Autor Wątek: Palnik BRS-3000T  (Przeczytany 5897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sieku

Odp: Palnik BRS-3000T
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 14, 2017, 15:50:44 »
Jest jeszcze Fire Maple FMS-300T kupiłem go jesienią. W Polsce nawet bo zależało mi na czasie. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości poza jedną: gumowy oring wewnątrz gwintu sie jakby skurczył (lub był za mały od początku, niestety nie zwróciłem uwagi) i wyglada jakby mogło to być nieszczelne.

Trzeba tez pamiętać o mocnym dokreceniu do kartusza bo inaczej po chwili przygasa i przeba odkręcić. Moze to ten oring jest za gruby i dopiero jak sie chwile nagrzeje to mieknie mi daje sie elegancko odkręcić do końca. Dla mnie to bardziej upierdliwość niż wada, znacznie droższy optimus crux tez mi przygasał a jemu dokrecenie nie pomagalo.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Offline Shwarc

« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 14, 2017, 16:37:00 »
Oringi muszą być takie lekko mniejsze, one uszczelniają dyszę kartusza od góry. Jak byś miał większy, to oring przesunął by się na gwint kartusza i nie było by szczelności. Moim zdaniem jest dobrze. Te przygasanie to chyba długość iglicy, ostatnio też tak miałem i musiałem odkręcić i dokręcić ponownie (w sumie całkiem przypadkiem to zrobiłem i zadziałało). Nie wiem co było powodem, stawiam właśnie na dł. iglicy, brakuje pewnie 0,1mm.

Offline Mamrot

« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 14, 2017, 21:55:57 »
Tytan lepiej przewodzi ciepło,
Tytan dużo gorzej przewodzi ciepło, jest lepszym izolatorem,
dlatego szczególnie kubki tytanowe sobie chwalę,
ponieważ po zalaniu wrzątkiem krawędź nie parzy wewnętrznej części wargi,
jak to ma miejsce w przypadku stali czy aluminium.
Uszy też są chłodniejsze, nie wymagają gumowanych osłon.

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości poza jedną: gumowy oring wewnątrz gwintu sie jakby skurczył (lub był za mały od początku, niestety nie zwróciłem uwagi) i wyglada jakby mogło to być nieszczelne.

Nie wiem jak jest to rozwiązane w twojej maszynce, ale w tych które posiadam wlot gazu jest albo w środku iglicy lub obok niej.
W twojej wygląda jakby uszczelka zasłaniała ten otwór. Zobacz jak to jest w BRS.

Swoją drogą maszynka niestety nie jest dopasowana do żadnego gara z radiatorem, który posiadam.

Offline sieku

« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 15, 2017, 10:12:46 »
Mamrot, jest tak jak mówisz. Otwór obok iglicy, który luźny oring ma prawo zablokować. Dlatego skłania mnie to do twierdzenia, że "coś" jest z nim nie tak i muszę go wymienić na większy.
Chciałem Was właśnie poprosić o sprawdzenie jak jest u Was z tą uszczelką? Wg mnie powinno być tak jak u Marmota, gdzie oring szczelnie wypełnia zagłębienie pod gwintem, wystając do wewnątrz o jakiś milimetr.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 15, 2017, 10:40:51 »

Offline petelicki

« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 17, 2017, 17:35:32 »
Kilka dni temu zostawiłem na noc mojego BRSa nakręconego na butlę (sam nie wiem czemu, zazwyczaj rozkręcam). Rano jak się obudziłem butla leżała na boku (możliwe ze w nocy ja nogami obalilłem) z kulą lodu na "nóżce" palnika. Przez noc pół butli mi się ulotniło...spałem pod tarpem więc ryzyka podtrucia nie było najmniejszego, co nie zmienia faktu, że ostatniego dnia wyjazdu musiałem gotować na esbicie z braku gazu ;-)

Pisze dla potomności, by nie popełniać tego błedu ;-)
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline Shwarc

« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 17, 2017, 20:22:44 »
Generalnie nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło, ale i tak dla pewności zawsze na noc odkręcam palnik od kartusza. Lepiej dmuchać na zimne. Problem może wcale nie wynikać z awarii palnika, a np. z zasłabo dokręconego palnika.

