Autor Wątek: [Samoloty] Przystosowanie bagażu do lotu  (Przeczytany 29850 razy)

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

• Status GG
Odp: [Samoloty] Przystosowanie bagażu do lotu
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 02, 2016, 17:14:24 »
Ale mnie się nie musisz tłumaczyć.
Ja skomentowałem jako taki bezsens dyskusji w takiej sytuacji. Udowadnianie że laptopem można zabić uważam za nonsens, a nie samą obrone swoich praw.
Prosiłem o podstawę - dostałem odpowiedź, że Pani tak uważa, że karabinek przypomina jej kastet. Prosiłem o rozmowę z kimś innym - nie było tam takiej możliwości.
Odniosę się do tego bo to jest clou tej dyskusji. Nie jest istotne co kobiecie dany przedmiot przypomina. Istotne jest to co przewoźnik dopuszcza do przewozu w bagażu podręcznym. Być może wielkie dildo może się kobiecie kojarzyć z kijem bejsbolowym, ale nim nie jest (przykład z czapy ale chyba dostatecznie obrazujący istotę problemu)
Postąpiliście słusznie prosząc o rozmowę z przełożonym, a ona nie ma prawa odmówić takiej rozmowy. Zamiast więc skupiać się na udowadnianiu jej że długopisem tez potrafisz zabić, trzeba było się skupić na domaganiu się rozmowy z przełożonym. Wasza przygoda zakończyła się bezproblemowo i ok. To cieszy.
A co by było, gdybym to ja się spieszył na samolot? To się nie liczy? Rozumiem, że mam wyrzucić karabinki do kosza i posłusznie podreptać do samolotu, bo pani ma takie widzimisię? Sorry, powtarzam jeszcze raz - to nie ja zrobiłem problem, to nie ja byłem w błędzie.
Ty jako bezpośredni zainteresowany masz prawo złożyć reklamację i żądać zadośćuczynienia za niewłaściwie przeprowadzoną odprawę. Ja jako pośrednia "ofiara" takiego zajścia już nie mam podstaw do takiej interwencji.
Zresztą z mojej strony EOT, bo i tak nasza dysputa nie wnosi nic wartościowego do watku, a widzę i tak nie dostrzegasz istoty mojej wypowiedzi.

Offline mirecc

« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 02, 2016, 19:07:34 »
Do podręcznego biorę aparat, kamerkę, tablet, komórki, ładowarki, karty pamięci i ubrania ktorych nie zmieszczę do nadanego...
Śmieszne jest to, że na wolnocłówce możne kupić dużo rzeczy, których nie można przenieść w podręcznym przy odprawie...
Aaaa... to co niektórych może uciszyć. Regularnie w podręcznym przewoże jedzenie (bułki z kotletami) zawinięte w folię spożywczą. Przechodzi bez problemu!
Co do wspomnianego wcześniej plastikowego paska do spodni. Też przed bramką każą mi go ściągać, mojemu synowi też. We wspomnianych Pyrzowicach gdy syn się motał z jego zdjęciem, jedna pani o smutnej twarzy wydała mi rozkaz: "niech oan pomoże synowi" a ja na to z rozbawieniem: "duży jest, uczymy go samodzielności"...
Jej kolega parsknął a ona mało mnie nie zabiła wzrokiem.
Czepiają się byle czego, często niesłusznie.

Offline poncz

• www.expedition-madidi.org

• Ekspedycja Madidi
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 02, 2016, 22:30:51 »
Spoko Doczu, nie dogadamy się, bynajmniej tutaj i zgadzam się, że nie ma sensu ciągnąć dalej. Na żywo byłoby pewnie po dyskusji dawno. Pax.
Tylko jeszcze co do regulacji - zdaje się, że na kontroli nie ma znaczenia co przewoźnik dopuszcza do przewozu, tylko regulacje ogólne (ale to "zdaje się").

Offline prosiakt

• nie jest tak źle , mogło być gorzej ...

