Autor W▒tek: [Samoloty] Przystosowanie baga┬┐u do lotu  (Przeczytany 32871 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoŠ przegl▒da ten w▒tek.

Offline Doczu

• Pom├│g┬│: 79
  • Cham nikczemnego wzrostu

Odp: [Samoloty] Przystosowanie baga┬┐u do lotu
« Odpowied╝ #100 dnia: Marzec 02, 2016, 17:14:24 »
Ale mnie si├¬ nie musisz t┬│umaczy├Ž.
Ja skomentowa┬│em jako taki bezsens dyskusji w takiej sytuacji. Udowadnianie ┬┐e laptopem mo┬┐na zabi├Ž uwa┬┐am za nonsens, a nie sam┬▒ obrone swoich praw.
Prosi┬│em o podstaw├¬ - dosta┬│em odpowied┬╝, ┬┐e Pani tak uwa┬┐a, ┬┐e karabinek przypomina jej kastet. Prosi┬│em o rozmow├¬ z kim┬ innym - nie by┬│o tam takiej mo┬┐liwo┬Âci.
Odnios├¬ si├¬ do tego bo to jest clou tej dyskusji. Nie jest istotne co kobiecie dany przedmiot przypomina. Istotne jest to co przewo┬╝nik dopuszcza do przewozu w baga┬┐u podr├¬cznym. By├Ž mo┬┐e wielkie dildo mo┬┐e si├¬ kobiecie kojarzy├Ž z kijem bejsbolowym, ale nim nie jest (przyk┬│ad z czapy ale chyba dostatecznie obrazuj┬▒cy istot├¬ problemu)
Post┬▒pili┬Âcie s┬│usznie prosz┬▒c o rozmow├¬ z prze┬│o┬┐onym, a ona nie ma prawa odm├│wi├Ž takiej rozmowy. Zamiast wi├¬c skupia├Ž si├¬ na udowadnianiu jej ┬┐e d┬│ugopisem tez potrafisz zabi├Ž, trzeba by┬│o si├¬ skupi├Ž na domaganiu si├¬ rozmowy z prze┬│o┬┐onym. Wasza przygoda zako├▒czy┬│a si├¬ bezproblemowo i ok. To cieszy.
A co by by┬│o, gdybym to ja si├¬ spieszy┬│ na samolot? To si├¬ nie liczy? Rozumiem, ┬┐e mam wyrzuci├Ž karabinki do kosza i pos┬│usznie podrepta├Ž do samolotu, bo pani ma takie widzimisi├¬? Sorry, powtarzam jeszcze raz - to nie ja zrobi┬│em problem, to nie ja by┬│em w b┬│├¬dzie.
Ty jako bezpo┬Âredni zainteresowany masz prawo z┬│o┬┐y├Ž reklamacj├¬ i ┬┐┬▒da├Ž zado┬Â├Žuczynienia za niew┬│a┬Âciwie przeprowadzon┬▒ odpraw├¬. Ja jako po┬Ârednia "ofiara" takiego zaj┬Âcia ju┬┐ nie mam podstaw do takiej interwencji.
Zreszt┬▒ z mojej strony EOT, bo i tak nasza dysputa nie wnosi nic warto┬Âciowego do watku, a widz├¬ i tak nie dostrzegasz istoty mojej wypowiedzi.

Offline mirecc

• Pom├│g┬│: 19

« Odpowied╝ #101 dnia: Marzec 02, 2016, 19:07:34 »
Do podrêcznego biorê aparat, kamerkê, tablet, komórki, ³adowarki, karty pamiêci i ubrania ktorych nie zmieszczê do nadanego...
┬Žmieszne jest to, ┬┐e na wolnoc┬│├│wce mo┬┐ne kupi├Ž du┬┐o rzeczy, kt├│rych nie mo┬┐na przenie┬Â├Ž w podr├¬cznym przy odprawie...
Aaaa... to co niekt├│rych mo┬┐e uciszy├Ž. Regularnie w podr├¬cznym przewo┬┐e jedzenie (bu┬│ki z kotletami) zawini├¬te w foli├¬ spo┬┐ywcz┬▒. Przechodzi bez problemu!
Co do wspomnianego wcze┬Âniej plastikowego paska do spodni. Te┬┐ przed bramk┬▒ ka┬┐┬▒ mi go ┬Âci┬▒ga├Ž, mojemu synowi te┬┐. We wspomnianych Pyrzowicach gdy syn si├¬ mota┬│ z jego zdj├¬ciem, jedna pani o smutnej twarzy wyda┬│a mi rozkaz: "niech oan pomo┬┐e synowi" a ja na to z rozbawieniem: "du┬┐y jest, uczymy go samodzielno┬Âci"...
Jej kolega parskn┬▒┬│ a ona ma┬│o mnie nie zabi┬│a wzrokiem.
Czepiaj± siê byle czego, czêsto nies³usznie.

Offline poncz

• Pom├│g┬│: 44
  • www.expedition-madidi.org

• Ekspedycja Madidi
« Odpowied╝ #102 dnia: Marzec 02, 2016, 22:30:51 »
Spoko Doczu, nie dogadamy si├¬, bynajmniej tutaj i zgadzam si├¬, ┬┐e nie ma sensu ci┬▒gn┬▒├Ž dalej. Na ┬┐ywo by┬│oby pewnie po dyskusji dawno. Pax.
Tylko jeszcze co do regulacji - zdaje siê, ¿e na kontroli nie ma znaczenia co przewo¼nik dopuszcza do przewozu, tylko regulacje ogólne (ale to "zdaje siê").

