Autor Wątek: [Włochy] Val di Sole  (Przeczytany 12554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ina

[Włochy] Val di Sole
« dnia: Grudzień 24, 2010, 02:29:03 »
ina:
Między 12 a 17 grudnia tego roku skorzystaliśmy z freeski w Dolomitach, a dokładnie w Val di Sole. Akcja polega na wykupieniu noclegów, a karnet narciarski wchodzi w cenę. Dodatkowo mieliśmy wliczone basen z sauną oraz bilet na kolejkę dowożącą pod stok.

Od początku.

Gdzie byliśmy?

Dolina Słońca, czyli Val di Sole

Mieszkanie: TOZZAGA - to totalna wiocha, między Cles a Caldes, składająca się z kilku chałup, naszego Al Pescatore z basenem i sklepo-baru. Nawet kościoła nie ma ;D Pod pensjonatem jest stacja kolejki jadącej do Marillevy. Pociąg jeździ mniej więcej co godzinę.

Nasza stacja


Pensjonat bardzo przyjemny. Prowadzi go zakręcony Makaron ;D Apartamenty wystarczająco przestronne z rozwalającą liczbą balkonów ;D Nasz apartament liczył 2 oddzielne pokoje 3-osobowe, dobrze wyposażoną kuchnię, łazienkę i kanciapę z jednym łóżkiem (z której zrobiliśmy narciarnię ;D), a wyjść na 3 balkony było 6 :D

Kuchnia
W pokojach ciepło, momentami za ciepło, raz zimno, ale wtedy idzie się do Włocha "Ciao, freddo, molto freddo nell'apartamento sei" i zaraz znowu robi się ciepło :D

Na dole jest garaż z narciarnią. Basen z sauną. Basen mały, ale ujdzie, sauna też jako tako, dobra do rozgrzania zmarzniętych gnatów po nartach.


ptb:
Jak chodzi o "miejscowość" i nazwanie jej totalna wiocha to wręcz eufemizm :D
Szczególnie w porównaniu do zeszłorocznej metropolii jaką jest przy tym Livigno.
Jednak miała swoje zalety, umiejscowiona mniej więcej w środku terenu, w którym jeździliśmy. Dzięki temu do skrajnych Tonale i Paganelli mieliśmy mniej więcej taką samą odległość 35km.

Co do pensjonatu to jak pisze ina, tylko narciarnia, która okazała się zwykłą buda z dykty.
Do tej pory zawsze w narciarniach było miejsce do smarowania sprzętu, stojaki na niego i przede wszystkim suszarki do butów. Tutaj nie było nawet kontaktu żeby włączyć żelazko do smarów, dlatego smarowanie odbywało się na balkonie. Na szczęście przestronne apartamenty umożliwiały bezproblemowe przechowywanie sprzętu.

ina
No ale przejdźmy do narciarstwa :D

MADONNA DI CAMPIGLIO
Madonna di Campiglio położona jest w pięknym dorzeczu pomiędzy grupą Dolomitów Brenta's i lodowców na Adamello i Presanelli. Ośrodek znajduje się na wysokości 1550 m i jest jednym z najważniejszych kompleksów narciarskich we Włoszech i włoskich Alpach. Wyposażony jest w 57 wyciągów, 150 km przygotowanych stoków, wyciągi o pojemności ponad 31000 osób / godzinę, 50000 metrów kwadratowych Snow Parków oraz 40 km tras dla narciarstwa biegowego. Ośrodek jest połączony skibusem z wyciągami w Pinzolo. Madonna w systemie Skirama Dolomiti, połączona jest z trasami i wyciągami w Marillevie i Folgaridzie.

Udając się do Madonny jechaliśmy kilkanaście minut kolejką do miejscowości Daolasa. Wysiada się przy wejściu do gondoli i fru w górę. Na górze przesiadka na krzesełko i wyjazd na Monte Vigo, stamtąd na Pradalago i już nartami do celu.