• Galeria Picasa
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 30, 2016, 22:26:52 »
poncz - tak jak piszesz zabronione przedmioty na pokładzie samolotu nie są ustalane przez linie lotnicze,  tylko przez ogólna zasady lotnictwa,  także pisanie że Ryanair,  czy lot czy British pozwolił na wniesienie czegoś,  to nie przewoźnik decyduje tylko ochrona jakiegokolwiek lotniska,  przewoźnik nie ma nic do tego,  jedynie może sobie ustalić wielkość,  cenę i wagę bagażu,  jakiegokolwiek...

co do karabinka - takie gadanie pani... jak nie ma superwisora to.moze sobie naskoczyc,  to znaczy że jest niekompetentna. tak jak pisał doczu chyba.  olać i robić swoje.

noże nie większe niż 6 cm z.ostrzem nie blokowanym,  sprawdzone.  zmieniły się przepisy od jakiegoś czasu,  jeśli chcą ci to.zatrzymac,  patrz punkt wyżej, albo niech pokażą to na piśmie...
uprzedzam że choć Victorinox spełnia te warunki w 100 procentach, to taka śmieszna sytuacja,  jak ma korkociąg to go zabiorą, bo korkociągow nie wolno mieć w podręcznym, chociaż jest mniejszy niż 6 cm ostrze, - to też sprawdzone z managerem ochrony, nie było gadania, mogłem wyrzucić,  wysłać pocztą na swój koszt.  ja wróciłem do odprawy i znalazłem kogoś kto.lecial.tam samo, i poprosiłem żeby wziął.do swego bagażu głównego, bo mój już pojechał i nie dało się cofnąć i włożyć scyzoryk.

pasek, zawsze mówię że plastikowy, bo taki jest, podnosze ubranie żeby pokazać,  nie zdążyło mi się żeby były. z tym problemy,  gdyby jednak ktoś był upierdliwy to bym powtórzył że jest plastikowy,  a jeśli to nie prawda to i tak przez bramkę nie przejdę.  raz mi zapiszczala,  ochroniarz zazartowal że to pasek,spojrzałem z politowaniem na niego, i powiedział , że nie, że musi sprawdzić czy nie ma materiałów wybuchowych. Ale to nie znaczy że mam,  wystarczy że się używa jakichś maści np z siarka chyba itp itd, detektory mogą zarejestrować.

to chyba tyle co mi przyszło do głowy z ostatnich wizyt lotnisk. A dużo ich odwiedzam.

sorry za chaotyczny wpis,  trudno się pisze na komórce.

Offline PaWeb

« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 09, 2018, 23:44:32 »
Na pierwszy raz samolotem przyjdzie mi lecieć od razu dwukrotnie: z PL do Oslo i Oslo-Kirkenes, bo to za daleko, żeby lądem się telepać. Głównie wchodzą w grę linie Norwegian i SAS - zwłaszcza do Kirkenes. Ewentualnie Aeroflot z Petersburga do Murmańska.
Pakuję plecak na 7 dni trekkingu - Deuter ACT Lite 40+10. Toteż musi iść jako bagaż rejestrowany. Czy macie doświadczenie w tych liniach z takowym bagażem?
Norwegian podaje spory limit - 20kg i 250x79x112cm. A SAS (w taryfie Go), 23kg i nie jestem pewien czy mają limit rozmiaru (115cm-suma trzech boków?):
https://www.flysas.com/en/pl/travel-info/baggage/checked-baggage/
Newralgiczny jest dla mnie ten SAS, bo raczej nim polecę Oslo-Kirkenes.
Co jeśli przekroczę tylko dopuszczalny rozmiar a wagę nie? Dopłata czy nie puszczą?
Jeszcze Aeroflot - dopuszczają 158cm jako suma trzech boków - jak oni tego przestrzegają (w Petersburgu)?
Ten Deuter 40+10 zapakowany zmieściłby się chyba 158cm, a może wyjść więcej