Autor Wątek: [Czołówki] Petzl NAO  (Przeczytany 16500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

• Status GG
    • Mój stan Skype
    • Porównanie lampek rowerowych i czołówek
Odp: [Czołówki] Petzl NAO
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 03, 2017, 01:07:36 »
Jak by co to, podsumowanie wszystkiego co trzeba wiedzieć o zasilaniu w Petzl NAO :

http://www.light-test.info/pl/faq-pl/170-petzl-nao-zasilanie-ncr18650b

;D

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 03, 2017, 11:09:34 »
Ładnie to wymyśliłeś ;-)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline mar_kow

« Odpowiedź #52 dnia: Październik 22, 2017, 09:46:58 »
Jak by co to, podsumowanie wszystkiego co trzeba wiedzieć o zasilaniu w Petzl NAO :

http://www.light-test.info/pl/faq-pl/170-petzl-nao-zasilanie-ncr18650b

;D

Po co kombinować jak można kupić dobrą czołówkę na dedykowane ogniwo ?

ZebraLight H603w XHP35 1126lm Neutral White Flood

Mam taką tylko starszy model - sprawdza się w każdych warunkach. I odpieram zarzut - nie jest za ciężka - nawet można spokojnie biegać...

Offline MaciekZ

« Odpowiedź #53 dnia: Październik 22, 2017, 11:09:34 »
Hmmm... Po co kombinować?
Jak z dostępnością? Czy mogę wejść do sklepu i pooglądać, wziąć do ręki? Ile w takim sklepie (nie na chińskiej stronie internetowej) kosztuje Zebra plus ogniowo plus ładowarka? Może tu leży pies pogrzebany? Albo "w tym sęk"? ;)
Więc może dlatego ludzie kombinują, tzn. szukają najlepszego rozwiązania za najmniejsze pieniądze. Nie każdego zainteresuje wyrzucenie Petzla do kosza i zakup zestawu z Zebrą.

Offline mar_kow

« Odpowiedź #54 dnia: Październik 22, 2017, 11:50:41 »
Jedynym minusem jest faktycznie cena - ok. 470zł bez ogniw i ładowarki... Ale Petzl NAO kosztuje ponad 500zł. Dodatkowy akumulator ponad 200zł. Dobry aku NCR18650B Panasonic 3400mAh nie zabezpieczony bo innego nie trzeba - to 18zł. Czyli jak widać koszty są po stronie "Zebry"... Jako że mam powerbank Soshine E4 na dedykowane wymienne ogniwa - mogę z niego korzystać jak z ładowarki. Pracuje już na jednym ogniwie jako ładowarka i "dawca" energii. Oczywiście mam dodatkowo ładowarkę...
Z pomacaniem jest gorzej - w większych miastach na pewno można spotkać w sklepach outdorowych. Ja kupiłem w mhunt.pl. Jeżeli chcesz poczytać coś więcej na temat tej i innych latarek to polecam forum światełka.pl.

...tańsza alternatywa to Skilhunt H03

Offline MaciekZ

« Odpowiedź #55 dnia: Październik 22, 2017, 13:13:10 »
Miałem raczej na myśli sytuację gdy ktoś ma Petzla i "kombinuje" żeby nadal go używać a nie kupować nową latarkę. Obie pieruńsko drogie!

Offline mar_kow

« Odpowiedź #56 dnia: Październik 22, 2017, 13:48:48 »
Miałem raczej na myśli sytuację gdy ktoś ma Petzla i "kombinuje" żeby nadal go używać a nie kupować nową latarkę. Obie pieruńsko drogie!

Jeżeli ktoś kupuje Petzl'a NAO to z powodzeniem stać go na zapasowe ogniwo lub na inną również drogą zabawkę... Idea Petzl'a zaczyna się rozmijać z wcześniejszymi założeniami. Była to trwała, tania na tradycyjne ogniwa latarka. Teraz jest wiele innych i lepszych rozwiązań. Miałem kiedyś Tikkę, na swoje czasy była genialna...

Offline Dominik.M

• Status GG
    • Mój stan Skype
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 23, 2017, 01:25:24 »
Mam Armytek Wizard PRO XHP50 - na 18650 w standardzie więcej się nie wyciągnie + ma mocowanie z szybkim wypinaniem lampki - ale i tak w góry czy na nocne zawody wolę NAO :)

Offline Shwarc

« Odpowiedź #58 dnia: Październik 23, 2017, 13:31:33 »
NAO jest nadal na tradycyjne ogniwa z tym, że je specjalnie poprzerabiali, by głupi klient powrócił do nich po kolejne sztuki szajsu. Tak się dzisiaj produkuje.