W Madonnie jeździliśmy na: Spinale, Groste, Pradalago i Pancugolo (lub też 5 Laghi (5 Stawów :D).

Przejazd z Passo Groste do Marillevy na nartach to ponad godzina w tempie bardzo szybkim (o 15-tej się zorientowaliśmy, że jesteśmy na drugim końcu trasy i musimy gnać, żeby zdążyć na zjazd gondolą do Marillevy, gdzie dojechaliśmy ok 16.30 - 15 minut przez zamknięciem). Bo do Marillevy i Daolasa, gdzie jest kolejka, nie da się dojechać nartami.

Przed ostatnim zjazdem do Marillevy - widok z Monte Vigo


Osobiście najbardziej mi się podobało na Groste - dwie czerwone trasy z górnego krzesełka miażdżą! Szerokie, jakoś tak ukształtowane, że można się rozbujać na nartach w szybkim tempie, a krawędzie nart wręcz się wrzynają w stok i same prowadzą :)

Wjazd na Groste


Snowpark na Groste


ptb:

Nie załapałem się na I ławkę odorową to wklejam swój ryj, że też tam byłem ;D


W górę


Czasami było stromo, nawet ratraki pracują na linach, prawie jak Kasprowy ;)


Trzeba śpieszyć do domu, na drugą  stronę bo cienie już długie...
I to tego daleko stąd
PASSO TONALE
Przełęcz Passo Tonale, położona na granicy Lombardii i Trydentu, tworzy naturalny, słoneczny i widokowy amfiteatr oddzielający dolinę Val di Sole od doliny Vallecamonica i rozciągający się na wysokości od 1884 m do 3100 m, między masywami Ortles-Cevedale i Adamello-Presanella. 70 km pięknych szerokich, nasłonecznionych, różnych tras dla narciarzy początkujących i bardzo dobrze jeżdżących. Początkujący powinni wypróbować liczne trasy niebieskie a narciarze posiadający trochę większe umiejętności powinni wybrać się na lodowiec Presena lub na trasy Valbiolo, Scoiattolo i Vittoria.

Nartostrady w Passo Tonale połączone są ze stokami zjazdowymi w Ponte di Legno, a także z trasami w Temú. Cały kompleks dysponuje 100 km tras, z czego ok. 60 km to trasy zjazdowe, a prawie 40 km stanowią trasy do free-ride. Działa tu 30 nowoczesnych wyciągów i kolejek.


ina:
Raj dla początkujących, ale i są trasy dla ekstremistów. Z jednej strony są łagodne szerokie, dobrze naśnieżone stoki, gdzie nauka telemarku była wręcz bajką. Wyżej są stromsze zjazdy, podczas naszego pobytu mocno oblodzone. Z drugiej strony drogi jest lodowiec Presena (3010 m.n.p.m.). Nie odważyłam się tam wybrać na telemarkach, bo jest to północna ściana, stroma i w warunkach, które mieliśmy na pewno mocno oblodzona. Ale wygląda imponująco, no i widoczek zapewne też jest stamtąd zacny.Calimero w przerwie 8)


Łagodniejsza strona Tonale
Z telemarkowym pozdrowieniem: ja&Kotu :D


W świetle zachodzącego słońca


ptb:
Instruktaż, a za górą w tle wprowadzi chyba z 4km Alpina po betonie

PEJO

    Wyciągi
    2 - Wyciąg orczykowy    
    3 - Wyciąg krzesełkowy    
    1 - Gondola    
    1 - Kolejka kabinowa

    Trasy narciarskie:
    łatwa - 3.5km
    średnia - 10.8km
    trudne - 2.7km
    łącznie - 17km
ina:
Mi się osobiście tam nie podobało. Jedna góra z małą ilością tras beznadziejnie utrzymanych, zgrulowany beton. Zjechaliśmy z Kotem raz i postanowiliśmy pojechać do Tonale. Fakt, że w ten dzień miałam kryzys fizyczny i nogi bolały strasznie, nie chciały słuchać, męczyłam się i potrzebowałam łagodnych, dobrze naśnieżonych stoków. Reszcie się tam podobało i zostali, ale niech się sami wypowiedzą dlaczego :)
Z ciekawostek: budują tam wyciąg jeszcze wyżej, z którego po wyjechaniu będzie można zjechać kotłem nie przygotowanym do zjazdu, czyli taki freeride z wywózką ;)
Jedyny plus tego miejsca, to przepiękne góry dookoła.

