Autor W▒tek: [Namioty kopu┬│kowe] Marabut Baltoro  (Przeczytany 27129 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoŠ przegl▒da ten w▒tek.

Offline Shwarc

• Pom├│g┬│: 208

Odp: [Namioty kopu┬│kowe] Marabut Baltoro
« Odpowied╝ #50 dnia: Listopad 25, 2007, 11:06:11 »
Chrust, powiem ci tak. Namiot to tylko namiot, kiedy┬ musi si├¬ zniszczy├Ž ale przeciekaj┬▒ca pod┬│oga czy tropik to lekka przesada. Rozumiem, ┬┐e po 10 latach ale nie po 2 miechach! Stela┬┐ to norma wiele nie potrzeba by wysiad┬│. Co┬ mi si├¬ zdaje, ┬┐e wychodzi ta Chi├▒ska produkcja podzespo┬│├│w. Zauwa┬┐, ┬┐e w Hannahach takie rzeczy ludziom si├¬ nie dziej┬▒. Ci├¬┬┐ko stwierdzi├Ž. Sraczka lekka jest, co? ;)

misio

« Odpowied╝ #51 dnia: Listopad 25, 2007, 11:11:03 »
no w┬│a┬Ânie :/.
z Hannahami dzia┬│o si├¬ naprawd├¬ wiele z┬│ego i mieli mn├│stwo reklamacji jeszcze jaki┬ rok/dwa temu. naprawd├¬ dziadowsko robili swoje namioty. jednak jak wida├Ž, wyci┬▒gn├¬li wnioski, bo podobno ilo┬Â├Ž reklamacji drastycznie zmala┬│a.
o tej pod┬│odze w Baltoro s┬│ysza┬│em ju┬┐ kilkakrotnie. nawet ┬úylma wspomina┬│ bodaj┬┐e o ciekn┬▒cych rogach. w moim modelu nic si├¬ nie dzieje z takich rzeczy na t├¬ chwil├¬. odpuka├Ž, ale wszystko chodzi jak trzeba, nigdzie nie cieknie, pod┬│oga nie puszcza nigdzie ani kropelki. dla mnie najwi├¬ksz┬▒ i jak do tej pory jedyn┬▒ wad┬▒ tego namiotu jest moment, kiedy rankiem trzeba pochyli├Ž si├¬ do zamk├│w wyj┬Âcia, ┬┐eby je otworzy├Ž. no i mam bek├¬ z tej pseudo kieszonki pod sufitem ;D.

Offline Shwarc

• Pom├│g┬│: 208

« Odpowied╝ #52 dnia: Listopad 25, 2007, 11:34:07 »
no w┬│a┬Ânie :/.
z Hannahami dzia┬│o si├¬ naprawd├¬ wiele z┬│ego i mieli mn├│stwo reklamacji jeszcze jaki┬ rok/dwa temu. naprawd├¬ dziadowsko robili swoje namioty.

A to pierwsze s┬│ysz├¬, ja mam Hannaha ju┬┐ ze 4 lata i zapomnij aby mi pod┬│oga przecieka┬│a. Zreszt┬▒ nawet opinii takiej nigdzie nie wyczyta┬│em, a troch├¬ po necie na ten temat czytam ale nie k┬│├│c├¬ si├¬, by├Ž mo┬┐e i tak by┬│o. Nie wiem

Offline £ylma

• Pom├│g┬│: 19
  • "na ka┬┐dego czeka jego g├│ra"