Offline petelicki

« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 17, 2017, 20:34:45 »
Ja też pierwszy raz miałem taki problem. Niby banalna sprawa, ale np. w warunkach zimowych może być równoznaczna z końcem wyprawy. Tak więc:

"Pamiętaj turysto młody, zawsze wykręcaj palnik gazowy" ;-)
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 07, 2017, 11:48:55 »
Mam i ja. Doszedł do mnie wczoraj ;) Po porównaniu z moim optimus crux lite jest malutki i leciutki. Jakbym pierze trzymał. Jest szczelniejszy. Przy wkręcaniu cruxa słychać i czuć ulatniający się gaz, a przy bsr nic takiego się nie dzieje. W weekend będę go testował w górach.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

A takie coś dostałem gratis do nabijania kartuszy ;)

Offline Shwarc

« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 10, 2017, 09:46:15 »
Cytuj (zaznaczone)
A takie coś dostałem gratis do nabijania kartuszy ;)
A co to, jak to działa, z czego nalać?

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 13, 2017, 09:20:01 »
Sorki, że nie odpowiadałem ale byłem na weekend w górach i jakoś nie było czasu ;)
Na tym zdjęciu jest ten patent pokazany. Jeszcze nie testowałem bo nie mam żadnej butli pustej.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 13, 2017, 18:05:36 »
Misiak76
A ile waży "teraz" ten palnik? Zirkau coś pisał, że tych 25g nie robią, tylko już nieco inne, cięższe.

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 13, 2017, 20:55:08 »
Mój waży 25g i nie przytył ;)

A z tond brałem http://s.aliexpress.com/Nne2maY3

Offline Shwarc

« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 14, 2017, 12:38:20 »
Zirkau coś pisał, że tych 25g nie robią, tylko już nieco inne, cięższe.
Są dwa rodzaje tego palnika, bardzo podobne do siebie, z tą różnicą, że jeden waży właśnie 25g a drugi 45g i jest odpowiednio tańszy:
http://tiny.pl/g1wp5
Pewnie o ten chodziło

Offline kuzon

« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 17, 2017, 11:36:28 »
Jaki garnek z radiatorem (tak ok. 1litra) pasuje do tego palnika? Najlepiej coś taniego i w miarę lekkiego z Aliexpress. To ma być taki awaryjny sprzęt dla 3 osób, do noszenia na krótkie wycieczki. Shwarc, Ty wstawiałeś jakieś linki ze zdjęciami, ale nie hulają :)

Chyba znalazłem. Powinien pasować Fire Maple FMC-XK6. Znalazłem zdjęcie na którym jest pokazany jak stoi na palniku Fire Maple Hornet, który ma rozwartość 85mm, a BRS-3000T ma 82mm
http://www.dhresource.com/albu_1055392571_00-1.0x0/wholesale-fire-maple-fmc-xk6-outdoor-camping.jpg
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline Shwarc

« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 17, 2017, 17:17:16 »
Z Ali to ja tylko gar 1,3 litra mierzyłem, a ten co zapodałes kolega się zastanawiał. 3mm wystarczy jak widać pytanie tylko, czy 1L tego garnka nie jest z menyskiem wypukłym? Oni taką metodologię pomiarów mają właśnie, może sam to przelicz jakoś.
Jak będzie ciężko zdjąć, to można by jeszcze z 1mm przyciąć ramiona.

Offline kuzon

« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 17, 2017, 17:55:34 »
Na garnku można zauważyć podziałkę pojemności (na innych aukcjach, z innymi zdjęciami widać to lepiej). Wychodzi na to, że podają bez menisku... no chyba, że to taki mniejszy, chiński 1 litr :D Z tym przycięciem ramion, to dobry pomysł.
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline Shwarc

« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 17, 2017, 19:58:26 »
Podziałka, a realia to dwie różne sprawy. U chińczyka 1 nie zawsze oznacza 1, niekiedy to 2 :D