Autor Wątek: [Austria] Nie tylko lodowiec, czyli na narty z Innsbrucka  (Przeczytany 4667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline semow

[Austria] Nie tylko lodowiec, czyli na narty z Innsbrucka
« dnia: Luty 02, 2010, 13:50:41 »
Korzystając z parodniowego urlopu, postanowiliśmy udać się w poszukiwaniu śniegu i długich zjazdów do Austrii. Po przedarciu się przez polskie drogi, docieramy do Żyliny i stąd aż do punktu docelowego - Innsbrucka - prujemy z zawrotną prędkością 110 km/h autostradami ;D. Po 11 godzinach jazdy docieramy na miejsce, meldujemy się u koleżanki w centrum miasta i następnego dnia rano odwiedzamy pierwszy ośrodek narciarski - Axamer Lizum: http://www.axamer-lizum.at/winter/index.htmPonad 40 km tras, jednak korzystaliśmy głównie z tych położonych orograficznie po lewej stronie. Oczywiście stoki przygotowane znakomicie, zero lodu, jednocześnie można znaleźć dosyć dużo opcji jazdy pozatrasowej. Głównym atutem Axamera są jednak niskie ceny karnetów, ośrodek ten oferuje także zniżki studenckie. Za karnet całodniowy w hauptsezonie student zapłaci 25 euro.


Spod najwyższej stacji

Wieczorem tego samego dnia uderzamy na nachtschilauf w Bergeralmie: http://www.bergeralm.net/Z Innsbrucka należy udać się w stronę przełęczy Brenner. Można jechać dodatkowo (oprócz winiety) płatną autostradą, dosyć wygodną, mniej płatną drogą bądź krętą drogą gminną, bezpłatną. Oferta tras jest mniej rozbudowana niż w Axamerze, biorąc jednak pod uwagę że jeździliśmy tylko na oświetlonej części, nie było to problemem. Warto zwrócić uwagę, że polskie oświetlanie nie umywa się do austriackiego - jeździłem w ciemnych goglach i wszystkie nierówności widziałem idealnie. Dzięki temu zabawa jest naprawdę świetna. W pewnym miejscu trasa przebiega dosłownie kilka metrów od autostrady - można się przestraszyć za pierwszym razem ;D.


Dolny odcinek trasy - tuż obok przebiega widoczna na zdjęciu autostrada.

Kolejnego dnia odwiedzamy Patscherkofel, gdzie nasza koleżanka pracuje w charakterze instruktora narciarskiego. http://www.patscherkofelbahnen.at/de/start.htmlUkład tras podobny jak na Bergeralmie, czyli wszystkie schodzą z jednego wierzchołka. Na sam szczyt można wyjechać jednoosobowym, archaicznym krzesełkiem, zjechać zaś bądź nartostradą, bądź ściankami z czarnymi trasami. Te odcinki zwykle nie są ratrakowane. Od górnej stacji gondoli do wyższego parkinku (Olex) można jeździć na kilku czerwonych i niebieskich trasach. Na trasie "O" - olimpijskiej - można spotkać trochę lodu. Poza tym warunki znakomite. Podobnie jak w przypadku Bergeralm jeździmy głównie poniżej granicy lasu, z wyjątkiem tras osiągalnych jednoosobowym krzesłem. Pod kątem jazdy pozatrasowej Patscherkofel oferuje przede wszystkim szusy pomiędzy mniejszymi i większymi drzewami.


Pod knajpą na szczycie. Dosyć tu wieje.

Wisienką na torcie był wypad ostatniego dnia do ośrodka Kühtai: http://www.schneegarantie.at/index.php?id=53Układ wyciągów jest podobny jak w Axamerze. Karnety niestety nieco droższe. Specyfiką tego ośrodka jest wysokie położenie - dolna stacja znajduje się powyżej 2000 m. Dzięki temu można spodziewać się większej ilości śniegu. Ilość tras jest zupełnie wystarczająca na jeden dzień, wyciągi są bardzo wygodne. Poza wyratrakowanymi trasami można tu znaleźć ogromną ilość opcji freerideowych, z górnych stacji można też zrobić kilka fajnych tur. Ja nie miałem możliwości pofoczenia, więc ograniczyłem się do śmigania w puchu z wyciągu. Pogoda dopisała i mogę śmiało powiedzieć, że ten ośrodek zrobił na mnie najlepsze wrażenie. Stąd też więcej zdjęć:


Offline HAMMET • Pomógł: 17

  • Picassa- album
Odp: [Austria] Nie tylko lodowiec, czyli na narty z Innsbrucka
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2010, 13:53:32 »
garg, sprzedawaj nerke , jadymy na urlop :)

Gratuluje relacji, ja takie uwielbiam, jest mapka, jest cena, jest opis.. jak dla mnie informacyjna bomba i oby wiecej takich konkretow
zdjęcia : http://picasaweb.google.pl/gb.hammet


...drogą białą jak obłęd...

Offline Gargamel • Pomógł: 44
 • Prawda to Metal

  • Zakład Pracy Chronionej
Odp: [Austria] Nie tylko lodowiec, czyli na narty z Innsbrucka
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2010, 14:11:02 »
garg, sprzedawaj nerke , jadymy na urlop :)

Robie w odzieży nie w narządach ;D

A kolego kiedy tam byłeś?
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline semow

Odp: [Austria] Nie tylko lodowiec, czyli na narty z Innsbrucka
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2010, 14:25:58 »
Wczoraj wróciłem :) Jeździłem piątek-sobota-niedziela.

Offline Gargamel • Pomógł: 44
 • Prawda to Metal

  • Zakład Pracy Chronionej
Odp: [Austria] Nie tylko lodowiec, czyli na narty z Innsbrucka
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2010, 14:34:00 »
No to w pyte ;D Ta góra to jak Kopiec Kościuszki wygląda.
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline ptb

Odp: [Austria] Nie tylko lodowiec, czyli na narty z Innsbrucka
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2010, 14:57:41 »
Robie w odzieży nie w narządach ;D

Dlatego nerkę sprzedaj bo za odzież nie pojedziesz ;D

Do Austrii nie daleko, na week można by...