Kilka fotek z Pejo


Tu widać wspomniany kocioł - po środku zdjęcia, zjazd zza lewej góry
ptb:


Oj panie, tam nie warto jechać - rzekły dobre dusze


Kolejka na Rifugio Mantova


A to sam Crozzi di Taviela ze szczytem Rifugio Mantova, z niego zjazd
z 3 kilo npm 6km trasą.
traszan:
W Pejo niebieska nr 10, czerwona nr 1 i niebieska nr 2 tworzą fajną trasę, dobrą do nauki (choć chyba nie telemarku :)), niestety wyżej, od schroniska w dół do górnej stacji gondoli, bez rewelacji.

ANDALO
Paganella Andalo freeskiPaganella (2125 m n.p.m.) - 60 km różnorodnych długich i wspaniale przygotowanych tras, super nowoczesne wyciągi. Dwie stacje początkowe  (2 telekabiny) w centrum miasteczka. Wyciągi dochodzą do wysokości 2200 n.p.m. 19 wyciągów przewozi  2600 narciarzy  w ciągu godziny. 60km bardzo dobrych różnorodnych tras wśród szczytów Dolomitów Brenta  zadowoli każdego narciarza.

Andalo (1040 m n.p.m.) – pod wyciągami, to urocze miasteczko z wieloma sklepami, barami, restauracjami, basenem o wymiarach olimpijskich i basenikiem dla dzieci, super zjeżdżalnią i biczami wodnymi, lodowiskiem i dobrą bazą turystyczną. Miejscowość idealna  również dla rodzin z dziećmi.
ina:
To prawda. To miejsce najbardziej nam się podobało. Nawet w ostatni dzień, gdy sypało niemiłosiernie :) Długie trasy, różnorodne, mało wożenia się wyciągami a dużo nartami. Jedna nartostrada o wdzięcznej nazwie "Panoramica" jest obłędna, jak sama nazwa wskazuje, widokowo. Aż dziwne, że nikt nie zjechał w przepaść jadąc i podziwiając panoramę.

Dojeżdża się tam serpentynami w górę.
GPS próbował nas poprowadzić na skróty, z czego wyszedł mały offroad ;D


Na Paganelli


Stąd przepięknie widać Dolomity :)


Andalo w odmiennej aurze


Z prywaty: dlatego nie dałam rady zjeżdżać w śnieżycy (pomimo prób reanimacji...) ;D


ptb:

Paganella - tu trenuje męski US Ski Team, a to sam trener


Odor & Comp. przed pogromieniem US Ski Team ;)


Jezioro za PaganelląMadonna, oj Madonna...


ina:
Sprawy przyziemne:

Koszty:
Noclegi (7) + Basen z sauną + skipass + bilet na pociąg = 214 euro
Transport (deasel): Warszawa - Chyżne - Wiedeń - Tozzaga + lokalne dojazdy na stoki: 458 euro na 4os. czyli 114,5 euro/os. (w tym paliwo, autostrady, winietki i obiad za 10 ojro ;D)

Żarcie:
np.makaron z krewetkami i gorgonzolą wyszedł po 2,5 ojro na łebka przy 5 osobach.
bombardino (lub z espresso, ta sama cena) na stoku: 3-4 euro
ciepła kanapka na stoku: tak samo 3-4 euro
Pizza w Madonnie: 15 euro na 2 osoby (pyszna full wypas :D )

