Autor Wątek: [Czołówki] Poszukiwania  (Przeczytany 68972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yatzek

Odp: [Czołówki] Poszukiwania
« Odpowiedź #325 dnia: Styczeń 11, 2017, 00:48:11 »
Dominiku, skoro już tu jesteś, to może przewinęły Ci się dwie nowości:

- Black Diamond Jota
- Nowy Petzl e-Lite

To lekkie czołówki, mogące robić za podstawowe dla ultralighterów bądź zapasowe dla reszty.
Ciekaw jestem zgodności ich parametrów z danymi użytkownika i wrażeń z użytkowania.

Chyba, że ktoś już ma i używał...
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline Shwarc

« Odpowiedź #326 dnia: Styczeń 11, 2017, 09:50:30 »
jeśli ta czołówka jest zrobiona tak jak obiecuje to sprzedający, to można by ją wziąć.
Tak, jest zrobiona tak jak obiecuje modelarz.

« Odpowiedź #327 dnia: Styczeń 11, 2017, 11:06:14 »
Nu30 - nowość od nitecore, czyżby rozsądny następca mojej hc30? Ciekawe jak cenowo będzie wyglądała.

http://flashlight.nitecore.com/product/nu30
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

« Odpowiedź #328 dnia: Styczeń 11, 2017, 13:28:46 »
Cena to 40$ czyli na poziomie hc30 będąc od niej jeszcze bardziej funkcjonalną i lżejszą.

« Odpowiedź #329 dnia: Styczeń 11, 2017, 13:39:45 »
Nu30 - nowość od nitecore,
wow, fajna!

Offline Shwarc

« Odpowiedź #330 dnia: Styczeń 11, 2017, 13:59:53 »
1, 36, 180, 400lm - no nie najgorzej. Ten wbudowany aku by mnie martwił. Ciekawe czy można świecić i jednocześnie ładować?

Offline heikki

« Odpowiedź #331 dnia: Styczeń 11, 2017, 14:57:42 »
heikki, jeśli ta czołówka jest zrobiona tak jak obiecuje to sprzedający, to można by ją wziąć. Obecnie bardziej firmowa Nitecore HC30 kosztuje tyle samo mniej więcej.

Zainteresowałem się ofertami tego użytkownika po rekomendacji Schwarca ;) napisałem do niego z konkretnymi potrzebami i wskazał jednak, że do biegania to ten model - klon Skilhunt HC03 - https://www.olx.pl/oferta/czolowka-klon-nitecore-hc30-5000k-mod-670-880-lumenow-gwarancja-rower-CID767-IDezrif.html  Cena 130zł + musze dokupić zasilanie i ładowarkę (na ten moment nie wiem ile to bedzie kosztować)
Nitecore HC30 nie widziałem "od reki" za mniej niż 230zł (cena allegro) :(

W cenie kolo $40-50 z takich, które musiałbym zamawiać to jednak bardziej mi pasuje Armytek Tiara C1 z racji swojego kompaktowego rozmiaru ale jeszcze o niej za wiele nie poczytałem

Offline heikki

« Odpowiedź #332 dnia: Styczeń 12, 2017, 23:07:34 »
http://flashlight.nitecore.com/product/nu30

Wow też mi się podoba zarówno wizualnie jak i parametrami chyba też by siadła :D
Są na nią jakieś kody promo ?

Offline semow

« Odpowiedź #333 dnia: Styczeń 13, 2017, 10:22:47 »
Największa wada i jednocześnie zaleta to ten wbudowany aku - kwestia tego, jak dla danej osoby to może być problematyczne...

« Odpowiedź #334 dnia: Styczeń 13, 2017, 12:20:33 »
Oficjalna sprzedaż ma podobno ruszyć od 28 stycznia, o żadnych kodach nie słyszałem.

Offline side

« Odpowiedź #335 dnia: Styczeń 13, 2017, 16:56:14 »
Nie wiem, jakiej dokładnie potrzebuje czołówki, ale wiem dokładnie do czego :)
Ze względów rodzinno-organizacyjnych robię wypady w góry na 5-7 godzin napierania (bez dojazdu). Marsze zaczynam tak dwie godz. przed świtem. Na ten czas (Wojski chwycił na taśmie... :) ) potrzebuję światła pod nogi, jak jest z górki, to zbiegam, i żeby poświecić za znaczkiem szlaku po drzewach plus rzucić okiem na mapę.

