Autor Wątek: [Meteo] Aktualne warunki w górach  (Przeczytany 143631 razy)

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
Odp: [Meteo] Aktualne warunki w górach
« Odpowiedź #1175 dnia: Listopad 15, 2016, 08:34:50 »
Ogólnie plan mam taki żeby w piątek zrobić pętle od Odrodzenia w kierunku Śnieżki i wrócić przez Lućni Bouda zamkniętym szlakiem doliną Białej Łaby. Na drugi dzień mam dwie alternatywy aby
1. Z Odrodzenia ruszamy grzbietem do źródeł Łaby i wracamy przez Łabską Boude i inne Czeskie bary ;)
2. Z Odrodzenia ruszamy do zielonego szlaku nim przez śnieżne kotły do Schroniska pod Łabskim i wracamy grzbietem.
W tej drugiej trasie mogą być oblodzenia zwłaszcza na odcinku od śnieżnych kotłów do schroniska. Jakbyś miał informacje o tym odcinku to byłbym wdzięczny.
Normalnie to bym się w chatce AKT-u zameldował ale moja żona ze szwagra familią nie lubią takich klimatów ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Tadek

« Odpowiedź #1176 dnia: Listopad 15, 2016, 20:52:44 »
Nad Śnieżnymi na grzbiecie zostały już ściągnięte barierki więc w przypadku mgły lub utrudnionej widoczności nie zbliżajcie się do krawędzi aby nie wylądować na dole.
W czwartek postaram się tam podbiec to dam znać co i jak - oblodzenia na zielonym raczej nie będzie  w kotłach . Może być niski śnieg utrudniający poruszanie po tych kamolach, ale upewnię się.
Jutro mam dyżur w Karpaczu to i tam zobaczę czy mocno wylodzona góra.
Niestety też w ten weekend nie będę mógł wpaść na powitalne piwko do odrodzenia, choć w sobotę będę gdzieś w górach :D
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #1177 dnia: Listopad 16, 2016, 09:38:09 »
Dzięki za informacje. Tego piwa już się trochę nagromadziło do wypicia choć dla Ciebie to i jakąś nalewke się zrobi ;)

Offline brad

« Odpowiedź #1178 dnia: Listopad 16, 2016, 12:47:24 »
Planuję weekend w Wysokich i przejście z Kuźnic przez Kopę Kondracką (albo zielonym przez Przełęcz pod Kopą Kondracką) i Kasprowy do Murowańca. Ma ktoś jakieś wyobrażenie o sytuacji na tym odcinku grani (raki i czekan oczywiście wezmę)?

Online petelicki

« Odpowiedź #1179 dnia: Listopad 16, 2016, 13:07:41 »
Przyłączam się do pytania :-)
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline velka

« Odpowiedź #1180 dnia: Listopad 16, 2016, 13:23:48 »
Planuję weekend w Wysokich i przejście z Kuźnic przez Kopę Kondracką (albo zielonym przez Przełęcz pod Kopą Kondracką) i Kasprowy do Murowańca. Ma ktoś jakieś wyobrażenie o sytuacji na tym odcinku grani (raki i czekan oczywiście wezmę)?

To chyba dalej zachodnie ;)

Offline Tadek

« Odpowiedź #1181 dnia: Listopad 17, 2016, 19:55:55 »
Dzięki za informacje. Tego piwa już się trochę nagromadziło do wypicia choć dla Ciebie to i jakąś nalewke się zrobi ;)

Warunki zmieniają się z godziny na godzinę. Deszczem bym się nie przejmował bo teraz jakieś drobne popierdykania z nieba lecą, ale:
- ślisko w pierony!!! lód na większości szlaków. Powstały po wytapiającym się śniegu - śliskie to to i mokre w pierona! Takie lodowiska występują głównie między 1000 a 1200m. wyżej mokry śnieg. Na Śnieżkę polecam chociaż nakłądki na buty z kolcami - ta menda wystaje i zawsze przewiana, i pełna lodu. Kije przydadzą się w większości górnych partii.
Zielony w śnieżnych nie był wylodzony. Lodzio raczej na podejściach stromszych niż na trawersach.
I teraz tak - wali ciepłym wiatrem i wszystko się zmienia momentalnie. Zarówno to co pod nogami jak i to nad głowami, dlatego proszę o rozwagę w tych trudnych warunkach.
Na pewno jest wesoło.