Po co kombinować jak można kupić dobrą czołówkę na dedykowane ogniwo ?
ZebraLight H603w XHP35 1126lm Neutral White Flood

W takiej cenie? Musiał bym na głowę upaść. Za 50% jej ceny jest Skilhunt H03, tak samo programowalny, ta sama konstrukcja. A za połowę ceny Skilhunta można na OLX kupić tę samą konstrukcję, zbudowaną na w pełni programowalnym sterowniku ze światełek.pl opartą o świetną diodę i kilka reflektorków do wyboru.

Z jednym się zgodzę, kupno NAO za 500+ jest dla tych, których stać na firmowe ogniwa.

Offline Dominik.M

• Status GG
    • Mój stan Skype
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 23, 2017, 18:05:16 »
Cześć z tych których stać na firmowe ogniwa (moim zdaniem) wybiera właśnie wariant wycięcia elektroniki i wsadzenia do pojemnika zwykłego koszyka na 18650 - bo po prostu potrzebują mieć zapasowe źródło energii, bez komplikacji ze strony softu.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #60 dnia: Październik 23, 2017, 22:46:17 »
Ale jaka to jest cześć ze wszystkich użytkowników NAO? 3%? Bez przesady, większość śmiertelników nie ma zielonego pojęcia co w trawie piszczy, a tu by mieli sobie przerabiać akusy? Powiem ci, że mimo iż coś tam liznąłem, to twoje wpisy o tej przeróbce musiałem przeczytać 2x, a i tak nie bardzo kumam o co chodzi.

Offline Dominik.M

• Status GG
    • Mój stan Skype
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 23, 2017, 23:10:53 »
Oj tam, nie przesadzaj ;) Idea przeróbki zasilania w nao jest dość prosta : wywalasz całą elektronikę w pojemniku baterii i wstawiasz na jej miejsce uchwyt na ogniwo 18650 podpinając się do czerwonego i czarnego +/-  ;D

Offline sloma

« Odpowiedź #62 dnia: Październik 23, 2017, 23:26:12 »
Czytam to z ciekawości będąc użytkownikiem Nao i jako że o pradzie wiem tyle że jest i kopie to muszę dopytać. Cała idea polega na zastapieniu firmowego aku za 200 zeta ogniwem. Ogniwem które kosztuje 17 euro plus pewnie jakaś przesyłka,  dajmy na to razem 100 uwzględniając haracz dla banku. Ogniwa tego nie można poprostu wymienić i ładować przez USB. Musi być ładowarka jak do "paluszkow" tak? I za każdym razem trzeba będzie rozbierać obudowę i wyciągać te ogniwo? Czy dobrze to rozumiem? :-)

Sent from my D5803 using Tapatalk

Offline Shwarc

« Odpowiedź #63 dnia: Październik 24, 2017, 16:17:53 »
Ogniwem które kosztuje 17 euro plus pewnie jakaś przesyłka
18650 o pojemności 3400mAh kosztują ok. 30zł, a podłączasz je tak:
wywalasz całą elektronikę w pojemniku baterii i wstawiasz na jej miejsce uchwyt na ogniwo 18650 podpinając się do czerwonego i czarnego +/-
Całość operacji powinna wynieść z koszyczkiem ok. 40zł + ładowarka jeśli nie masz. Ładowarka to ok. 60zł na Aliexpress Lii500/300/100. Jak widzisz, całe te koszta mogą być znacznie niższe niż oryginał, a nawet ten zamiennik jeśli masz w domu ładowarkę.

Czyli na krótko bydlaka, na krótko... :D Swoją drogą, by tak zepsuć fajną latarkę, to trzeba magistra od marketingu, a nie elektroniki.

Offline sloma

« Odpowiedź #64 dnia: Październik 24, 2017, 22:18:23 »
Systematyzując- są nastepujące opcje:
1- kupujemy aku od Petzla- 200zł- nie trzeba grzebać w niczym i ładuje się przez USB
2- kupujemy zamiennik od np podlinkowanego http://www.light-test.info/pl/faq-pl/170-petzl-nao-zasilanie-ncr18650b  za 17euro i trzeba raz rozbrać pojemnik żeby wymienić ogniwo. Rozumiem, że potem ładuje się przez USB?
3- kupujemy jakies ogniwo np na alledrogo za 40 zł i cytuje " wywalasz całą elektronikę w pojemniku baterii i wstawiasz na jej miejsce uchwyt na ogniwo 18650 podpinając się do czerwonego i czarnego +/-" - nie wiem co się pod tym kryje :) Czas i koszty tych zabiegów sa dla mnie tajemnicą :/ Ładować potem można tylko przez ładowarkę do baterii?

Mam 2 aku do Nao. W tamtym roku w październiku na biegu miałem okazję wymieniać aku bo nie przetrwało od północy do rana. Było deszczowo i zimno plus pewne zmęczenie a to dopiero była pierwsza noc z zakładanych dwóch :) Łatwo nie było. Wyczerpane aku podpięte potem do powerbanku przez USB. Bardziej złożone zabiegi nie wchodzą w grę w takiej sytuacji. Myślę, że nie będę odosobniony w tej opini.

