Autor W▒tek: Palnik BRS-3000T  (Przeczytany 14887 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoŠ przegl▒da ten w▒tek.

Offline sieku

• Pom├│g┬│: 28

Odp: Palnik BRS-3000T
« Odpowied╝ #25 dnia: Kwiecie˝ 14, 2017, 15:50:44 »
Jest jeszcze Fire Maple FMS-300T kupi┬│em go jesieni┬▒. W Polsce nawet bo zale┬┐a┬│o mi na czasie. Nie mam ┬┐adnych zastrze┬┐e├▒ co do jako┬Âci poza jedn┬▒: gumowy oring wewn┬▒trz gwintu sie jakby skurczy┬│ (lub by┬│ za ma┬│y od pocz┬▒tku, niestety nie zwr├│ci┬│em uwagi) i wyglada jakby mog┬│o to by├Ž nieszczelne.

Trzeba tez pami├¬ta├Ž o mocnym dokreceniu do kartusza bo inaczej po chwili przygasa i przeba odkr├¬ci├Ž. Moze to ten oring jest za gruby i dopiero jak sie chwile nagrzeje to mieknie mi daje sie elegancko odkr├¬ci├Ž do ko├▒ca. Dla mnie to bardziej upierdliwo┬Â├Ž ni┬┐ wada, znacznie dro┬┐szy optimus crux tez mi przygasa┬│ a jemu dokrecenie nie pomagalo.

Wys┬│ane z mojego SM-G930F przy u┬┐yciu Tapatalka

Online Shwarc

• Pom├│g┬│: 208

« Odpowied╝ #26 dnia: Kwiecie˝ 14, 2017, 16:37:00 »
Oringi musz┬▒ by├Ž takie lekko mniejsze, one uszczelniaj┬▒ dysz├¬ kartusza od g├│ry. Jak by┬ mia┬│ wi├¬kszy, to oring przesun┬▒┬│ by si├¬ na gwint kartusza i nie by┬│o by szczelno┬Âci. Moim zdaniem jest dobrze. Te przygasanie to chyba d┬│ugo┬Â├Ž iglicy, ostatnio te┬┐ tak mia┬│em i musia┬│em odkr├¬ci├Ž i dokr├¬ci├Ž ponownie (w sumie ca┬│kiem przypadkiem to zrobi┬│em i zadzia┬│a┬│o). Nie wiem co by┬│o powodem, stawiam w┬│a┬Ânie na d┬│. iglicy, brakuje pewnie 0,1mm.

Offline Mamrot

• Pom├│g┬│: 5

« Odpowied╝ #27 dnia: Kwiecie˝ 14, 2017, 21:55:57 »
Tytan lepiej przewodzi ciep┬│o,
Tytan du┬┐o gorzej przewodzi ciep┬│o, jest lepszym izolatorem,
dlatego szczególnie kubki tytanowe sobie chwalê,
poniewa┬┐ po zalaniu wrz┬▒tkiem kraw├¬d┬╝ nie parzy wewn├¬trznej cz├¬┬Âci wargi,
jak to ma miejsce w przypadku stali czy aluminium.
Uszy te┬┐ s┬▒ ch┬│odniejsze, nie wymagaj┬▒ gumowanych os┬│on.

Nie mam ┬┐adnych zastrze┬┐e├▒ co do jako┬Âci poza jedn┬▒: gumowy oring wewn┬▒trz gwintu sie jakby skurczy┬│ (lub by┬│ za ma┬│y od pocz┬▒tku, niestety nie zwr├│ci┬│em uwagi) i wyglada jakby mog┬│o to by├Ž nieszczelne.

Nie wiem jak jest to rozwi┬▒zane w twojej maszynce, ale w tych kt├│re posiadam wlot gazu jest albo w ┬Ârodku iglicy lub obok niej.
W twojej wygl┬▒da jakby uszczelka zas┬│ania┬│a ten otw├│r. Zobacz jak to jest w BRS.

Swoj┬▒ drog┬▒ maszynka niestety nie jest dopasowana do ┬┐adnego gara z radiatorem, kt├│ry posiadam.

