Autor Wątek: [Kurtki] Kurtka miejsko-turystyczna  (Przeczytany 39728 razy)

Offline sieku

Odp: [Kurtki] Kurtka miejsko-turystyczna
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 09, 2017, 11:07:28 »
W Jack Wolfskin więcej niż połowa ceny to metka. Dlatego w sklepach one zawsze są w promocji. Jak dobrze pamiętam szukasz czegoś w stonowanych kolorach, mało technicznego. To u wielu firm się wyklucza, a właśnie JW jest taki trochę "krupówkowy" ;) . U reszty królują wyraźne kolory (imho dobrze). Ale TNF i na przykład Marmot mają zwykle czarne kolory.

Co ja ci mogę doradzić... MKM ;) mierzyć k**wa, mierzyć.

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 09, 2017, 12:52:42 »
Już bardziej od JW wolałbym kupić kurtkę z decathlonu. Mam złe przejścia z tą firmą, a ich materiał oddychający sprawia, że jestem mokry i zmarznięty. Ich kurtki nadają się dla osób, które chcą schudnąć poprzez wypocenie ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline morfeusz1805

« Odpowiedź #152 dnia: Październik 09, 2017, 21:44:51 »
Swego czasu kupiłem buty JW. W  sklepie od razu założyłem a stare do kosza. W drodze do domu zaczęły mi się rozklejać przy chodzeniu. Na drugi dzień oddałem do sklepu a kasę mi zwrócili. Żeby cenowo kurtki JW były tańsze  to co innego, ale myślę że aż takich cen nie są warte. Choć patrząc teraz na oferty na rynku, to za bardzo nie ma alternatyw.
Nikt nie miał do czynienia  z  kurtkami JMP? Straszy mnie ten poliester. Żeby nie to, pewnie już bym zakupił, ale obawiam się, że szybko mi się zniszczy.

Offline PRS

« Odpowiedź #153 dnia: Październik 11, 2017, 14:55:31 »
JMP uderza w dwa targety - ,,narciarze" (zaopatrują GOPR) oraz żeglarze - szyją sztormiaki.
jeżeli szukasz kurtki w ,,stonowanych" kolorach to luknij na Patagonię - mają czarną z niewielkimi szarymi wstawkami (tylko nazwy nie znam ;) )
albo jak się wbijesz w Skę to np.  taka navy http://e-moko.pl/product-pol-6789-Meska-Kurtka-Patagonia-Triolet.html
lub ,,wypaśną" za furę złociszczy http://www.tuttu.pl/product-pol-27018-Kurtka-TRIOLET-GORE-TEX-JACKET-MEN.html
zieleń leśniczego https://chmielna20.pl/kurtka-patagonia-torrentshell-jacket-83802-gldg.html
Ale tak jak napisał Ci misiak76 nie ma co przepłacać...
Ja zanabyłem ostatnio taką tylko, że w niebieskim i za 180 zł https://www.decathlon.pl/kurtka-turystyczna-forclaz-400-mska-id_8384853.html  pod Lkę wchodzi mi spoko waciak

Offline morfeusz1805

« Odpowiedź #154 dnia: Październik 11, 2017, 20:26:06 »
Dzięki za propozycje. Tak wiem, że JMP ma ofertę głównie dla narciarzy i żeglarzy, choć model Atut jest typowo turystyczny. Bardziej chodzi mi jaka jest wytrzymałość  membrany DERMIZAX® EV  i zewnętrznej tkaniny z której szyje JMP i ogólnie jak kurtki się sprawują.
Modele które podałeś są typowo techniczne a mi chodzi o kroje przedłużone ze stoperami w pasie i u dołu, wywietrzniki pod pachami itp. coś jak Thor Alviki czy Gerlach Wolfganga które na mnie jakoś nie leżą (albo za krótkie rękawy, albo za duże rozmiary itp)

Offline fromage

« Odpowiedź #155 dnia: Październik 11, 2017, 21:44:30 »
Kupiłem około pół roku temu dokładnie taką kurtkę jaką wymienił PRS z Deca. Kurtka rewalka chociaż ja wciągnąłem ją bez promocji za ponad 300 PLN. Zakupi i tak uważam za udany. Po przejściach z TNF nigdy więcej nie kupię kurtki za więcej niż max 500 PLN. W Deca masz ponadto PRAWDZIWĄ Gwarancję.

Offline PRS

« Odpowiedź #156 dnia: Październik 12, 2017, 12:35:01 »
@morfeusz1805 Patagonia ma taką kurtkę (no może bez tego ściągacza w pasie) - to ta której nazwy nie znam - musisz SAM poszukać. Długościowo to swobodnie zakrywa marynarkę ,,z zapasem" - jeżeli o takie zastosowanie Ci chodzi.

@fromage napisz coś więcej o tym foliatexie z Deca. Ja założyłem tylko raz na dosłownie 30 minut drobnego deszczu i jak znam swoje zastosowanie to pewnie parę sezonów spędzi u mnie... w plecaku - preferuję wiatrówki i poncho jak jest zlewa. Do tego staram się nie nosić kurtek membranowych pod ciężkim plecakiem.

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowiedź #157 dnia: Październik 13, 2017, 09:50:36 »
Mam takie skromne pytanko miał ktoś z Was styczność z tą kurtką od kwarka
http://sklep.kwark.pl/pl/p/Kurtka-meska-Polartec-Alpha%2C-Finlandia/358
Tak za mną chodzi od jakiegoś czasu. Chodzi mi o kurtkę typowo na zimnę do zastosowań na codzień. Mam dość zakładania ciuchów na cebulę. Rano spacer na pociąg 2 km a potem 50 min w piekarniku zwanym PKP no i w robocie gdzie mam też cieplarnie. W związku, że mam tak zmienne warunki klimatyczne stwierdziłem, że walne sobie super ciepłą kurtkę, a pod nią albo koszulkę, koszulę lub cienki sweterek. Ewentualnie jakiś puszek ale wiadomo to już kasa większa.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline petelicki

« Odpowiedź #158 dnia: Październik 13, 2017, 10:17:04 »
Ta kurtka kwarka wygląda jak z lat 90 ;-)  Materiały fajne, ale projekt masakra. Choćby w porównaniu do analogicznego RABa, Kwark wypada fatalnie:

Co do samej idei tego typu kurtki w mieście, to sprawdza się to bardzo dobrze.
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline dave

« Odpowiedź #159 dnia: Październik 13, 2017, 12:36:57 »
Jak nie będziesz jej używał outdoorowo, to poszedłbym po taniości i kupiłbym coś albo w którejś z sieciówek, albo tańszego puchacza w outlecie sportowym. Np. Quechua bądź Karrimor. Nie wiem czy ten waciaczek Kwarka nadaje się na duże mrozy przy umiarkowanej aktywności. Osobiście zimą na miasto i spacery po płaskim używam kurtki firmy Perso (jakiś starszy model, kupiony chyba 4 lata temu, nie widzę już go w ofercie) i jest zdecydowanie ciepło, no ale tej waty napakowali do niej sporo. Koszt ok. 300 zł ;)