« Odpowied╝ #53 dnia: Listopad 25, 2007, 15:31:18 »
Te ciekn±ce rogi - to fakt. Jednak oddajesz sprzêt na max.2 tygodnie i wszystko jest cacy.
Poza tym ja, przy min.3 tygodniach ci┬▒g┬│ego codziennego ┬│ojenia tego "domku" podczas wypad├│w, nie zauwa┬┐y┬│em ┬┐adnych p├¬kni├¬├Ž, przeciek├│w czy innych temat├│w, kt├│re by mnie zaniepokoi┬│y i zmniejszy┬│y komfort spania po ca┬│ym dniu w├¬drowania lub p┬│ywania.
Dla mnie to jeden z najlepszych zakup├│w jakie do tej pory zrobi┬│em.
Polecam z czystym sumieniem.
A tak na marginesie - marabut nie ┬┐adnych kooperant├│w czy dostawc├│w z chin lub innych dziwnych miejsc na ┬Âwiecie. To typowa rodzima produkcja!!!
"kto pragnie wej┬Â├Ž na szczyt
musi by├Ž got├│w zap┬│aci├Ž
najwy¿sz± cenê"

Offline Turlaj

• Pom├│g┬│: 1
  • dudziarz polski

« Odpowied╝ #54 dnia: Listopad 25, 2007, 16:41:56 »
Taaaa, rodzima. I dlatego w┬│a┬Ânie prawdziwym Polakom nie mog┬▒ przeszkadza├Ž w/w dooperele.
Id┬╝ precz! lalko z pucu, kalkomanio wy┬┐szych uczu├Ž...

Offline £ylma

« Odpowied╝ #55 dnia: Listopad 25, 2007, 17:05:11 »
Pewnie masz racje. Jednak korzystam od paru lat i nie mam mu nic do zarzucenia. Szukasz idelanego "domku" to chyba musisz sam zacz┬▒├Ž szy├Ž  :D
najwy¿sz± cenê"

misio

« Odpowied╝ #56 dnia: Listopad 25, 2007, 17:06:52 »
A to pierwsze s┬│ysz├¬, ja mam Hannaha ju┬┐ ze 4 lata i zapomnij aby mi pod┬│oga przecieka┬│a. Zreszt┬▒ nawet opinii takiej nigdzie nie wyczyta┬│em, a troch├¬ po necie na ten temat czytam ale nie k┬│├│c├¬ si├¬, by├Ž mo┬┐e i tak by┬│o. Nie wiem

w necie te¿ siê nigdzie nie spotka³em, natomiast w realu wielokrotnie s³ysza³em, zarówno w ramach namiotów jak i ciuchów.

A tak na marginesie - marabut nie ┬┐adnych kooperant├│w czy dostawc├│w z chin lub innych dziwnych miejsc na ┬Âwiecie. To typowa rodzima produkcja!!!

niby nie, ale nigdy nie wiadomo sk┬▒d bior┬▒ materia┬│y i gdzie one s┬▒ wytwarzane. szy├Ž mog┬▒ u nas, ale gdzie materia┬│ jest robiony, to nie wiemy.

Offline £ylma

« Odpowied╝ #57 dnia: Listopad 25, 2007, 17:13:22 »
Odno┬Ânie niewiadomej w temacie szycia czy pochodzenia materia┬│├│w - tak mo┬┐na powiedzie├Ž o ka┬┐dej firmie a jak ostatnio wiadomo nawet najlepsze, uznane ┬Âwiatowe firmy szyj┬▒ w chinach.
Ja jednak mam sprawdzone zaufanie do marabuta i gdy baltoro wreszcie mi "zdechnie" nastepnym namiotem równie¿ bêdzie marabut.
najwy¿sz± cenê"

misio

« Odpowied╝ #58 dnia: Listopad 25, 2007, 17:15:18 »
dok┬│adnie i ja tak samo zrobi├¬, no chyba, ┬┐e wygram w Totka, to wtedy menelowi kupi├¬ Akto, a sobie co┬ podobnego do Baltoro, ale o po┬│ow├¬ l┬┐ejszego ;D.

Offline MooseDlb

• Pom├│g┬│: 1
  • Back to The Roots... ;D

• newofficephoto
« Odpowied╝ #59 dnia: Listopad 25, 2007, 17:17:04 »
jak juz sponsorujesz.... to jak wygrasz w totka to ja tez sie pisze...;D

misio

« Odpowied╝ #60 dnia: Listopad 25, 2007, 17:18:07 »
no dobra ;D. to wszystkim kupiê po Marabucie ;D.

