Autor W▒tek: [Meteo] Aktualne warunki w g├│rach  (Przeczytany 162479 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 2 GoÂci przegl▒da ten w▒tek.

Online misiak76

• Pom├│g┬│: 36

• Co┬ skromnego na Polskich Krajobrazach
Odp: [Meteo] Aktualne warunki w g├│rach
« Odpowied╝ #1175 dnia: Listopad 15, 2016, 08:34:50 »
Og├│lnie plan mam taki ┬┐eby w pi┬▒tek zrobi├Ž p├¬tle od Odrodzenia w kierunku ┬Žnie┬┐ki i wr├│ci├Ž przez Lu├Žni Bouda zamkni├¬tym szlakiem dolin┬▒ Bia┬│ej ┬úaby. Na drugi dzie├▒ mam dwie alternatywy aby
1. Z Odrodzenia ruszamy grzbietem do ¼róde³ £aby i wracamy przez £absk± Boude i inne Czeskie bary ;)
2. Z Odrodzenia ruszamy do zielonego szlaku nim przez ┬Ânie┬┐ne kot┬│y do Schroniska pod ┬úabskim i wracamy grzbietem.
W tej drugiej trasie mog┬▒ by├Ž oblodzenia zw┬│aszcza na odcinku od ┬Ânie┬┐nych kot┬│├│w do schroniska. Jakby┬ mia┬│ informacje o tym odcinku to by┬│bym wdzi├¬czny.
Normalnie to bym siê w chatce AKT-u zameldowa³ ale moja ¿ona ze szwagra famili± nie lubi± takich klimatów ;)

Wys┬│ane z mojego ONEPLUS A3003 przy u┬┐yciu Tapatalka

Offline Tadek

• Pom├│g┬│: 29

« Odpowied╝ #1176 dnia: Listopad 15, 2016, 20:52:44 »
Nad ┬Žnie┬┐nymi na grzbiecie zosta┬│y ju┬┐ ┬Âci┬▒gni├¬te barierki wi├¬c w przypadku mg┬│y lub utrudnionej widoczno┬Âci nie zbli┬┐ajcie si├¬ do kraw├¬dzi aby nie wyl┬▒dowa├Ž na dole.
W czwartek postaram si├¬ tam podbiec to dam zna├Ž co i jak - oblodzenia na zielonym raczej nie b├¬dzie  w kot┬│ach . Mo┬┐e by├Ž niski ┬Ânieg utrudniaj┬▒cy poruszanie po tych kamolach, ale upewni├¬ si├¬.
Jutro mam dy¿ur w Karpaczu to i tam zobaczê czy mocno wylodzona góra.
Niestety te┬┐ w ten weekend nie b├¬d├¬ m├│g┬│ wpa┬Â├Ž na powitalne piwko do odrodzenia, cho├Ž w sobot├¬ b├¬d├¬ gdzie┬ w g├│rach :D
Jeleniog├│rski Klub Jaskiniowy

Online misiak76

« Odpowied╝ #1177 dnia: Listopad 16, 2016, 09:38:09 »
Dzi├¬ki za informacje. Tego piwa ju┬┐ si├¬ troch├¬ nagromadzi┬│o do wypicia cho├Ž dla Ciebie to i jak┬▒┬ nalewke si├¬ zrobi ;)

Offline brad

• Pom├│g┬│: 4

« Odpowied╝ #1178 dnia: Listopad 16, 2016, 12:47:24 »
Planuj├¬ weekend w Wysokich i przej┬Âcie z Ku┬╝nic przez Kop├¬ Kondrack┬▒ (albo zielonym przez Prze┬│├¬cz pod Kop┬▒ Kondrack┬▒) i Kasprowy do Murowa├▒ca. Ma kto┬ jakie┬ wyobra┬┐enie o sytuacji na tym odcinku grani (raki i czekan oczywi┬Âcie wezm├¬)?