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #1182 dnia: Listopad 17, 2016, 20:40:31 »
No to będzie wesoło ;D Ja mam sprawdzone buty ale cała reszta towarzystwa ma nowości przynajmniej udało mi się wywalczyć aby je rozchodzi ;) No cóż za 2 godz. startuje w trasę. Dzięki za info i do zobaczenia na szlaku :)

Offline Tadek

« Odpowiedź #1183 dnia: Styczeń 14, 2017, 10:52:40 »
Pozmieniało się na lepsze ! w zachodnich Karkach śniegu dobrze sypnęło (tj. nad Szklarską) w rejonach Karpacza znacznie słabiej. Izery też świetnie zasypane.
Warstwa nie najlepiej związana więc zaleca się ostrożność na stromych zboczach. Lasy już miło goszczą :D

Offline Shwarc

« Odpowiedź #1184 dnia: Luty 09, 2017, 22:24:17 »
Łaził ktoś ostatnio odcinek czerwonego z Krowiarek do Rysianki? Jakie warunki na szlaku, brać rakiety czy ubite i twarde?

Offline dave

« Odpowiedź #1185 dnia: Kwiecień 25, 2017, 19:30:04 »
Jak tam waruneczki w Beskidzie Wyspowym? ;)

Offline MaciekZ

« Odpowiedź #1186 dnia: Kwiecień 25, 2017, 20:10:19 »
Takie: http://k.lubon.pttk.pl/
Chociaż nie jest to może najbardziej reprezentatywne miejsce w Beskidzie Wyspowym.

Offline dave

« Odpowiedź #1187 dnia: Kwiecień 25, 2017, 21:06:39 »
Podziękował  8) Zerknę jutro, jak coś będzie widać.

Offline dave

« Odpowiedź #1188 dnia: Wrzesień 05, 2017, 19:16:14 »
Był ktoś może w ostatnich dniach na Rysach albo Kozim? Jak waruneczki?  :)

Offline Sted

« Odpowiedź #1189 dnia: Wrzesień 05, 2017, 20:55:48 »
W czwartek byłem na rysach a w  piątek na orlej perci i wtedy warunki były świetne tylko ze od soboty warunki bardzo się popsuły i ciągle pada deszcz a przy 2 tys jest juz troche sniegu i oblodzenie wiec nie ryzykowalbym tych miejsc. Dziś zrobiłem sobie trasę nosal, Kopieniec, gęsia szyja,  Palenica. Temp ok 5 stopni, deszcz, duży wiatr tak ze było niezbyt przyjemnie a co dopiero tam. W piątek i sobotę ma być bez deszczu i jak cos możesz sprawdzić sobie na meteoblue albo Mountain forecast dokładnie ale ja i tak bym nie poszedł.  Tatry zachodnie sa bardzo tajne :)

Offline MaciekZ

« Odpowiedź #1190 dnia: Wrzesień 05, 2017, 20:56:55 »
dave - kiedy się wybierasz? Zastanawiam się nad najbliższym weekendem...

Offline dave

« Odpowiedź #1191 dnia: Wrzesień 05, 2017, 22:11:34 »
Pierwotnie miałem taki zamysł, żeby zrobić samotnie Główny Szlak Świętokrzyski w oparciu o namiot, ale stanęło na tym, że wynająłem z koleżanką pokój w Zakopcu.  :P Plan jest taki, że przyjeżdżamy na miejsce w czwartek po południu, a w piątek na rozruch leci Jarząbczy i Wołowiec, przy okazji oceni się też jak sprawa z warunkami wygląda. W sobotę chcieliśmy zrobić Kozi, w niedzielę Rysy, a w poniedziałek zawinąć się już do domu. Sted, trochę słabo to wygląda. Już raz się w takich warunkach wpakowałem na Krzyżne i emocji było aż nadto. Może do weekendu się poprawi. ;)

Offline Sted

« Odpowiedź #1192 dnia: Wrzesień 05, 2017, 22:57:55 »
Wolowiec - Jarzabczy - Konczysty - Trzydniowianski to moja ulubiona trasa  ;) a w związku z najlepsza prognoza na piątek ja tez w zachodnie na jej kontynuacje czyli Starorobociański, Bystra, Blysczcz, Pyszniańską, Ornak  :)

Offline dave

« Odpowiedź #1193 dnia: Wrzesień 11, 2017, 18:58:54 »
Ale się wstrzeliliśmy w okno pogodowe, Rysy co prawda wyleciały z planu, ale całą resztę udało się zrealizować.  :D

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #1194 dnia: Wrzesień 12, 2017, 12:15:29 »
To tylko pogratulować okienka :)