Offline sieku

« Odpowied╝ #28 dnia: Kwiecie˝ 15, 2017, 10:12:46 »
Mamrot, jest tak jak m├│wisz. Otw├│r obok iglicy, kt├│ry lu┬╝ny oring ma prawo zablokowa├Ž. Dlatego sk┬│ania mnie to do twierdzenia, ┬┐e "co┬Â" jest z nim nie tak i musz├¬ go wymieni├Ž na wi├¬kszy.
Chcia┬│em Was w┬│a┬Ânie poprosi├Ž o sprawdzenie jak jest u Was z t┬▒ uszczelk┬▒? Wg mnie powinno by├Ž tak jak u Marmota, gdzie oring szczelnie wype┬│nia zag┬│├¬bienie pod gwintem, wystaj┬▒c do wewn┬▒trz o jaki┬ milimetr.

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• Pom├│g┬│: 21
  • G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #29 dnia: Kwiecie˝ 15, 2017, 10:40:51 »

Offline petelicki

• Pom├│g┬│: 22

« Odpowied╝ #31 dnia: Kwiecie˝ 17, 2017, 17:35:32 »
Kilka dni temu zostawi┬│em na noc mojego BRSa nakr├¬conego na butl├¬ (sam nie wiem czemu, zazwyczaj rozkr├¬cam). Rano jak si├¬ obudzi┬│em butla le┬┐a┬│a na boku (mo┬┐liwe ze w nocy ja nogami obalil┬│em) z kul┬▒ lodu na "n├│┬┐ce" palnika. Przez noc p├│┬│ butli mi si├¬ ulotni┬│o...spa┬│em pod tarpem wi├¬c ryzyka podtrucia nie by┬│o najmniejszego, co nie zmienia faktu, ┬┐e ostatniego dnia wyjazdu musia┬│em gotowa├Ž na esbicie z braku gazu ;-)

Pisze dla potomno┬Âci, by nie pope┬│nia├Ž tego b┬│edu ;-)
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Online Shwarc

« Odpowied╝ #32 dnia: Kwiecie˝ 17, 2017, 20:22:44 »
Generalnie nigdy mi si├¬ co┬ takiego nie przytrafi┬│o, ale i tak dla pewno┬Âci zawsze na noc odkr├¬cam palnik od kartusza. Lepiej dmucha├Ž na zimne. Problem mo┬┐e wcale nie wynika├Ž z awarii palnika, a np. z zas┬│abo dokr├¬conego palnika.

Offline petelicki

• Pom├│g┬│: 22

« Odpowied╝ #33 dnia: Kwiecie˝ 17, 2017, 20:34:45 »
Ja te┬┐ pierwszy raz mia┬│em taki problem. Niby banalna sprawa, ale np. w warunkach zimowych mo┬┐e by├Ž r├│wnoznaczna z ko├▒cem wyprawy. Tak wi├¬c:

"Pamiêtaj turysto m³ody, zawsze wykrêcaj palnik gazowy" ;-)
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Online misiak76

• Pom├│g┬│: 36

• Co┬ skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowied╝ #34 dnia: Czerwiec 07, 2017, 11:48:55 »
Mam i ja. Doszed┬│ do mnie wczoraj ;) Po por├│wnaniu z moim optimus crux lite jest malutki i leciutki. Jakbym pierze trzyma┬│. Jest szczelniejszy. Przy wkr├¬caniu cruxa s┬│ycha├Ž i czu├Ž ulatniaj┬▒cy si├¬ gaz, a przy bsr nic takiego si├¬ nie dzieje. W weekend b├¬d├¬ go testowa┬│ w g├│rach.

Wys┬│ane z mojego ONEPLUS A3003 przy u┬┐yciu Tapatalka

A takie co┬ dosta┬│em gratis do nabijania kartuszy ;)

Online Shwarc

« Odpowied╝ #35 dnia: Czerwiec 10, 2017, 09:46:15 »
Cytuj (zaznaczone)
A takie co┬ dosta┬│em gratis do nabijania kartuszy ;)
A co to, jak to dzia┬│a, z czego nala├Ž?

Online misiak76

« Odpowied╝ #36 dnia: Czerwiec 13, 2017, 09:20:01 »
Sorki, ┬┐e nie odpowiada┬│em ale by┬│em na weekend w g├│rach i jako┬ nie by┬│o czasu ;)
Na tym zdjêciu jest ten patent pokazany. Jeszcze nie testowa³em bo nie mam ¿adnej butli pustej.