Mam Myo XP lub RXP (jak je odróżnić?) i wolę coś mniejszego i lżejszego, bo i tak większość czasu będzie w plecaku. Ładowanie USB to nie problem.

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

• Status GG
    • Mój stan Skype
    • Porównanie lampek rowerowych i czołówek
« Odpowiedź #336 dnia: Styczeń 13, 2017, 21:14:18 »
Mam Myo XP lub RXP (jak je odróżnić?)

Myo RXP ma napis "Regulated Programmable" nad optyką. Choć w najnowszej wersji Petzl Myo 370 jest tylko "Programmable"
--
Maniak Jaśnie Oświecony
http://www.light-test.info

Offline side

« Odpowiedź #337 dnia: Styczeń 14, 2017, 07:38:14 »
Dziękuję. Już wiem, że mam rxp :) Podpowiesz mi jakąś małą koleżankę do niej?
Czytałem twoją stronę i wstępnie wybrałem Fenix HL22, ale nigdzie jej nie widzę.

Gdzie ew. będzie mozna kupić nową nitecore?

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

• Status GG
    • Mój stan Skype
    • Porównanie lampek rowerowych i czołówek
« Odpowiedź #338 dnia: Styczeń 14, 2017, 10:04:21 »
Z Nitecore są generalne problemy z dostępnością - ja dostałem do testów NU20 - jako pierwszy wypust z produkcji i dostałem ją zaraz przed nowym rokiem bezpośrednio od producenta. Aby nie zapłacić jakiejś masakrycznej kwoty za przesyłkę dystrybutor może je zamówić transportem morskim - będą w lutym jeśli co ;).

Tak zostają : bangood, fasttech, gearbest (Bo przez Niemcy to cena w w euro + przesyłka i przestaje być ciekawie).
--
Maniak Jaśnie Oświecony
http://www.light-test.info

Offline grendel

« Odpowiedź #339 dnia: Styczeń 15, 2017, 11:12:33 »
Nitecore HC30 nie widziałem "od reki" za mniej niż 230zł (cena allegro) :(
W cenie kolo $40-50 z takich, które musiałbym zamawiać to jednak bardziej mi pasuje Armytek Tiara C1 z racji swojego kompaktowego rozmiaru ale jeszcze o niej za wiele nie poczytałem
W ubiegłym roku stałem się posiadaczem kodu zniżkowego i kupowałem na Banggood dwa razy w różnym czasie Nitecore HC30. Wyszło 141 zł i 146 zł z groszami (zniżka prawie 80 zł). Obecnie kod już nie działa. Dostałem go chyba dzięki forum światełka.  Jest tam osoba, mająca dobry kontakt ze sklepem. Kod był dla nich i nie mógł być nigdzie publikowany. Należy uderzyć do tej osoby w prywatnej wiadomości. Nie pamiętam jej nicka ale jak poświęcisz czas i poczytasz, to pewnie znajdziesz.
- may the Force be with us -

« Odpowiedź #340 dnia: Marzec 07, 2017, 14:39:36 »
jestem po pierwszym bieganiu w lekkim terenie w Skilhunt H03 COOL WHITE. Początkowo byłem lekko zawiedzony wielkością (porównując do mojej tikki plus). Na głowie jednak nie czuć, że ma się większą lampkę. Lekkie drgania, wynikające, z tego że jest ona odsunięta od czoła ten 1cm, są mało odczuwalne i nie przeszkadzają mi. Mam model h03, czyli światło rozproszone. Nie widać skupionej wiązki, wszystko przed Tobą jest ładnie rozproszone, w sam raz do biegania. Nie potrzebuję widzieć co jest 100m przede mną, ale świetnie, bardzo szeroko widzę w krótszym zakresie. Latarkę w tym gumowym uchwycie można przesunąć, tak aby guma przesunęła się na grubszą część latarki, wtedy nie ma szans na przekręcenie lampki, nawet przy dużych wstrząsach.