Autor Wątek: Regulamin konkursów fotograficznych wortalu www.outdoor.org.pl  (Przeczytany 10750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline admin

• www.outdoor.org.pl
Regulamin konkursów fotograficznych wortalu www.outdoor.org.pl.
§1

Uczestnikami konkursów fotograficznych organizowanych przez wortal www.outdoor.org.pl mogą być wyłącznie osoby zarejestrowane na forum.

§2

Każdy uczestnik konkursu może przesłać na adres foto.outdoor@gmail.com jedynie jedno zdjęcie (nie może to być kolaż, cykl zdjęć, itp.), które bierze udział w konkursie na dany miesiąc. Zdjęcie to musi być autorstwa uczestnika i musi on posiadać pełne prawa do dysponowania zdjęciem. Maksymalny rozmiar zdjęcia przesyłanego nie może przekraczać 800 pikseli na najdłuższym boku. Tytuł maila z zawartym zdjęciem winien obejmować słowo „konkurs” oraz informować, którego miesiąca ma on dotyczyć (np. maile ze zdjęciami na konkurs  styczniowy mają być opatrzone tytułem „konkurs-styczeń”). W treści maila prosimy koniecznie o podanie nicka z forum, którym posługuje się uczestnik. Zdjęcia na dany miesiąc należy przesyłać najpóźniej do ostatniego dnia danego miesiąca, którego dotyczy konkurs.

§3

Zdjęcia biorące udział w konkursie mogą być wcześniej publikowane i nagradzane we wszelakich mediach. Ważne jest by autor posiadał do nich pełne prawa autorskie.

§4

Przesłane zdjęcie na „Najlepsze foto miesiąca by www.outdoor.org.pl”, nie może być zrobione w innej porze roku niż miesiąc, którego dotyczy dana edycja. I tak fotografia przesyłana na np. konkurs lipcowy nie może zostać wykonana wiosną. Podkreślamy, że nie dotyczy to roku, w którym dane zdjęcie zostało zrobione: ograniczenie to związane jest jedynie z porą roku! Zatem można przesyłać na np. konkurs lipcowy, zdjęcia z lata 2005 roku. Wymóg ten spowodowany jest faktem, że zwycięskie zdjęcia będą umieszczone w kalendarzu (o którym mowa w punkcie 9-tym niniejszego regulaminu) na nadchodzący rok.

§5

Tematyka zdjęć przesyłanych na konkursy musi być związana z aktywną turystyką: nie ma zatem znaczenia, czy będzie to krajobraz, portret, reportaż, czy też fotografia uliczna etc. etc.

§6

Dozwolone jest używanie programów do wywoływanie, np. PhotoShop, LightRoom, Gimp i im podobnych, jednak ingerencja w zdjęcie musi ograniczać się do wywołania zdjęcia (ingerencji estetycznej), a nie ingerencji graficznej, takiej jak np. dorysowanie obiektu. Dopuszczalne jest zatem modyfikowanie, ale w zakresie, w jakim nie będzie ingerowało w to, co oryginalnie zostało uchwycone na zdjęciu.

§7

Wszystkie zdjęcia przesłane na mail foto.outdoor@gmail.com do ostatniego dnia danego miesiąca, zostaną umieszczone w odpowiednim wątku konkursowym na forum oraz opatrzone odpowiednią cyfrą, która będzie jego odpowiednikiem w ankiecie. Ankieta będzie połączona z wątkiem konkursowym i służyła do głosowania na wybrane zdjęcie. W wyborach na najlepsze zdjęcie danego miesiąca mogą brać udział jedynie osoby zarejestrowane na forum wortalu www.outdoor.org.pl . Ankieta otwarta będzie do 7-go dnia każdego miesiąca [np. ankieta dotycząca fotki grudniowej będzie trwała do 7-go stycznia].

§8

Autor, którego zdjęcie zostanie wytypowane na najlepsze w danym miesiącu, zobowiązany jest do przesłania nam tegoż zdjęcia w oryginalnej rozdzielczości (najlepiej obrobiony RAW - jeśli uczestnik korzysta z RAW-ów) na mail konkursowy foto.outdoor@gmail.com w przeciągu 3 dni (czyli do 10-go danego miesiąca). W przypadku, gdy wymieniony termin przesłania zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości, zostanie przekroczony autor traci nagrodę główną. W takim przypadku nagroda główna automatycznie przechodzi na autora zdjęcia, które uzyskało kolejną, maksymalną liczbę głosów.

