nogi, jak jest z g├│rki, to zbiegam, i ┬┐eby po┬Âwieci├Ž za znaczkiem szlaku po drzewach plus rzuci├Ž okiem na map├¬.

Mam Myo XP lub RXP (jak je odr├│┬┐ni├Ž?) i wol├¬ co┬ mniejszego i l┬┐ejszego, bo i tak wi├¬kszo┬Â├Ž czasu b├¬dzie w plecaku. ┬úadowanie USB to nie problem.

Offline Dominik.M

• Pom├│g┬│: 98
  • Tu mnie jeszcze nie by┬│o ;).

• Por├│wnanie lampek rowerowych i czo┬│├│wek
« Odpowied╝ #336 dnia: Stycze˝ 13, 2017, 21:14:18 »
Mam Myo XP lub RXP (jak je odr├│┬┐ni├Ž?)

Myo RXP ma napis "Regulated Programmable" nad optyk┬▒. Cho├Ž w najnowszej wersji Petzl Myo 370 jest tylko "Programmable"

Offline side

• Pom├│g┬│: 3

« Odpowied╝ #337 dnia: Stycze˝ 14, 2017, 07:38:14 »
Dzi├¬kuj├¬. Ju┬┐ wiem, ┬┐e mam rxp :) Podpowiesz mi jak┬▒┬ ma┬│┬▒ kole┬┐ank├¬ do niej?
Czyta³em twoj± stronê i wstêpnie wybra³em Fenix HL22, ale nigdzie jej nie widzê.

Gdzie ew. b├¬dzie mozna kupi├Ž now┬▒ nitecore?

Offline Dominik.M

• Pom├│g┬│: 98
  • Tu mnie jeszcze nie by┬│o ;).

• Por├│wnanie lampek rowerowych i czo┬│├│wek
« Odpowied╝ #338 dnia: Stycze˝ 14, 2017, 10:04:21 »
Z Nitecore s┬▒ generalne problemy z dost├¬pno┬Âci┬▒ - ja dosta┬│em do test├│w NU20 - jako pierwszy wypust z produkcji i dosta┬│em j┬▒ zaraz przed nowym rokiem bezpo┬Ârednio od producenta. Aby nie zap┬│aci├Ž jakiej┬ masakrycznej kwoty za przesy┬│k├¬ dystrybutor mo┬┐e je zam├│wi├Ž transportem morskim - b├¬d┬▒ w lutym je┬Âli co ;).

Tak zostaj┬▒ : bangood, fasttech, gearbest (Bo przez Niemcy to cena w w euro + przesy┬│ka i przestaje by├Ž ciekawie).

Offline grendel

• Pom├│g┬│: 7

• Gra ┬┐ycia - kolejna ods┬│ona
« Odpowied╝ #339 dnia: Stycze˝ 15, 2017, 11:12:33 »
Nitecore HC30 nie widzia┬│em "od reki" za mniej ni┬┐ 230z┬│ (cena allegro) :(
W cenie kolo $40-50 z takich, kt├│re musia┬│bym zamawia├Ž to jednak bardziej mi pasuje Armytek Tiara C1 z racji swojego kompaktowego rozmiaru ale jeszcze o niej za wiele nie poczyta┬│em
W ubieg┬│ym roku sta┬│em si├¬ posiadaczem kodu zni┬┐kowego i kupowa┬│em na Banggood dwa razy w r├│┬┐nym czasie Nitecore HC30. Wysz┬│o 141 z┬│ i 146 z┬│ z groszami (zni┬┐ka prawie 80 z┬│). Obecnie kod ju┬┐ nie dzia┬│a. Dosta┬│em go chyba dzi├¬ki forum ┬Âwiate┬│ka.  Jest tam osoba, maj┬▒ca dobry kontakt ze sklepem. Kod by┬│ dla nich i nie m├│g┬│ by├Ž nigdzie publikowany. Nale┬┐y uderzy├Ž do tej osoby w prywatnej wiadomo┬Âci. Nie pami├¬tam jej nicka ale jak po┬Âwi├¬cisz czas i poczytasz, to pewnie znajdziesz.
- may the Force be with us -

