Autor Wątek: [Meteo] Aktualne warunki w górach  (Przeczytany 153405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
Odp: [Meteo] Aktualne warunki w górach
« Odpowiedź #1175 dnia: Listopad 15, 2016, 08:34:50 »
Ogólnie plan mam taki żeby w piątek zrobić pętle od Odrodzenia w kierunku Śnieżki i wrócić przez Lućni Bouda zamkniętym szlakiem doliną Białej Łaby. Na drugi dzień mam dwie alternatywy aby
1. Z Odrodzenia ruszamy grzbietem do źródeł Łaby i wracamy przez Łabską Boude i inne Czeskie bary ;)
2. Z Odrodzenia ruszamy do zielonego szlaku nim przez śnieżne kotły do Schroniska pod Łabskim i wracamy grzbietem.
W tej drugiej trasie mogą być oblodzenia zwłaszcza na odcinku od śnieżnych kotłów do schroniska. Jakbyś miał informacje o tym odcinku to byłbym wdzięczny.
Normalnie to bym się w chatce AKT-u zameldował ale moja żona ze szwagra familią nie lubią takich klimatów ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Tadek

« Odpowiedź #1176 dnia: Listopad 15, 2016, 20:52:44 »
Nad Śnieżnymi na grzbiecie zostały już ściągnięte barierki więc w przypadku mgły lub utrudnionej widoczności nie zbliżajcie się do krawędzi aby nie wylądować na dole.
W czwartek postaram się tam podbiec to dam znać co i jak - oblodzenia na zielonym raczej nie będzie  w kotłach . Może być niski śnieg utrudniający poruszanie po tych kamolach, ale upewnię się.
Jutro mam dyżur w Karpaczu to i tam zobaczę czy mocno wylodzona góra.
Niestety też w ten weekend nie będę mógł wpaść na powitalne piwko do odrodzenia, choć w sobotę będę gdzieś w górach :D
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #1177 dnia: Listopad 16, 2016, 09:38:09 »
Dzięki za informacje. Tego piwa już się trochę nagromadziło do wypicia choć dla Ciebie to i jakąś nalewke się zrobi ;)

Offline brad

« Odpowiedź #1178 dnia: Listopad 16, 2016, 12:47:24 »
Planuję weekend w Wysokich i przejście z Kuźnic przez Kopę Kondracką (albo zielonym przez Przełęcz pod Kopą Kondracką) i Kasprowy do Murowańca. Ma ktoś jakieś wyobrażenie o sytuacji na tym odcinku grani (raki i czekan oczywiście wezmę)?

Offline petelicki

« Odpowiedź #1179 dnia: Listopad 16, 2016, 13:07:41 »
Przyłączam się do pytania :-)
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline velka

« Odpowiedź #1180 dnia: Listopad 16, 2016, 13:23:48 »
Planuję weekend w Wysokich i przejście z Kuźnic przez Kopę Kondracką (albo zielonym przez Przełęcz pod Kopą Kondracką) i Kasprowy do Murowańca. Ma ktoś jakieś wyobrażenie o sytuacji na tym odcinku grani (raki i czekan oczywiście wezmę)?

To chyba dalej zachodnie ;)

Offline Tadek

« Odpowiedź #1181 dnia: Listopad 17, 2016, 19:55:55 »
Dzięki za informacje. Tego piwa już się trochę nagromadziło do wypicia choć dla Ciebie to i jakąś nalewke się zrobi ;)

Warunki zmieniają się z godziny na godzinę. Deszczem bym się nie przejmował bo teraz jakieś drobne popierdykania z nieba lecą, ale:
- ślisko w pierony!!! lód na większości szlaków. Powstały po wytapiającym się śniegu - śliskie to to i mokre w pierona! Takie lodowiska występują głównie między 1000 a 1200m. wyżej mokry śnieg. Na Śnieżkę polecam chociaż nakłądki na buty z kolcami - ta menda wystaje i zawsze przewiana, i pełna lodu. Kije przydadzą się w większości górnych partii.
Zielony w śnieżnych nie był wylodzony. Lodzio raczej na podejściach stromszych niż na trawersach.
I teraz tak - wali ciepłym wiatrem i wszystko się zmienia momentalnie. Zarówno to co pod nogami jak i to nad głowami, dlatego proszę o rozwagę w tych trudnych warunkach.
Na pewno jest wesoło.