Offline petelicki

• Pom├│g┬│: 22

« Odpowied╝ #1179 dnia: Listopad 16, 2016, 13:07:41 »
Przy³±czam siê do pytania :-)
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline velka

• Pom├│g┬│: 18

« Odpowied╝ #1180 dnia: Listopad 16, 2016, 13:23:48 »
Planuj├¬ weekend w Wysokich i przej┬Âcie z Ku┬╝nic przez Kop├¬ Kondrack┬▒ (albo zielonym przez Prze┬│├¬cz pod Kop┬▒ Kondrack┬▒) i Kasprowy do Murowa├▒ca. Ma kto┬ jakie┬ wyobra┬┐enie o sytuacji na tym odcinku grani (raki i czekan oczywi┬Âcie wezm├¬)?

To chyba dalej zachodnie ;)

Offline Tadek

« Odpowied╝ #1181 dnia: Listopad 17, 2016, 19:55:55 »
Dzi├¬ki za informacje. Tego piwa ju┬┐ si├¬ troch├¬ nagromadzi┬│o do wypicia cho├Ž dla Ciebie to i jak┬▒┬ nalewke si├¬ zrobi ;)

Warunki zmieniaj┬▒ si├¬ z godziny na godzin├¬. Deszczem bym si├¬ nie przejmowa┬│ bo teraz jakie┬ drobne popierdykania z nieba lec┬▒, ale:
- ┬Âlisko w pierony!!! l├│d na wi├¬kszo┬Âci szlak├│w. Powsta┬│y po wytapiaj┬▒cym si├¬ ┬Âniegu - ┬Âliskie to to i mokre w pierona! Takie lodowiska wyst├¬puj┬▒ g┬│├│wnie mi├¬dzy 1000 a 1200m. wy┬┐ej mokry ┬Ânieg. Na ┬Žnie┬┐k├¬ polecam chocia┬┐ nak┬│┬▒dki na buty z kolcami - ta menda wystaje i zawsze przewiana, i pe┬│na lodu. Kije przydadz┬▒ si├¬ w wi├¬kszo┬Âci g├│rnych partii.
Zielony w ┬Ânie┬┐nych nie by┬│ wylodzony. Lodzio raczej na podej┬Âciach stromszych ni┬┐ na trawersach.
I teraz tak - wali ciep³ym wiatrem i wszystko siê zmienia momentalnie. Zarówno to co pod nogami jak i to nad g³owami, dlatego proszê o rozwagê w tych trudnych warunkach.
Na pewno jest weso┬│o.

Online misiak76

« Odpowied╝ #1182 dnia: Listopad 17, 2016, 20:40:31 »
No to b├¬dzie weso┬│o ;D Ja mam sprawdzone buty ale ca┬│a reszta towarzystwa ma nowo┬Âci przynajmniej uda┬│o mi si├¬ wywalczy├Ž aby je rozchodzi ;) No c├│┬┐ za 2 godz. startuje w tras├¬. Dzi├¬ki za info i do zobaczenia na szlaku :)

Offline Tadek

« Odpowied╝ #1183 dnia: Stycze˝ 14, 2017, 10:52:40 »
Pozmienia┬│o si├¬ na lepsze ! w zachodnich Karkach ┬Âniegu dobrze sypn├¬┬│o (tj. nad Szklarsk┬▒) w rejonach Karpacza znacznie s┬│abiej. Izery te┬┐ ┬Âwietnie zasypane.
Warstwa nie najlepiej zwi┬▒zana wi├¬c zaleca si├¬ ostro┬┐no┬Â├Ž na stromych zboczach. Lasy ju┬┐ mi┬│o goszcz┬▒ :D

Offline Shwarc

• Pom├│g┬│: 208

« Odpowied╝ #1184 dnia: Luty 09, 2017, 22:24:17 »
┬úazi┬│ kto┬ ostatnio odcinek czerwonego z Krowiarek do Rysianki? Jakie warunki na szlaku, bra├Ž rakiety czy ubite i twarde?

