Autor Wątek: Naturehike Cloud Peak Ultra-Light 2  (Przeczytany 1523 razy)

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
Naturehike Cloud Peak Ultra-Light 2
« dnia: Kwiecień 18, 2018, 22:24:57 »
Model: NH17K240-Y
No dobra namiot już do mnie dotarł.
Przyszedł z Hiszpanii bez cła i w Polsce był w ciągu 4 dni ale Nasza poczta przetrzymała go kolejny tydzień u siebie...
Po otwarciu paczki okazuje się, że dostałem dwa elementy.
Pierwszym jest namiot, ładnie zapakowany w worek z ripstopu posiadający z jednej strony uchwyt do przenoszenia a z drugiej strony zwykły ściągacz sznurkowy.
Drugim elementem jest osobno zapakowany podkład pod namiot.
Całość waży 2,474 kg
Na zestaw składa się:
tropik
dodatkowe zadaszenie
sypialnia
podkład + woreczek
taśma kompresująca
pałąki aluminiowe 3 szt. ten sam rozmiar + woreczek
linki odciągające 6 szt.
śledzie aluminiowe 16 szt. + woreczek
worek na namiot z instrukcją rozkładania

Rozmiar sypialni:
Długość deklarowana przez producenta to 210 cm i z tym rozmiarem się zgadzam ale aby wygodnie leżeć to nie warto przekraczać 200 cm wzrostu ;)
Szerokość jest zmienna i tak w nogach producent deklaruje 120 cm. Wg mnie jest 117 cm.
Natomiast przy głowie producent deklaruje 130 cm, a mi wyszło 125 cm.
Z tym, że pomiary będę musiał jeszcze raz wykonać i dokładnie naciągnąć podłogę i po takim naciągnięciu być może wymiary będą zgodne z tymi podanymi przez producenta.
Jedno jest pewne, że jak do tej pory jest to najlepiej wykonany namiot z Chin jaki do tej pory spotkałem, a wentylacja w nim jest rewelacyjna.

Przedsionki mają z obu stron deklarowane 72 cm szerokości i śmiało zmieści się tam plecak i buty ;)
Wejścia są duże i przestronne. Zamek jest zabezpieczony patką z gumką, która powoduje, że dokładnie ten element zasłania zamek. Zamek chodzi płynnie.
Zamki w sypialni ten pionowy chodzi w pionie dobrze lecz jest niewielki opór po dojścu do pionu i skrętu w prawo jest lekki opór ale w tym miejscu jest zakrzywienie ścianek sypialni i pewnie dlatego jest opór. Praktycznie można rozłożyć całą ściankę sypialni.
Przy rozkładaniu namiotu nie warto przymocowywać go wstępnie śledziami bo stelaż źle się rozłoży i tak trzeba będzie śledzie wyjmować. Jedynie podczas wiatru rozkładanie tropiku należy poprzedzić przybiciem dwóch śledzi.
Do rozstawienia namiotu spokojnie wystarczy 6 śledzi i tak żadna ze ścian tropiku nie dotykała sypialni.
Jedyne na co należy zwrócić uwagę to odpowiednie ustawienie sypialni podczas jej montażu ze względu na to, że nie tworzy prostokąta ;) Niestety ja o tym zapomniałem i za pierwszym razem wąskie połączyłem z szerokim  ;D

A teraz kilka zdjęć

Otwory wentylacyjne u szczytu namiotu zakryte tym dodatkowym daszkiem.

Takie haki montuje się na skrzyżowaniu pałąków, wg mnie powinny ciaśniej zachodzić i lepiej trzymać.

Aluminiowy element do montażu pałąków.

Ciąg dalszy nastąpi już pewnie w nadchodzący weekend ;)

Offline Shwarc

Odp: Naturehike Cloud Peak Ultra-Light 2
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2018, 08:36:49 »

Wczoraj pisałem, a teraz w skrócie. Pomyśl nad jakimiś tasiemkami do obwiązania tych trzech punktów krzyżowania się stelaży. To dobrze wzmocni konstrukcję na wietrze, bo stelaże nie będą się przesuwać względem siebie. Oczywiście nie zawsze trzeba je wiązać, a tylko jeśli się spodziewasz gorszej pogody i wiatru