Ciekaw jestem opcji bo wydaje mi się, że aku kupowane razem z latarką ma obecnie mniejszą pojemność. Powiedzmy, że za jakieś 100 ładowań bardzo spadnie pojemność i aku trza będzie wymienić. Czy któraś z opcji poza 1 pozwala na trwałą wymianę samego ogniwa i ładowanie potem przez USB i użytkowanie Nao jak wcześniej z wszystkimi trybami Reactive itd? Nie bawię się w programowanie czołówki jakby co :)

Offline kuzon

« Odpowiedź #65 dnia: Październik 24, 2017, 22:44:00 »
Systematyzując- są nastepujące opcje:
1- kupujemy aku od Petzla- 200zł- nie trzeba grzebać w niczym i ładuje się przez USB
2- kupujemy zamiennik od np podlinkowanego http://www.light-test.info/pl/faq-pl/170-petzl-nao-zasilanie-ncr18650b  za 17euro i trzeba raz rozbrać pojemnik żeby wymienić ogniwo. Rozumiem, że potem ładuje się przez USB?
3- kupujemy jakies ogniwo np na alledrogo za 40 zł i cytuje " wywalasz całą elektronikę w pojemniku baterii i wstawiasz na jej miejsce uchwyt na ogniwo 18650 podpinając się do czerwonego i czarnego +/-" - nie wiem co się pod tym kryje :) Czas i koszty tych zabiegów sa dla mnie tajemnicą :/ Ładować potem można tylko przez ładowarkę do baterii?

Mam 2 aku do Nao. W tamtym roku w październiku na biegu miałem okazję wymieniać aku bo nie przetrwało od północy do rana. Było deszczowo i zimno plus pewne zmęczenie a to dopiero była pierwsza noc z zakładanych dwóch :) Łatwo nie było. Wyczerpane aku podpięte potem do powerbanku przez USB. Bardziej złożone zabiegi nie wchodzą w grę w takiej sytuacji. Myślę, że nie będę odosobniony w tej opini.

Ciekaw jestem opcji bo wydaje mi się, że aku kupowane razem z latarką ma obecnie mniejszą pojemność. Powiedzmy, że za jakieś 100 ładowań bardzo spadnie pojemność i aku trza będzie wymienić. Czy któraś z opcji poza 1 pozwala na trwałą wymianę samego ogniwa i ładowanie potem przez USB i użytkowanie Nao jak wcześniej z wszystkimi trybami Reactive itd? Nie bawię się w programowanie czołówki jakby co :)
Ja po prostu zamówiłem u Dominika gotowe ogniwa z wtyczką :) Żadnego rozbierania NAO. I jeszcze pojemnik plastikowy do transportu na zapasowe aku dostałem :D I w razie czego, wciąż mogę włożyć normalne paluszki.
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline sloma

« Odpowiedź #66 dnia: Październik 25, 2017, 14:31:21 »
Pewnie zamówię nowe aku z Petzla. 3 aku na 2 noce biegu powinny ogarnąć. I nie trza będzie powerbanku.
Ale jedno z moich aku starcza mi na krócej niż drugie i się zastanawiam czy po wymianie samego ogniwa z kabelkiem będzie można je dalej ładować przez USB. Nie znam się na prądzie stąd takie może głupie pytanie. Dodatkowo Dominik zasiał wątpliwości zdjęciami ładowarki na stronie :-)

Offline Dominik.M

• Status GG
    • Mój stan Skype
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 26, 2017, 08:28:33 »
Dla tych co nie chcą lampek modyfikować opcje są następujące :
- odbudowa ogniwa na starym PCB petzl'a (efektywna pojemność jest zależna od softu pojemnika).
- zakup zamiennika ogniwa kompatybilnego z Petzl OS (efektywna pojemność jest zależna od softu pojemnika).
- ogniwo kompatybilne z Petzl OS ale z dodatkową możliwością ładowania w zewnętrznej ładowarce (taka średnia opcja bo po wymianie ogniwa petzlOS może stwierdzić, że ogniwo jest rozładowane bo tak sobie policzył, zapamiętał i kropka. Ładowanie w zewnętrznej ładowarce jest szybsze).
- ogniwo z wtyczką petzl - ładujesz w zewnętrznej ładowarce i wymieniając ogniwo masz dostępną pełną pojemność ogniwa, ale nie naładujesz go w pojemniku.

Offline sloma

« Odpowiedź #68 dnia: Październik 26, 2017, 22:53:47 »
Dominik dzięki dobry człowieku. Chyba zrozumiałem :-) Jak będę chciał odnowić kiedyś jedno starsze aku to na pewno się odezwę.