Offline dave

• Pom├│g┬│: 8

« Odpowied╝ #1185 dnia: Kwiecie˝ 25, 2017, 19:30:04 »
Jak tam waruneczki w Beskidzie Wyspowym? ;)
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline MaciekZ

• Pom├│g┬│: 16

« Odpowied╝ #1186 dnia: Kwiecie˝ 25, 2017, 20:10:19 »
Takie: http://k.lubon.pttk.pl/
Chocia┬┐ nie jest to mo┬┐e najbardziej reprezentatywne miejsce w Beskidzie Wyspowym.

Offline dave

« Odpowied╝ #1187 dnia: Kwiecie˝ 25, 2017, 21:06:39 »
Podzi├¬kowa┬│  8) Zerkn├¬ jutro, jak co┬ b├¬dzie wida├Ž.
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline dave

« Odpowied╝ #1188 dnia: Wrzesie˝ 05, 2017, 19:16:14 »
By┬│ kto┬ mo┬┐e w ostatnich dniach na Rysach albo Kozim? Jak waruneczki?  :)

Online Sted

« Odpowied╝ #1189 dnia: Wrzesie˝ 05, 2017, 20:55:48 »
W czwartek by┬│em na rysach a w  pi┬▒tek na orlej perci i wtedy warunki by┬│y ┬Âwietne tylko ze od soboty warunki bardzo si├¬ popsu┬│y i ci┬▒gle pada deszcz a przy 2 tys jest juz troche sniegu i oblodzenie wiec nie ryzykowalbym tych miejsc. Dzi┬ zrobi┬│em sobie tras├¬ nosal, Kopieniec, g├¬sia szyja,  Palenica. Temp ok 5 stopni, deszcz, du┬┐y wiatr tak ze by┬│o niezbyt przyjemnie a co dopiero tam. W pi┬▒tek i sobot├¬ ma by├Ž bez deszczu i jak cos mo┬┐esz sprawdzi├Ž sobie na meteoblue albo Mountain forecast dok┬│adnie ale ja i tak bym nie poszed┬│.  Tatry zachodnie sa bardzo tajne :)

Offline MaciekZ

• Pom├│g┬│: 16

« Odpowied╝ #1190 dnia: Wrzesie˝ 05, 2017, 20:56:55 »
dave - kiedy siê wybierasz? Zastanawiam siê nad najbli¿szym weekendem...

Offline dave

« Odpowied╝ #1191 dnia: Wrzesie˝ 05, 2017, 22:11:34 »
Pierwotnie mia┬│em taki zamys┬│, ┬┐eby zrobi├Ž samotnie G┬│├│wny Szlak ┬Žwi├¬tokrzyski w oparciu o namiot, ale stan├¬┬│o na tym, ┬┐e wynaj┬▒┬│em z kole┬┐ank┬▒ pok├│j w Zakopcu.  :P Plan jest taki, ┬┐e przyje┬┐d┬┐amy na miejsce w czwartek po po┬│udniu, a w pi┬▒tek na rozruch leci Jarz┬▒bczy i Wo┬│owiec, przy okazji oceni si├¬ te┬┐ jak sprawa z warunkami wygl┬▒da. W sobot├¬ chcieli┬Âmy zrobi├Ž Kozi, w niedziel├¬ Rysy, a w poniedzia┬│ek zawin┬▒├Ž si├¬ ju┬┐ do domu. Sted, troch├¬ s┬│abo to wygl┬▒da. Ju┬┐ raz si├¬ w takich warunkach wpakowa┬│em na Krzy┬┐ne i emocji by┬│o a┬┐ nadto. Mo┬┐e do weekendu si├¬ poprawi. ;)