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2018, 12:54:50 »
Są tam takie haczyki, które akurat mają na celu przytrzymanie tych krzyżujących się elementów. Z tym, że wg mnie ten element NH nie wyszedł bo  jedna z rurek zawsze wypada z niego. A z tym sznurkiem to świetny pomysł.
Odnośnie silnego wiatru to zastanawiam się czy przez tą siatkę wentylacyjną na szczycie namiotu nie będzie deszcz się dostawać w wyniku pchania deszczu po powierzchni tropika. Bo jak widać nie ma tam fartuchów chroniących przed takim zjawiskiem.
Będę musiał się chyba rozbić gdzieś podczas super burzy ;D

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Shwarc

« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2018, 13:37:27 »
Patrzyłem na te haczyki, powinny być karabińczyki i by grało.
Tu nawet nie sznurek, a jakaś tasiemka, lepiej będzie się okręcać, związać w kokardkę i po sprawie. Są nawet takie podwójne kliko-haczyki właśnie do tego miejsca. Połączone są ze sobą obrotowo także układ stelaży sam się ładnie dopasuje do tego miejsca. Może poszukaj na Ali, pewnie po kilka centów będą.

Czy wiatr wepchnie deszcz? Niewykluczone, zależy jak mocno zachodzi ten daszek na otwory. Leśna ma tę konstrukcję od Hilleberga, może podpowie?

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2018, 18:31:01 »
O takich karabińczykach też już myślałem i nawet już kilka na AliExpress oglądałem. Takie tasiemki już sobie wrzuciłem do namiotu :)
A daszek sięga aż nad wejścia więc naprawdę daleko. W sobotę chcę gdzieś wyskoczyć pod namiot. To i dorzucę zdjęć z wnętrza namiotu.

Ten namiot jest bardzo zbliżony wyglądem do namiotu Hilleberg Allak z tym, że około 8razy tańszy... od niego.
http://europe.hilleberg.com/EN/tent/red-label

Różnica głównie w tych otworach wentylacyjnych jest w NH one są siateczkowe, a w Hilleberg są klapy z zamkiem do otworzenia i przed owadami chroni nas tylko sypialnia.

Offline EMES

« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2018, 14:25:25 »
Model: NH17K240-Y
No dobra namiot już do mnie dotarł.
Przyszedł z Hiszpanii bez cła i w Polsce był w ciągu 4 dni ale Nasza poczta przetrzymała go kolejny tydzień u siebie...
Po otwarciu paczki okazuje się, że dostałem dwa elementy.
Pierwszym jest namiot, ładnie zapakowany w worek z ripstopu posiadający z jednej strony uchwyt do przenoszenia a z drugiej strony zwykły ściągacz sznurkowy.
Drugim elementem jest osobno zapakowany podkład pod namiot.
Całość waży 2,474 kg
Na zestaw składa się:
tropik
dodatkowe zadaszenie
sypialnia
podkład + woreczek
taśma kompresująca
pałąki aluminiowe 3 szt. ten sam rozmiar + woreczek
linki odciągające 6 szt.
śledzie aluminiowe 16 szt. + woreczek
worek na namiot z instrukcją rozkładania

Rozmiar sypialni:
Długość deklarowana przez producenta to 210 cm i z tym rozmiarem się zgadzam ale aby wygodnie leżeć to nie warto przekraczać 200 cm wzrostu ;)
Szerokość jest zmienna i tak w nogach producent deklaruje 120 cm. Wg mnie jest 117 cm.
Natomiast przy głowie producent deklaruje 130 cm, a mi wyszło 125 cm.
Z tym, że pomiary będę musiał jeszcze raz wykonać i dokładnie naciągnąć podłogę i po takim naciągnięciu być może wymiary będą zgodne z tymi podanymi przez producenta.
Jedno jest pewne, że jak do tej pory jest to najlepiej wykonany namiot z Chin jaki do tej pory spotkałem, a wentylacja w nim jest rewelacyjna.

Przedsionki mają z obu stron deklarowane 72 cm szerokości i śmiało zmieści się tam plecak i buty ;)
Wejścia są duże i przestronne. Zamek jest zabezpieczony patką z gumką, która powoduje, że dokładnie ten element zasłania zamek. Zamek chodzi płynnie.
Zamki w sypialni ten pionowy chodzi w pionie dobrze lecz jest niewielki opór po dojścu do pionu i skrętu w prawo jest lekki opór ale w tym miejscu jest zakrzywienie ścianek sypialni i pewnie dlatego jest opór. Praktycznie można rozłożyć całą ściankę sypialni.
Przy rozkładaniu namiotu nie warto przymocowywać go wstępnie śledziami bo stelaż źle się rozłoży i tak trzeba będzie śledzie wyjmować. Jedynie podczas wiatru rozkładanie tropiku należy poprzedzić przybiciem dwóch śledzi.
Do rozstawienia namiotu spokojnie wystarczy 6 śledzi i tak żadna ze ścian tropiku nie dotykała sypialni.
Jedyne na co należy zwrócić uwagę to odpowiednie ustawienie sypialni podczas jej montażu ze względu na to, że nie tworzy prostokąta ;) Niestety ja o tym zapomniałem i za pierwszym razem wąskie połączyłem z szerokim  ;D

A teraz kilka zdjęć

Otwory wentylacyjne u szczytu namiotu zakryte tym dodatkowym daszkiem.