Offline michalmateusz

• Pom├│g┬│: 2

« Odpowied╝ #340 dnia: Marzec 07, 2017, 14:39:36 »
jestem po pierwszym bieganiu w lekkim terenie w Skilhunt H03 COOL WHITE. Pocz┬▒tkowo by┬│em lekko zawiedzony wielko┬Âci┬▒ (por├│wnuj┬▒c do mojej tikki plus). Na g┬│owie jednak nie czu├Ž, ┬┐e ma si├¬ wi├¬ksz┬▒ lampk├¬. Lekkie drgania, wynikaj┬▒ce, z tego ┬┐e jest ona odsuni├¬ta od czo┬│a ten 1cm, s┬▒ ma┬│o odczuwalne i nie przeszkadzaj┬▒ mi. Mam model h03, czyli ┬Âwiat┬│o rozproszone. Nie wida├Ž skupionej wi┬▒zki, wszystko przed Tob┬▒ jest ┬│adnie rozproszone, w sam raz do biegania. Nie potrzebuj├¬ widzie├Ž co jest 100m przede mn┬▒, ale ┬Âwietnie, bardzo szeroko widz├¬ w kr├│tszym zakresie. Latark├¬ w tym gumowym uchwycie mo┬┐na przesun┬▒├Ž, tak aby guma przesun├¬┬│a si├¬ na grubsz┬▒ cz├¬┬Â├Ž latarki, wtedy nie ma szans na przekr├¬cenie lampki, nawet przy du┬┐ych wstrz┬▒sach. 

Online Shwarc

« Odpowied╝ #341 dnia: Grudzie˝ 12, 2017, 22:22:18 »
Skopiuj├¬ tekst, bo nie chce mi si├¬ ponownie pisa├Ž tego samego. Podpowiem dla mniej zorientowanych, ┬┐e u┬┐ywaj┬▒c s┬│owa "moja latarka" mam na my┬Âli latark├¬ wykonan┬▒ na podbudowie sterownika w pe┬│ni programowalnego dost├¬pnego na ┬Âwiate┬│ka.pl Szczeg├│┬│y do znalezienia na poprzednich stronach.

Mam Skilhunta na tapecie:
http://www.skilhunt.com/product-detail/h03r-led-headlamp/
No powiem szczerze, ┬┐e fajna. Jedyny mankament dla mnie to brak mo┬┐liwo┬Âci zap├¬tlenia tryb├│w w odwrotnym kierunku, do ty┬│u. Reszta do ogarni├¬cia cho├Ž trzeba do┬Â├Ž pewnie i szybko robi├Ž te dwukliki, bo jak zrobi si├¬ za wolno, to prze┬│┬▒cza nam na kolejny, wy┬┐szy.

Co fajne:
- podczas w┬│┬▒czania mo┬┐emy uruchomi├Ž najs┬│abszy tryb lub najmocniejszy  w zale┬┐no┬Âci jak klikniemy
- magnes w stopce
- wi┬▒zka odpowiednia, uniwersalna, podobna do mojej co w sumie nie dziwi bo to reflektory OP :)
- mega lekka, 46g robi jednak robot├¬. Moja wazy 78g + oczywi┬Âcie opaska na g┬│ow├¬ i aku
- nie dynda na g³owie, trzyma siê nieco stabilniej ni¿ moja z g³owica wysuniêt±
- gumy na g┬│ow├¬ s┬▒ oczywi┬Âcie w komplecie, 2 oringi, za┬Âlepka zamiast magnesu, klips do paska, smyczka, instrukcja.
- co te┬┐ do┬Â├Ž fajne, to pami├¬ta podtryby. Jak ustawimy jeden z dw├│ch podtryb├│w, to przechodz┬▒cca┬│┬▒ sekwencj├¬ b├¬dzie pami├¬ta┬│a ten poprzednio ustawiony. W sumie mo┬┐na wtedy ustawi├Ž do┬Â├Ž fajne 0,5lm, 20, 160, 500 lub w┬│a┬Ânie prze┬│┬▒cza├Ž na bie┬┐┬▒co dwuklikiem 0,5/3 - 20/70 - 160 - 500. Nie ma tu tragedii, ale osobi┬Âcie wola┬│ bym moje rozwi┬▒zanie gdzie sam sobie zaprogramowa┬│em 5 tryb├│w spo┬Âr├│d 13 dost├¬pnych i ┬┐adne dwukliki mnie nie interesuj┬▒. W praktyce sta┬│e zaprogramowanie jest por├¬czniejsze tym bardziej, ┬┐e ten dwuklik musi by├Ž robiony do┬Â├Ž pewnie i szybko, bo jak przestrzelisz, to znowu trzeba przeklika├Ž ca┬│┬▒ sekwencje czterech tryb├│w, bo cofn┬▒├Ž si├¬ nie mo┬┐na.

Generalnie jestem na tak, je┬Âli nie ma si├¬ takiej w pe┬│ni programowalnej lampy jak moja.