Włoch właściciel nam zrobił dodatkową niespodziankę oddając 100 euro kaucji za apartament, nie odebrawszy 25 ojro za końcowe sprzątanie i 5 ojro za internet. Nie wiem czy zapomniał, ale przyszedł, oddał kasę, życzył "buon viaggio, grazie" i poszedł, a my się ucieszyliśmy ;)
Co warto dodać a'propos "naszego" Makarona, to, że jak szliśmy na piwo (3,5 ojro) do jego baru, to na stole lądował lokalny spec (włoski boczek) cienki jak kalka, przepyszny i wogle :) poza tym jakieś pieczywo, oliwa itp, czyli idąc na piwo można było zjeść przy okazji kolację ;)

Reasumując: tras jest tyle, że nie idzie tego przejeździć we wszystkich miejscach.
Do tego słońce, śnieg i włoski klimat z calimero :D są niezastąpione :)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla


Offline jagular • Pomógł: 27

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2010, 09:20:10 »
w 2011 też tam muszę pojechać ;) zresztą nasłuchałem się już od traszana, fajna sprawa ;)

Offline ina

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2010, 10:28:49 »
Znam lepsze miejscówki, ale ta też jest fajna ;)
Dla mnie wciąż rządzi Francja i Andora jeżeli chodzi o trasy - dłuuuuugie szeroooookie, ogromne doliny i przestrzenie do jazdy. Val di Sole faktycznie ma 360km tras, ale rozrzucone po różnych ośrodkach, nie da się jeździć płynnie, trzeba się przemieszczać pojazdem.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline semow

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2010, 11:16:30 »
Super pogoda Wam się udała, szczególnie jak na grudzień :) a jak tam się sprawa ma z freeridem?

Offline HAMMET • Pomógł: 17

  • Picassa- album
Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2010, 11:19:00 »
pogoda rewelacyjna, zreszta rok temu tez w 2/3-ci tydzien grudnia byla znakomita
zdjęcia : http://picasaweb.google.pl/gb.hammet


...drogą białą jak obłęd...

Offline Wolf

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2010, 10:45:43 »
Fajnie i wcale nie drogo.
"Siłę słonia, płodność byka da Ci tylko turystyka!"Offline szy • Pomógł: 28
 • :]

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2010, 11:19:16 »
No no, imponujący reportaż :]

... a widać tam biegówkowiczów?

Szy.

Nasz rowerowy outdoor: Islandia, Dolna Saksonia i Rumunia

Offline ptb

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2010, 11:52:34 »
Są trasy na dole.
Nawet widziałem rodaków z 2ma zestawami, alepjskimi i biegowymi.
Dla mnie trlko szkoda, że nie było puchu, znowu...

Offline ina

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2010, 11:55:58 »
Super pogoda Wam się udała, szczególnie jak na grudzień :) a jak tam się sprawa ma z freeridem?

Że niby można z przewodnikiem. Że niby zakaz poza trasami. Że niby... ;) widać było ślady poza trasą frirajdów, ale to z dni jak jeszcze warun ku temu był.

Szy, szkoda czasu na bieżki w takich miejscach :)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline szy • Pomógł: 28
 • :]

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2010, 12:19:21 »
@Ina, mi szkoda czasu na beznamiętne zjeżdżanie ciągle
w tym samym kierunku :>

:]

Szy.

Nasz rowerowy outdoor: Islandia, Dolna Saksonia i Rumunia

Offline ina

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2010, 12:35:28 »
Szy, dlatego jeżdżę w Alpy/Dolomity/Pireneje, bo tam się nie zjeżdża w tym samym kierunku z jednej górki w jedną stronę, lecz jedzie się i jedzie i jedzie ;)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline szy • Pomógł: 28
 • :]

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2010, 16:00:10 »
:), rozumiem.