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• Pom├│g┬│: 21
  • G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #37 dnia: Czerwiec 13, 2017, 18:05:36 »
Misiak76
A ile wa┬┐y "teraz" ten palnik? Zirkau co┬ pisa┬│, ┬┐e tych 25g nie robi┬▒, tylko ju┬┐ nieco inne, ci├¬┬┐sze.

Online misiak76

« Odpowied╝ #38 dnia: Czerwiec 13, 2017, 20:55:08 »
M├│j wa┬┐y 25g i nie przyty┬│ ;)

A z tond bra┬│em http://s.aliexpress.com/Nne2maY3

Online Shwarc

« Odpowied╝ #39 dnia: Czerwiec 14, 2017, 12:38:20 »
Zirkau co┬ pisa┬│, ┬┐e tych 25g nie robi┬▒, tylko ju┬┐ nieco inne, ci├¬┬┐sze.
S┬▒ dwa rodzaje tego palnika, bardzo podobne do siebie, z t┬▒ r├│┬┐nic┬▒, ┬┐e jeden wa┬┐y w┬│a┬Ânie 25g a drugi 45g i jest odpowiednio ta├▒szy:
http://tiny.pl/g1wp5
Pewnie o ten chodzi┬│o

Offline kuzon

• Pom├│g┬│: 14

« Odpowied╝ #40 dnia: Czerwiec 17, 2017, 11:36:28 »
Jaki garnek z radiatorem (tak ok. 1litra) pasuje do tego palnika? Najlepiej co┬ taniego i w miar├¬ lekkiego z Aliexpress. To ma by├Ž taki awaryjny sprz├¬t dla 3 os├│b, do noszenia na kr├│tkie wycieczki. Shwarc, Ty wstawia┬│e┬ jakie┬ linki ze zdj├¬ciami, ale nie hulaj┬▒ :)

Chyba znalaz┬│em. Powinien pasowa├Ž Fire Maple FMC-XK6. Znalaz┬│em zdj├¬cie na kt├│rym jest pokazany jak stoi na palniku Fire Maple Hornet, kt├│ry ma rozwarto┬Â├Ž 85mm, a BRS-3000T ma 82mm
http://www.dhresource.com/albu_1055392571_00-1.0x0/wholesale-fire-maple-fmc-xk6-outdoor-camping.jpg
"┬»ycia nie mierzy si├¬ ilo┬Âci┬▒ oddech├│w, ale ilo┬Âci┬▒ chwil, kt├│re zapieraj┬▒ dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Online Shwarc

« Odpowied╝ #41 dnia: Czerwiec 17, 2017, 17:17:16 »
Z Ali to ja tylko gar 1,3 litra mierzy┬│em, a ten co zapoda┬│es kolega si├¬ zastanawia┬│. 3mm wystarczy jak wida├Ž pytanie tylko, czy 1L tego garnka nie jest z menyskiem wypuk┬│ym? Oni tak┬▒ metodologi├¬ pomiar├│w maj┬▒ w┬│a┬Ânie, mo┬┐e sam to przelicz jako┬Â.
Jak b├¬dzie ci├¬┬┐ko zdj┬▒├Ž, to mo┬┐na by jeszcze z 1mm przyci┬▒├Ž ramiona.

Offline kuzon

• Pom├│g┬│: 14

« Odpowied╝ #42 dnia: Czerwiec 17, 2017, 17:55:34 »
Na garnku mo┬┐na zauwa┬┐y├Ž podzia┬│k├¬ pojemno┬Âci (na innych aukcjach, z innymi zdj├¬ciami wida├Ž to lepiej). Wychodzi na to, ┬┐e podaj┬▒ bez menisku... no chyba, ┬┐e to taki mniejszy, chi├▒ski 1 litr :D Z tym przyci├¬ciem ramion, to dobry pomys┬│.
"┬»ycia nie mierzy si├¬ ilo┬Âci┬▒ oddech├│w, ale ilo┬Âci┬▒ chwil, kt├│re zapieraj┬▒ dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Online Shwarc

« Odpowied╝ #43 dnia: Czerwiec 17, 2017, 19:58:26 »
Podzia┬│ka, a realia to dwie r├│┬┐ne sprawy. U chi├▒czyka 1 nie zawsze oznacza 1, niekiedy to 2 :D

Offline wojtek656

• Pom├│g┬│: 8

« Odpowied╝ #44 dnia: Lipiec 13, 2017, 17:58:26 »
Sporo z Was kupi┬│o ten palniczek. Ja go bardzo lubi├¬ ale ma jedn┬▒ wad├¬ - ma chyba za grub┬▒ uszczelk├¬, b┬▒d┬╝ zbyt kr├│tki bolec otwieraj┬▒cy wentyl. Musz├¬ go koszmarnie mocno dokr├¬ca├Ž aby gaz zacz┬▒┬│ si├¬ ulatnia├Ž. Potwierdzacie t┬▒ wad├¬?

