Autor Wątek: Regulamin konkursów fotograficznych wortalu www.outdoor.org.pl  (Przeczytany 10721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zyghom

• Zygfryd Homonto

• tekst osobisty jest ...osobisty ;-)

• Moje podroze
Odp: Regulamin konkursów fotograficznych wortalu www.outdoor.org.pl
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 29, 2013, 07:14:08 »
Mysle ze tutaj pojawia sie prosba o RAW by potwierdzic "prawo wlasnosci do zdjecia" a dodatkowo chodzi o dane Exif (cos na zasadzie danych opisowych zdjecia - informacja o aparacie, obiektywie, dacie, bywa ze lokalizacji GPS zdjecia).

1.Plik RAW nie potwierdza prawa wlasnosci do zdjecia - jesli jest software do EDYCJI i ponownego zapisania pliku RAW to co ten RAW potwierdzic moze? (podobnie jak logowanie adresow IP na forach: jednym kliknieciem moge tutaj wystepowac z IP z Krakowa a drugim z Turcji czy USA - kazdy "IT guy" to wie)
2.EXIF nie jest wlasnoscia plikow RAW - kazdy plik JPG tez moze miec EXIF - wiecej: EXIF jest latwo modyfikowalny w wielu programach wiec mozna w nim poprawic wszystko
3.Wystarczyloby chyba do ustalenia czy jest sie wlascicielem/autorem zdjecia odpowiednie oswiadczenie (woli - nie znam sie na terminologii prawniczej)- chyba jestesmy w cywilizowanym kraju ;-)
zyga

Offline Jakub

« Odpowiedź #26 dnia: Maj 29, 2013, 07:26:35 »
Ad.1 Ale mając plik RAW raczej na 100% można powiedzieć, że właścicielem zdjęcia jestem ja, a nie ktoś inny. Rawami po sieci raczej się nie żongluje ;)

Offline zyghom

• Zygfryd Homonto

• tekst osobisty jest ...osobisty ;-)

• Moje podroze
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 29, 2013, 07:34:06 »
Ad.1 Ale mając plik RAW raczej na 100% można powiedzieć, że właścicielem zdjęcia jestem ja, a nie ktoś inny. Rawami po sieci raczej się nie żongluje

pozwol Jakub, ze sie nie zgodze - jezeli bysmy tym tokiem szli, to jesli komus (wlascicielowi/organizatorowi konkursu, koledze, pracodawcy itp) dasz plik RAW to czy to czyni go wlascicielem zdjecia? no wlasnie - a przecie on "ma" juz RAWa ;-)
generalnie to zalezy i dlatego bym nie generalizowal ;-)
wielu fotografow i fotografikow nie uzywa RAW "at all" z takich czy innych wzgledow - z reszta wojna "RAW vs JPG" jest juz bardzo dluga - nic to jednak nie oznacza w kwestii wlasnosci
ale zaczynaja to byc rozwazania akademickie wiec odpuszczam oczywiscie zgadzajac sie z Twoim "raczej na 100%..." ;-)
zyga

Offline filemoon

Regulamin konkursów fotograficznych wortalu www.outdoor.org.pl
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 29, 2013, 08:08:32 »
Oczywiscie ze posiadanie RAW niczego nie dowodzi w 100% poszukaj zdjec o gorach w formacie RAW (w google), daj miznac ile znajdziesz. Podobnie jak dane exif moga byc zmienione. Ja swoich RAWow nie udpostepniam nigdy i nikomu (to moje negatywy).

misio

« Odpowiedź #29 dnia: Maj 29, 2013, 08:43:37 »
Świetna dyskusja ;D.
Podsumowując: nam styknie przesłanie jpg w jak największym dostępnym Wam rozmiarze.

Offline esperal

« Odpowiedź #30 dnia: Maj 29, 2013, 11:27:41 »
Podsumowując: nam styknie przesłanie jpg w jak największym dostępnym Wam rozmiarze.

Męska decyzja!  ;D

Offline esperal

« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 20, 2013, 01:14:50 »
Tak się zastanawiam czy nie było by fajnie gdyby zwycięzca każdej edycji napisał coś o okolicznościach zrobienia zdjęcia, czyli przede wszystkim GDZIE zostało wykonane, co przedstawia, może też jaki aparat/obiektyw został użyty. Dwa zdania chyba wielkiego wysiłku nie wymagają.
A zwycięskie zdjęcie Tomka to chyba rybim okiem czy się mylę?