Ale ja nie lubię monotonii, jakiegoś narzuconego toru, tras,
schematu, dlatego wolę sobie wędrować gdzie chcę,
czasem podejść, czasem zjechać, dotrzeć w niej oblegane
miejsca, itp.

Dla mnie od zawsze wszystkie nartostrady i wyciągi były
jak centrum handlowe - wygalantowane tłumy modnych lasek
i kolesi, często jednym pługiem jadących od góry do dołu.

Biegówki/śladówki dają jednak więcej urozmaicenia.

... ale co kto lubi i nie o tym chyba wątek? ;] Zaraz znowu
dostanę od moda! Sorry! :] :*

Szy.

Nasz rowerowy outdoor: Islandia, Dolna Saksonia i Rumunia

Offline ina

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2010, 16:03:26 »
Nie dostaniesz :) Osobiście stoki traktuję jako środek do doskonalenia techniki zjazdowej, żeby w terenie, poza trasami się nie zabić i mieć z tego jak największą przyjemność zamiast walki o życie :D
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline semow

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 27, 2010, 16:17:52 »
jakby się tak dało łatwo :P
ptb mi narobił apetytu na alpy, opowiadając o tych Włoszech, ale jakbym miał gdzieś teraz jechać to z nastawieniem stricte na freeride ;)

Offline Łużyn

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 27, 2010, 18:19:01 »
świetna relacja, naprawdę potraficie zachęcić :D. no i cenowo wychodzi taniej niż w Karkach ;D
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"


Offline ina

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 28, 2010, 00:03:43 »
semow, Francja! 3 doliny. Kiedy jedziemy? :D
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline semow

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 28, 2010, 00:08:56 »
Jak na to zarobię :D
a mi tu w międzyczasie podrzucili Krippenstein
http://www.krippenstein.com/
750 km z Krakowa tylko

Offline Edwinz0r

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 29, 2011, 23:33:27 »
W Val di Sole jest zakaz jazdy poza trasami i zdarza sie ze Carabinieri wlepiaja mandaty... podobno nagminnie zdarza sie to w Pejo, Tonale... Na freeride przyjaznie nastawiona jest Francja i Szwajcaria. 3 doliny, Tignes + Val d'Isere, tam wszyscy mniej lub bardziej jezdza poza trasami ;) Fajnie wyglada poza tym Zermatt ale ma strasznie drogie karnety.

Co do Val di Sole to:

Tanie apartamenty w Marillevie 900 i 1400. W 900-setce sa dokladnie naprzeciw glownej Gondoli (wystarczy przejsc przez droge), w 1400 spi sie praktycznie na stoku:
http://www.vacanzecasa.com/inglese/index.htm

Z info praktycznych to:
- warto robic zakupy w Marillevie 1400 gdyz znajduja sie tam 2 spore sklepy (1 duuzy Spar na samym dole miejscowosci, 1 spory market w okolicy gornej stacji gondoli z Marillevy 900),

Trasy, z ktorych musisz zjechac (dla zaawansowanych narciarzy!):
- W Madonnie di Campiglio - nr (bodajze) 25 - Spinale Diretissima, fajna scianka na koncu, w czasie zaawansowanego sezonu (marzec) bywa zlodzona
- w Marillevie - nr 25 (?!) Orti + 26 Nera Marilleva - polecam wstac rano i o 8:30 ustawic sie do kolejeczki do krzeselka 3 osobowego w Marillevie 1400, aby cieszyc sie pierwszymi zjazdami po wyratrakowanym stoku.
- w Folgaridzie jeszcze w miare podobala mi sie nr 1 (?!) Nera Folgarida, ale to juz tak bez szalu ;)

Miejsca, ktore musisz odwiedzic (juz niekoniecznie dla zaawansowanych):
- Madonna - Passo Grosste - dla samych widokow i szerokich "carvingowych" tras.