Zastanawiam si├¬ nad wymian┬▒ tego oringa? Bo co innego mo┬┐naby by┬│o z tym fantem zrobi├Ž?

Edit: olej rzepakowy mam zawsze pod r├¬k┬▒ - wystarczy posmarowa├Ž uszczelk├¬ i problem znika.

Offline Yatzek

• Pom├│g┬│: 138

• M├│j outdoorowy blog
« Odpowied╝ #45 dnia: Lipiec 13, 2017, 19:08:34 »
A ja tego problemu nie mam. Posiadam ten palnik od p├│┬│tora roku i dokr├¬ca si├¬ go lekko. Przy pierwszym oporze, gdy bolec dotyka zaworu w kartuszu robi├¬ szybki twist, ┬┐eby jak najmniej gazu sykn├¬┬│o (mam czysty propan, ale z mocno ┬Âmierdz┬▒cym nawaniaczem).
Potem jest jeszcze troch├¬ zapasu na dokr├¬cenie, ale tylko by ca┬│o┬Â├Ž by┬│a stabilna.
U┬┐ywa┬│em go z kilkoma kartuszami i wszystko podobnie.

Mia┬│em z innym palnikiem podobny problem z kartuszem Jetboil, ale tylko z tym jednym.

Gniazdo u mnie wygl±da jak na zdjêciu poni¿ej:

https://photos.app.goo.gl/mwRwLKxYwNOajRD53

Sporo z Was kupi┬│o ten palniczek. Ja go bardzo lubi├¬ ale ma jedn┬▒ wad├¬ - ma chyba za grub┬▒ uszczelk├¬, b┬▒d┬╝ zbyt kr├│tki bolec otwieraj┬▒cy wentyl. Musz├¬ go koszmarnie mocno dokr├¬ca├Ž aby gaz zacz┬▒┬│ si├¬ ulatnia├Ž. Potwierdzacie t┬▒ wad├¬?

Zastanawiam si├¬ nad wymian┬▒ tego oringa? Bo co innego mo┬┐naby by┬│o z tym fantem zrobi├Ž?

Wêdrówk± ¿ycie jest cz³owieka...

Offline sieku

« Odpowied╝ #46 dnia: Lipiec 20, 2017, 00:03:59 »

W moim, bli┬╝niaczym Fire Maple jest to samo. Mi nie przeszkadza, ale ┬┐ona si├¬ uskar┬┐a i musz├¬ po niej dokr├¬ca├Ž. Patent z olejem wypr├│buje.

Online misiak76

« Odpowied╝ #47 dnia: Lipiec 20, 2017, 19:06:02 »
Przy silnym wietrze i os³oniêtym palniku os³onk± aluminiow± oraz mym cia³em wodê 0,5 litra gotowa³ mi ok 6 minut.

Online Shwarc

« Odpowied╝ #48 dnia: Lipiec 22, 2017, 22:07:21 »
Za du┬┐a ta os┬│ona, odejmij jeden lub nawet dwa elementy. Moim zdaniem wystarcza, ┬┐e jest oddalona od gara o ok. 2/3cm. To z pewno┬Âci┬▒ wp┬│yn├¬┬│o negatywnie na czas gotowania przy takich wiatrach.

Online Shwarc

« Odpowied╝ #49 dnia: Lipiec 22, 2017, 22:11:12 »

W moim, bli┬╝niaczym Fire Maple jest to samo. Mi nie przeszkadza, ale ┬┐ona si├¬ uskar┬┐a i musz├¬ po niej dokr├¬ca├Ž. Patent z olejem wypr├│buje.
Jaki olej, gdzie? Ja teraz odwr├│ci┬│em uszczelk├¬ i skr├¬ca si├¬ o niebo lepiej. Wydaje mi si├¬, ┬┐e z tym oringiem jest co┬ nie tak lub faktycznie bolec kr├│tki. Jutro sprawdz├¬, mo┬┐e da si├¬ co┬ podpi┬│owa├Ž.