§9

Wszystkie zdjęcia, które zdobędą pierwsze miejsce w konkursie na najlepsze zdjęcie miesiąca, przechodzą do konkursu na najlepsze zdjęcie danego roku oraz zostaną nagrodzone publikacją w kalendarzu www.outdoor.org.pl jak i wezmą udział w wystawie organizowanej przez nasz wortal w pierwszym kwartale danego roku.

§10

Najlepsze zdjęcia miesiąca nagradzane są nagrodami rzeczowymi związanymi z tematyką turystyczną i fundowanymi przez sponsorów konkursów. Nagrody te przesyłane będą do danego autora po otrzymaniu od niego zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości. Zwycięzca na najlepsze zdjęcie roku otrzyma nagrodę główną w postaci sprzętu turystycznego.

§11

Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej i niewyłącznej licencji na wykorzystanie zdjęć w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w Internecie oraz w innych formach utrwaleń, nadających się do rozpowszechniania w ramach działań wortalu www.outdoor.org.pl.

§12

Udział w konkursie jest jednoznaczny z zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, wraz ze wszystkimi jego ewentualnymi późniejszymi zmianami.

Offline admin

• www.outdoor.org.pl
Odp: Regulamin konkursów fotograficznych wortalu www.outdoor.org.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2012, 11:12:26 »
Wszystkich fotografów proszę o lekturę powyższego regulaminu, ponieważ nastąpiły w nich drobne zmiany dotyczące terminów: są inne niż przed laty.

Offline całka

« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2012, 11:53:03 »
A można sie upomniec o nagrody sprzed dawna? ;D

misio

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2012, 11:55:44 »
Pewnie, że można!
Za jaki miesiąc to było i od kogo miała być ta nagroda- pamiętasz, może?!

Offline całka

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2012, 12:01:00 »
Miesiąc chyba kwiecień. A od kogo nie wiem, kiedyś mi pisałeś coś o koszulce (ale ręki sobie nie dam uciąć) ale od kogo to na pewno nie wiedziałam ;)

misio

« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2012, 12:01:41 »
Jak koszulka, to już wiem kto...
Postaram się to załatwić do świąt.

Offline całka

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2012, 21:25:43 »
Spoko, ciśnienia nie ma :) jak się nie uda to się za pol roku przypomnę ;)

Offline jarul

« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2012, 21:33:47 »
Ja swojej nagrody za tamten wrzesien tez jeszcze nie dostalem. chyba miala to byc koszulka.

misio

« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2012, 21:35:32 »
Wywiązał się zajebiście jeden ze sklepów, widzę...
Zaraz to nadrobimy: dajcie mi kilka dni.

Offline jarul

« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2012, 21:38:56 »
Luz, czekam rok to i kilka dodatkowych dni mnie nie zbawi. Ale milo, ze zapalilo sie swiatelko w tunelu.

misio

« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2012, 21:43:14 »
Kolejnym razem prosiłbym o szybszą informację, bo byłem przekonany, że Avalanche przekazał Wam dawno te nagrody i sprawa jest zamknięta... Się widać przeliczyłem...
Poszło już, albo raczej dopiero, info do Mateusza...

Offline całka

« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2012, 22:16:00 »
Ja Ci się przypomniałam rok temu i mówiłeś mi wtedy o koszulce więc zostawiłam ten temat i głupio mi było przypomnieć się znowu. Teraz jak się temat odświeżył to mi się przypomniało ;)

Offline Ivan

« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2012, 12:19:20 »
A to miały być może koszulki marki Stoor? ;D

misio

« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2012, 12:37:29 »
Pewnie tak ;D.

Offline prosiakt

• nie jest tak źle , mogło być gorzej ...

• Galeria Picasa
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 02, 2013, 21:48:39 »
czy mozna dać do konkursu zdjecie zrobione w innym miesiacu?
W regulaminie jest napisane że zdjecie musi dotyczyć pory roku , a co w przypadku jak chciałbym dać zdjęcie do konkursu kwietniowego , a zdjęcie zrobione było 30 marca ? I to wiosna i to wiosna ?

misio

« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 02, 2013, 21:52:15 »
Przesłane zdjęcie na „Najlepsze foto miesiąca by www.outdoor.org.pl”, nie może być zrobione w innej porze roku niż miesiąc, którego dotyczy dana edycja. I tak fotografia przesyłana na np. konkurs lipcowy nie może zostać wykonana wiosną. Podkreślamy, że nie dotyczy to roku, w którym dane zdjęcie zostało zrobione: ograniczenie to związane jest jedynie z porą roku! Zatem można przesyłać na np. konkurs lipcowy, zdjęcia z lata 2005 roku. Wymóg ten spowodowany jest faktem, że zwycięskie zdjęcia będą umieszczone w kalendarzu (o którym mowa w punkcie 9-tym niniejszego regulaminu) na nadchodzący rok.