Nr tras pisalem z pamieci, wiec moga byc pomylone, nazwy powinny byc ok.
Wiecej grzechow nie pamietam ;]

Offline Edwinz0r

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2011, 10:34:45 »
PS. Jakby się ktoś wybierał z dzieciakami we Wloszech obowiązuje nakaz jazdy w kasku dzieci do lat 14. Przed wyjazdem sprawdźcie jeszcze czy zakaz ten nie został rozszerzony (np. do 18. roku zycia) bo gdzieś czytałem o takich planach, ale nie wiem na ile to prawdziwe

Offline ptb

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 03, 2011, 10:11:28 »
Passo di Tonale
3400m przewyższenia
42 km długości
600 chłopa

Offline szy • Pomógł: 28
 • :]

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 18, 2011, 13:33:42 »
Multidyscyplinowe, tak? Super.

Szy.

Nasz rowerowy outdoor: Islandia, Dolna Saksonia i Rumunia

Offline Paulina • Pomógł: 0

  • wloskie dolomity
Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 28, 2013, 09:59:46 »
Folgarida - Marilleva we Włoszech gdzie znajdziemy róznorodność tras narciarskich, bezpośrednie połączenie z Madonna di Campiglio oraz Pinzolo stwarza mozliwość jazdy na 150 km tras.
Dzieki temu region ten jest najwiekszym terenem narciarskim w rejonie Trentino. Rodacy upodobali sobie to miejsce - zimą jesteśmy w Val di Sole drugą po Niemcach nacją.

W tym rejonie przeważają głównie trasy łatwe i średnie. Zaawansowani narciarze znajdą również coś dla siebie, ponieważ jest tu kilka czarnych tras, jak np. "Nera Folgarida" o długości 1,8 km.
W całych Dolomitach połączenia są tak dobre, że można nie odpinać nart. Nawet tam, gdzie należałoby trochę podejść do góry, zbudowane są specjalne ruchome chodniki, które podwożą narciarzy do kolejnego wyciągu, nie wymagając od nich żadnego wysiłku i manewrowania przy wiązaniach.
Oto fotorelacjaZe schroniska Orso BrunoMięso grilowane z serem i typową tutaj polentą (jest to przyrządzana na wiele sposobów kasza kukurydziana. Najlepsza pochodzi z niewielkiej miejscowości Storo, gdzie kukurydza jest wyjątkowo dorodna) Zasiadając do stołu w Dolomitach, należy pamiętać, że porcje są góralskie, a więc olbrzymie.Puszek to w języku polskim miało być  ;)

Łatwo stracić tam nie tylko głowę, ale i fortunę, ceny są dość wysokie ale moim zdaniem wartożródło  http://wloskiedolomity.blogspot.it/search?updated-min=2012-01-01T00:00:00-08:00&updated-max=2013-01-01T00:00:00-08:00&max-results=30

Offline ina

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 28, 2013, 11:32:56 »
Twój wątek połączyłąm z już istniejącym na temat tego kurortu.
Mała sugestia: wlepienie dużej ilości zdjęć, po części nie swojego autorstwa, lecz z innego portalu, bez podpisania miejsc widocznych na fotkach jest słabe. Powodzenia w przyszłości :)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline cygnus

 • Cygnus


 • Pomógł: 31

  • Mój stan Skype
Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 01, 2013, 14:25:30 »
Włosi wybudowali połączenie kolejką  pomiędzy trasami w Pinzolo, a Madonna di Campiglio.

http://www.campigliodolomiti.it/files/getbyid/mappaskiarea2012_2013ok,8512.pdf
pozdrawiam
Cygnus


Offline Marietta • Pomógł: 2
 • Podążaj za białym królikiem.

Odp: [Włochy] Val di Sole
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 13, 2014, 14:01:00 »
Mnie urzekł dzieciak na zdjęciu. Nasz niestety nie chce jeździć. Zaraz po założeniu butów narciarskich krzyczy, że są nie wygodne i woli Crocsy. Za tydzień robimy kolejne podejście.
A teraz szybko zanim dotrze do nas, że to bez sensu