Przepraszam za post pod postem ale edycja nie działa ;D

Offline Agnuś

• http://www.nakrancach.pl

« Odpowiedź #32 dnia: Październik 20, 2014, 19:36:21 »
Szanowni administratorzy!

Niestety nikt nie odpisuje na mój mail, więc muszę sprawę upublicznić tutaj, otóż moja fotografia została wybrana jako zdjęcie miesiąca w ubiegłym roku. Następnie została opublikowana w waszym kalendarzu (bez żadnej autoryzacji!!!). Niestety do dziś nie otrzymałam żadnej nagrody (regulamin?).

Nie wstyd wam?

Offline esperal

« Odpowiedź #33 dnia: Październik 20, 2014, 21:20:15 »

Niestety nikt nie odpisuje na mój mail, więc muszę sprawę upublicznić tutaj, otóż moja fotografia została wybrana jako zdjęcie miesiąca w ubiegłym roku. Następnie została opublikowana w waszym kalendarzu (bez żadnej autoryzacji!!!). Niestety do dziś nie otrzymałam żadnej nagrody (regulamin?).

Nie wstyd wam?
Startując w konkursie wyraziłaś zgodę na publikację zdjęcia w kalendarzu i nie tylko. Paragraf 11 regulaminu ;)
Nie przejmuj się, ja też nie dostałem nagród ale i tak robiłem to dla zabawy. Szkoda że konkurs nie jest kontynuowany.

Offline crimson

• rocznik '89

• Status GG
    • Mój stan Skype
    • www.outdoor.org.pl
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 20, 2014, 23:55:39 »

Nie wstyd wam?

Szanowna Koleżanko,

nagrodę swoją otrzymasz, zgodnie z tym, co było wcześniej napisane, co więcej otrzymają wszyscy, którzy wygrali konkurs na zdjęcie miesiąca, a do tej pory jej nie otrzymali; e-mail'a wysłałaś blisko rok temu i jeślibyś z równą gorliwością, jak upominasz się o nagrodę prześledziła to, co dzieje się na forum z łatwością zauważyłabyś, że inicjator i organizator konkursu nie jest już członkiem forum, a ja przez blisko pol roku, nie uczestniczyłem w życiu forum, miałem dokończyć to co on rozpoczął, jednak z różnych względów nie byłem w stanie (fakt moja wina, są jednak w życiu takie momenty, w których działalność na forum schodzi na dalszy plan), wystarczyło się przypomnieć, wysłać kolejnego e-maila z pytaniem, co jest grane;

co do autoryzacji, w jaki sposób miałaby ona wyglądać, Twoje zdjęcie jest w kalendarzu, jesteś podpisana jako autorka, zaakceptowałaś regulamin, w którym wyraziłaś zgodę na publikację zdjęcia, co więcej, zaakceptowałaś, punkt regulaminu, który stanowi, że "zdjęcia, które zdobędą pierwsze miejsce w konkursie na najlepsze zdjęcie miesiąca, przechodzą do konkursu na najlepsze zdjęcie danego roku oraz zostaną nagrodzone publikacją w kalendarzu www.outdoor.org.pl jak i wezmą udział w wystawie organizowanej przez nasz wortal w pierwszym kwartale danego roku.", jeśli nie byłaś na tyle skrupulatna i nie zauważyłaś, to oznajmię Ci, wystawy również nie było;

nie, nie jest mi wstyd, że z powodu problemów forum i osobistych nie byłem w stanie ogarnąć kwestii wysyłek nagród, ale jak wspomniałem na początku dotrą one do wszystkich zwycięzców którzy ich nie otrzymali;

nie chcę tutaj deklarować, że nastąpi to już za dzień, tydzień, czy dwa tygodnie, ale do końca roku bez wątpienia się z tym uporam;

Szkoda że konkurs nie jest kontynuowany.

zamierzaliśmy od nowego roku reaktywować konkursy, ale mój sceptycyzm w tej materii zwiększył się znacznie, ale to nie będzie tylko moja decyzja
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline ina

« Odpowiedź #35 dnia: Październik 21, 2014, 22:39:13 »
Jak kupię sobie kiedyś komputer i zacznę ogarniać więcej z życia odora to będzie i konkurs. Prawdopodobnie od stycznia znowu ruszymy.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla