Autor Wątek: Sytuacja śniegowa  (Przeczytany 76639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tadek

Odp: Sytuacja śniegowa
« Odpowiedź #550 dnia: Kwiecień 30, 2015, 10:55:33 »
Propozycja przejścia Czeską stroną to dla mnie zagadka - nie mam pojęcia jak tam płynie albo ile jest mokrego śniegu - którym i tak się buty przemoczy. Jednak od Lucni boudy do schr. Bileho Labe jest szlak zamknięty zimą gdyż leży on w jarze, wąwozie do którego z prawej i lewej od góry walą się lawiny a teraz woda zapewne więc to nie najlepsze obejście. Opcja jest ino taka - albo idziesz 1,5 godziny po mokrym śniegu zapadając się czasem po kostki w wodę albo śmigasz w dół niebieskim do Polany - Pielgrzymy i żółtym na Słonecznik i już tylko zostało 20-30min po bardzo mokrym :D nadkładasz ok 1h drogi. Sam nie wiem jakbym zdecydował, ale moją membranę zalało.
Od Odrodzenia jest o wiele przyjemniej, śniegu dużo mniej, miejscami wcale. Trochę ślisko, ale idzie się dobrze.
co do zimowego na Szyszaku - on nie przechodził przez szczyt Szyszaka tylko trawersem po jego czeskiej stronie gdyż ma łagodniejsze zbocza i mniejsze zagrożenie lawinowe. W chwili obecnej śniegu tam maleńko i idzie się trasą letnią.
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline Tadek

« Odpowiedź #551 dnia: Luty 29, 2016, 17:19:00 »
Nie wiem czy tej zimy w karkonoszach padało tak mocno jak teraz ;D nadupca aż miło
Wczoraj fajny zjazd w łabskim kotle. Po czeskiej stronie warunki dużo lepsze, ale i u nas można pojeździć.

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #552 dnia: Luty 29, 2016, 23:12:15 »
Szklarska za...bana śniegiem

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline Tadek

« Odpowiedź #553 dnia: Styczeń 08, 2017, 14:42:59 »
Ciężko znaleźć info o warunkach w Karkonoszach wiec trza cos skrobnac- Karkonosze przysypane śniegiem, ale tylko w zachodnich da się pojeździć tj.w okolicach Szklarskiej. Tam swierzego śniegu dużo i w ulubionych miejscowkach juz można powalczyć. W rejonach wschodnich tj.okolicach bliżej Karpacza sniegu dużo mniej. Da się, ale na cudzych nartach- swoich szkoda😆

Offline BetoNova

• Status GG
« Odpowiedź #554 dnia: Październik 08, 2017, 14:58:51 »
hej. Ktoś był dzisiaj/wczoraj w okolicach Konczysty Wierch-Siwa Przełęcz? Planujemy jutro przejść z Chocholowskiej do Schr. Ornak- właśnie przez Trzydniowianski, Starorobocianski i schodzić przez Siwą Przełęcz.
Dzisiaj robiliśmy tradycyjną trasę Grześ - Rakoń - Wołowiec. Widoczność marna, na grani świeży śnieg -5cm-, wietrznie, ale bez koszmaru. Szlak ogólnie przetarty.