Offline Wiktor

• Pom├│g┬│: 11
  • od krwi trawa ro┬Ânie bardziej zielona...

• wreszcie co┬ stworzy┬│em :)
« Odpowied╝ #61 dnia: Sierpie˝ 22, 2009, 16:07:39 »
ten namiot koñczy u mnie karierê schowam go i bêdzie dla dzieci do ogrodu
zn├│w sypi┬▒ si├¬ suwaki i zrobi┬│em dziur├¬ w pod┬│odze - niby moja wina ale w podobnych okoliczno┬Âciach ┬Âmiem przypuszcza├Ž, ┬┐e materia┬│owa nie odczu┬│a by tego ma┬│ego kamyczka :(

coraz bardziej sk³aniam siê ku tunelom - bardzo popularne w skandynawii i spisywa³y sie w takich samych warunkach - mo¿e nie tak pewnie jak marabut ale rano sta³y bez zmian

Offline GTharnas

• Pom├│g┬│: 4

« Odpowied╝ #62 dnia: Lipiec 10, 2012, 22:29:31 »
Patrz±c z perspektywy roku 2012 i konstrukcji namiotowych ... Baltoro jak i Marabuty wydaj± siê dalej atrakcyjnym zakupem ?

misio

« Odpowied╝ #63 dnia: Lipiec 10, 2012, 22:35:01 »
Ze wzglêdu na wagê absolutnie nie!

misio

« Odpowied╝ #64 dnia: Marzec 22, 2013, 17:52:03 »
No to podam dok³adn± wagê:
- maszty w liczbie dw├│ch alus├│w: 0,534 kg
- szpilki w liczbie dwunastu [oryginalne]: 0,278 kg
- tropik [wersja z fartuchami] z sypialni┬▒ : 2,843 kg
- ca┬│o┬Â├Ž wraz z pokrowcem g┬│├│wnym oraz pokrowcami na szpilki oraz stela┬┐: 3,832 kg.

Offline prosiakt

• Pom├│g┬│: 30
  • nie jest tak ┬╝le , mog┬│o by├Ž gorzej ...

• Galeria Picasa
« Odpowied╝ #65 dnia: Kwiecie˝ 12, 2013, 21:13:44 »
Ja niedawno swego wa┬┐y┬│em na wadze kuchennej , namiot bez fartuch├│w, bez szpilek , bez pokrowca na stelaz i wysz┬│o mi jakie┬ 3.3 kilo , szpilki ju┬┐ dawno zast┬▒pi┬│em ma┬│ymi alumioniwymi ( oko┬│o 10 g/szt ) i zazwyczaj bior├¬ 7-9 szt

misio

« Odpowied╝ #66 dnia: Kwiecie˝ 12, 2013, 21:17:27 »
namiot bez fartuch├│w, bez szpilek , bez pokrowca na stelaz i wysz┬│o mi jakie┬ 3.3 kilo

To cud jaki┬ skoro:

- tropik [wersja z fartuchami] z sypialni┬▒ : 2,843 kg

Offline semow

• Pom├│g┬│: 243

« Odpowied╝ #67 dnia: Kwiecie˝ 12, 2013, 21:30:03 »
do tego pincet gramów stela¿ i chyba siê zgadza?

Offline prosiakt

• Pom├│g┬│: 30
  • nie jest tak ┬╝le , mog┬│o by├Ž gorzej ...

• Galeria Picasa
« Odpowied╝ #68 dnia: Kwiecie˝ 12, 2013, 22:13:30 »
Kuchenna waga moze przeklamywac , ale wydaje mi sie ze nie wiecej jak 100g .
ale tak jak pisze Semow +500 g stelazu i jest ok 3.3 kg + 70-100g szpilki i bedzie nieca┬│e 3,4 kg

misio

« Odpowied╝ #69 dnia: Kwiecie˝ 13, 2013, 00:02:07 »
A, bo Ty ze stela┬┐em wa┬┐y┬│e┬Â!