Offline Jakub

« Odpowiedź #16 dnia: Maj 26, 2013, 05:32:28 »
A to i ja się przypomnę w sprawie marca 2013 ;)

misio

« Odpowiedź #17 dnia: Maj 26, 2013, 14:24:52 »
Byndzie! Pamiętamy ;).

Offline esperal

« Odpowiedź #18 dnia: Maj 28, 2013, 00:59:32 »
Autor, którego zdjęcie zostanie wytypowane na najlepsze w danym miesiącu, zobowiązany jest do przesłania nam tegoż zdjęcia w oryginalnej rozdzielczości (najlepiej obrobiony RAW - jeśli uczestnik korzysta z RAW-ów)

Akurat korzystam z RAW tylko nie mogę znaleźć programu, który pozwala zapisać już obrobione zdjęcie w RAW.  Jest to w ogóle możliwe?

misio

« Odpowiedź #19 dnia: Maj 28, 2013, 06:49:31 »
Ano: dają radę niektórzy ;D.

Offline GrYzLy

• Moja galeria
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 28, 2013, 08:38:13 »
Autor, którego zdjęcie zostanie wytypowane na najlepsze w danym miesiącu, zobowiązany jest do przesłania nam tegoż zdjęcia w oryginalnej rozdzielczości (najlepiej obrobiony RAW - jeśli uczestnik korzysta z RAW-ów)

Akurat korzystam z RAW tylko nie mogę znaleźć programu, który pozwala zapisać już obrobione zdjęcie w RAW.  Jest to w ogóle możliwe?

Nie, zapisanie informacji dotyczacych edycji w RAW jest niemozliwe.

misio

« Odpowiedź #21 dnia: Maj 28, 2013, 09:04:58 »
NEFy obrobione dostaję zawsze od mojego nadwornego fotografa a od drugiego TIFy.
Czyli chyba się da ;). Ale ja się nie znam ;D.

Offline esperal

« Odpowiedź #22 dnia: Maj 28, 2013, 11:56:35 »
No właśnie o to mi chodziło, że się nie da tego zapisać ;D
Ale jeśli można dosyłać w innym formacie to ok. Najpierw, to trzeba oczywiście wygrać edycje konkursu ;D ;D

Offline filemoon

« Odpowiedź #23 dnia: Maj 28, 2013, 12:35:38 »
Jest wiele roznych RAWow (kazdy producent aparatow moze miec po kilka wersji tego "standardu" - nie zgodnych ze soba, podobnie Adobe wprowadzilo cos na wzor uniwersalnego RAW zwanego DNG) i programy do wywolywania cyfrowych zdjec (dostarczane przez producenta aparatu, czy tez uniwersalne jak Adobe Lightroom potrawia czytac te standarty, da sie w RAWie umiescic informacje o sposobie wywolania go (sa ta informacje ktore nie niszcza zdjecia - czyli w dowolnej chwli mozna wybrac inne opcje wywolania) a samo zdjecie nie ulegnie degradacji.
Technicznie da sie przerobic obrazek z formatu JPG czy innego (przykladowo) do dowolnego formatu RAW ale jest to czynnosc pozbawiona sensu (tak uzyskany RAW nie bedzie tym samym jakosciowo plikiem jak uzyskany bezposrednio z aparatu).

Mysle ze tutaj pojawia sie prosba o RAW by potwierdzic "prawo wlasnosci do zdjecia" a dodatkowo chodzi o dane Exif (cos na zasadzie danych opisowych zdjecia - informacja o aparacie, obiektywie, dacie, bywa ze lokalizacji GPS zdjecia).

Offline crimson

• rocznik '89

• Status GG
    • Mój stan Skype
    • www.outdoor.org.pl
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 28, 2013, 18:58:07 »

na pewno programy dedykowane do poszczególnych systemów mają taką możliwość: Nikon - Capture NX2, Canon - Digital Photo Profesional zapisujesz jako nowy plik NEF lub nowy CR2, nie ma takiej możliwości w przypadku programu Dimage Master Lite do wywoływania RAW-ów Minolty - tu jest możliwość zapisania w TIFF, PNG, JPEG, PICT i BMP, reszty nie znam, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć na ten temat
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die