Takie haki montuje się na skrzyżowaniu pałąków, wg mnie powinny ciaśniej zachodzić i lepiej trzymać.

Aluminiowy element do montażu pałąków.

Ciąg dalszy nastąpi już pewnie w nadchodzący weekend ;)
To dw?jka?

Wys?ane z mojego LG-H930 przy u?yciu Tapatalka

Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline Shwarc

« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2018, 16:58:38 »
Le?na Dusza napisa?a:

Cytuj (zaznaczone)
W Hillebergu daszek jest genialny, ?wietna wentylacja. Je?li deszcz bywa? poziomo albo ?nie?yca to przymykam otw?r - u mnie wielko?? otworu wentylacyjnego jest regulowana, nie wiem jak w tym Chi?czyku. Haczyki u mnie s? fajnie ciasne, na mrozie si? nie ?ami?, bardzo mocno trzymaj?. To s? takie bardziej przylegaj?ce klipsy ni? haczyki. Ka?dy pa??k ma swoje i elegancko to jest spasowane. Gdyby to cholerstwo nie by?o takie ci??kie to bym z nim zawsze chodzi?a :)

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 23, 2018, 19:52:34 »
Emes to jest dwojka.

No wlasnie. Lesna pisze, ze jak deszcz pada poziomo to zaslania te otwory wentylacyjne. Tu niestety nie da sie ich zaslonic. Bede musial to ogarnac podczas jakiegos deszczu z silnym wiatrem ;)

Offline fromage

« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 29, 2018, 20:27:45 »
Wyglada ze można go lepiej napiąć niż mojego Star Rivera. U mnie zawsze przedsionki rano lekko „wiszą” choć nie dotykają części wewnętrznej.

Dobry patent ze sprowadzeniem z magazynu z SP: mój był dostępny tylko w Chinach.

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2018, 21:20:31 »
Właśnie mam rozstawionego. W nocy maja być burze więc rano morze być ciekawie.

Offline piterito

« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 29, 2018, 23:23:56 »
O ile z deszczem można sobie jakoś poradzić, to zimą przy wietrze i zadymce nie będzie za wesoło. A to podobno czterosezonowy chińczyk.
Ale Ameryka..., Utah 2013

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 01, 2018, 12:40:03 »
Zdecydowanie na zimę ten namiot nie jest. Na pozostałe pory roku wg mnie da radę. Już kilka nocy w nim spędziłem i muszę przyznać, że wentylacja jest wyśmienita. Sądzę, że na treking na Korfu pojedzie że mną.
Co do gabarytów sypialni to spokojnie wyspie się w nim 2 osób o wzroście 200 cm co by głową ściany nie dotykać ;)
Pozostałe rzeczy w przedsionkach gdzie spokojnie pomieszczą się plecaki ok 70 litrów.
Jeszcze nie miałem okazji spać w nim w deszczu i tylko wiatr mnie dorwał ok 50 km/h w porywach. Namiot nawet nie drgnął
Wrzucam zdjęcie z wnętrza

Offline Shwarc

« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2018, 15:11:41 »
Czemu nie na zimę? Tropik wysoki?

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2018, 16:22:49 »
Czemu nie na zimę? Tropik wysoki?
Obawiam się, że może śniegu nawalić pod ten daszek a w związku z tym przez niezabezpieczone otwory wentylacyjne może śnieg albo roztopiony dostać się do środka. Chyba, że będzie taki minus iż nawet w namiocie temperatura wzrośnie powyżej 0. Dodatkowo w namiocie przez te otwory wentylacyjne nie będzie zatrzymywać się ciepło. Choć jakby nie patrzeć to zjawisko kondensacji może też być mniejsze ;)

A tropik jest stosunkowo nisko. Przy następnym rozbiciu namiotu dokładnie zmierzę jaka jest przerwa.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #14 dnia: Maj 07, 2018, 00:16:58 »
Nie obawiał bym się tych problemów.