Online misiak76

• Pom├│g┬│: 36

• Co┬ skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowied╝ #342 dnia: Grudzie˝ 12, 2017, 23:41:40 »
Jak dla mnie minusem skilhunt H03 jest to co podkre┬Âli┬│e┬Â, ┬┐e trzeba przeklika├Ž wszystkie 4 tryby aby wr├│ci├Ž do ┬Âwiat┬│a, kt├│re si├¬ chce. Poza tym jak dla mnie wszystko pozosta┬│e na plus ;)

Wys┬│ane z mojego ONEPLUS A3003 przy u┬┐yciu Tapatalka

Offline lupuss

• Pom├│g┬│: 12

• Blog "Pomys┬│ na wycieczk├¬"
« Odpowied╝ #343 dnia: Grudzie˝ 13, 2017, 10:13:29 »
Ja bym doda┬│ jeszcze dwa minusy:

- brak blokady w┬│┬▒czenia
- sygnalizacja niskiego stanu akumulatora diod┬▒ na przycisku a nie poprzez g┬│├│wne ┬Âwiat┬│o. Jak nie ┬Âci┬▒gniesz z g┬│owy to nie zobaczysz, ┬┐e ci si├¬ aku ko├▒czy.

Online misiak76

« Odpowied╝ #344 dnia: Grudzie˝ 13, 2017, 10:24:04 »
Ja bym doda┬│ jeszcze dwa minusy:

- brak blokady w┬│┬▒czenia

Blokada w┬│┬▒czenia jest. Wystarczy gdy zgaszona jest latarka przytrzyma├Ž przycisk w┬│┬▒czania 4 sek. wtedy miga czerwona dioda w przycisku, a jak jej si├¬ nie chce to wystarczy szybki klik i wy┬│┬▒czamy to mruganie. Aby wy┬│┬▒czy├Ž blokad├¬ te┬┐ trzeba przytrzyma├Ž 4 sek.

Online Shwarc

« Odpowied╝ #345 dnia: Grudzie˝ 13, 2017, 11:36:03 »
Blokada to nie problem, mo┬┐na mechanicznie zablokowa├Ž latark├¬ i si├¬ nie w┬│┬▒czy, co w sumie i tak jest najlepszym rozwi┬▒zaniem.

Offline lupuss

• Pom├│g┬│: 12

• Blog "Pomys┬│ na wycieczk├¬"
« Odpowied╝ #346 dnia: Grudzie˝ 14, 2017, 11:16:24 »
Blokada w┬│┬▒czenia jest. Wystarczy gdy zgaszona jest latarka przytrzyma├Ž przycisk w┬│┬▒czania 4 sek. wtedy miga czerwona dioda w przycisku, a jak jej si├¬ nie chce to wystarczy szybki klik i wy┬│┬▒czamy to mruganie. Aby wy┬│┬▒czy├Ž blokad├¬ te┬┐ trzeba przytrzyma├Ž 4 sek.

W mojej instrukcji tego nie ma. Prze testowa┬│em -  dzia┬│a :D

Blokada to nie problem, mo┬┐na mechanicznie zablokowa├Ž latark├¬ i si├¬ nie w┬│┬▒czy, co w sumie i tak jest najlepszym rozwi┬▒zaniem.

Tak w┬│a┬Ânie teraz robi├¬. Odkr├¬cam p├│┬│ obrotu.

Offline P33

• Pom├│g┬│: 15

« Odpowied╝ #347 dnia: Grudzie˝ 14, 2017, 15:51:44 »
Jedna uwaga - te 46g to bez opaski na g³owê i ogniwa. Alles zusammen do kupy to jest 140g, co i tak dla mnie jest jak najbardziej akceptowalne.

A co do trybów to jest szybki dostêp do najni¿szego i turbo z pozycji wy³±czonej.

Online Shwarc

« Odpowied╝ #348 dnia: Grudzie˝ 14, 2017, 17:51:42 »
140g za tyle Wh i mo┬┐liwo┬Âci, to naprawd├¬ niewiele. Przecie┬┐ jeszcze do niedawna brylowa┬│y latarki z osobnym zasobnikiem na tyle g┬│owy, zasilane 4xAA o maks mocy 200lm, co razem dawa┬│o nie rzadko 200g wagi i cen├¬ znacznie +200z┬│. Gdyby tak by┬│a jeszcze mo┬┐liwo┬Â├Ž pod┬│┬▒czenia ┬│adowarki na usb. :) znalaz┬│em tak┬▒ na Ali, ale tryby mia┬│a fatalne.

Online misiak76

« Odpowied╝ #349 dnia: Grudzie˝ 14, 2017, 19:33:17 »
Taka na usb to tylko armytek z tych najta├▒szych ale to koszt oko┬│o 250 z┬│, cho├Ž mo┬┐na dorwa├Ž baterie 18650 ┬│adowane na micro usb. http://tiny.pl/glz6w

Albo co┬ takiego  http://allegro.pl/ladowarka-olight-uc-magnetic-usb-uniwersalna-i6586567649.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plasma_olight&ev_adgr=Olight&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=EAIaIQobChMIiqygpJKK2AIVAV4ZCh3gMgSGEAQYAiABEgL86fD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CPf_qraSitgCFQ044AodW64I8g

Edit  w┬│a┬Ânie j┬▒ kupi┬│em z tym,  ┬┐e z militatria.pl  ;D