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #1182 dnia: Listopad 17, 2016, 20:40:31 »
No to będzie wesoło ;D Ja mam sprawdzone buty ale cała reszta towarzystwa ma nowości przynajmniej udało mi się wywalczyć aby je rozchodzi ;) No cóż za 2 godz. startuje w trasę. Dzięki za info i do zobaczenia na szlaku :)

Offline Tadek

« Odpowiedź #1183 dnia: Styczeń 14, 2017, 10:52:40 »
Pozmieniało się na lepsze ! w zachodnich Karkach śniegu dobrze sypnęło (tj. nad Szklarską) w rejonach Karpacza znacznie słabiej. Izery też świetnie zasypane.
Warstwa nie najlepiej związana więc zaleca się ostrożność na stromych zboczach. Lasy już miło goszczą :D

Offline Shwarc

« Odpowiedź #1184 dnia: Luty 09, 2017, 22:24:17 »
Łaził ktoś ostatnio odcinek czerwonego z Krowiarek do Rysianki? Jakie warunki na szlaku, brać rakiety czy ubite i twarde?

Offline dave

« Odpowiedź #1185 dnia: Kwiecień 25, 2017, 19:30:04 »
Jak tam waruneczki w Beskidzie Wyspowym? ;)
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline MaciekZ

« Odpowiedź #1186 dnia: Kwiecień 25, 2017, 20:10:19 »
Takie: http://k.lubon.pttk.pl/
Chociaż nie jest to może najbardziej reprezentatywne miejsce w Beskidzie Wyspowym.

Offline dave

« Odpowiedź #1187 dnia: Kwiecień 25, 2017, 21:06:39 »
Podziękował  8) Zerknę jutro, jak coś będzie widać.
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline dave

« Odpowiedź #1188 dnia: Wrzesień 05, 2017, 19:16:14 »
Był ktoś może w ostatnich dniach na Rysach albo Kozim? Jak waruneczki?  :)

Offline Sted

« Odpowiedź #1189 dnia: Wrzesień 05, 2017, 20:55:48 »
W czwartek byłem na rysach a w  piątek na orlej perci i wtedy warunki były świetne tylko ze od soboty warunki bardzo się popsuły i ciągle pada deszcz a przy 2 tys jest juz troche sniegu i oblodzenie wiec nie ryzykowalbym tych miejsc. Dziś zrobiłem sobie trasę nosal, Kopieniec, gęsia szyja,  Palenica. Temp ok 5 stopni, deszcz, duży wiatr tak ze było niezbyt przyjemnie a co dopiero tam. W piątek i sobotę ma być bez deszczu i jak cos możesz sprawdzić sobie na meteoblue albo Mountain forecast dokładnie ale ja i tak bym nie poszedł.  Tatry zachodnie sa bardzo tajne :)

Offline MaciekZ

« Odpowiedź #1190 dnia: Wrzesień 05, 2017, 20:56:55 »
dave - kiedy się wybierasz? Zastanawiam się nad najbliższym weekendem...

Offline dave

« Odpowiedź #1191 dnia: Wrzesień 05, 2017, 22:11:34 »
Pierwotnie miałem taki zamysł, żeby zrobić samotnie Główny Szlak Świętokrzyski w oparciu o namiot, ale stanęło na tym, że wynająłem z koleżanką pokój w Zakopcu.  :P Plan jest taki, że przyjeżdżamy na miejsce w czwartek po południu, a w piątek na rozruch leci Jarząbczy i Wołowiec, przy okazji oceni się też jak sprawa z warunkami wygląda. W sobotę chcieliśmy zrobić Kozi, w niedzielę Rysy, a w poniedziałek zawinąć się już do domu. Sted, trochę słabo to wygląda. Już raz się w takich warunkach wpakowałem na Krzyżne i emocji było aż nadto. Może do weekendu się poprawi. ;)

Offline Sted

« Odpowiedź #1192 dnia: Wrzesień 05, 2017, 22:57:55 »
Wolowiec - Jarzabczy - Konczysty - Trzydniowianski to moja ulubiona trasa  ;) a w związku z najlepsza prognoza na piątek ja tez w zachodnie na jej kontynuacje czyli Starorobociański, Bystra, Blysczcz, Pyszniańską, Ornak  :)

Offline dave

« Odpowiedź #1193 dnia: Wrzesień 11, 2017, 18:58:54 »
Ale się wstrzeliliśmy w okno pogodowe, Rysy co prawda wyleciały z planu, ale całą resztę udało się zrealizować.  :D

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #1194 dnia: Wrzesień 12, 2017, 12:15:29 »
To tylko pogratulować okienka :)

Offline dave

« Odpowiedź #1195 dnia: Grudzień 18, 2017, 16:29:50 »
Orientuje się może jakiś dobry człowiek jak tam z waruneczkami śniegowymi w Górach i Pogórzu Kaczawskim? ;)