Online Sted

« Odpowied╝ #1192 dnia: Wrzesie˝ 05, 2017, 22:57:55 »
Wolowiec - Jarzabczy - Konczysty - Trzydniowianski to moja ulubiona trasa  ;) a w zwi┬▒zku z najlepsza prognoza na pi┬▒tek ja tez w zachodnie na jej kontynuacje czyli Starorobocia├▒ski, Bystra, Blysczcz, Pysznia├▒sk┬▒, Ornak  :)

Offline dave

« Odpowied╝ #1193 dnia: Wrzesie˝ 11, 2017, 18:58:54 »
Ale si├¬ wstrzelili┬Âmy w okno pogodowe, Rysy co prawda wylecia┬│y z planu, ale ca┬│┬▒ reszt├¬ uda┬│o si├¬ zrealizowa├Ž.  :D

Online misiak76

« Odpowied╝ #1194 dnia: Wrzesie˝ 12, 2017, 12:15:29 »
To tylko pogratulowa├Ž okienka :)

Offline dave

« Odpowied╝ #1195 dnia: Grudzie˝ 18, 2017, 16:29:50 »
Orientuje si├¬ mo┬┐e jaki┬ dobry cz┬│owiek jak tam z waruneczkami ┬Âniegowymi w G├│rach i Pog├│rzu Kaczawskim? ;)

Offline wilkczarny

• Portfolio fotograficzne
« Odpowied╝ #1196 dnia: Luty 08, 2018, 22:54:46 »
Siemaneczko! Dawno mnie nie by┬│o - wiem. ;)

Du┬┐o si├¬ u mnie dzieje i nie na wszystko mam czas, dlatego na forum przez ostatnie dwa lata zagl┬▒da┬│em rzadziej, ni┬┐ bym chcia┬│. Przegl┬▒da┬│em ostatnie dwa dni kilka w┬▒tk├│w i widz├¬, ┬┐e troch├¬ si├¬ pozmienia┬│o. ;)

Ale do rzeczy, bo to w┬▒tek o pogodzie. By┬│ kto┬ ostatnio na ┬Žnie┬┐ce? Pytam, bo si├¬ wybieram. Dosta┬│em w zesz┬│ym tygodniu cynk, ┬┐e w samych raczkach da si├¬ podej┬Â├Ž na szczyt (pono├Ž nie trzeba du┬┐ych rak├│w ubiera├Ž), prognoza na weekend te┬┐ wygl┬▒da spokojnie. Ale mo┬┐e kto┬ by┬│ w ostatnich dniach i organoleptycznie obada┬│? :)

PS. jak mnie nie by┬│o to si├¬ troch├¬ nauczy┬│em w motocykle i fotografi├¬, wi├¬c mog├¬ si├¬ powypowiada├Ž bardziej w tych tematach teraz ;)
The road goes ever on and on...

Offline Shwarc

• Pom├│g┬│: 208

« Odpowied╝ #1197 dnia: Luty 08, 2018, 23:21:31 »
Na fejsie jest grupa aktualne warunki w górach, bardzo du¿o codziennych postów, tam szybciej siê dowiesz

Offline wilkczarny

• Portfolio fotograficzne
« Odpowied╝ #1198 dnia: Luty 08, 2018, 23:49:43 »
Na fejsie jest grupa aktualne warunki w górach, bardzo du¿o codziennych postów, tam szybciej siê dowiesz

Gracias - znalaz³em i tam zerknê :)
The road goes ever on and on...

Offline Tadek

« Odpowied╝ #1199 dnia: Luty 10, 2018, 08:06:25 »
Bez problemu w ma┬│ych raczkach dasz rad├¬. Na ┬Ânie┬┐ce mo┬┐liwe oblodzenie i ┬Ânieg twardy, przewiany. Wczoraj wiatr s┬│aby. Je┬Âli chodzi o nasza g├│rk├¬ to najaktualniejsze stan znajdziesz tu.  http://www.vrcholkyhor.cz/