Offline prosiakt

• Pom├│g┬│: 30
  • nie jest tak ┬╝le , mog┬│o by├Ž gorzej ...

• Galeria Picasa
« Odpowied╝ #103 dnia: Marzec 30, 2016, 22:26:52 »
poncz - tak jak piszesz zabronione przedmioty na pok┬│adzie samolotu nie s┬▒ ustalane przez linie lotnicze,  tylko przez og├│lna zasady lotnictwa,  tak┬┐e pisanie ┬┐e Ryanair,  czy lot czy British pozwoli┬│ na wniesienie czego┬Â,  to nie przewo┬╝nik decyduje tylko ochrona jakiegokolwiek lotniska,  przewo┬╝nik nie ma nic do tego,  jedynie mo┬┐e sobie ustali├Ž wielko┬Â├Ž,  cen├¬ i wag├¬ baga┬┐u,  jakiegokolwiek...

co do karabinka - takie gadanie pani... jak nie ma superwisora to.moze sobie naskoczyc,  to znaczy ┬┐e jest niekompetentna. tak jak pisa┬│ doczu chyba.  ola├Ž i robi├Ž swoje.

no┬┐e nie wi├¬ksze ni┬┐ 6 cm z.ostrzem nie blokowanym,  sprawdzone.  zmieni┬│y si├¬ przepisy od jakiego┬ czasu,  je┬Âli chc┬▒ ci to.zatrzymac,  patrz punkt wy┬┐ej, albo niech poka┬┐┬▒ to na pi┬Âmie...
uprzedzam ┬┐e cho├Ž Victorinox spe┬│nia te warunki w 100 procentach, to taka ┬Âmieszna sytuacja,  jak ma korkoci┬▒g to go zabior┬▒, bo korkoci┬▒gow nie wolno mie├Ž w podr├¬cznym, chocia┬┐ jest mniejszy ni┬┐ 6 cm ostrze, - to te┬┐ sprawdzone z managerem ochrony, nie by┬│o gadania, mog┬│em wyrzuci├Ž,  wys┬│a├Ž poczt┬▒ na sw├│j koszt.  ja wr├│ci┬│em do odprawy i znalaz┬│em kogo┬ kto.lecial.tam samo, i poprosi┬│em ┬┐eby wzi┬▒┬│.do swego baga┬┐u g┬│├│wnego, bo m├│j ju┬┐ pojecha┬│ i nie da┬│o si├¬ cofn┬▒├Ž i w┬│o┬┐y├Ž scyzoryk.

pasek, zawsze m├│wi├¬ ┬┐e plastikowy, bo taki jest, podnosze ubranie ┬┐eby pokaza├Ž,  nie zd┬▒┬┐y┬│o mi si├¬ ┬┐eby by┬│y. z tym problemy,  gdyby jednak kto┬ by┬│ upierdliwy to bym powt├│rzy┬│ ┬┐e jest plastikowy,  a je┬Âli to nie prawda to i tak przez bramk├¬ nie przejd├¬.  raz mi zapiszczala,  ochroniarz zazartowal ┬┐e to pasek,spojrza┬│em z politowaniem na niego, i powiedzia┬│ , ┬┐e nie, ┬┐e musi sprawdzi├Ž czy nie ma materia┬│├│w wybuchowych. Ale to nie znaczy ┬┐e mam,  wystarczy ┬┐e si├¬ u┬┐ywa jakich┬ ma┬Âci np z siarka chyba itp itd, detektory mog┬▒ zarejestrowa├Ž.

to chyba tyle co mi przysz┬│o do g┬│owy z ostatnich wizyt lotnisk. A du┬┐o ich odwiedzam.

sorry za chaotyczny wpis,  trudno si├¬ pisze na kom├│rce.

Offline PaWeb

• Pom├│g┬│: 1

« Odpowied╝ #104 dnia: Stycze˝ 09, 2018, 23:44:32 »
Na pierwszy raz samolotem przyjdzie mi lecie├Ž od razu dwukrotnie: z PL do Oslo i Oslo-Kirkenes, bo to za daleko, ┬┐eby l┬▒dem si├¬ telepa├Ž. G┬│├│wnie wchodz┬▒ w gr├¬ linie Norwegian i SAS - zw┬│aszcza do Kirkenes. Ewentualnie Aeroflot z Petersburga do Murma├▒ska.
Pakuj├¬ plecak na 7 dni trekkingu - Deuter ACT Lite 40+10. Tote┬┐ musi i┬Â├Ž jako baga┬┐ rejestrowany. Czy macie do┬Âwiadczenie w tych liniach z takowym baga┬┐em?
Norwegian podaje spory limit - 20kg i 250x79x112cm. A SAS (w taryfie Go), 23kg i nie jestem pewien czy maj┬▒ limit rozmiaru (115cm-suma trzech bok├│w?):
https://www.flysas.com/en/pl/travel-info/baggage/checked-baggage/
Newralgiczny jest dla mnie ten SAS, bo raczej nim polecê Oslo-Kirkenes.
Co je┬Âli przekrocz├¬ tylko dopuszczalny rozmiar a wag├¬ nie? Dop┬│ata czy nie puszcz┬▒?
Jeszcze Aeroflot - dopuszczaj┬▒ 158cm jako suma trzech bok├│w - jak oni tego przestrzegaj┬▒ (w Petersburgu)?
Ten Deuter 40+10 zapakowany zmie┬Âci┬│by si├¬ chyba 158cm, a mo┬┐e wyj┬Â├Ž wi├¬cej